Однокімнатна квартира. Організація простору

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем Corena, 3 Серпень 2014.

  1. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Думаю, багатьом ця тема буде актуальною :).
    Коли з"явилась можливість купити власне помешкання, то була думка, що це тимчасово, в швидкому часі буде можливість поміняти на щось більш просторе і функціональне. але аксіому "немає нічого більш постійного, ніж тимчасове" ніхто не відміняв :girl_crazy:.
    Все ніби то й нічого,.. було, поки дитя маленьке і не вимагає власного простору, свого спального місця і іграшок-книжок-мольбертів, які все збільшуються в кількості.
    якось дуже логічно сталось, що дитина "витиснула" мене на кухню :girl_in_dreams:, а тата на роботу :girl_crazy:, а єдина кімната, яка мала багато призначень фактично стала ігровим майданчиком. я то все прекрасно розумію, має дитина бавитись іпт. але мене турбує питання - як організувати ті всі дитячі прибамбаси, так, щоб можна було прибрати десь-колись)), бо я від цього хаосу роблюся слаба), і втікаю на кухню :).
    добре, що свого часу кухню організували не зовсім робочою, а більш затишною.
    буду вдячна за ідеї і практичні поради, а також приклади, хто як дає з тим раду :girl_claping:
     
  2. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Відповідь: Однокімнатна квартира. Організація простору

    Тут, мабуть найкращим буде варіант зонування. Ваша дитина вже більшенька , якщо вона буде мати лише свій куток в кімнаті, то буде зручніше і їй і Вам, бо вона буде розуміти, що тут я сплю, тут мама/тато, а тут я бавлюсь)
    Ми плануємо дитячу зонувати, бо хочу, щоб було місце для гри і для сну, і в майбутньому, для навчання. Наразі я зупнилась на варіанті зонування якимсь функціональним "стелажем"/шафою)(кімната не величка, прямокутна).
    Для зміни не обов"язково все кардинально міняти,є такий спосіб- релукінг, може Вам підійде. Щось кудись переставити, додати якісь детальки але зони обов"яково)
    Такий варіант зі стилажем
    [​IMG][​IMG]
     
  3. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Однокімнатна квартира. Організація простору

    я то прекрасно розумію, але коли робився ремонт, а то було 3,5 роки назад, то чогось не думали над деталями, а зробили все досить стандартно і прямолінійно. я собі тепер то пояснюю вагітним тугодумством))))), ну і важко передбачити, як воно буде з дитиною :girl_crazy:. зараз я би і перепланування робила глобальне, бо метраж трохи дозволяє, але не фінанси, і чоловік не в захваті :girl_smile:.
    але на даний момент маємо прямокутну кімнату з диваном і доооовгою тв-тумбою навпроти. ось ця тумба-юмба тепер заважає робити перестановки, бо вона вимагає якоїсь симетрії.
    я зараз шукаю якісь варіанти організації дитячих іграшок, кошика і коробки тепер мало, треба якісь полиці, ящички, скрині... не знаю. маємо 2 вільних кутка - в одному планується софа, для спання дитини, в іншому поскладати "всё, что нажито непосильным трудом":connie_pull-pigtail
     
    Останнє редагування: 3 Серпень 2014
  4. Samhayne

    Samhayne Well-Known Member

    Відповідь: Однокімнатна квартира. Організація простору

    А можна фото Вашої квартири? Щоб поради були більш предметними
     
  5. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Відповідь: Однокімнатна квартира. Організація простору

    Тоді варіант стелажу(я думаю розумієте, який стелаж маю на увазі:)) для Вас був би дуже доречним)
     
  6. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Однокімнатна квартира. Організація простору

    до речі... сама тільки що до цього додумалась.
    просто після совкових стінок-шаф-і тому подібного загромадження простору я маю патологічне несприйняття меблів певного формату :).
     
  7. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Відповідь: Однокімнатна квартира. Організація простору

    ) Сучасні варіанти менше "травмують" наше сприйняття і інтер"єр, і більш функціональні. На тому малюнку вище приблизний варіант.

    Ще, як варіант можуть бути такі пересувні тумби. Їх можна зробити довільного розміру і можливо, як пуфи(зверху можна сидіти, а всередині місце на речі)

    Теж досить зручно, можна пересувати, як хош і до вашого інтер"єру загального
    підійшлиб)
     
  8. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Відповідь: Однокімнатна квартира. Організація простору

    Я маю таку думку, що з появої нового члена сім'ї, якщо в нього не планується окремої кімнати, треба таки робити переставновку мало не з нуля. Якщо з появою першої дитини (ми все перепланували в кімнаті) можна було ще якось вільно дихати на наших 19 кв.м., то з появою другої в мене дах рве від нестачі місця. На цій площі в нас розміщені двоспальне ліжко (спати на дивані з дитиною я не можу, тому його доцільність не обговорюється), складений диван (тато воліє висипатися, тому викинути диван не дає), ліжко старшої, шафа, комод, вітрина з книжками, розкладний стіл. Донедавна був ще комп'ютерний стіл, його винесли. В планах зараз позбутися вітрини і столу, але мені шкода книжок. Короч, при такій площі хіба виносити всі старі меблі і щось з нуля думати. А ще ж купа іграшок, які складай не складай, все одно валяються по всій хаті. Назріває в мене зараз ідея організувати якесь ліжко для малих окремо двоярусне, але поки ще менша їсть вночі, то мус бути як є.


    Я маю пунктик щодо заставлених кутів. Як маю можливість, в першу чергу роблю, щоб були вільні кути, бо мені в такому просторі легше дихається, а зайняті кутки створюють захаращеність. От щодо софи для малої, я би казала подумати добре. Може вже краще якусь таку спальну систему з ящиками-поличками, якщо площа дозволяє? І відгородити шторкою, щоб не напрягало.

    [​IMG]

    Тут ідея зі стелажем, але воно мені як в пральні виглядає.

    [​IMG]

    А взагалі готуйся до того, що все одно простір вже не буде таким легким, якщо додати хоча б одну-дві меблІ.
     
  9. Samhayne

    Samhayne Well-Known Member

    Відповідь: Однокімнатна квартира. Організація простору

    В нас була однокімнатна квартира, то ми її планували переробити як на першому малюнку. Ближче до вікна дитяче місце для сну і ігор, а за стелажем диван для нас.
    Але переїхали в більшшу і тепер в малюка буде своя кімната.
    В однокімнатній в нас на місці помаранчевого диванчика стояло ліжко двохспальне. Поряд, майже впритул, стояло дитяче ліжечко. Далі стояв компютерний столик на якому базувався принтер, сканер, колонки, комп і купа іншого добра. На стіні навпроти висів телевізор на такому кріплені, що його можна було повертати в ліво/право і витягувати вперед. Під телевізором стояла тумба на 3 метри, накрита столешнею і на неї можна було навіть сідати. Над телевізором висіли три полиці для книжок. В куточку, за тумбою, біля балконних дверей невеличка шафа для посуду. Двері були в тому місці звідки робилось фото. По праву руку, зразу за дверима був простінок на 60-65см. куди чудово і непомітно влізла шафа-купе на 3 метри. Шафа мала 5 дверок з них 2 дзеркальні. Туди влазило все...
    Кімната мала десь 3,2 м на 5,5м.
    Меблі робили світлими, щоб не виглядало захаращеним. Всі меблі, крім ліжка, ліжечка і шафи-купе проектував і збирав чоловік (тумбу, посудну шафку, полиці, комп. столиик)
     
  10. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Однокімнатна квартира. Організація простору

    ну ми якось до 3 років обходились малою кров"ю). але тепер мусимо щось думати в реальних рамках квадратних метрів і обмеженого бюджету.
    ну тут нічого не вийде, бо власне 4 кутки є вільними, 2 поки вільними і залишаться, а 2 прийдеться зайняти, п"ятого не дано :).
    то я мала на увазі не габаритне мінімалістичне спальне місце-ліжечко, швидше за все буде ось таке
    [​IMG]
    от тут як раз не наш варіант, не хочемо нічого глобального замовляти, бо таки то забере коштів багато, а ми все ж таки надіємось на зміну обстановки в найближчому майбутньому,. тому шукаю якісь виходи оптимальні, щоб і не шкода потім то було залишити. а вертикальні перегородки-шторки крадуть візуальний простір.
    дивлюсь на такі стелажі. виглядають легко, дешеві, як борщ, можна їх і коробками/корзинами наповнити.
    [​IMG]
     
  11. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Відповідь: Однокімнатна квартира. Організація простору

    Лиш подумайте про кріплення, бо все таки треба, щоб то все надійно трималось)
     
  12. tsiuma

    tsiuma Well-Known Member

    Відповідь: Однокімнатна квартира. Організація простору

    які його розміри? а не хочете подумати про повноцінне ліжко?

    Свого часу ми малому (а він ще був досить маленький) купили добротне ліжко (1,90*90) дуже простенького дизайну (брали в новому ЦУМі - точно пам"ятаю), до нього замовили хороший ортопед.матрац і ні разу не пошкодували! Бо час летить швидко, а зараз і малий підріс, а йому зручно там спати, і будь-хто з дорослих може прилягти. Я тим ліжком дуже задоволена!
    Ліжко застеляєм яскравим покривалом, біля стінки пару подушок - і вже як диванчик. А біля ліжка в нас є стінка і частина відкритих стелажів з боку ліжка відведена повністю під речі дитини (книжки, іграшки). То є його затишний куточок.
     
  13. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Відповідь: Однокімнатна квартира. Організація простору

    А чим це не повноцінне?
     
  14. tsiuma

    tsiuma Well-Known Member

    Відповідь: Однокімнатна квартира. Організація простору

    питаю про розміри, бо воно мені виглядає маленьке, дитяче (на колиску схоже, і матрац такий тоненький)
     
  15. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Відповідь: Однокімнатна квартира. Організація простору

    Такі ліжка до підліткового віку, а може і далі можуть використовуватись, розміри різні є, а бильця для меньших дітей і вони знімаються
     
  16. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Однокімнатна квартира. Організація простору

    розміри ліжка 160*70 см. матрац там можна обирати який завгодно.

    дівчата, я то все чудово розумію, і також хочу і собі повноцінне ліжко, а ще краще спальню, і дитині особистий простір, і щоб гарно було, а не як в купе поїзда. але є обмеження по площі, кіната не гумова, 16 м кв. тому виходимо з того, що є.
     
    Останнє редагування модератором: 13 Грудень 2014
  17. amaretto

    amaretto як сказала Тося: "месний повар"

    Відповідь: Однокімнатна квартира. Організація простору

    шкода що у вас нема балкону в тій кімнаті бо ми саме так вирішили проблеми з іграшками.Балкн зашклений, там лише іграшки=міні іграшкова кімната.На майбутнє хочу поставити склопакети і підігрів щоб можна булозробити повноцінну кімнату на цілий рік.
    в нас 19 кв м і чесно не бачу як вашу кімнату можна позонувати, ліжко дитина поставити під стіну де двері, тай все. Єдине що якби десь ігрову зону перенести. У вас нема де пересилити іграшки?
     
  18. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Однокімнатна квартира. Організація простору

    власне, на початку я і писала, що про зонування не йдеться.
    і навіть не про ліжко, бо таки там і буде його місце, і досить затишне.
    я питала практичних порад, куди люди складають дитячі пожитки :)
    в нас була лоджія в кухні, за рахунок якої ми розширили кухню.
    куди б я їх не переселяла, вони все рівно весь час на підлозі )))).
    зробимо ми в найближчому майбутньому шафу на загальному коридорі, який відгороджений і зачиняється, але ж не буде там дитина бавитись :connie_pull-pigtail
     
  19. tsiuma

    tsiuma Well-Known Member

    Відповідь: Однокімнатна квартира. Організація простору

    Я б купила, мабуть, стелажі (щось таке, як в ікеа) для складання іграшок/книжок дитячих. Замість поличок біля телевізора і там внизу біля вікна, де вазони, можна було б розмістити.
    Щось з шухлядами (комод невеличкий чи столик) для всяких дрібних іграшок теж би не помішало. Класно було б ліжко внизу з ящиками.
    Виходить, що стінка займає місце, а функціоналу мало.
     
  20. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Однокімнатна квартира. Організація простору

    не в 1-кімнатній, але основна масса дитячих іграшок, всякого різного дрібного у нас зберігається ось так
    [​IMG]
    і ще нам зробили 2 тумбочки-стільці
    такого плану
    [​IMG]
    кришка відкривається і там ящик куди можна що завгодно поскладати, а можна сидіти зверху

    а якщо будете дитині ставити ліжко, то можна взяти таке де внизу є вісувні ящички, там у нас зберігаються габаритні якісь дитячі речі.

    і по спальному місцю для дитини, чому саме ліжко? Може якесь якісне розкладне крісло?