Поради вишивальницям

Тема у розділі 'Рукодільна порадня', створена користувачем Liliyah Romanova, 27 Травень 2009.

  1. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Поради вишивальницям

    Чесно кажучи, мені було б шкода вишивати таку скатертину, аби потім її використовувати для застеляння столу під час сімейної вечері. Для декору, щоб було гарно - безсумнівно, а так - море праці, одна вечеря і все, не факт що відпереться. А закріпити можна міцно просто, мало б витримати машинне прання (ну принаймні всі мамині старі вишивки прались в машинці вже неодноразово точно, то нитки не повилазили)
     
  2. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Поради вишивальницям

    Ми всі разом збираємся 2 рази на рік. Частіше свекруня точно не буде застеляти.
    А от з цього місця, якщо можна з подробицями. Вишивка хрестом чи гладдю? І як закріпити.
     
  3. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Поради вишивальницям

    Вишивка хрестиком, закріплено з звороту, як звичайно, просто трошки більше разів прошити, думаю, то мало б бути добре.
     
  4. roksolanka

    roksolanka Well-Known Member

    Відповідь: Поради вишивальницям

    я вишивала скатертину на подарунок свекрусі (вона в мене в галерейці є виставлена). нитку закріплювала як при любій вишивці - ніц особливого не придумувала. прали її вже декілька разів в машинці на делікатному пранні - все добре, ніде нічого не повилазило (хоча свої вишивки я перу при 60 градусів і також все гуд)
     
  5. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Поради вишивальницям

    Подумала, подумала, і взяла поки просто картинку з ромашками. І добре. Бо через нетерплячку, побігла в магазин, купила ниточки, в сусідньому купила тканину, прибігла додому і....капець. На тій тканині не змогла. Нитки з*їжаються на відміну від аїди, на якій попередні трояндочки вишивала. Скатертина таки лишається в лпанах, але треба мені добре подумати на чому вишивати, щоб зручно було. Що краще взяти - льон (є якийсь спец. для вишивки?) чи таки купити набір для вишивки скатертини і не морочити собі голову?
     
  6. octavia

    octavia Well-Known Member

    Відповідь: Поради вишивальницям

    Льон для вишивки є! Але ціна його величезнааа, в і-нет магазинах від 300 грн за 1 м. Для початку купіть собі готову скатертину з місцем для вишивки(переплетінням типу аіди).
     
  7. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Поради вишивальницям

    Таки дуже добре, що я під впливом азарту не побігла купляти все на скатертину. Спочатку мене зупинила тема про зворотню сторону, і я таки взяла схему букету ромашок. Спочатку я з тканиною і розміром хрестика побавилась, поки підібрала такий, щоб зручно було і вигляд мало. А тепер ходжу навколо гобеленового шва. Я вже ніби розібралась що воно таке. Але в схемі пишуть , що в одну нитку. А мені (на фоні хрестиків в 3) негарно виглядає. Як думаєте, шити в одну, чи подивитись як буде в 2 або 3 і не звертати увагу, що там написано?:girl_impossible: Схема
    [​IMG] [​IMG]
     
  8. Xomka

    Xomka Well-Known Member

    Відповідь: Поради вишивальницям

    Наскільки розумію, гобеленовим швом в одну нитку вишивається тінь від вази та ромашок, тож дуже навіть добре, що вона буде не така насичена як основний мотив, а лише тінню:) Шити в одну нитку)
     
  9. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Поради вишивальницям

    Так, тінь.
    Цікава робота - бачу де варто ще повчитись.
     
  10. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Поради вишивальницям

     
  11. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Поради вишивальницям

    ще варто обов"язково прислухатись до рекомендацій розробника схеми щодо нахилу тих півхрестиків (гобеленним швом). Якщо їх дати не в ту сторону, тінь буде виглядати зовсім інакшою і навіть неприродньою
     
  12. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Поради вишивальницям

    для інформації, може комусь знадобиться, - в Метро зараз гарні пропозиції на такі заготовки для скатертин, є три розміри, склад - льон та трохи поліестеру -
    [​IMG]
     
  13. silvia

    silvia Well-Known Member

    Відповідь: Поради вишивальницям

    потребую поради. хочу переробити цю явно дівчачу картинку на хлопчачу ( має бути метрика) [​IMG][​IMG]. Залишати одяг мами рожевим а одяг дитинки зробити голубим. а ведмедика теж голубим тоді? чи одяг мами змінити на зеленкуватий наприклад
     
  14. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    Відповідь: Поради вишивальницям

    я би казала зеленкуватим, або в фіолетових тонах.
     
  15. simona

    simona Well-Known Member

    Відповідь: Поради вишивальницям

    я б також одяг мами зробила в голубуватих , синіх фіолетових зелених тонах, але не рожевим
     
  16. silvia

    silvia Well-Known Member

    Відповідь: Поради вишивальницям

    згадала, що є бейджик з пологового зелений..можна придумати щось загальне...об'єднати одним паспарту в загальну рамку....
    тоді одяг мами був би зеленкуватим...
    добре...напевне перше вишию все крім одягу маминого, потім покажу і вирішимо далі..
    дякую.
     
  17. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: Поради вишивальницям

    а в мене от така проблема: я вперше сорочку вишивала так, що вирішила грудну клітку зробити суцільну. Так лишила тільки один рядочок для розрізу, а тепер закінчила і до мене дійшло, що воно ж попориться, якщо розрізати... як вийти з ситуації??

    [​IMG]
     
  18. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    Відповідь: Поради вишивальницям

    доверху є ще запас тканини? тут зашити той рядок а зверху продовжити взір але з більшим шматком для розрізання
    якщо нема запасу, розвернути і знову ж зробити те саме
     
  19. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: Поради вишивальницям

    Дякую! Але в мене ні зверху, ні знизу нема достатньо тканини. Може тоді хіба проти.. А скіки рядків залишати посередині для розрізу?
     
  20. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Поради вишивальницям

    Але ж там ще і підвернути\підшити треба буде (то по 0,5-1 см запас йде)? Чи сорочки якось інакше роблять?