Польські шенген візи для нащадків переселених 1944-45р.

Тема у розділі 'Мандри', створена користувачем miafox, 6 Серпень 2014.

  1. miafox

    miafox Member

    Доброго всім дня!
    На мою думку, дана тема є досить актуальною як для львів’ян, так і для інших. На жаль, шукаючи інформації в неті – майже нічого не знайшла…
    Відкриваючи цю тему, я б не хотіла щоб тут мова йшла про шенгенські шопінг візи або подібного роду, про закордонні паспорти,вклеювання дітей ітд. Для цього є інші теми!!!Оскільки сама зустрілася з тим, що в океані повідомлень не змогла знайти потрібної мені інформації, а часу потратила немало.
    Отже, у багатьох з нас є бабусі та дідусі, які проживали на території Польщі, та були переселені в 1944-45 рр. Багато-багато років про це ніхто не згадував (Бо моїй бабусі вже 86, а переселена була у 16 років). І ось, згадали (шкода, що не про залишені будинки, гектари землі, господарку та частинки свого життя)..
    Польський Уряд вирішив спростити процедуру щодо видачі довготермінових шенген віз для Громадян України переселених з території Польщі (ТА ЇХНІМ НАЩАДКАМ) на підставі угод між Польським комітетом та Урядами УРСР та УРС в 1944-1945 рр. Більш детальну інфо можна прочитати на сторінці Консульства (візи).Але як завжди, інфо подана дуже скупо. Тому багато людей не знає, як скористатися своїм правом на таку візу, що брати, куди бігти, як заповнювати анкети.. Адже допустивши хоч одну помилку, Ваші документи не приймуть, а оплачені кошти пропадуть. Тому заохочую всіх зацікавлених, ділитися інформацією тих хто вже проходив цю процедуру, допомагати одні одним.

    ---------- Додано в 17:04 ---------- Попередній допис був написаний в 17:02 ----------

    Розпочну з того, якою інфою володію я. Отже, моя мама вирішила подавати док на таку візу.1.Пішла в Архів у Львові (на Підвальній) та взяла там довідку про те що її мама була переселена. Довідку вам відразу не видадуть, потрібно написати заяву і 1 місяць на неї чекати. В Консульство на кожного члена сім’ї потрібен оригінал такої довідки, оскільки вона іменна.
    2.Мама оплатила в Кредо Банку послуги кол-центру (18 євро) та стала на чергу аж на 2 вересня. Також на їхньому сайті заповнила анкету. А далі ще не знаємо що робити!!
    Тут потрібно бути уважними, у типі візи ставити інше, і в анкеті дописувати «Репатріація», і нічого іншого! Дата виїзду/приїзду..сама точно не знаю, бо мама мабуть там допустила помилку, підкажіть що там писати…Можливо на днях дізнаюся точно що там має бути вказано..
     
    • Інформативно Інформативно x 1
    • Корисно Корисно x 1
  2. MYR

    MYR Member

    Відповідь: Польські шенген візи для нащадків переселених 1944-45р.

    Дуже актуальна для мене тема теж з чоловіком хочемо спробувати відкрити такі візи, переселенці мої дідусі і бабуся, але я читала що моєму чоловікові теж таку візу можна, як чоловіку нащадка, як тоді з довідкою? І ще в мене є евакуаційний лист(оригінал) дідуся, казали що він може замінити таку довідку чи це правда?
     
  3. miafox

    miafox Member

    Відповідь: Польські шенген візи для нащадків переселених 1944-45р.

    Так,звичайно чоловіки та дружини теж мають право на таку візу.я беру зараз окремий евакуаційний лист для себе і окремо для чоловіка.Також всі док які подаєте-має бути оригінал і копія.Кількість днів пишете 90,а вїзд 2014.......,виїзд 2016-якщо на 2 роки або 2019 якщо 5 років.
     
  4. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Відповідь: Польські шенген візи для нащадків переселених 1944-45р.

    Хочу ще раз перепитати))). В мене зараз є віза культура. В чоловіка його віза бізнес закінчується. Хоче зробити візу пепатріацію через моїх бабцю-дідуся. Я замовила довідку в архіві на своє ім'я. Вона підійде? Чи все таки треба було замовляти на його? Бо буде подаватись сам.
     
  5. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Польські шенген візи для нащадків переселених 1944-45р.

    Мені на консультації казали, що вистарчить маминої довідки і на мене з сім'єю і на брата.
     
  6. solomka

    solomka Active Member

    Відповідь: Польські шенген візи для нащадків переселених 1944-45р.

    Мене теж цікавить даний вид візи. Переселенцем був тато мого чоловіка. Свекруха каже, що в неї є якісь документи про те, що мій свекор був переселений (якийсь лист). Він підійде чи потрібно замовляти довідку в архіві? І цей лист, якщо він підходить, може бути для двох для нашої цілої сім'я - мене, чоловіка і дітей?. І ще, нашим дітям в типі візи вказувати теж репатріація чи супровід?
     
  7. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Відповідь: Польські шенген візи для нащадків переселених 1944-45р.

    Дякую за відповідь!
    Розумію, що треба буде додати документи, що підтверджують, що це моя бабця-дідусь, що це мій чоловік. Наприклад, дали мені довідку про те, що була переселена моя бабця. На час переселення вона мала дівоче прізвище. Отже, треба свідоцтво про шлюб з дідусем. Але я не впевнена, що в неі це є. Потім потрібне свідоцтво про народження мого батька. Теж не впевнена, що воно є. Паспорту тата також не маю, лише свідоцтво про смерть. Ну і своє свідоцтво про народження та про шлюб. Все вірно? І що робити, якщо не буде знайдено свідоцтва про шлюб бабц та метрика тата?і
     
  8. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Польські шенген візи для нащадків переселених 1944-45р.

    А де можна почитати про цей тип візи? Бо вперше читаю тут про неї.
    В мене дід, татів батько, був переселений з Перемишля. Але в якому точно році не знаю.
     
  9. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Польські шенген візи для нащадків переселених 1944-45р.

    Прошу).
    Правда я вже сама сумніватися почала після допису форумлянки...
    Зберуся з духом і знову почну то все взнавати.

    Погуглити наприклад.
     
  10. Bubochka

    Bubochka Well-Known Member

    Відповідь: Польські шенген візи для нащадків переселених 1944-45р.

    Я уже здала усі документи у візовий центр 19 серпня. В мене був переселений дідусь і бабця по татовій лінії. Брали архівні довідки по дідусіній лінії, щоб з прізвищами не було проблем. Брала на себе, чоловіку робила лише копію свого, братові і татові, мамі також робили копію з татової довідки.
    Мала копію свідоцтва про народження дідуся, мого тата і своє, а також свідоцтво про шлюб
    Заповнили анкети, зробили страхівку, фотографії, заплатили по 35євро з кожного
    Усе прийняли, сказали, що на кінець місяця вже мають бути готові
    Лише тепер маю проблеми з дітьми. Бо виявляється під цю програму підпадають лише до третього коліна, тобто внуки, а дітям уже візу не роблять.
    Дзвонила в консульство, сказали, що єдиний вихід, це гостьова віза на дітей. Але це треба мати родичів в Польщі, там треба збирати певні довідки і заплатити гроші, щоб отримати це гостьове запрошення.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  11. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Відповідь: Польські шенген візи для нащадків переселених 1944-45р.

    Якщо є оригінал переселенського листа, то підходить, якщо це просто копія, то потрібна довідка з архіву.
    Так, Ви будете пакети на кожного члена сім'і подавати окремо і по черзі. Всі оригінали, які будете надавати, вони дивляться і повертають одразу Вам, а собі до справи беруть копіі. Дітям теж зможете зробити, бо такий тип візи роблять до третього коліна, тобто свекор-чоловік/Ви-Ваші діти.
    Я писала "репатріація" і в дужках "супровід"

    ---------- Додано в 10:28 ---------- Попередній допис був написаний в 10:22 ----------

    Звертаєтесь в архів і берете витяги по цих документах.
    Вам паспорт і не потрібен. Вам потрібне бабусине свідоцтво про одруження, свідоцтво про народження тата, Ваше свідоцтво про народження, свідоцтво про одруження і Ваш паспорт. Тобто документи, по яким можна прослідкувати родинний зв'язок і всі зміни прізвищ.

    ---------- Додано в 10:31 ---------- Попередній допис був написаний в 10:28 ----------

    В мене аналогічно. Гостьова не єдиний вихід. Я робила дітям під чоловікову. Якщо чоловік має бізнес-візу через запрошення від польського роботодавця, то дітям можна зробити візи під неі. Тоді дітям відкриють під термін діі татовоі візи. Ще можна культурну або релігійну візу робити.
     
  12. Bubochka

    Bubochka Well-Known Member

    Відповідь: Польські шенген візи для нащадків переселених 1944-45р.

    Так, я це все знаю. але в нас така ситуація, що і я і чоловік відкрили візу по програмі переселенців. Тобто тепер нема куди дітей прикріпити))) Бізнес візу, шопінг візу чи культурну не можна відкрити тільки для дітей. Треба щоб мав хтось із батьків, і тоді, як Ви кажете, можна відкривати під термін дії візи одного із батьків.
    А гостьову, наскільки я дізнавалась, можу відкрити суто на дітей))) тепер залишається шукати родичів в Польщі. Навіть не знаю, що робити. Ще мені радили іти прямо на прийом до консула і пояснювати ситуацію, яка склалася. Але прочитала в сусідній темці, що до нього практично нереально попасти.
     
  13. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Польські шенген візи для нащадків переселених 1944-45р.

    Їздити можна без тата?
     
  14. CaddyV

    CaddyV Well-Known Member

    Відповідь: Польські шенген візи для нащадків переселених 1944-45р.

    Цілком реально. Пробуйте. Правда чергу прийдеться вистояти.
     
  15. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Відповідь: Польські шенген візи для нащадків переселених 1944-45р.

    Так, від нього треба нотаріальне доручення.
     
  16. Bubochka

    Bubochka Well-Known Member

    Відповідь: Польські шенген візи для нащадків переселених 1944-45р.

    Так) казали, що чергу потрібно займати з 6 ранку:girl_cray:це тільки в нас таке може бути) я готова по записі через місяць попасти, але як людина, а не вистоювати кожен день, з самого ранку і невідомо в який день пощастить. Чоловік на роботі, я з двома дітьми вдома...щось важко собі це все уявляю)
    Не хочуть зробити для людей, а якось це все.....
     
  17. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Польські шенген візи для нащадків переселених 1944-45р.

    Я щось то все переосмислила і знову не доганяю.
    Якщо я внучка- то я третє коліно.
    Мій малий то четверте. Все ок.
    Та я ж йому візу відкривати збираюся мені на супровід. Чому їх не відкривають під репарацію?
     
  18. Bubochka

    Bubochka Well-Known Member

    Відповідь: Польські шенген візи для нащадків переселених 1944-45р.

    Я також дивувалася, дзвонила і в колцентр і в саме консульство, відповідь одна, на цю візу супроводу нема. тобто підпадають рідні до третього коліна (внуки), четверте - ні, навіть невнолітні діти. Вихід один - запрошення (якщо в обидвох батьків віза по пеерселенню)
     
  19. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Польські шенген візи для нащадків переселених 1944-45р.

    Мені в візовому казали, що все окей. То тут на ДП взнала, що не можна.
    Таке враження, що вони і самі толком ніц не знають.
    Запрошення нам не світить. Толку з тої візи тоді грр. Якщо все одно комусь одному робити шоппінг.
     
  20. Bubochka

    Bubochka Well-Known Member

    Відповідь: Польські шенген візи для нащадків переселених 1944-45р.

    Так, у кол центрі попадають дівчата, мягко кажучи, не компетентні.
    Найкраще, мені порадили, дзвонити у консульство, я так і зробила, сказали, що на дітей лише гостьові запрошення. Коли у візовому центрі подавала документи, то ще раз перепитала дівчини, яка їх приймала, стосовно дітей. Вона також сказала, що якщо діти, четверте коліно, то для них не відкриють, навіть показувала, як ті запрошення виглядають (на яких бланках, з чужого пакету документів)
    Тому ми в пошуках родини) вона в нас є в Польщі) але після смерті дідуся, не спілкуємось, треба поновлювати зв"язки)))