Що смачненького готуємо на Великдень?

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем mileneva, 20 Березень 2010.

  1. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Що смачненького готуємо на Великдень?

    Ги...ги... його можна навіть на ніч лишити. На маленькому вогні, аби собі тако мруґало.
     
  2. Marcipanka

    Marcipanka Well-Known Member

    Відповідь: Що смачненького готуємо на Великдень?

    ага, можна. у мене так батьки постійно варять. а ше коли був кіт, то його на ніч закривали на кухні, щоб не будив, то потім жартували, що Сімон всю ніч холодець варив :girl_haha:
     
  3. hrystusja

    hrystusja Well-Known Member

    Відповідь: Що смачненького готуємо на Великдень?

    Хотіла цього року варити вперше, бо усі люблять, але зварити ніхто не наважується. Мама не варила ніколи. Але щось лячно і таки перенесла такий свій план на інші свята(.
    До речі в нас така цікава страва на Великдень- "Мішанина". То така смакота)). Казала мама, що то ще її прабабця таке робила. Більше ніде не зустрічала такого.
    Отже беремо усе можлеве мяско (шинку, полядвилю, шпондерок, ковбаску) нарізаємо дольками у велику пательню і ріжем туди дольками вже зварені яйця і так смажимо під кришкою, помішуюючи. Дуже смачно і навіть не до порівняння з просто м"ясною тарілкою).
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  4. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Що смачненького готуємо на Великдень?

    Ну в нас так само, тільки яйця смажаться окремо, а потім змішуємо разом і ще прогріваємо трошки. Мені так смакує.

    ---------- Додано в 18:46 ---------- Попередній допис був написаний в 18:43 ----------

    Та воно просто. Тільки все м’ясо треба добре вимочити звечора, щоб побільше крові вимочити. А тоді поставити в великий баняк і варити.

    Але нагнали мені апетиту. Напевне зварю таки студинину. Але я варю курячу, без свинячих ніг чи вух.
     
  5. Arapeta

    Arapeta Well-Known Member

    Відповідь: Що смачненького готуємо на Великдень?

    Я холодця теж ще "боюсь", а от із заливним язиком іноді люблю побалуватись. Ой до нього отой білий соус з хріну файно йде.
     
  6. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Що смачненького готуємо на Великдень?

    Ото я якраз тим і займаюсь, добре що чоловік то все помив/порізав бо ота свиняча анатомія з копитцями то не на мої нерви, буду варити без вух, але з ратицями. Свекруха ще заповідали курячі лапи дати, але думаю одних ніг буде нормально. Згадую як бабця варила і наприкінці проціджувала через видавлений часник і холодець в неї такий прозорий був.
    Я хоч і не вегетаріанець, але холодці, сальцесони, кров"янки не мій вид їди, як подивишся з чого то готують. Але чоловік то любить.
     
  7. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Що смачненького готуємо на Великдень?

    От ви мене накрутили з холодцем..
    Тільки чоловіку хрюкнула про холодець, а він аж в руки заплескав)) любимо ми холодець))

    Тільки щось не пойняла що там боятися?
    Головне щоб не кипів сильно, піну зняти, а також жир зайвий ( вистуджую, жир знімаю, він застигає) ледьледьледь грію і розливаю.
    Роблю на ніжках свинячих і на курці, разом, овочів різних даю( ну то вже як хто любить), спеції за 20 хвилин до кінця. Але боятися там нема чого, не вагайтеся).
     
  8. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Що смачненького готуємо на Великдень?

    Ну, як воно вже звариться, тоді я відціджую росіл від м’яса. Додаю багато часнику, солі (якщо замало), перцю і добре вимішую. Воно так має постояти з 15 хвилин, щоб часник добре віддав свої олійки. Потім переціджую все через 4 шари марлі.

    А щоб був прозорий, то треба варити на маленькому вогні і дуже шумовкою, або маленьким ситком, збирати всю шуму.

    ---------- Додано в 05:39 ---------- Попередній допис був написаний в 05:37 ----------

    З овочів я даю тільки моркву і корінь петрушки, ну і цілу цибулину можна кинути. Салєру не даю, бо в нас не люблять того смаку.
     
  9. Sweet kitty

    Sweet kitty Вишивалочка

    Відповідь: Що смачненького готуємо на Великдень?

    я теж:girl_wink:

    може хтось підкаже як файно запекти мяско,бо ше ніколи не пекла і якось лячно,щоб не зіпсувати...
     
  10. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Що смачненького готуємо на Великдень?

    Нагнали мені апетиту :) Вару холодець. Казала що того року ніц не робитиму, але мушу свекрові щось дати (свекруха собі подорожують), бабусі, бо вже не може готувати, то готую кишку цибуляну, паштет із печінки, хлібець, буженину від Дани, традиційне м'ясне, буряки з хроном, зо два салатики... Може ще спроможуся на голубці, якщо дітей вмовлю :)
    Зі солодким простіше, спечу сирник і перемащу дітям вафельки.
     
    • Корисно Корисно x 1
  11. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Що смачненького готуємо на Великдень?

    Я знайшла вихід, як обійтися без тих рогів і копит: кидаю курку і "галяшкові" обрізки (шматки м"яса, купую в магазинчику на краківському базарі). Виходить такий собі м"ясний холодець.
     
  12. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Відповідь: Що смачненького готуємо на Великдень?

    На цей Великдень у нас з мамою багато "смачних планів" :girl_claping:
    Вчора спекли два різновиди ковбасок, запекли файний кусок м'яса в духовці, спекли "Спартак" і пляцок "Три богатирі". А ще моркву по-корейськи завтра зготуєм, голубці зробимо, відбивні потушимо, бурячки з хроном, холодець, кролика запечемо. Маємо вже багато зелені на городі, то додамо до салату "Весняного" і ще один салат з редиски зробимо. :girl_in_love:
     
  13. kristina

    kristina Well-Known Member

    Відповідь: Що смачненького готуємо на Великдень?

    Ми так само завжди робимо, ратичок чи шкірок не даємо.Смачно і застигає сам завжди (вчора робили)
     
  14. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Що смачненького готуємо на Великдень?

    У мене доварюється холодець, попереду сама смачна частина : розібрати голонки на м"яско і хрящики. Мммм))))

    Ліверну начинку в пиріжки я дуже люблю, але не люблю легенів :) . Тому беру курячу печінку, серця і шлунки ( шлунки рідко, частіше сердечко з печінкою).
     
  15. gladiolys

    gladiolys Member

    Відповідь: Що смачненького готуємо на Великдень?

    В мене мама вже зварила холодець, ммм самий смачний для мене, вже чекає мене дома розлитий по формах. Далі великоднє меню буде включати: запечене м'яско (телятина, свинина), домашня ковбаска, реберця в гостро-солодкому соусі, салати: один з креветками, щось типу цезаря, і або з кальмаром, або з курячої печінки (за що проголосує сім'я). Ще буде заливний язик, грибна підливка, банячок корейської моркви (моя слабкість) ну і пасочки, яйця.
    На десерт спечу Екстерхазі і торт Тірамісу, а то звичайне вже надоїло.

    ---------- Додано в 00:19 ---------- Попередній допис був написаний в 00:16 ----------

    В моєї мами з сестрою це також улюблена стадія в варінні холодцю, їм це більше подобається ніж поїдання уже готового продукту :)
     
  16. weiwei

    weiwei New Member

    Меню на Великдень

    Вперше хочу відсвяткувати Великдень в колі друзів. Запросила їх у гості (30-35 років). Хочеться влаштувати справжнє українське свято. Живу за кордоном, тому доступ до українських особливих інгредієнтів обмежений. От і підбираю уже тепер страви до столу.
    Моє меню (ще не остаточне):
    паска
    крашанки і писанки
    котлети
    млинці з грибною начинкою
    картопля в томатній пасті у скороварці (в дитинстві ми цю мамину картоплю просто червоною картоплею називали)
    грецький салат

    пляцок http://easy-cooking.com.ua/?p=2404

    А що буде у на вашому столі?
    Поділіться меню та, при можливості, посиланнями на рецепти.
     
  17. flame

    flame невгамовний експериментатор

    Відповідь: Що смачненького готуємо на Великдень?

    то може згадайте, що клали в кошик і від того меню зробіть. З шинки, яєць, сиру, масла,хрону можна придумати цікаве меню.
    Яйка з хроном (дід завжди робив це, кожному присутньому давали шматочок із словами "Христос Воскрес"), запечіть м`яско в духовці, до м`яска бурячки з хроном. Ми з сиру свяченого робили салат з зеленню (бабця спеціально в хаті кріп і петрушку вирощувала, купу років тому на свято це було ого як смачно). В нас це точно буде на столі. Паску як не купите в пекарні, то італійську точно можна знайти в супермаркеті (хіба Ви в мусульманській країні і там таке важко придбати)
     
  18. Kuma Zybulya

    Kuma Zybulya Well-Known Member

    Відповідь: Що смачненького готуємо на Великдень?

    Я теж вже починаю думати над меню. Я в Iталiï,тому морок з продуктами-аналогами украïнським немае. Тут хiба хрону немае,то нам з Украïни передають.. :) Кулич,ковбаси,сир купляемо в украïнському магазинi.. :)
    Отже,з меню надумала: голубцi+холодець це must have, олiв'е,канапки сир+ковбаса+огiрки+помiдори, тушена капуста з реберцями, щось рибне,та думаю запечене м'ясне асортi на мангалi. З солодкого думала про Спартак,П'яну вишню та еклери.. Будем мати украïнських гостей тому ще до цього всього ще щось додасться. :) думаю про зелений борщик з щавлем або класичний червоний з пампушками.. :)
     
  19. Kuma Zybulya

    Kuma Zybulya Well-Known Member

    Відповідь: Що смачненького готуємо на Великдень?

    Я ще от подумала про м'ясо запечене в горшку з вершками i якимись спецiями/травами.. I до цього гарнiр з картоплi або з якимось мiксом овочiв запечених та замаринованих.. Або зробити крученики з грибами та протушити у вершках+томатна паста у горшку. I захотiлося менi вафлiв з згущонкою.. :)
     
  20. KOCHAM

    KOCHAM Well-Known Member

    Відповідь: Що смачненького готуємо на Великдень?

    У мене, окрім іншого, картопля в духовці з часничком
    Хочу запекти цілу курку в духовці
    Прошу Вас, підкажіть дуже смачний рецепт. Знаю, з апельсиною роблять маринад
    Будь ласка, врятуйте)))
    Дуже дякую вам за поради
    Можна тут, можна в пп