Скороварка

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Seppy, 20 Квітень 2011.

  1. Seppy

    Seppy Active Member

    Нещодавно я зрозуміла, що мені дуже потрібна скороварка :girl_smile: .
    Прошу поділитися досвідом використання цього чуда. Які плюси та мінуси? Як щодо безпеки використання? Який об’єм краще вибрати? Ну і звичайно, що і як в ній готувати?
     
  2. Eclair

    Eclair New Member

    Відповідь: Скороварка

    Я є власницею скороварки вже рік,і дуже цим тішуся!Дуже практична річ.
    Готую м*ясо,голубці,одного разу плов,відварюю буряк,навіть квашену капусту.
    Час приготування значно скорочується,в порівнянні з традиційним методом.
    Наприклад:обсмажене м*ясо на підливку,чи просто тушковане,15 хв.,голубці з рисом також 15хв.,бурячок на салат 20.Але час рахують від моменту закипання,моя скороварка починає "свистіти".
    Я купувала найбільшу яка була в магазині,в мене велика сім*я і на свята завжди багато народу,а тепер ще хочу маленьку.
    Що-до безпеки,то важливо не перезагрузити,там має бути мітка,а ще,чисті клапани які стравлюють зайву пару,ну і не відкривати під тиском!Про все це і більше у супроводжуючому паспорті.На вигляд мій баняк добротний,товстостінний і важкий,з такою-ж покришкою і гвинтом,виготовлений з нержавійки.
    Загорілась я цим кухонним чудом,після того як мій брат,запросив на дичину,при нас заклав м*ясо.овочі і спеції,а за пів години ми вже приймались свіжиною.
     
  3. Tsypulka

    Tsypulka Member

    Відповідь: Скороварка

    А де у Львові можна таку хорошу річ придбати? Я теж вже давно хочу. Бажано з нержавійки.
     
  4. Seppy

    Seppy Active Member

    Відповідь: Скороварка

    Вчора знову взялася вичитувати інформацію про скороварки. Ну дуже вже необхідна ця річ для мене, я це відчуваю! Правда, ніяк не визначусь з об*ємом і виробником. Одні хвалять "совєтські", інші - тефалі і бергофи, а ще виявляється є електроскороварки. Хтось взагалі користується цим чудом?
     
  5. Анютка

    Анютка Well-Known Member

    Відповідь: Скороварка

    У мене є скороварка, італійська, але куплена вже певно років 7 тому. Використовую не часто, але приготовлене у ній дуууууууже смачненьке виходить. Готую м*яско - воно тане у роті, причому не додаю пані грама олії чи іншого жиру, картопля тушкована з овочами чи тим же м*яском - смакотааа, голубці.
    Готується однозначно скоріше, але найбільше мене влаштовує те, без жиру і на пару, во!
    Я б не сказала, що аж така необхідна річ на кухні, але зовсім не зайва, однозначно;) Маєте можливість - купуйте, не пошкодуєте))
     
  6. Seppy

    Seppy Active Member

    Відповідь: Скороварка

    Тобто, якщо я маю пароварку, то нема змісту брати скороварку? А каші за скільки часу готуються?
     
  7. Анютка

    Анютка Well-Known Member

    Відповідь: Скороварка

    Не беруся стверджувати таке, бо не є дуже обізнаною в тих питаннях, але я так розумію, що у скороварці воно теж готується на парі, чи може правильніше під тиском тієї пари
    Каші не готувала, бо ми їх не їмо, а малій готую у звичайних маленьких банячках
     
  8. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Скороварка

    У мене скороварка вже 10 років, навіть не уявляю свого життя на кухні без неї. Рис- ідеальний, так в ккаструлі не приготуєш, голубці- швидко і ніколи не пригорають( звичайно якщо все правилно зробити) Я ь стрес отримала якби голубці тушила три години)) Великий буряк за 20 хв готовий, фасолька набагато швидше, всі овочі набагато швидше готуються, що немаловажно для збереження вітамінів. Робила холодець, по смаку не відрізняється, єдине що мутний, бо все таки кипить в каструлі, мені не сподобалось, хоча набагато швидше. газу йде менше, це також важливо))
    пароварки у мене нема, напевно це все таки різні речі, хоча я особисто вибрала б скороварку. Я навіть половини її можливостей не використовую.

    ---------- Додано в 13:29 ---------- Попередній допис був написаний в 13:26 ----------

    Рис 10 хв максимум, від початку шипіння. Можна зразу відкрити і їсти, а можна лишити щоб постояв, він тоді і розсипчастий і м"якенький, губами їсти можна.
     
  9. inchik

    inchik New Member

    Відповідь: Скороварка

    майже так...за рахунок герметичності і високого тиску утворюється середовище з насиченою парою, а в неї вища температура кипіння, ніж у води, тому все і швидше готується...але виникає питання чи не руйнуються під дією високої температури всі корисні речовини :confused:
    теж маю скороварку італійську об'ємом 5 літрів з нержавійки і дуже нею задоволена, бо навіть борщ в ній готую - 15-20 хв і все.
     
  10. pilantes

    pilantes New Member

    Відповідь: Скороварка

    привіт я маю вітчизняну скороварку за 200грн там є решітка і я готую наприклад картоплю пюре а зверху рибу кладу і виходить як на пару щоб швидше відкрити ставлю під кран з холодною водою клапан перестанне шипіти тоді відкривати .Маю ще пароварку але скороварка краща правда чоловік не любить бо все ніби варене получається.Я спочатку обжарююю а тоді закриваю і варю.Купуйте звичайну дія однакова.....
     
  11. Seppy

    Seppy Active Member

    Відповідь: Скороварка

    Я щось таки не ризикую купувати, боюсь, що рване
     
  12. Vyshenjka

    Vyshenjka Щаслива мамуся

    Відповідь: Скороварка

    В мене так і вийшло одного разу :xaxa: Прийшлося потім знімати картопляне пюре зі стелі і ремонт в кухні робити
     
  13. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Скороварка

    Якщо правильно вміти користуватися то шансів, що каструля "рване" стільки ж , скільки шансів, що пароварка гримне током.

    Великий вогонь не робити, закипіло- зменшили, каструля сильно шипить, коли вогонь завеликий, тому ви не забудете це зробити.

    Швидкість приготування , для збереження вітамінів цінним є саме скорочення часу приготуання, а не мала т-ра, і те що продукт не виварюється у великій к-сті води. На кг картоплі наливаю стакан води, овочі варяться практично на парі ( це якщо без решітки варити).
     
  14. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Скороварка

    Мені здається що сучасні пароварки ну не можуть рванути. Зі всіма їхніми клапанами, запасними клапанами і захисними гумками...Та й я сама роками користувалась таким девайсом. Зручна і хороша штука.
    Не рвануло ні разу. Хоча не раз і пригорала, через мою забудькуватість.

    ---------- Додано в 19:16 ---------- Попередній допис був написаний в 19:13 ----------

    Завжди була впевнена що це не можливо. Вона ж не відкриється, поки тиск в ній не впаде...
    Ну принаймі моя колишня Тефалівська і дві Бергофівські не відкривались.
     
  15. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Скороварка

    + 100
    теж впевнена, єдине, ну хіба би оті всі гумки і клапани одночасно зламались, вже в процесі варки.
    Та й в старих каструлях- скороварках така система, що хіба клапан під тиском може злетіти, а не каструля рванути.
     
  16. рижик

    рижик Well-Known Member

    Відповідь: Скороварка

    дуже хотіла скороварку, але після цього відео http://www.youtube.com/watch?v=A9tOEprsqkk передумала, краще вже мультиварку.
     
  17. DarkNess

    DarkNess New Member

    Відповідь: Скороварка

    Я не можу натішитись використанням скороварки. Перших пару місяців до неї ніяк руки не доходили, все боялася, що взірветься-злетить...:girl_crazy:, але то від відсутності досвіду.
    Не знаю, як я варила мняско до того, але тепер лише в скороварці. Воно таке ніжне і соковите... особливо подобається телятина.
    А от брокколі/цвітну не можу зрозуміти ск хв варити. Я даю так чуть води, і за 5 хв вона вже вся розвалюється - переварена, навіть 3 хв - те саме... Ше лишень не пробувала,виключити як тільки засвистить... :biggrin:
     
  18. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Скороварка

    давайте ще запостимо відео де згорає ліжко від кинутої на нього ввімкнутої праски)).

    ---------- Додано в 17:28 ---------- Попередній допис був написаний в 17:24 ----------

    може той во, не в скороварці таку капусточку варити? :)

    ---------- Додано в 17:31 ---------- Попередній допис був написаний в 17:28 ----------

    У мене ось така Fagor :
    [​IMG]