Що показати/подивитися гостям у Львові?

Тема у розділі 'Мандри', створена користувачем Katrine, 9 Грудень 2009.

  1. Katrine

    Katrine Member

    Дорогі форумляночки, до кожного з нас приїжджають гості, і ми намагаємося показати найцікавіші місця (церкви, музеї тощо) нашого міста. Що саме Ви показуєте своїм гостям і куди їх водите?
    Дане опитування буде використане для визначення рейтингу туристичних об"єктів міста Львова.
    Давайте зробимо наше місто кращим:girl_smile:!
     
  2. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: Що показати гостям у Львові?

    Личаківський цвинтар
    Шевченківський гай
    Високий замок
    Ратуша
    костьол будуїнів
    порохова вежа
    університет
    криївка/гасова лампа/мазоха (кафешки)
    Оперний (!)

    особисто мені подобається екскурсія тим червоним трамвайчиком - доволі лаконічно і цікаво, ще й наочно
     
  3. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Що показати гостям у Львові?

    ?????????????????????????????????????????
    Що Ви маєте на увазі? Не костел Бернардинів часом?
     
  4. poputochka

    poputochka Well-Known Member

    Відповідь: Що показати гостям у Львові?

    "Костьол будуїнів" то що таке і де знаходиться?
     
  5. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Що показати гостям у Львові?

    може то каплиця Боїмів малася на увазі? http://www.castles.com.ua/boim.html
    Там дуже гарно!!!!
    Я б спочатку просто поводила гостей по вуличках Львова,пл.Ринок і все, що біля неї. В оперний театр обов'язково треба зайти всередину і там походити, щоб належним чином оцінити всю красу та велич нашої такої перлинки.Дзеркальна зала- обов'язково! Костьолів класних у нас багато. У Вірменську церкву треба заглянути. Будинок вчених дуже гарний У Політехнічному є дуууже гарна зала, я не знаю, як вона називається, може хтось підкаже, але я була вражена від тої краси. Музеїв у нас багато! Італійський дворик, також варто туди заглянути! Домініканський собор ,
     
    Останнє редагування: 9 Грудень 2009
  6. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: Що показати гостям у Львові?

    саме так! вибачте, вони мені зазвичай з бабуїнами-будуїнами плутались :confused::shy:
     
  7. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Що показати гостям у Львові?

    Зал Матейка.
    Цікаво, чи водять туди туристів?
     
  8. Katrine

    Katrine Member

    Відповідь: Що показати гостям у Львові?

    Водять, але заздалегідь потрібно домовитись з адміністрацією. Деколи про цю залу питають поляки.
     
  9. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Що показати гостям у Львові?

    Свого часу водила гостей, певною мірою в хронологічному порядку (від середньовіччя до поч. 20 ст).
    Від площі Старий Ринок (костел Івана Хрестителя, церква св.Миколая, костел Марії Сніжної) далі по вул. Краківській (Преображенка з Вірменською церквою) до площі Ринок (довкола) захоплюючи катедру з каплицями Боїмів та Кампіанів. Наступними ішли Домініканський костел (вершина будівельної майстреності Яна де Вітте), ансамбль Успенської церкви (каплиця Трьох Святителів, вежа Корнякта та сама базилікально-триверха церква). Наступними у списку ідуть арсенал та Бернардинсьий костел. Тут завершується огляд періоду Відродження але різко доводиться переходити до історизму та еклектики з особливим львівським колоритом. До таких пам"яток належать - готель Жорж (можна обійти його довкола, у нішах символічні фігури чотирьох континентів), площа Міцкевича і проспектом Свободи до Оперного театру (включно із залами).
    За таким маршрутом, за гарної погоди у мене ішло не менше 2,5 годин, а то і більше.
    У інший день планувала прогулянки від університету Франка до ц.Юра, або Шевченківський гай з Личаківським цвинтарем.
     
  10. Katrine

    Katrine Member

    Відповідь: Що показати гостям у Львові?

    Тепер і я напишу кілька місць, які обов"язково хочеться показати туристам:
    Оперний театр
    Пам"ятник Т.Шевченку
    Єзуїтський костел
    Латинська катедра з каплицями
    Вірменська церква
    Ратуша
    Успенська церква
    Високий замок
    Церква Св.Юра
    Університет
    Личаківське кладовище
    Шевченківський гай
    Домініканський костел
    Хотілось би, щоб нарешті біля таких туристичних об"єктів стояли інфощити з короткою інформацією про них і вказівники до наступних пам"яток...
     
  11. enigma

    enigma Well-Known Member

    Відповідь: Що показати гостям у Львові?

    Мій маршрут такий:

    Починаємо коло Данила Галицького (розказуєм про заснування міста) - Йдемо до бернардинського костелу - За ним оглядаєм колодець - Проходим на площу Митну і оглядаєм костел Кларисок - далі по Підвальній (розказуєм про "закрут Бадені", показуєм Облдержадміністрацію) - Арсенал - Ансамбль Успенської церкви+мури - Домініканський собор - вулиця Вірменська (будинок семи пір року, Дзига) - Вірменський собор - Площа Ринок (аптека-музей, Чорна Камяниця, будинок Корнякта, Ратуша тощо) - Латинська катедра+каплиця Боїмів - Ієзуїтський костел+мури - Памятник Шевченкові - Оперний театр - УСЬО ))))))))
    Для цікавості можна сходити на Високий Замок і піднятися на Ратушу. Рідко - Личаківський цвинтар.
    З кафешок - Мазох, Криївка, Світ кави біля каплиці Боїмів
     
  12. Olenka

    Olenka Well-Known Member

    Відповідь: Що показати гостям у Львові?

    Це зал Вченої ради, прикрашений алегоричними полотнами на тему наукових відкриттів та технічних досягнень людства, виготовленими учнями Яна Матейка по його ескізах. Кажуть, що водять. Сама не була, але дуже хочу подивится.

    Я коли показую Львів, то питаюся у гостей, що вони хочуть побачити, тобто це може бути Львів сакральний, Львів спортивний, Львів княжий... Дехто дуже хоче Шевченківський гай, декому вистарчає банально - Площі Ринок. Були і такі, що наперед вичитали про всі наші відомі кафешки і ми цілий день лазили тільки по них - в останній я вже навіть чай не могла в себе впихнути. Якщо часу мало, то я люблю зводити на Високий замок - показати панораму.
     
  13. Natalysa

    Natalysa Well-Known Member

    Відповідь: Що показати гостям у Львові?

    На площі Ринок є Італійський дворик - будинок Корнякта. Так от там і кафе є, де влітку завжди є виставки - потрапляла тільки на фото, сучасного мистецтва. До речі, ще Королівський палац - експозиція раритетів просто клас!
    Тому одним махом можна захопити і мистецтво і кафе.
    До речі, ніхто не згадав про церкву Параскеви - Пятниці, адже там такий гарний іконостас та і храм один з найдавніших.
    В Шевченківському гаї ще крім українських хат є виставковий зал.
    Ну і звичайно всі ті будівлі, які ви згадали:) Довга виходить екскурсія- декілька днів.
     
  14. Katrine

    Katrine Member

    Відповідь: Що показати гостям у Львові?

    так, якщо все обходити і про всі об"єкти порозказувати, то довгенька:girl_smile:. але завдяки Вашим дописам будуть визначені об"єкти, біля котрих, надіємось, будуть встановлені інфощити з короткою інформацією про пам"ятку:girl_smile:
     
  15. METAMORFOZA

    METAMORFOZA Чарівна львів'яночка

    Відповідь: Що показати гостям у Львові?

    Минулого року до мене приїзджали друзі з Києва, то я їм найняла екскурсовода. Екускурсовод нам чітко розказав про саме місто, ми походили по підземеллях Львова і пішли в аптеку-музей. А вже самі ми їх повели у палац Потоцьких, до університету, потім до Оперного і Шевченка, а потім ми пішли на Високий Замок через Площу Ринок. Ввечері ми пішли на діско. А на наступний день вирішили походити по кафешках. Пішли спочатку в Дзигу попити смачної кави і настоянки, а на кінець вирішили піти ще й в Лівий берег. На інше в нас вже не вистачило часу(( Але київлянам дуже сподобалося!!! Казали, що відчували себе як десь у Празі чи ін.))
     
  16. Редвумен

    Редвумен Active Member

    Відповідь: Що показати гостям у Львові?

    Зараз у Львові працює ініціативнв група по QR кодах - це таке зашифроване зображення< яке фотографуєш на мобільний (де стоїть певна програма розпізнавання) і читаєш на обраній в меню мові.
     
  17. LoveIzabella

    LoveIzabella New Member

    Відповідь: Що показати гостям у Львові?

    Розробила план проведення міні-екскурсії для відпочиваючих Моршина. Нараз два вивд6 так звана "пішохідна" і "автомобільна".
    Хотіла б знати Вашу думку: Я вкладуся в той час?
    Пішохідна:Розклад екскурсії «Львів – у серці назавжди»
    14.30 – ВИЇЗД
    16.00 – Прибуття до Львова на околиці Старого міста
    Зупинка 1 Митна площа.
    Арсенал; Церква св. Михаїла; Площа Федорова; парк Губернаторські Вали;
    Зупинка 2 Домініканська площа
    Домініканський Собор: «Війна за наречену»

    16.30 Площа Ринок та її околиці
    Зупинка 3 Площа Ринок
    Ратуша. Історія Площі Ринок: Мордохайовська кам’яниця; «Чорна кам’яниця»; Палац Корнякта Архієпископський палац; Кам’яниця Атоніо Массарі; будинок Шольц-Вольфовичів; «Федерік Шубут і Компанія» та «Атляс; Історія Львівського трамваю.
    Зупинка 4 Старий Львів
    Монастир Бернардинів; «Легенди Бернардинів»; Вул. Братів Рогатинців; Аптека-музей; Львівський історичний музей та Італійський дворик; Вірменська церква; Єврейський квартал: «Єзуїти та Золота Роза»;

    17.00 Вечеря.
    18.00 Сучасний Центр
    Зупинка 5 Центр
    Вернісаж (пам’ятні сувеніри); Оперний «Диво-театр»; Площа Міцкевича; Проспект Шевченка «Львів, якого вже нема»; (ВАРІАНТ: Університет, парк Костюшка, собор св. Юра. – за бажанням групи)
    20.00 ВИЇЗД зі Львова.
    21.30 ПРИБУТТЯ.

    Автомобільна: (розрахована на неділю)
    Розклад екскурсії «Львів – місто, яке неможливо забути»
    9.30 – ВИЇЗД
    11.00 (11.30) – ПРИБУТТЯ на Личаків;
    Зупинка 1. – Личаківське кладовище «ВУЛИЦЯМИ ЛИЧАКІВСЬКОГО НЕКРОПОЛЯ»; (відвідини кладовища входять у вартість екскурсії)
    13.00-14.00 ОБІД в одній з найкращих ресторацій Львова!
    14.00. Зупинка 2. Площа Ринок та її околиці
    Ратуша. Історія Площі Ринок: Мордохайовська кам’яниця; «Чорна кам’яниця»; Палац Корнякта Архієпископський палац; Кам’яниця Атоніо Массарі; будинок Шольц-Вольфовичів; «Федерік Шубут і Компанія» та «Атляс»; Історія Львівського трамваю.
    Зупинка 3. Старий Львів
    Монастир Бернардинів; «Легенди Бернардинів»; Вул. Братів Рогатинців; Аптека-музей; Львівський історичний музей та Італійський дворик; Вірменська церква; Єврейський квартал: «Єзуїти та Золота Роза»;
    16.00. Зупинка 4. «Підзамкові легенди» : Вул. Лисенка; Будинок 23а; «Історія замкових левів»;
    16.30 Зупинка 5. Високий замок: огляд панорами міста;
    17.30 – Зупинка 6. Центр;
    Вернісаж; Оперний «Диво-театр»; Пам'ятник Матері Божій; Площа Міцкевича ;
    18.30 – ВИЇЗД З ЦЕНТРУ ЛЬВОВА.
    20.00-20.30 - ПРИБУТТЯ
    Буду вдяна, якщо вкажете на недоліки!

    ---------- Додано в 00:18 ---------- Попередній допис був написаний в 00:14 ----------

    Скажіть, що то "закрут Бадені"?
    Я щось недочитала видно...:girl_yes:
    До речі, класний маршрут;)
     
  18. Левицька

    Левицька New Member

    Відповідь: Що показати гостям у Львові?

    До усього вищенаписаного я ще додаю галерею Дзиги, музей меблів та посуду (якщо є дівчата в гостях), музей Пінзеля та обов`язково заходимо у львівські дворики десь на Краківській, щоб відчути атмосферу.
    Ввечері ходимо в театр Курбаса. Також майже завжди купуємо каву в "Галці".
     
  19. enigma

    enigma Well-Known Member

    Відповідь: Що показати гостям у Львові?

    Існує така історія про трамвай на Підвальній. Трамвай там йде ніби хвилькою, зигзагом, а в первинному плані він мав йти прямо без "закрутів", біля теперішньої Облдержадміністрації. Так от пан Бадені, тодішній намісник в Галичині, не бажав у себе під вікнами чути галас трамваю і наказав змінити план. Але через той "закрут" трамвай став ще гучнішим через повороти, а реалізація плану дорожча. Львівяни прозвали це "закрутом Бадені"

    ---------- Додано в 09:14 ---------- Попередній допис був написаний в 09:13 ----------

    Оце супер! Я щось не подумала туди гостей зводити. Але всім раджу.
     
  20. Princess

    Princess Well-Known Member

    Відповідь: Що показати гостям у Львові?

    а куди звертатись, щоб туди потрапити? у вас була велика екскурсія, і це один з пунктів? чи може окремо можна замовити і де?

    я зазвичай вожу народ від пл.Галицької, король Данило, далі йдемо в напрямку до пл.Ринок (через катедру, боїми), робимо квадрат по площі Ринок (Іт.дворик, аптека - по бажанню/часу) проходимо до Вірменської, тоді через Дзигу (майже завжди там можна а) глянути на якусь виставку, б) перепочити з кавою), до Домінікан, нагору на Підвальну, арсенал, тоді "пірнаємо" знову в "місто", церква Андрія, і вертаємось до Д.Галицького. далі можна пройти до гот.Жорж, Міцкевич, проспект Свободи, до Оперного. якщо є час - робимо "крюк" до палацу Потоцьких, далі через пошту до універу, тоді вниз до Оперного, ну або вгору до св.Юра. якщо так гуляти, то мінімально доведеться проходити по тих місцях, які вже бачили, а з іншого боку - і захопити побільше усього. якщо є час, то можна розбити/розтягнути задоволення.

    окремо треба планувати Вис.Замок / Шевч.гай, можна після Оперного. але зазвичай вже в той час пора обідати/вечеряти, і перспектива йти на "он ту гору" якось не викликає ентузіазму в людей, які не звикли до бруківки :)