Сортування сміття

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем ГаЛоЧкА, 18 Січень 2017.

  1. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    Не знаю як в інших районах; але на Сихові гори сміття... Тема сортування сміття. як ніколи. актуальна зараз. Давайте ділитись інфою.як правильно сортувати. ..Можливо є служби.які забирають відсортоване сміття. ..Де можна здати те ж посортоване сміття... Що робити з органічними відходами. ..В кого є подрібнювач органічних відходів.. як організувати сортування сміття не тільки вдома.але під'їзді.осбб...
    Пс в мене немає коми на клаві. Прошу не коментувати. що неграмотно.адже мова ж не про це..
     
    Останнє редагування: 18 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 2
  2. Melian

    Melian Well-Known Member

  3. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    Сортуємо скло, пластик і папір. Скло і папір забирає біля дому мужчина, здає собі . Пластик то є контейнер. Влітку Органіка вивозили на дачу, за зиму перегниває. Зимою мусимо так викидати.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Інформативно Інформативно x 1
  4. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    органіка, залежно на що зважитеся:

    -каліфорнійські червяки
    -відро з ефективними мікроорганізмами

    в одному і другому випадку є плюси і мінуси.
     
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Подобається Подобається x 1
  5. synuchechka

    synuchechka Well-Known Member

    Ага...є кнотейнер...але в звязку з
    до нього не доберешся!!!!
    Ми теж сортуємо пластик, скло, папір, а потім приносимо те на смітник і руки опускаються-бо все звалено в купу, і сніг, і сміття, і в тих контейнерах де мало бути скло, папір чи пластик-все на купу((((І що робити?Якщо папір я виношу великими порція, ставлю збоку і надіюсь що хтось забере і здасть на мокулатуру, то зі склом і пластиком так не виходить. Раз принесла дві пляшки з-під вина і якраз порпались в смітті безхатченки в пошуках сировини, я їм кажу візьміть скло, а вони-нє, то важке, ми тільки папір здаємо....
    Короче мені аж руки опускаються з тим сортуванням. Назбирувати вдома якщик скла\паперу і потім везти самій в пункти збору-не маю можливості, виносити на сміття-немає сенсу(((
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  6. Ripka

    Ripka Well-Known Member

    А в нас хоча й нема гір сміття, забирають кожен день, але контейнер з пластиком не забирають місяць часу, нема куди той пластик викидати.
     
  7. Vitusja

    Vitusja Well-Known Member

    Ще би було класно, якби те сортування було не даремним. А не так просто для проформи. У нас біля будинку є контейнери для пластику і для іншого сміття. Але трохи далі є ще й для скла і паперу. От ми деякий час туди носили. А потім одного разу мене вразила така картина. Я йду з малим до садочку поблизу тих смітників. І якось якраз попали в той час коли забирали сміття. Синочок захотів подивитись. Ми стали, робочі повантажили спочатку сміття із загальних контейнерів, а потім в ту ж машину скло і папір, тільки пластик залишили. Я дзвонила в їх офіс, обіцяли розібратись, але я щось слабо в те вірю. Тепер вже туди не ношу, просто залишаю збоку, в надії що хтось забере і здасть.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  8. Malvochka

    Malvochka миється в бані

    У нас біля будинку були смінтики для скла, паперу, пластику і іншого, то ми старались сортувати, пляшки пластикові окремо викидали. А от недавно нам поставили нові смітники, де всі "для змішаних відходів" і один для паперу чи щось таке. І от всі вже нічого не сортують. Не ясно чому так поміняли, якщо мер каже що в нас сміттєвий колапс в закликав львів"ян обмежити сміття і сортувати його.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    В мене питання стосовно підгузників: як їх утилізувати найкраще? Десь читала що вони 500 років перегнивають...
     
  10. synuchechka

    synuchechka Well-Known Member

    Ніяк. Є спеціальні біо-підгузки, які розкладаються і нетоксичні, а оті звичайні-памперси, дади, хагіси-ніяк. Вони не просто 500років перегнивають, а ще й в процесі цього забруднюють планету
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  11. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Не знаю чи в цю тему. Десь місяць тому помінявся в нас оператор з вивезення сміття (замість синіх контейнерів тепер чорні, назв не пам"ятаю) і паралельно з тим зникли контейнери для пластику що були в кожному дворі.
    Питання до сусідів (Пасічна) - куди тепер діваєте пластик (бо в мене вдома вже такий пакетик того добра назбирався :sad: )?Картон-папір я пакую в одну більшу коробку і лишаю біля смітників, то його швиденько забирають збирачі макулатури. А от що робити з пластиком - для мене тепер проблема і взагалі я трохи зла на ті сміттєві компанії, бо тільки люди навчилися хоч трохи сортувати, а тут - на тобі, забрали ті контейнери взагалі.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    В нашій частині Пасічної хоч і є контейнери для пластику, але толку з них? Вони потонули в горах сміття)
    Наразі збираю окремо пластик і складаю в кладовці. Або вивеземо в контейнери, які пусті. Або ще почекаємо, може наші очистять. Як ні, то є пункти прийому по Львову.
     
  13. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    ой, щось я мало уявляю, чесно кажучи, як то все до них дотарабанити :girl_in_dreams:Маршрутками везти кульки з пластиком я щось наразі не маю натхнення, була б машина - було б трошки простіше... Може Ви в курсі - в тій точці прийому вторсировини що біля "Центру здров"я і краси" в районі Китайської приймають пластик чи лише папір, металі і скло?
     
  14. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Пластик - пункти прийому — Сім Променів
    Тут найближче з вказаних хіба Пасічна 127. Але Вам то трохи далекувато пішки..
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    бачила аналогічну ситуацію на вул.Валовій, в центрі.
    відсортоване сміття гамузом потрапляє в одну машину.... :sad:
     
  16. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Нині бачила що на Садівничій вже доставили точно такий же чорний контейнер але вже з наклейкою "Вторсировина" (бо ті були "побутові відходи"). Може, і до нас такі дійдуть, поки чекаю і складую на балконі :girl_in_dreams:
    Цікаво чи забиратимуть сміття теж окремо, бо оті що раніше сітчасті для пластику у нас точно в інший час вивозили.
     
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  17. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    я приємно здивована реформами у своєму містечку щодо сміття. Пластик 100% інша сміттєва компанія забирає, + на баку прикріплено табличку, щоб у разі заповнення баку їх викликати, та і люди досить свідомі, я живу у часному секторі, до баку трохи далеко, але люди не лінуються і пляшки несуть у той бак. Бак заповнюється за 2 тижні.

    +в нас є котельні на біопаливі (тирсі), людей просять в певний день виносити зрізані дерева\скошену траву і т.п. В мене якщо чесно спочатку щелепа відпала, коли сусідка обрізала дерева в себе вдома, поскладала то все під плотом, приїхала велика машина і за пару хвилин ту величезну купу перетворила на тирсу.
    Так що не все так погано ;)
     
    • Зе бест! Зе бест! x 3
    • Подобається Подобається x 2
  18. Lambada

    Lambada Member

    Ми сортуємо сміття так:
    1) органіка - окремо, йде на дачі для удобрення, у місті - недалеко приватний сектор, беруть з радістю для курочок чи для городу;
    2) Скляні пляшки з-під пива, вина, горілки - всі збираємо на дачу, додаємо для заливання стяжки;
    3) пластикові прозорі пляшки з-під води - йдуть сусідам по дачі, вони тримають корови, продають молоко;
    4) Поліетиленові пакети з упаковки - їдуть в далекі села 2 рази на рік, де нема супермаркетів, і будь-який пакет використовується повторно багато разів;
    5) Папір, картон, паперова упаковка - все збираємо для опалювання твердопаливним котлом на дачі, а також для каміну, буржуйки і приготування на вогні шашликів і не тільки;
    6) ялинки (якщо в когось в хаті ще не розібрана) радісно забираємо на дачу - сухими гілками дуже добре удобрювати рододендрони
    7) будівельне сміття - також для стяжок на дачу

    Залишаються консерви, фольга, пластикові кольорові пляшки і брудні поліетиленові пакети - це наразі викидаємо на смітник.

    А ще за продуктами стараємося ходити з сумками з тканини - економимо на пакетах.
    А коли в магазинах пропонують ще один пакет, нагадую, що сміття ніде вивосити - всі погоджуються, але на паперові ще ніхто не перейшов...
     
    • Подобається Подобається x 7
  19. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Ми поки що до ідеального сортування ще не дійшли. Бо не знаю що робити з пластиком, консервними бляшанками, поліетиленовими пакетами, а особливо підгузниками. Тому поки що це те, що йде в смітник. Органіку переробляємо в компостній ямі на добриво для городу. Папір та деревина йде до Каміну.
    Гарну ідею почитала тут зі склом. Так як будівництво ще триває то теж піде в бетон.
     
  20. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    дівчата. а хто в курсі куди вивозять сміття? і договір про будівництво заводу підписали?