Орхідеї

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем LuBimaya, 26 Травень 2012.

  1. Zaychenya

    Zaychenya Пухнастик-гризун

    Маю біду. Подарували мені на ДН в червні чудесну квітку! Я давно мріяла про такий колір. 20180620_103846.jpg
    Невдовзі малий "поскубав" усі бутони (((
    20180626_092805.jpg
    Вона образилася і відсох не лише квітонос а й верх рослини з листками :facepalm::sad: :not_i::cry:.
    20181027_115238.jpg

    Це все що залишилося. І в такому стані вона вже більше 2х місяців.
    Не купаю. Підливаю в горщик. Боюсь замочити "точку росту".
    Допоможіть порадою чи розрадьте: її можна врятувати?

    :dntknw:
     
  2. Alstroemeria

    Alstroemeria Well-Known Member

    Точки росту вже немає, але шанс на порятнок є. Якщо 2 місяці залишаєть в такому стані, то може врешті випустити дітку.
     
  3. flame

    flame невгамовний експериментатор

    @Zaychenya то вже "капці". Ти сама її так обдерла?????:girl_devil::girl_impossible:
    [​IMG]
     
  4. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    в мене приблизно з такого ж самого стану 2 пустили дітки(одна точно, друга ще чекаю що там виросте). Першу - залила точку росту, другу зламала при переїзді.
    Там де залила точку росту все почорніло, через півроку пустила 2 дітки, які через 1,5 роки зацвіли (обидві майже одночасно). Ну і питання, їх треба відділяти від материнської рослини, чи можуть всі разом в одному горшку рости(зрозуміло що не зараз)? Материнська напускала дуже багато коріння, самі рослинки - дуже мало. Тому я чекала-чекала...і тут вони цвіт випустили.

    Друга вже третій місяць стоїть, мама казала що збоку під листком якась брунька з'явилась. Чи то корінь, чи рослина чи ще щось я не можу сказати (листків в мене взагалі лише 2 залишилось). Шансів мало, але якщо маєте можливість де тримати, почекайте, а раптом.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  5. Zaychenya

    Zaychenya Пухнастик-гризун

    Воно так само відвалилося.... (((

    В мене всі орхідеї періодично купаються під душем.
    Можливо, ця одна з 4х якій не сподобалося?! Але після купання вона місяць себе чудово почувала.
    Власне, після втрати бутонів почолося ((
    Позаглядала. Грунт і корінці чисті. Живі. Зелені.

    Лишила в спокою. Чекаю. Надіюся на діток.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Я всі орхідеї після покупки пересаджую, обробляю від шкідників.
    Вже навчена гірким досвідом.
    @Zaychenya я скажу щоб зробила я.
    Витягла б з горщика, забрала поролон (якщо він там є), оглянути коріння. Те чорне з точки росту зачистити до живого (але без фанатизму). Дати підсохнути два дні і садити в нову і суху кору пеньок. Полити фітоспорином можна. Поливати після просихання. І чекати діток на весну ;)
    --- дописи об"єднано, 28 Жовтень 2018 ---
    Я купаю тільки коли тепло і забираю залишки води із пазух серветкою. Від початку жовтня не купаю. На підвіконні досить прохолодно стає.
     
    • Корисно Корисно x 1
  7. Zaychenya

    Zaychenya Пухнастик-гризун

    Нєєєє!!!! Вона в мене молодчинка!!
    20181226_122324.jpg
    Пустила листочки!
    Тепер питання: верхній листок знімати чи нехай сам відпаде?
     
    • мімімі мімімі x 2
  8. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Потребую швидкої реанімації знань :).
    Два місяці тому мені подарували буйно квітучу орхідею. Ось, висить сьогодні остання квіточка, вже сухенька. Дивлюсь, що листочки стали мякіші.. Як перевірити, чи не всихає? Треба якісь прикормки?
    В хаті +20-23. На столі стоїть.
     
  9. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Не лише про орхідеї, але оскільки першу рекламу в фейсбук побачила саме про орхідеї і їх чудесне відновлення майже "з того світу", то запитаю тут:
    Чи хтось користувався цим засобом
    iaros
    І чи справді так допомагає? Бо він вже "для всього" рекламується, від орхідей до спатіфілума...
    Чи це "розвод"?
     
  10. Barnaulka

    Barnaulka Well-Known Member

    Цього року вперше одна із орхідейок випустила дві дітки. Перша мала багато коріння, тому невдовзі була переселена в окремий горшечок. А от друга досі живе із орхою-матусею :). Обидві почали цвісти :girl_in_love:
    4.jpg 5.jpg

    Одна із новеньких теж почала цвісти :)
    7.jpg

    Перша біла орхідейка, яка у мене вже 6,5 років, від літа цвісти не припиняла - скидала старі квіти і випускала нові :girl_claping:
    8.jpg

    Ще дві красуні почали цвісти.
    6.jpg 2.jpg 3.jpg

    Всього зараз у квітах шість орхідей із восьми :girl_in_love:
    1.jpg
     
    • Подобається Подобається x 5
    • мімімі мімімі x 2
  11. veroni4ka

    veroni4ka Well-Known Member

    Потребую консультації знавців. Від чого могли пожовтіти та відпасти бутони? Поряд стоїть ще 2 орхи, які квітнуть.
     
  12. Alstroemeria

    Alstroemeria Well-Known Member

    В ФБ в групі по догляду за орхідеями дізналася, що цього року то масова проблема і люди жменями збирають опалі бутони. Ймовірні причини - малий світловий день, сухе повітря. В мене 3 дорослі орхідеї цвітуть нормально, а два підлітки орхідеї скинули усі бутони. Так шкода, бо навіть кольору квіток не побачила, а для них то перше цвітіння мало бути. Списую на те, що не вистачило сил орхідейкам. Ну і так як вони в мене маленькі ще, то може справді світла недостатньо (дорослі більшвисокі і до світла тягннуться) або кора недостатньо затримує вологу. Накупила цього року піділтків орхідей в інтернеті і бачу, що не так все просто з доглядом, дорослі рослинки більш адаптовані.:girl_sad: Хоча підлітки прийшли в досить хорошому стані і здорові, в магазинах більша ймовірність купити залиту чи заражену орхідейку.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Lemeshchuk

    Lemeshchuk Well-Known Member

    Чиможна пересаджувати орхідею яка не цвіте, але випускає нові листки і корінчики? Мені дитина перекинула її і з середини вся кора витряслась(
     
  14. model fantazii

    model fantazii Well-Known Member

    Можна) а у Вашому випадку взагалі без того ніяк

    Надіслано від мого SM-J200H, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Опустила "вуха", точніше листя моя орхідея. Витрусила я її з горщика, а там все коріння отаке :sad: чи то згнило, чи то засохлої, живе хіба те, що над грунтом було. Можна щось з нею ще зробити? IMG_20200615_200527.jpg IMG_20200615_200534.jpg
     
  16. irkazijka

    irkazijka Well-Known Member

    Як по мені то воно засохло.
    Гнилі і неживі корені повідрізайте,посадіть в нову кору.
    І гарненько підлийте, ще бажано з якимось добривом.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. veroni4ka

    veroni4ka Well-Known Member

    Дівчата, а хтось підживляє орхи водою з часником? Дійсно є ефект, чи то все брехня?
     
  18. model fantazii

    model fantazii Well-Known Member

    Робила так, дійсно був ефект, але не відразу

    Надіслано від мого SM-J200H, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1