про душі померлих

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Liliyah Romanova, 2 Червень 2009.

  1. DesperateHousewife

    DesperateHousewife Well-Known Member

    Відповідь: про душі померлих

    Коли я закінчувала університет, то за час державних іспитів в мене помер дідо, а рівно через три тижні баба. Стояло питання чи йти мені на випускний. Ходила до духівника, то він власне сказав, що питання жалоби, то є більше народна традиція, а померлій душі потрібна молитва і вічна пам'ять в серцях близьких. І то вже вибір особисто кожного дотримуватись традиції жалоби чи ні (бо церковної вимоги такої немає), і взагалі що включати в це поняття. Бо ж на забаві можна бути, але наприклад не співати і не танцювати.
    Зараз час великоднього посту, може порадьте мамі як буде сповідатись, то поговорити на цю тему зі священнмком.
     
  2. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: про душі померлих

     
  3. DesperateHousewife

    DesperateHousewife Well-Known Member

    Відповідь: про душі померлих

     
  4. Lambada

    Lambada Member

    Відповідь: про душі померлих

    я минулого тижня була на зустрічі з людиною, яка особисто була на зустрічі з Далай Ламою.
    Був дуже цікавий тренінг. Пропонувалося таке:
    Сісти зручно із заплющеними очима, уявити поруч себе своїх найрідніших і найближчих людей, за ними довкола посадити родичів, однокласників, співробітників, за ними своїх сусідів і всіх кого знаємо, а за ними тих, кого вже немає серед нас, але які живуть в наших серцях.
    І обійняти їх усіх, перепросити за все.

    Мені це сподобалося. Померлі наші близькі завжди в наших серцях - ми ж їх памятаємо, і доки памятаємо, вони живуть!
     
  5. vikad

    vikad New Member

    Відповідь: про душі померлих

    Мені здається, що Ваша мама створила собі, так звану, "зону комфорту" (не означає, що вона комфортна!) і просто не хоче з неї виходити. Може, попробуйте, по можливості, більше приділяти їй увагу, спілкуватися. З часом щось зміниться. А ні - то це її життя, має право.
     
  6. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: про душі померлих

    Думаю, точно зміниться, просто ще мало часу минуло.
    Коли у моїх свекрів помер онук, вони нікого і нічого не хотіли бачити, навіть нас з нашою малою (їх першою внучкою). За якийсь час свекруха сама звернула увагу, що знайомі її якось уникають, ніби заразна, було їй образливо, насправді люди не знали, як себе поводити.
    Першою розворушила її двоюрідна сестра - майже насилу витягла на автобусну екскурсію, бабуся наша пручалася, але все-таки зрештою поїхала (це минуло місяців 3-4 після похорону), відтоді якось стала відходити. Звичайно, втрата страшна, дурна, раптова, але треба якось жити далі.
    Має ще двох онучок, зараз он третя народилася, то ж розслаблятися їй не дають: то одну на танці завести, то другу на англійську, то перетримати їх після школи, а вони поодинці спокійні, а коли разом - хоч з хати втікай, бо 5 хвилин любляться - ради нема, 10 - воюють. А ще має замовлення, зараз почала вишивати, часто ходить на різні Богослужіння.
    Думаю, йти на весілля може їй ще заважко, але можна поїхати з нею до якогось Святого місця. Може, не відмовиться?
     
  7. chuchuka

    chuchuka New Member

    Відповідь: про душі померлих

    На цю тему пропоную прочитати книжку "Потойбіччя" Фуллі Горак (є в інтернеті), я була вражена і вірю всьому, що там написано
     
  8. Сана

    Сана Active Member

    Відповідь: про душі померлих

    Почитала вчора цю книжку і все, що вважалось таким важливим враз стало дріб"язком.
     
  9. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Відповідь: про душі померлих

    Сьогодні річниця смерті мого татусика, а я не була ні у церкві, ні на кладовищі. На службу дала, але раптово захворіла. Мене то мучить, ніби тато чекав, а я не прийшла. І бабуся хвора, теж її не було. Лише мама... Так сумно...
     
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: про душі померлих

    Учора розмовляла з однією жінкою. Вона ходить на цвинтар, але не відчуває, що її мама там, у тому місці. Під час розмови вона дійшла висновку, що це відчуття не є обов'язкове. Її мама з нею весь час і всюди, бо вона - в її серці, бо любов до неї - це і є та частка мами, яка завжди буде з нею. Але ми люди є не лише духовними, ми потребуємо фізичного контакту також, і в такому зв'язку тим фізичним контактом і є наш похід до церкви, прибирання могилки, можливість посидіти коло могили на лавочці й помолитися.

    Сумно, коли не вдається, але якщо причини об'єктивні, то пробачте це собі, бо тато на вас злвсім не образився й чудово розуміє. Порозмовляйте з ним, а на цвинтар підете, коли випаде нагода.
     
  11. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Відповідь: про душі померлих

    Останнім часом не часто буваю на цвинтарі - весь час якісь проблеми. Відкладала на 12 травня цю зустріч. Там в тата таке фото на пам'ятнику, де він посміхається мені де б я не стояла. І завжди як йду, обертаюсь, а він дивиться мені у слід і сумно так посміхається. Все розумію, але сльози душать... Дякую, Лілю!
     
  12. Avanturistka

    Avanturistka Well-Known Member

    Відповідь: про душі померлих

    дівчата, так на душі важко..і не знаю,що думати.
    мого татка не має вже 3 роки. а вчора приснився він мені, такий радісний, і сказав, що "якщо за три тижні не буде дівчинки , то заберу на букву К". у мене у родині з іменем на букву К лише мій синочок.((( я так плакала після того сну. купила цукерки, пороздавала. хочу у суботу підійти до священослужителя.
    підкажіть, будь ласка, чи варто звертати увагу на такі сни? бо я завжди все близько беру до душі і думаю-накручую..
     
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: про душі померлих

    Обов'язково підіть. Розмова завжди допомагає розібратися, заспокоїтися.
    Згадайте свого тата, яким він був. Невже би він коли-небудь сказав таке своїй доні?
    То нечистий спокушає. Якщо злякатися слів, то можна впасти в ще більше бажання мати дитину, зосередитися на тому й зробити то ідолом. Він може для цього набирати дуже різних образів, навіть наших рідних, тому треба дуже обережно до таких снів ставитися.

    Вирішенням у цій ситуації є зробити навпаки. Відпустити свої бажання й сказати собі, що дитинка буде тоді, коли Бог дасть. І молитися про спокій, про захист від нечистого, але в першу чергу про внутрішній мир і єдність із Богом.
     
  14. Avanturistka

    Avanturistka Well-Known Member

    Відповідь: про душі померлих

    він у мене був хорошим. я теж думала про це. не думаю, що він хотів би бачити наші сльози.
    але постійно у голові думка про те, що душі померлих спілкуються чи попереджають про щось саме через сон. мені ніколи в житті такі сни не снилися.. тому я так сильно це сприйняла до душі.
    сьогодні була на могилці. поговорила з ним. стало легше.
     
  15. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Відповідь: про душі померлих

    На днях відійшла моя бабуся, вірю, що у кращий духовний світ. Чула що у цей час (період після Великодня) "відкриті небеса" і це добре. Що саме це значить? Мала таке відчуття, що після смерті вона буле десь не тут, може душа полетіла у рідні місця. Взагалі, що відбувається за 9, 40 днів з душею? Чому ці дні особливі? Думаю, душа можке бути де хоче, як хоче, то біля рідних, як хоче - в інших місцях. А може одразу відроджується у новій дитинці? Стільки питань, стільки різних вчень про це у релігіях. Ще про звичаї: от завішування дзеркал, то ніби щоб "душа не злякалась", хоч священники того не схвалюють, а для чого перевертають столи і стільці потім (теж є такий звичай)?
     
  16. Margarett

    Margarett Well-Known Member

    Відповідь: про душі померлих

    Ніхто ще з того світу не прийшов і не розповів про те, що там і як там! Таке часто можна почути від людей, частіше старших. Але я вірю в те, що пишуть у деяких книжках про потойбіччя і його існування.
    Можу розповісте те, що чула сама. Було то не так давно в капличці на Пекарській, то був похорон моєї бабці. Там звичайно всі ті церемонії дуже швидко проводять, але нам тоді "попався" дуже такий красномовний (по доброму) священник. І він говорив останні слова, от в тому монолозі чи то може діалозі (?) (душі і намісника Божого) він коротко розповів про шлях душі до 3, 9, 40 днів після дня смерті.
    Сказав він таке: що перші 3 дні по смерті, душа є біля свого тіла, біля родичів своїх, біля свого дому і місць, які вона любила/знала/які були дорогі їй. Вона у ці дні ще має можливість попрощатися з тими і тим, що любила у тілесному житті. Від 3 до 9 днів, душа йде до неба, до раю, тобто їй показують який є той рай, які там радощі, який той світ гарний і, щоб вона могла мати одразу, коли б жила правовірно. А в період з 9 до 40 днів душі показують пекло і всі можливі терпіння у ньому за скоєне за життя. Потім душа йде на СУД ... Ось так той священник нам, людям, котрі були тоді в той сонячний і сумний день у капличці на похороні, розповів про шлях душі по смерті і до 40 днів. Мені то дуже врізалось у пам"ять. Я практично дослівно запам"ятала розповідь.
    Роздумувати над тим чи правда чи ні, не буду, бо я вірю в існування цього всього.
     
  17. Urtica

    Urtica Kristelig qvinna

    Відповідь: про душі померлих

    Якось, коли я була підлітком, мені приснилися покійні дідусь і бабуся. Снилося, що живуть у такому гарному будиночку, навколо садочок, квіти... А я в них ніби в гостях. І тут вони мені показують в тому будиночку кімнатку - таку як для підлітка, музичний центр там, постери на стінах... І кажуть - ось дивись, це для тебе, ти скоро переїдеш до нас жити...
    ЯК я перелякалася, не передати словами... ))) В мене в принципі є якісь параноїдальні схильності, теж накручую себе, переживаю... Ну але якось то перейшло, як бачите, я досі жива. І у вас теж все буде добре :)
    Ще одну річ скажу - коли людині погано, вона в сумнівах і переживаннях, їй дуже легко повірити у будь-що, що на перший погляд видається логічним. У мене в житті був період, коли мене дуже підло зрадила близька мені людина. А десь якраз тоді я вишукувала концепти для фотосесій, наткнулася на Таро і підсіла на ворожіння. Ооооой... тепер згадую це - і не віриться, що я могла годинами просиджувати за тими картами, а головне - ВІРИТИ тому клаптику картону і керуватися його значенням. З Божою допомогою я з того вийшла і тепер твердо ЗНАЮ, що моє життя не залежить від таких дурниць, як сни, ворожіння і тому подібне, що зі мною Бог, він любить мене і оберігає, і я можу полегшити йому це завдання, не пхаючи руки до небезпечних речей. З цього приводу дуже класно почитати псалми 18 і 91 ( в Біблії Огієнка вони 17 і 90).

    Лілю
    ,
     
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: про душі померлих

     
  19. Urtica

    Urtica Kristelig qvinna

    Відповідь: про душі померлих

     
  20. Fajnalera

    Fajnalera Member

    Відповідь: про душі померлих

    "5Живі бо знають, що помруть, а мертві нічогісінько не знають; нема їм більш уже заплати, пам'ять бо про них забулась.
    10
    Усе, що потрапить тобі під руку, роби, поки живеш, бо у Шеолі(могилі), куди простуєш, нема ні роботи, ні мізкування, ні знання, ні мудрости."(Еклесіаста 9 розділ,5і10 вірші)
    "Любов їхня, ненависть їхня, ревнощі їхні - усе вже пропало: вони не матимуть повіки участи ні в чому, що діється під сонцем."
    7вірш.
    Священне Писання говорить про те,що після смерті людина не може робити нікому шкоди,бо в могилі немає "ані знання ,ані мудрості".
    Коли помер друг Ісуса Лазар,то Ісус сказав«Лазар, приятель наш, заснув. Піду, проте, і розбуджу його."(Єв.Івана 11розд.11 вірш)
    Ісус пояснив,що стан смерті подібний до сну,людина перебуває в стані несвідомості.
    Під виглядом померлої людини можуть з*являтися демони і лякати живих.В такому випадку слід перевірити,чи в хаті немає спіритичних речей(магічних),речей для гадання,сонників,Таро і т.д.Негайно позбутися їх.І молитися до Бога про допомогу.
    Як?Біблія каже:"Ім'я Господнє - міцна башта: | праведник утече до неї - і безпечний."(Перекл.Хоменка)
    Яке ім*я?Біблія каже"Господь Муж війни, Єгова Йому Ймення!"Вихід 15 розд.3 вірш" (Вихід 17розд.15 вірш і т.д.)