Розлучилась, розійшлась... що далі?

Тема у розділі 'Ти + Він', створена користувачем Iriska, 9 Січень 2009.

  1. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    дуже розумію. Я також, навіть коли ще тільки перші думки з'явились про розлучення, - відчувала себе якоюсь.. програла, не впоралась.
    Потім випадково встрягла в розмову... зустрілась з поглядами людей, які 20-30 років в шлюбі і вважають, що вони мудріші за всіх розлучених, і що вони "сто разів і не таке пережили - і все одно лишилися разом". Фу. Ну хто звідки знає, що пережили інші?

    Близька подруга розлучилась на днях. Мене про неї спитали - як вона там, чи одружена. Я сказала щось - що "вже ні" - так почали шикати на мене, що непристойно про таке навіть казати.

    З цією ж подругою дуже посміялися з того, як "обиватєлі" одразу вважають, що як жінка йде з сім'ї - в неї "точно хтось є". Або - коли дізнаються, що розлучаєшся - одразу бажають "зустріти когось кращого". Ноу комментс. Але в їхній системі цінностей вони щиро бажають хорошого ...

    І ще прекрасне - ти начиталась блогерів/находилась до психотерапевтів/на тебе хтось впливає. Бо "нормальна жінка" розлучитись не може і "бо ти сама до цього додуматись не могла".

    Бог суддя всій тій "мудроті". Як і решті, звісно.

    Зі свого боку, не жену на "неприпускаючих розлучення" - доки вони не починають зачіпати, звісно.
    Хороше тренування емоційного інтелекту вийшло.
    У гонці "хто більше витерпів" участі не беру.

     
    Останнє редагування: 3 Січень 2021
  2. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  3. Miamama

    Miamama Well-Known Member

    Ось це мене також дуже цікавить. Для мене має значення шлюб. Рік часу, поки були лише розписані, не вважала, що то "по-справженьому“:girl_crazy:
    А як тепер? Не можу позбутись відчуття "щербатого горщика", того, що не цікава для серйозних стосунків
    Можливо, і це з часом минеться. На разі так є.
    А ще, коли з'явиться оте відчуття "готова розлучитись"? На разі, лише з холодною головою на це готова, внутрішньо маса сумнівів, чи не гордість мною керує. Де факто, вважаю себе розлученою - більше року живемо окремо. Хочу подати на розлучення: потребую чіткості, визначеності. Чекаю внутрішнього "прозріння", що пора, час завершити те все
     
  4. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    @Miamama в мене трохи інша ситуація - якщо таки розійдемось, то інших стосунків більше я не хочу. Взагалі.

    Щодо відчуття "надщербленості" - якщо воно внутрішнє - то з цим варто, на мою думку, працювати. Самій або з психотерапевтом.
    Якщо ж це зовні люди щось кажуть - знову ж, лише моя думка, - дуже класно посилати :) Я прям засмакувала :) оточення формується люкс.

    Щодо відчуття "прозріння"... не знаю, чи воно прийде. Розумію невизначеність - сама зараз невизначена. Мені допомогло дозволити собі цю невизначеність повністю. Наразі - просто справлятись з самостійним життям, бо це багато. Далі - буде видно.

    Ще з визначеністю дуже допомагає юридична консультація. Що дасть розлучення? Чим загрожує? Що ділити і чи претендувати на щось? Які підводні камені?

    В ПП пишуть, як же я можу таке писати, якщо припускаю, що лишусь в шлюбі. Ну - лишусь то лишусь. Я щира в своїх почуттях, намірах... Без претензій і з вдячністю.
    Подобається дозволяти собі щирість і всі стани, крізь які проходжу. Відсутність підтримки теж обернула собі на користь і відчуваю спокій.

    Чоловіка свого люблю дуже сильно, і абсолютно щира в тому, що хочу з ним нормального спілкування. І зараз і потім, яким би то "потім" не було.
    Його, звісно, моя невизначеність не дуже влаштовує - і я розумію його. Розумію - не означає, що силою примушую себе швидше рухатись в котрусь із сторін.
     
    Останнє редагування: 4 Січень 2021
    • Подобається Подобається x 1
  5. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    говорили з психотерапевткою про ілюзії розлучення. Так от, виявляється, ілюзія багатьох жінок, особливо - тих, які не мають дітей, гарні і активні в житті, це - що "розлучення=повернення в неодружене життя".
    Подумала і мені воно відгукнулось: сама так не вважаю, звісно, але розумію, чому саме так можуть відчувати це дівчата, які "не нагулялись" умовно і виснажились рутиною в шлюбі.
    Я назустрічалась, нагулялась і все решта на два пожиттєвих (с), і самій страшно, яка буваю апатична до майбутнього. "Нікому не потрібна баба з дітьми"? та ок. Не буду повторюватись, просто більше зовсім не хочу стосунків в сенсі стосунків. "ніхто тебе на дискотеку не запросить" - та скільки завгодно ні, я сама вмію ходити. Ілюзій про окреме життя не маю - з багатьох причин, мене мало що здивує.

    Тим часом, минають різдвяні свята, багато чудового спільного часу. Я відчуваю вдячність до чоловіка, його родини, і дуже рада, що в моїх дітей прекрасний тато. На фоні цього болем відчувається все, що стало окремим - а такого вже більшість.

    З кожним кроком від нього, з відстані, видно, наскільки ми змінились, наскільки інакше будуємо стосунки, наскільки якісніше спілкуємось. Велика спокуса будувати щось разом, але я страшно зламана і дуже тримаюсь за цей свій маленький окремий світ, потом і кров'ю збудований. Мені важко бути настільки "в захистах".

    Не знаю, що далі. Стараюсь на кожному міліметрі шляху лишатись в балансі.

     
    Останнє редагування: 7 Січень 2021
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  6. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
  7. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Ну якщо грубо кажучи, то це такі енергетичні вампіри. Вони годуються реакцією, тих кому передають і, в даному випадку, Юлиною.

    тому повний ігнор, а при спробі передати інформацію особисто - посилати на три букви, але краще зразу врізати.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  8. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    ні, в даному випадку вони голодні :) Бо хотіли би, щоби получився скандал, і бажано в соцмережах теж, - а нічого не виходить :)
    --- дописи об"єднано, 10 Січень 2021 ---
     
    Останнє редагування: 10 Січень 2021
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  9. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

     
  10. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

     
  11. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Юль, якщо ти пишеш про особисті справи публічно, то теж маєш на те свої причини. Тому такоє.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
  12. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Таки ця тема нас не мине, шлюб ремонту не підлягає. Питання до вже успішно розлучених: з якою «фінансовою подушкою безпеки» ви розлучались? І на який за тривалістю перехідний період орієнтуватись, поки триватиме суд і призначення аліментів (передбачається, що все буде тихо-мирно і навіть з фін. підтримкою дітей, та все ж краще розраховувати на себе, бо з мудем день на день не приходиться, то вже з досвіду). Двійко дітей, 14 р. і 6 міс. )
    --- дописи об"єднано, 10 Січень 2021 ---
    Чомусь навіть не здивована останнім абзацом. Світ повен хорих, про яких ми б і не здогадувалися, якби не соцмережі. Дякую Вам за те, що пишете попри все (мені б Вашу невразливість )) ), Ваші дописи підтримали і допомогли поскладати все по поличках не в одній непростій ситуації.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • мімімі мімімі x 1
  13. olerusya

    olerusya sweet candy ;)

    А ви знаєте хто це робить? І можливо навіть не одна людина..?
     
  14. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    А для чого Ви все це тут пишете? Просто цікаво, без "наїздів".
    Хто передає скріни, звісно, неправі, але чи приємно таке читати чоловікові? Не знаю що там у вас сталося, бо дописи це лише дописи, але мені то виглядає так, що Ви його і себе "по живому ріжете". Мучитеся, але щасливі. Як? "Люблю, але хочу розлучитися", чесно, не розумію.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 7
    • Подобається Подобається x 3
  15. Orman

    Orman Модератор-бомба

    @Colombina1982 Вас не розлучать до року дитини.

    А аліменти можуть призначити і в шлюбі.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  16. Orman

    Orman Модератор-бомба

    А і вам особисто теж належаться аліменти до 3-х років дитини.
     
  17. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Ну та ясно що не просто так :)

    @Khrystik в мене ситуація така, що дуже важливо зберегти мою частину правди. Тут це зробити найзручніше. Мій чоловік цього не читає, бо не хоче. І про нього я пишу вкрай мало. Але я визнаю, що все це негарно і типу правильніше, коли в жінки є подруги чи близькі люди, і вона може виговоритись їм. Або коли є опція поїхати до мами. Нічого, потерпіть мене тут ще трошки. Писатиму менше, та й історія ця скоро завершиться.

    Я щаслива. Щаслива, що змогла організувати самостйне життя і можу обирати, з ким і як мені жити. Щаслива, що втративши всю можливу підтримку, сама в полі воїн. Що можу не йти на компроміси, щоб не наступати на себе. В кожного своє щастя.
     
    Останнє редагування: 10 Січень 2021
    • Подобається Подобається x 2
  18. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    @Colombina1982 невразливість відносне поняття, але так - є ресурс формулювати все це так, щоб головну відповідальність взяти на себе.
     
    Останнє редагування: 10 Січень 2021
    • Подобається Подобається x 1
  19. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Навіть більше: тобі варіант «поговорити про це з подружкою» не зайде:)
    Знаєш, ти екстремально талановита. Твої тексти захоплюють і їх хочеться читати. І оті всі переживання на грані реальності і здорового глузду, напевно, є платою за твій талант. Я вже десь тобі писала, що буду внукам розказувати років через 30, що носила їх мамів в слінгу поруч з цією видатною кубітою :girl_smile:
    А стосовно цієї прозаїчної життєвої ситуації з розлученнями-злученнями-дітьми-фінансами-розподіламивсьогонажитого, то так, я впевнена, що все, що пишеться публічно, має щось на меті. Нехай навіть та мета чисто емоційна: викласти думки. Хоча, я так не думаю, але це неважливо. І ти дуже часто своїми словами принижуєш людей, які мають до тебе стосунок. Наприклад, цими публічними звертаннями про скріни. Поняття не маю, хто з вас більше тащиться від реакції на то все, але ясно, що нікому не все одно.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  20. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy



     
    Останнє редагування: 11 Січень 2021
    • Подобається Подобається x 4