Сенполія (Фіалка)

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем bilo4ka, 6 Травень 2012.

  1. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Мої покупки на ринку, теоритично мали бути біла, синя і рожева: )
    пухкенькі квіточки, з закрученими до скредини пелюстаками [​IMG] Розкривається квіточка, а за якийсь час в серединці розкривається ще одна [​IMG] вперше бачу квіти китицями, по 6-7 шт. на гілочці [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. Apelsynka

    Apelsynka Well-Known Member

    І мене цікавить)
    Ось ці сині просто супер)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. ksjuha

    ksjuha Well-Known Member

  4. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    @ksjuha ви не пересаджуєте фіалки? Бачу, що перша вже має багато розеток. Їм не тісно?
    Знаю, що одна рослина в одному горщику.

    Дівчата, а в мене питання... За скільки часу вкорінений листок дасть дитинку?
     
  5. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    В мене переважно за місяць з*являються нові листочки.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. ksjuha

    ksjuha Well-Known Member

    Так, знаю потрібно було пересадити, але замоталась і прогавила час поки ще не цвіли. А тепер можна пересаджувати коли відцвітуть, правда?
     
  7. ясюня

    ясюня Well-Known Member

    Дівчата, а в яку землю ви пересаджуєте фіалки і де її берете-купуєте?
     
  8. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    @ясюня є готові суміші для фіалок. Переважно торф з різними домішками. Можна самому купити торф Классман (70-80% ), а решта вермикуліт чи перліт. В магазинах классман продається великими упаковками, але в неті можна знайти фасований на кілограми чи літри.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Дівчата, що може бути з фіалками?
    Перелив?
    Це я собі кілька сортів купила. А воно ось з такими плямами приїхало. Вдома багато орхідей, то переживаю чи не якесь захворювання. IMG_20171024_153316.jpg IMG_20171024_153217.jpg
     
  10. vjv

    vjv Well-Known Member

    Схоже на перелив, а ще могли забагато концентровано підживити і так попалити
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    @vjv я теж думаю, що перелив. Вони перед дорогою їх полили і обклали грунт серветкою+поліетиленовий пакет. Плюс перепад температур.
    Шкода (((
     
  12. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Дівчата, чим і як пролікувати фіалки від кліща? Бачу, що чахнуть, розетка загуста. Треба лікувати чимось.
     
  13. Marigold

    Marigold Мама дівчинки-перлинки

    Навесні 2014 року купила листочки в Ланцуті на виставці. І от перший цвіт. Сорт "Любаша".

    IMG_2758.JPG IMG_2761.JPG
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    4 роки від листочка до першого цвіту? Вони гарні, але чому так довго?
     
  15. Marigold

    Marigold Мама дівчинки-перлинки

    я купила 3 різних сорти (всі невкорінені листочки). То перша зацвіла восени 2016, оце друга. А третя й досі нічого не показала :sad: Такі якісь балувані :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Ого, дивно. А розетки швидко виростають?
     
  17. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    А я свої перші фіалочки спробувала вирощувати з листочків десь в травні. Вже розсадила давно дітки. Друга ж партія підростає і о чудо нерозсаджені ще дітки, а вже цвіте одненька
     

    Вкладення:

    • Подобається Подобається x 2
  18. Apelsynka

    Apelsynka Well-Known Member

    Дівчатка, ану підкажіть мені, бо я не дуже розуміюся у фіалках. Купляла фіалку минулого літа, вона гарненько цвіла літо та осінь, і вже всю зиму, а може й ще частину осені, вона вже не цвіте. З нею ніби все добре, листочки нові випускає, але нових квітів поки нема. То в неї таке зимова сплячка чи що?)))) Я вже купила добриво для фіалок, то поливаю. Хочу ще пересадити її, але не знаю коли краще це робити, зараз чи вже як потепліє?
     
  19. smilechyk

    smilechyk Well-Known Member

    Пересаджувала коли мені зручно, навіть коли цвіла (хоча пишуть що не можна)
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Apelsynka

    Apelsynka Well-Known Member

    Таки пересадила свою фіалочку і вона нарешті почала випускати бутончики:girl_tender:. І ще до повного щастя накупила собі кілька нових фіалок, але діток, буду вирощувати нові:girl_smile:.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • мімімі мімімі x 1