Орхідеї

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем LuBimaya, 26 Травень 2012.

  1. Rona

    Rona Мама-йожик

    @Leditanya було рясне і 7 місяців нон-стоп. Дякую Вам за поради! Прийматиму міри :)
     
  2. Rona

    Rona Мама-йожик

    @Leditanya таки є шкідники на орхах... на огірках зранку сиділи, дрібнота така, певно з азалії сусідньої занеслись. Піду нині якусь труйку купувати
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    @Rona добре, що знайшли причину.
     
  4. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    @Rona як справи? Вже протравили шкідників?
    Це ж треба... я на своїй теж сьогодні побачила. Підняла горшок, а там на корінні щось дрібне і чорне бігає (((
    Капець... ще ніколи не мала справу з таким. По опису підходить панцирний кліщ...
    От думаю де його взяли ((( Два тижні тому нову орху купила, але вона на карантині в іншій кімнаті.
    От не знаю... На ніч ставлю на всіх орхідеях огірки.
    Цікаво чи ще десь вони є.
     
  5. Megan

    Megan Well-Known Member

    Маю 3 дітки орхідеї. Їх просто посадити в грунт/кору? Окремо чи 3 разом?
    Підкажіть, бо ніколи ще того не робила)))
     
  6. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    @Megan як ваші малюки?
    От я не знаю чи ще колись захочу купувати підлітки... Щось не можу до них призвичаїтись. 2 вже на реанімації. Один приїхав хворий... То було видно одразу. Ще один через спеку, мабуть, пропав. Хоча рослина була гарна і міцненька. Вже три місяці в мене росла. Так шкода мені... Чоловік сам три тижні їх доглядав. Думаю, що в пазуху попала вода + сильна спека зробили своє.
    Двоє ще нічого... Хоча теж бачу, що цілком здорова і міцна тільки одна. Інша дуже погано нарощує коріння. Тільки випустить корінець і одразу загниває. Хоча полив не рясний і просихає кора добре.
     
  7. Megan

    Megan Well-Known Member

    2 живуть, а 1 шось так собі, якісь листочки в'ялі.. наразі дивлюсь
     
  8. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Моя перша камбрія. Щось навіть не знаю як за нею доглядати. І хвиляє чорнота на листку. IMG_20170817_123949.jpg IMG_20170817_123858_1.jpg
     
    Останнє редагування: 17 Серпень 2017
  9. Alstroemeria

    Alstroemeria Well-Known Member

    Розкажіть, будь-ласка, чим лікуєте орхідейки від шкідників і як саме проводите обробку. Цікавлять практичні аспекти: засобом потрібно обприскувати повністю, протирати чи занурювати в розчин? Після обробки розчином горщик зав`язувати в кульок чи залишати так? Достатньо одного разу чи проводите повторну обробку?
    Ех, не мала клопоту і купила на розпродажі орхідейку. На перший погляд рослинка майже здорова, тільки трохи залита - коріння товсте і зелене (правда окремі корінці вже підгнивають), листя пружне і велике. Вже вдома побачила на корінні якогось чорного жучка-павучка і на одному листку кілька цяток-проколів. Боюся зщоб не заразилися домашні орхідейки, то поселила на кухні на карантин.
    Купила ампулу актеллика і трохи лякає мене його токсичність і необхідність застережних заходів. То справді розчин може аж на одяг попадати (рекомендують вдягнути захосний одяг) чи то вже перебільшення? А головне, як і де провести обробку, щоб не нашкодити собі. Після обробки бажано пересадити? Чи то одразу при обробці пересаджувати?
     
  10. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Спершу треба визначити тип шкідника. Наприклад, на кліщі тільки акарициди діють. На подур, трипсів, борошнистий червець... - інсектициди. Найкраще системної дії.
     
  11. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Маю орхідею феленопсис білу велику вперше в житті, придбана на початку квітня. До тепер розмістилися вже всі квіти, постояти красиво і стали в'янути. Що робити - обрізати вже чи чекати? В різних статтях різні поради. А я чайник зовсім, якось трохи перезволожила, тобто поставила квітку після "макання" в воду в прозоре кашпо( купила, бо якось не гарно стояло на простій тарілці), трохи більше в діаметрі і в висоту ( треба було щось підставити, щоб "рідний " горшок не був заглиблений), виник парниковий ефект і кілька листків почало жовтіти і підгнивати, я те все просушила, зайве забрала і так як був вихідний не знала що робити, потовкла активоване вугілля і присипала місце відриву листка. Не поливала 2 тижні. Інші листи ніби живі і пружні. Але же певно полити треба, бо здохне. Коротше, боюсь загубити квітку, подарунок на д.н., давно просила, чоловік віддав 600 грн...
    Порадьте досвідчені, що мені зараз зробити? Обрізати, хай відпочиває? І як поливати в цей період?
     
  12. Alstroemeria

    Alstroemeria Well-Known Member

    Квітконоси на своїх орхідеях ніколи не обрізаю, іноді він засихає сам, іноді після довгого періоду спокою починає пускати нові пагони з бутонами.
    Свої орхідеї поливаю раз в 2 тиждні, в спеку - 1 раз в тиждень (поливаю (занурюю в воду на 10-15 хв.) вже тоді, коли корінці стають сухими).
    Кашпо маю таке, що горщик з орхідеєю стоїть наче на невеликому підвищенні.
    [​IMG]
     
  13. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Дякую, моє кашпо звичайне, я щось підставлю, щоб верхній край "свого" горщик був чуть вище кашпо. Зараз жарко, то поливати щотижня? Бо мені так казав продавець, і там була причеплена інструкція - схема ( малюнок). Як вже не цвіте, схема поливу така сама? Вибачте за , можливо, дурні питання, відповідь з "перших рук" цінніша, ніж статті з інтернету, там інформація часом протилежна. А от досвід практикуючих посиденьок гідний довіри :girl_yes:
     
  14. Bize

    Bize Well-Known Member

    Дівчата, в мене таке питання: чи підсаджував хтось до орхідей живий мох, сукуленти? бачила в неті багато красивих композицій, хотілось би собі щось таке зробити, але в неті мало інформації про сусідство цих рослин. 8120a620bd5a50e4ff932a3d505b8f0d.jpg 3b04581ef1c5db2f1dbe15ed491f648e.jpg
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Alstroemeria

    Alstroemeria Well-Known Member

    Не мала клопоту і купила підлітків орхідей, а вони приїхали хворі :girl_cray:. В однієї зловила двох жовто-коричневих кліщів, в обох листя в характерних цятках. Витягнула з моху, промила в теплій воді з господарським милом, обробила доктором Фоллі від шкідників. Переживаю чи допоможе, бо сильніші засоби більш токсичні. На карантині сховала на балконі (горщик в кульку і під кріслом), але боююся, бо то по сусідству з кімнатою, але дорослих кліщів точно немає вже, а личинки не мали б так переміщатися. В одної орхи в горщику знайшла 2 не то репяхи, не то засущені борошнисті червці. Чи могли б борошнисті червці висушитися і стати колючими як репяхи (бо за формою дуже схожі)?
     
    Останнє редагування: 9 Вересень 2018
  16. irkazijka

    irkazijka Well-Known Member

    Дівулічки виручайте. Вроді маю орхідеї і все якось з ними було без проблем. Поки собі не купила таку красу...яка хвора.Подивіться і скажіть що то?може не так все страшно? І чим то лікавати?
     

    Вкладення:

  17. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    @irkazijka таке враження, що кліщ гризе.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. irkazijka

    irkazijka Well-Known Member

    @Leditanya а якось можна вивести його?
     
  19. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    @irkazijka шукайте актарицид.
    Сантайм, енвідор або актелік. Вони всі досить смердючі.
    Якщо є рослини поблизу, то їх профілактично теж обробити. Бз
     
  20. irkazijka

    irkazijka Well-Known Member

    Начиталась в інтернеті. На карантині моя рослинка. Через пару днів почну її обробляти