Однокімнатна квартира. Організація простору

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем Corena, 3 Серпень 2014.

  1. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Ще згадалося. Залишати кімнату в кращому стані ніж ти застав. Або "не переступати". Бачите щось лежить не на місці - поставити на місце.
    Це НЕ стосується іграшок. Їх ввечері зібрати.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Бо немає звички, така прошивка в голові - складно викидати продукти, які не зіпсовані очевидно. Ну, як, в мене з цим не патологічно, а в чоловіка гірше, тож я і повикидаю)
    мене ще в цьому хвилює той момент, що та кількість по суті забирає потенціал кожної іграшки зокрема - тобто дитина займається більше діставанням-розкиданням (а мама складанням), ніж грою з якоюсь конкретною іграшкою.
    Дівчата, а чи є хтось серед нас, хто би притримувався іграшкового мінімалізму?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Не знаю чи є такі, особливо чи є такі з першою дитиною. Бо я аж тепер починаю розуміти, що таки його варто притримуватися. Бо ще недавно я скупляла або записувала в хотілки всі нові чи цікаві на мою думку іграшки, а тепер мене аж теліпає від тої кількості і по суті їхньої безпотребності. Бо більшість лежить тепер неруханою. Через накопиченість малий не пам'ятає про всіх) і бавиться тим, що "найсвіжіше". А про 1001 машинку я вже мовчу... В нас ще й дідо з бабцею при кожній зустрічі дарують нову) Все збираюся з думками і силами посортувати, заховати, але то треба, як малий спить, а в мене вночі до того нема щось ні ресурсу, ні бажання)
    І то в нас двокімнатна квартира, і половина іграшок, а то і більше в бабці з дідом в особняку)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Я купую тільки лего і карткові ігри по великих святах, решта дарують. Я буваю нагла і пишу яку каьегорію можна чи не можна дарувати. Поки не зявилася молодша, то сортувала і продавала чи віддавала іграшки, які нецікаві, тепер лишаю на розтєрзаніє малій, пересортую потім.
     
  5. Oleksandrochka

    Oleksandrochka Well-Known Member

    короч, я знов з тим монтесорі (самій смішно). По їх методиці, треба лишати 8-9 іграшок, і розставляти акуратно, щоб дитина ХОТІЛА взяти певну, і заохочувати ставити на місце. То не з метою саме складати іграшки, а з метою появи в дитини бажання мати порядок. То я вже замовила полички для тих 9, решту заховаю. Буду міняти. Подивимось, що з того буде!)
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Корисно Корисно x 1
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  6. nikavalko

    nikavalko Member

    цікавий підхід. Сестра також розповідала, що своїй дочці іграшки чергувала, а то нескінченно купувати нові, було накладно. Та й в домі вже кількість іграшок зашкалювала)))
     
  7. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    то значить, що мама вже набавилася)))
    то такі категорії підступні, як на мене - "такого мало не буває" чи щось таке. Я так настільними іграми захопилася - списки бажаного кілометрові- то з одного боку добре, що дорогі, не так скоро гори зберуться.
    то ще непоганий варіант, нам м'які іграшки люблять подарувати:girl_crazy:
    ось десь так я уявляю іграшковий мінімалізм. Але якщо у віці року я ще можу скласти вичерпний список з тих пунктів, то у віці 3-4 направду складно обрати тих 9 зе бест оф зе бест. Ми сьогодні гралися: лєго, пазлом-містом, фігурками тварин, дерев'яними кубиками(дженгою) і купкою машин, карточками з пальчиковими іграми, і фломастерами малювали, і 2 книжки читали - якраз вписалися на один день, якщо машинки порахувати як одну. А, ще шкарлупки від фісташок забула) ну і ще не вечір)))
    Ну і до прикладного - міняти добре, але немає де це ховати в однокімнатній квартирі(((
    В мене є дві полички із заначками іграшковими і книжковими - це дві найвищі полиці в домі. А так, то ж і без іграшок у всіх місцях зберігання є якісь речі. Я от весною нарешті (до того син не давав, то вже на підставі, що це для очікуваної лялі, погодився) позабирала всякі малючкові брязкальця, пірамідку і т.п. і прилаштувала коробку в шафці на балконі, думаєте я мала з тим спокій? Кожного разу, коли йшла розвішувати чи знімати одяг, дитина просила взяти ту коробку подивитися:girl_crazy:
     
    • Смішно Смішно x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    @Mansikat є. Поки що впевнено дотримуємося іграшкового мінімалізму. Але малій 1,1 і як буде далі важко сказати, бо вже одна бабуся каже, що в нас мало іграшок. А мені і того забагато. Зате ми «відриваємося» в книжечках.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    От з книжками мені дуже важко зупинитися. Маємо вже 4 полиці дитячих книжок. І ще купуємо. І читаємо. Продати, чи віддати комусь - не варіант, бо більшість з них передбачені шкільною програмою, або просто любимо перечитувати.
    Іграшки мінімізували, замінивши різноманітними гуртками)
    Але мій вже старший)
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Цікаво, який у вас перелік іграшок?
     
  11. Fistawka

    Fistawka Well-Known Member

    :girl_crazy:Коли моєму малому був рочок, в нас було пів ящичка невеликого іграшок. І мене завжди страшенно дратувала та купа-купезна іграшок в трохи старших племінників і похресників)) Здавалось в мене ніколи не буде такого хаосу і такої кількості забавок у дитини. І мені тепер дуже смішно зі своїх тодішніх думок))
    Бо Остапа понесло десь з років 2.5, коли дитина починає виявляти свідомий інтерес до власне іграшок ( бо в рік, моєму і того півящичка не треба було. Дроти, кришки, друшлаки то найліпша забавка), коли почалось "купи, хоцю" і т.д.
    Ну шо ж... велкам в хаос... півхати завалено грульками і я не знаю як того позбавлятись, бо все йому треба)))
    Але може вам в тому більше пощастить)) Щиро бажаю:girl_crazy:
     
    Останнє редагування: 11 Січень 2018
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Смішно Смішно x 1
  12. Oleksandrochka

    Oleksandrochka Well-Known Member

    @Mansikat ясно, що місця мало, де ховати. Але, як стоїть все, то очевидно, ще менше місця. Я не знаю, де старший ваш спить. Ми жили в 1 к квартирі, то я купила пластикові бокси, і тримала їх під ліжечком дитячим і під ліжком нашим. Не надто зручно, зато не видно.
    Ну і книжки, для мене, не входять в той список до 9. Для книжок треба полиці. В інтернеті такі суперові ідеї є організації полиць як елемент інтер'єру. Я б з часом щось таке організувала для книг. Наразі для тих 20 книжок мені місця під журнальним столиком вистачає.
     
  13. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    До речі, так, в нам в рік теж в малого було з десяток невеликих картонок-книжечок, музичний пульт, дерев'яний сортер, хатинка-сортер, пальчиковий лабіринт, килимок-пазли, ксилофон, пару машинок вадер і ще невеличка коробка якоїсь дріботи, і більше щось і не можу пригадати, і то більшість нам на 1 рік подарували.
    А основний "удар" був в 1.5 на Миколая, і потім вже понесло:)
     
  14. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Так як я купую по святах, а це тричі, ну може 4 рази в рік, то я не переймаюся. В нас є кому грати, гризти і трощити лего і мнути картки. Книжки я б теж усписок іграшок не ставила, ви ж нею не граєтесь?
     
  15. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Горшечок-сортер, лабіринт пальчиковий, ноїв ковчег, машинка-толокар, менша машинка, розумне цуценя, 2 м’які іграшки і дві ляльки. Періодично щось з того ховаю і на заміну витягую пірамідку (маємо дві), піаніно, черепаху на шнурочку, кубики, візочок для ляльки. Дещо вже поламалося. От недавно перебрали поламане. Щось чоловік поремонтує, решту викинемо.
    Я взагалі люблю мінімалізм. В нас мало меблів і тримати купу всякого різного просто нема де.
     
    • Подобається Подобається x 3
  16. Oleksandrochka

    Oleksandrochka Well-Known Member

    @Happy Fiancee я з вами 100% згідна. Поламане треба або ремонтувати, або викидати.
     
  17. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Я з сюди новим питанням. Цікаво, де зберігаєте одяг, який вже носився, але ще не йде в кошик для прання, а буде ще одягатися. Мені видається, що в нас ця категорія вже витісняє іграшки з почесного лідерського місця в створенні захламленного вигляду квартири. В мене з ідей наразі лише пластикові/плетені кошики, які або сховати під диван, або поставити на полицю стелажу замість книжок.

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Raven

    Raven Мама малятка

    @Mansikat, вакуумні мішки і на верх шафи. Перу по мірі сортування по кольору
     
    Останнє редагування: 23 Жовтень 2018
  19. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    @Mansikat в нас є гардероб і виділена поличка для такого одягу. В дитини окрема поличка. Верхній одяг на вішалках. А взагалі перу часто, тому не накопичується дуже.
     
  20. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    маленький ящик ікеа, який стоїть серед інших ящиків іграшок малого в ікеївській шафці. чим менший - тим краще, бо інакше там ніхто нічого не бачить))