Мандруємо Польщею

Тема у розділі 'Мандри', створена користувачем Пупсик, 18 Червень 2014.

  1. woolf

    woolf Well-Known Member

    Тільки не беріть м`яса і молочко. У знайомих минулого року знайшли шашлик маринований в холодильнику, то впаяли штраф 200 злотих.
     
  2. Megan

    Megan Well-Known Member

    Я переплутала Смільницю і Угринів)))) во альоша))))

    Надіслано від мого SM-A500H, використовуючи Tapatalk
     
  3. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Для тих, хто буде проїздом або по справах у Польщі, хочу порекомендувати заклад харчування Manekin (є у Варшаві, Гданську, Лодзі, Ополе, Познані, Торуні, Бидгощі Manekin)
    Ми були в тому, що в Варшаві на площі Конституції.
    Спеціалізація закладу - млинці з різними-різними начинками (і вид борошна для самого млинця теж можна обрати)
    Але крім млинців, там є купа всього смачного.
    Рахунок - Ми замовляли журек в хлібі, крем-суп з білих грибів в хлібі, салат з лососем і з собою в дорогу 2 види млинців. За це все (ще був лимонад + упаковка для млинців "з собою") нам принесли рахунок 97 злотих (салат і млинці ми вибрали одні з найдорожчих в меню).
    Порції просто гігантські, я свій суп доїсти просто не змогла. Хоча смак всіх замовлений страв перевершив очікування (муж з"їв всю хлібину від свого супа :girl_blush2:)
    Дівчинці на сусідній столик принесли таку порцію панкейків, що мене певно би забрала швидка, якби я стільки з"їла. :girl_crazy: ВИдно було, що вона теж в шоці :girl_haha:
    Обслуговування - просто супер-зе бест :good:: мега швидке, і дуже завбачливе (для споживання в закладі ми замовили 2 супи і одну порцію салату. Коли нам принесли 2 пари приборів для салату, я ще не дуже здивувалася. А от коли без нашого прохання принесли 2 тарілки для салату, я злегка приф*гіла від такого сервісу.)

    Єдине, на що варто звернути увагу: заклад є мега популярний (очевидно, завдяки смачним стравам, великим порціям та помірним цінам), тому в нього складно потрапити, бо біля входу збираються черги.
    Наша перша спроба була в п"ятницю ввечері (чим думали, не знаю:superstition::superstition:) . Постоявши хв 10 в довгенькій черзі, яка не рухалася, ми відмовилися від цієї ідеї, вирішивши спробувати наступного дня.
    В суботу десь о 12:00 ми зайшли відразу (перед нами була тільки одна пара, нас обох швидко посадили).
    Але вже за пів години черга під дверима знову була "умопомрачітєльної" довжини.
    Тож, якщо захочете там поїсти, не відстоявши перед тим годину в черзі, старайтесь прийти трохи швидше від годин "пік" або не у вихідні дні.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Інформативно Інформативно x 1
  4. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Чи подорожував хтось Труймястом? Гданськ, Сопот, Гдиня? Щось порадите?
     
  5. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    1. Беріть дощовики )
    2. З аеропорту Гданська дуже зручне сполучення з Сопотом і Гдинею (що кілька хв ходять електрички прямо з аеропорта)
    3. До аеропорта з Гданська (і в зворотньому напрямку) теж без проблем можна дістатися громадським транспортом, єдине, в нічний час інтервал руху десь раз на годину, тому треба уточнювати графік і не спізнюватися на зупинку.
    4. В нас був один (неповний) день на Гданськ. Ми відразу з аеропорту поїхали в Гдиню, потусили біля моря (під дощем... в серпні...:girl_haha:).
    З Гдині поїхали до Гданська. З пом"яток - піднялися на вежу Базиліки Святої Марії, пошвендяли красивими вуличками в своє задоволення, повечеряли в Пирогарні (вроді ця www.pierogarnie.com) ,
    І нічним автобусом поїхали в готель біля аеропорта (в нас був ранній виліт, тому вирішили заночувати біля аеропорта, щоб зранку довше поспати).
     
    Останнє редагування: 11 Березень 2019
    • Інформативно Інформативно x 1
    • Корисно Корисно x 1
  6. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    :)
    А Мальборк варто відвідати? Може є ще цікаві місця поруч?
     
  7. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    я не була, тому не пораджу. Я там трохи дописала про нашу програму. Вона була не надто всеохоплююча, в силу того, що в нас було менше ніж пів доби в тій локації.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  8. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Катя Ярмолович іздила в Мальборк, але я забула як іі нік на посиденьках :)
    --- дописи об"єднано, 11 Березень 2019 ---
    На Хель поіхати (Hel) , така коса в морі.
    В Гданську дуже класний музей війни. я не знаю як називається, сестр дуже хвалила. І якийсь науковий, типу як Коперніка в Варшаві. Теж не знаю назви, просто сестра в захопленні була
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
    • Корисно Корисно x 1
  9. Veresk

    Veresk Well-Known Member

    Мальборк- обов'язковий для вiдвiдування, особливо, якщо любите фортецi. Нас з чоловiком дуже вразив, я таких великих фортець ще не бачила, дуже гарно вiдновили! Сопот менi здався схожим ....на наш Трускавець, просто там багато будинкiв в подiбному стилi. Прикольний кривий будиночок, дерев'яний мол, один з самих великих в Европi... Гданьск дуже сподобався, вiн менi не подiбний за стилем на жодне мiсто, де вже побували... Ми не були в Гдинi, не знайшли для себе мотивацii, для чого туди iхати. Були в листопадi, температура була +15, сонечко... Повезло, тiльки в Сопотi в другiй половинi дня був трохи дощ.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Інформативно Інформативно x 1
    • Корисно Корисно x 1
  10. Sheremeta

    Sheremeta Member

    Були там минулого і позаминулого травня:) один раз було дуже зимно і вітряно, наступний-жара як на справжньому морі;) дуже сподобався Сопот-місто зі своєю курортною атмосферою і з величезним морським пірсом) ми були приємно вражені) нам там сподобалось чи не найбільше з тих трьох міст. Гданськ гарне місто але трохи відчувалось що то все сучасні відбудовані будівлі, мабуть тому Сопот так зайшов) мальборк дуже теж сподобався;) але туди трохи є їхати тому для нього треба мати час) в Гдині нацбвльше запам’ятався шалений вітер) до моря близько нереально було підійти:sad: там собор дуже красивий але десь не в центрі) регіон дуже цікавий однозначно) ще й на паромі можна кудись поїхати;)
     
    • Інформативно Інформативно x 1
    • Корисно Корисно x 1
  11. petrywka

    petrywka Well-Known Member

    Обов'язково! !
    Неймовірне місце, поринаєш в ту епоху з головою, все так добре продумано і так класно відтворено. Рекомендую!
     
    • Інформативно Інформативно x 1
    • Корисно Корисно x 1
  12. iracaryk

    iracaryk Active Member

    І я в Гданськ просто закохалась,можливо тому,що не чекала чогось особливого,а насправді місто дуже чисте,тихе,спокійне.Хоч ми і жили в центрі,в хостелі(але відчуття були,що ми вдома).Гарне місто-нова архітектура для мене,цікаво,що нові будинки на набережній будують у сучасному стилі із збереженням стилю міста.
    В Гдиню їздили (до речі транспортне сполучення насправді дуже зручне)з малим в музей науки-сподобалось,але у Варшаві більше(мені здалося на менших діток розраховано,коли у Варшаві більше експонатів для школярів).
     
  13. flame

    flame невгамовний експериментатор

    Дівчата, хто недавно був в Вєлічці, скажіть скільки коштує вхідний квиток, бо я щось толком ніде не можу знайти вартість квитка в касі, без посередників і групи.
     
  14. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Kopalnia Soli Wieliczka
    Без групи там не вийде. Вас ніхто не пустить самих гуляти підземеллями навіть на туристичній трасі.
    Тобто там продаються квитки на певну годину, в вартість квитка входить супровід гіда, і гід розказує історію шахти і пильнує, щоб ніхто нікуди не впав/не вдарився головою.
    є розклад, згідно якого стартують екскурсії. Екскурсії польською стартують часто, екскурсії іноземними мовами (в т.ч. російською) - рідше, тому, якщо з польською мовою не дуже альо то варто наперед на сайті ознайомитися з графіком а може навіть і купити квиток он-лайн, бо ми були в абсолютний несезон, то на російськомовну екскурсію зібралося 7 осіб з 12 здається допустимих. В сезон можуть розкупити всі місця і доведеться або кукати ще пару годин або йти з польською групою.
    Саму шахту в Вєлічці дуже рекомендую до відвідин, але не у високий туристичний сезон.
    Крім туристичної траси в них є дитячі театралізовані екскурсії (думаю, цікаві і кльові, бо там гномики виходять з кутків і розповідають історії) і є шахтарська траса. В середині і в кінці екскурсії приводять в кав"ярню.
    Та, що всередині екскурсії, дуже атмосферненька, але і ціни відповідні рівню скількись там метрів під землею.
    Питайте, якщо ще що цікавить.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. flame

    flame невгамовний експериментатор

    так, про це я в курсі. Просто не могла чомусь знайти пряме посилання на сайт самої копальні, постійно мене водило по різних посередниках. Різниця в ціні не велика, але на нас 4 вже покривається добирання з Кракова .
    о, а я тлумок не могла знайти.:girl_blush2:
    взяли екскурсію польською. Російською ціна більша на 25 зл. Ну його, хто не розуміє - най вчиться:girl_haha:
     
    Останнє редагування: 12 Березень 2019
    • Подобається Подобається x 1
  16. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Дівчата, хто був у парках Заторленд і Енерджіляндія біля Кракова: порадьте, який обрати для подорожі з 7-ми річною дівчинкою?
    На відвідини власне парку (ів) виділено 2 дні.
    Можна по дню в кожному парку (але тоді вийде дорожче + якщо котрийсь з парків більше сподобається, буде шкода, що не всі 2 дні провели в ньому)
    Або вибрати якийсь один, і провести 2 дні в ньому (але чи буде що там 2 дні робити для такої дитини?)

    Також порадьте по практичних нюансах:
    1. Де ночувати (в Заторі чи в Кракові? Карта малює 55 км від Кракова, схиляємося заночувати поближче до парку)
    2. Якщо на 1 дитину буде троє дорослих, то чи вартує всім тусуватися в парку розваг? Є там чим зайнятися дорослому?
    3. Що по харчуванню? Чи взагалі є якісь точки з їжею всередині, якщо є, то тільки фаст фуд, чи є щось нормальне?
    4. Плануємо бути в п"ятницю-суботу. Дуже там навала народу в ці дні?

    Буду вдячна за всі корисні коментарі та поради.

    @Lyudvig @raspberry

    А, і ще така думка:
    Якщо умовно будуть несприятливі погодні умови (наприклад, вітер) і атракціони будуть вимкнені, то в Заторленді хоч по тих тематичних парках можна буде потинятися, чи ні?
    А в дощ? Є в котромусь з парків якісь варіанти часопроведення в дощ?

    Так бачу, що квитки краще купувати безпосередньо перед поїздкою, щоб з погодою зорієнтуватися.
    І напевне, онлайн? Чи там черги в каси не катастрофічні?
     
    Останнє редагування: 12 Квітень 2019
  17. Lyudvig

    Lyudvig Добра не пам’ятаю, зла не забуваю.

    На жаль, багато інформації я не маю)
    Були в лише Енерджілендії, як малій було 6 років, ще з нами були старші хлопці. Чоловік взяв на себе малу і катав її на всіх дитячих атракціонах, я каталась з старшими на дорослих. Там є чим зайнятись і дорослим і малим. За день ми навіть не встигли все попробувати.
    Ночували ми в Кракові, бо придумали собі так: приїхали в неділю зранку, поселилися біля ж/д вокзалу в апартаментах, там близько Галерея Краковська, то ми цей день витратили на закупи і відпочинок. В понеділок зранку виселились і поїхали в Затор, там провели день, і вночі назад.
    Харчувались на території фаст-фудом, тому навіть не в курсі, чи є там інші варіанти. Ми перед виїздом з Кракова добре поснідали, тому нам не було такої потреби шукати щось пристойніше.
    Згадала, що мала була трохи розчарована, бо на деякі дорослі розваги, там де у воду з‘їжджати і ще якісь можна було від 120-122 росту дитини. Вона на той час не дотягувала і її не пустили.
    Їдьте, точно не пожалкуєте, вражень море!
    Квитки купували на касі, черг немає, все чудово організовано. Паркують паркувальники, тому з парковкою проблем також немає.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  18. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Ви були в дуже теплу пору?
     
  19. Lyudvig

    Lyudvig Добра не пам’ятаю, зла не забуваю.

    Так, кінець серпня.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Прошу ще порадити за Мальборк. Ми будемо з немовлям і візком, наплечниками. Дивлюся на сайт - там квитки групові, час відвідин біля 3 годин. Не впевнена що мала дасть повноцінно з групою стільки ходити. Чи там всередині гарна експозиція? Чи можна обмежитися огляданням збоку? Порадьте