Нервовий тік: лікувати чи "само пройде"?

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем Уляночка, 19 Березень 2013.

  1. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Дівчата,маємо проблему-в сина - нервові тіки. Все почалося минулого року в серпні. Спочатку у вигляді частого поморування і потягування голвки в 1 сторону. Трохи скорегували свою поведінку по відношенню до дитини,більше часу стали проводити разом, підтримувати у у досягненнях і у невдачах (бо пішов у 1 клас) і все налагодилося...Але місяць назад все знову загострилось-після хвороби і неприємного випадку нашої сім" ї на машині..малий почав "рикати", а тепер рик змінився "покашлюванням"...постійним...+ в школі знизилась активність,розпорошена увага, якась заторможеність...

    читаю нет, що кожна 5 дитина у віці до 11 років має нервові тіки...можливо, ви стикались з такою проблемою і маєте гарні рекомендації, бо не звертати увагу вже не виходить-дитина змінилась, це її турбує і мішає...
     
  2. Holly

    Holly Moderator

    Відповідь: Нервовий тік: лікувати чи "само пройде"?

    Мій брат мав десь в 13-14 років. Була мама з ним в невропатолога, приписували заспокійливе, якісь чайки з аптеки. Лікування не допомагало. Само минулось
     
  3. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: Нервовий тік: лікувати чи "само пройде"?

    бач,тирнет пише,що спочатку 1. виключити провокуючі фактори;2.сон/режим/свіже повітря/харчування;3.сімейна психотерапія;4.психологічна корекціяя і аж 5. медекаменти,якщо інше не допомагає.....
    тому зараз мінімум повишених тонів, акцентів на уроках (благо канікули на носі), басейн, заспокійливі чаї з Карпат, масаж шийного відділу на ніч..
    до невролога ще не веду...
    і ще-90% нервових тіків,що виникають у віці 6-8 років безслідно зникають..вірю, що ми не попадемо у інші 10%...
    я б так не напрягалась, але тепер то дитині заваджає-в школі,в спілкуванні,в самовпевненості і т.д.
     
  4. Leila

    Leila Well-Known Member

    Відповідь: Нервовий тік: лікувати чи "само пройде"?

    Уляночка, а то не може то через школу бути? В мене в тітчиного малого тіки були в 7 років, коли пішов в школу. Ще казали мінімут телевізора, мультиків.
     
  5. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: Нервовий тік: лікувати чи "само пройде"?

    неа..почалося влітку..ще до школи
     
  6. Альона

    Альона Well-Known Member

    Відповідь: Нервовий тік: лікувати чи "само пройде"?

    Я б радила звернутися до Свинаренка. Я вас не лякаю, просто пропоную вам заспокоїтись після консультації гарного лікаря. Він дуже хороший дитячий невролог, може зробить вашому хлопчику курс масажу, впевнена що допоможе

     
  7. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Нервовий тік: лікувати чи "само пройде"?

    В мене в дитинстві теж був тік. То точно нервове. Як тільки фактор стресу минув- минув і тік. А потім в юності як щось стресове було- то теж оті подьоргування вилазили.
    Я б першопричину шукала і усувала. А не заліковувала. То потім може чимось гіршим вилізти.
     
  8. vchitelka

    vchitelka New Member

    Відповідь: Нервовий тік: лікувати чи "само пройде"?

    В одного з моїх учнів-третьокласників проблема у вигляді частого поморгування. Загострюється при збільшенні навантаження: додаткові заняття, велика кількість домашніх завдань, більше часу за комп"ютером, непорозуміння з однолітками тощо. Специфічного лікування не отримує (хоча, пив один час гліцисед - дуже паскудна штука для дітей, як на мене, конкретно "гальмує" мозок, викликає серйозні проблеми з навчанням). Заспокійливі збори, купання в травах, в 9 годині спати, менше телевізора-комп"ютера і жодних стресів: через оцінки, "щось там порвав, розбив" тощо. У його мами брат-невролог, каже, що це легка ступінь енцефалопатії і має минутися з віком. Лікування не потрібне, якщо не прогресує. Підтримуйте дитину, не загострюйте увагу при ньому на його проблемі, не розмовляйте ні з ким про це при дитині, можливо, відвезіть кудись на канікулах відпочити - позитивні враження сприяють покращенню психоемоційного стану.

    Пі.сі. Але я на Вашому місці все ж таки зробила б мінімальне обстеження: ЕЕГ або ЕхоЕГ, щоб, не дай Боже, це не було симптомом чогось іншого.
     
  9. PanteraLviv

    PanteraLviv Well-Known Member

    Відповідь: Нервовий тік: лікувати чи "само пройде"?

    В мене теж це було... Тільки якісь переживання, стрес зразу сіпалась повіка на оці. Це було в школі і в універі. Як тільки закінчила універ, то почало трохи проходити. Потім знову з"являлось як працювала на роботі бо мала постійні стреси. Пройшло те все як пішла в декрет, вже півтора року немає тих тіків.
     
  10. ELEGANCE

    ELEGANCE Active Member

    Відповідь: Нервовий тік: лікувати чи "само пройде"?

    В нас аналогічна ситуація (але з Нового року)+син страшно скрегоче зубими+їсти взагалі нічого не хоче+не слухає, все робить навпаки.Правда я чомусь це все списую на глисти (завтра здам аналізи крові) або на перехідний період.

    ---------- Додано в 10:44 ---------- Попередній допис був написаний в 10:42 ----------

    А ще чомусь останніх пару днів син боїться сам залишатись у своїй кімнаті ,у ванну також заходить тільки з кимось з дорослих (каже що там є барабашка)
     
  11. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: Нервовий тік: лікувати чи "само пройде"?

    наш теж періодично скрегоче...але апетит нормальний...слухати-нормально,але десь літає..мушу 100 раз повторювати..наче затормозився
     
  12. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Нервовий тік: лікувати чи "само пройде"?

    Він у вас першокласник? Дуже може бути, що діти в класі ведуть розмови на тему барабашок-бабаїв, і дитина, яка вперше про них почула, виношує ту інформацію в голові. Сама була свідком недавно, як однокласник моїй Данусі "втирав", що існує чорна діра, яка нас всіх поглине:d7:. Правда, вона з нього пореготала)))), але на всяк випадок мене спитала потім, чи то може таке бути.
     
  13. ELEGANCE

    ELEGANCE Active Member

    Відповідь: Нервовий тік: лікувати чи "само пройде"?

    Так дійсно він першачок. І барабашка то зі школи, бо чула особисто як діти про ту барабашку говорять.
     
  14. Mundi

    Mundi New Member

    Відповідь: Нервовий тік: лікувати чи "само пройде"?

    У нас схожа ситуація (хлопчик другокласник), тільки така поведінка називається не нервовий тік, а синдром нав'язливих рухів. Знаю, що це може пройти з віком (колись один лікар сказав мені, що якщо не пройшло в дитинстві, то проходить після 40!!), але у нас це прогресує, зараз він практично не буває спокійним (весь час смикає руками, головою, нерівномірно дихає, шморгає носом), вже кілька днів не ходить до школи. Водили в місцеву лікарню, невропатолог поставив діагног синдром нав'язливості, виписав заспокійливу мікстуру, гліцисед...Дуже прошу, будь ласка, підкажіть лікарів, до кого можна звернутись, дитина дуже мучиться через це!!!
     
  15. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: Нервовий тік: лікувати чи "само пройде"?

    ну не знаю..я вважаю,що це нервовий тік-вокалізований власне,бо саме звуки різні видає...зараз ніби горло заклало і він його "прочищає"..спокійний, апетит хороший,ані смикань,ані подьоргувань нема ніколи, дихає рівномірно,вчиться дуже не зле...
    в нас ричання/пошрюкування + трохи затуплена увага стала
     
  16. pravovuk

    pravovuk Well-Known Member

    Відповідь: Нервовий тік: лікувати чи "само пройде"?

    В мене син колись , приблизно у років 6-7 таке мав. Пішли до невропатолога Свинаренка, він тоді у Залізничній лікарні приймав. Виписав мікстурку якусь на травах(вже багато років пройшло, не пам"ятаю назви). Але за 2 тижня приймання мікстурки все минулось.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  17. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: Нервовий тік: лікувати чи "само пройде"?

    а чим той гліцисед був поганий? які проблеми з навчанням маєте на увазі?
     
  18. kolobok

    kolobok Member

    Відповідь: Нервовий тік: лікувати чи "само пройде"?

    Наша доня вже десь рік мучиться таким. В нас воно проявляється якраз посмикуваннями, але виключно під час сну, поза тим жодних проявів нема. Були в кількох невропатологів, в тч в Свинаренка, але я не хотіла дитину на заспокійливі ліки садити. Ну і в нас не виходить усунути фактор, бо головна причина брак уваги і ревність, причому з появою малих скільки би вона тоі уваги не мала, ій все мало, доходить часом до абсурдних ситуацій :sad:. Ну і мені, нажаль, з таким темпом життя не вдається завжди бути "залізно спокійною", тому тут теж є що покращувати. Пробуємо зараз гомеопатію, ніби є позитивні зрушення.
     
  19. Туфелька

    Туфелька Well-Known Member

    Відповідь: Нервовий тік: лікувати чи "само пройде"?

    в мене старша таке мала, почалося ще в садочку з примружування очей (часто кліпала), ми зверталися до Свинаренка, нам призначав Сонапакс-не поміг,тоді Меліпрамін- було тимчасове покращання на місяць-два, а далі все по новій, та ще й по наростаючій- вслід за морганням стала ніби поправляти волосся, далі ніби тісний комірець поправляла, ще далі- пальчиками чухала носа, весь час витирала рота... Пусковим фактором була няня в дитсадку Віра Павлівна, яка лупила дітей палкою пластмасовою для фізкультури... Минулося аж років в вісім, але лише після року лікування в фітотерапевта.
     
  20. ViTanya

    ViTanya Member

    Відповідь: Нервовий тік: лікувати чи "само пройде"?

    1)Складні тіки дуже нелегко відрізнити від нав"язливостей навіть спеціалісту, особливо якщо врахувати, що ці два стани нерідко поєднуються.
    2)нав"язливості заспокійливою мікстурою і гліциседом не лікують
    3)цим має займатись дитячий психіатр, а не невропатолог.