Спогади з дитинства

Тема у розділі 'Скарбничка', створена користувачем misss, 17 Грудень 2010.

  1. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Спогади з дитинства

    ми завжди вечеряли тільки дома, цілий день було ше якесь доприбирання, і готування страв... тато завжди підганяв нас до першої зірки а сам ше шось робив на подвір"ї, закінчувати і сідат. І пам"ятаю як в хаті було тепло, тоді ше пічки були.... ялинка величезна , жива, вогники. І в якийсь момент мама казала -йдем всі молитись, ми вставали біля старовинної ікони Богородиці і молились , далі тато запалював свічку на столі, ми вставали і він дякував Богу за прожитий рік, за досягнення чи якісь невдачі як нам на науку, за народження когось в родині, за одиноких -далеких родичів, за померлих.... сідали......і треба було попробувати кожної страви... ми ше не встали а зза вікон лунала коляда, тато деколи виходив до колядників і помагав їм, ну і давав подяку за коляду )... ми з мамою збирали і мили посуд, а решта страв лишались на столі... і ше до пів ночі бігали ми як по свячену воду туди - шоб хапнути шось смачненького. По телебаченню включали службу Божу яка транслювалась...і так проходив святий вечір.....а далі Різдво, коляда, гості......і оте відчуття тепла і захищеності.
     
    Останнє редагування: 8 Січень 2012
  2. Barnaulka

    Barnaulka Well-Known Member

    Відповідь: Спогади з дитинства

    Мій тато завжди любив рибалити. Щонеділі він ходив на риболовлю на Дністер, а наша кицька завжди чекала на стежці на свіжу рибку. Якось, коли мені було 7 років, тато взяв мене та сестру із собою. Поки йшли, то по дорозі побачили лисичку, знайшли її нірку :).
    На березі річки ми розклали вогонь, смажили хліб із салом . Улов був невеликий, бо ми з Діаною постійно шуміли, але яке задоволення ми від цього дня отримали :girl_tender:
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Спогади з дитинства

    мій тато - то одні з найприємніших спогадів, в дитинстві він мені уявлявся людиною яка може ВСЕ ) все шось придумає, і вирішить любу проблему.
     
  4. vernata

    vernata New Member

    Відповідь: Спогади з дитинства

    А мені чомусь згадався хліб, намазаний смальцем і притрушений зеленою цибулею, я катаюсь в селі на гойдалці і його наминаю. Такий він був смачний тоді, а зараз би такого не їла.
    Або згадується, як тато ремонтував машину в чужому гаражі біля летовища, мене взяв з собою й посадив на дах гаража, я дивилась на літаки й не хотіла назад злазити.
    Колись дід взяв мене з собою в інше село, поки він оглядав об"єм робіт (був бляхарем), я гралася з котом, зробила йому "хатку" (дірку в купі цегли), він чомусь вперто не хотів там жити, бідолаха не витримав і мене подряпав (слід і зараз на руці видно, якщо придивитись), у мене під вечір була температура під 40, якісь укол робили, а дідусь журився, що я жадна на кота і пропонував взяти "зо три", щоб дитина могла бавитися.
    Як на Новий рік приходив Дід Мороз, давав подарунки, незабутні відчуття (як потім виявилося, Дідом Морозом був наш сусід). Як перед Миколая одного разу ми з сестрою умудрились в шафі знайти наші майбутні подарунки.
    Як батьки пішли в гості до сусідів, а ми з сестрою грали в резинки на балконі й не розуміли, чому сусід просить не гримати - ми ж не в хаті, ми на балконі.
    Стільки тих спогадів, всього не напишеш.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Snegamondo

    Snegamondo New Member

    Відповідь: Спогади з дитинства

    Згадую як я з батьками їздила відпочивати у Грузію на море. Ввечері на березі ми коптили рибу, яку тато сам ловив. Після шторму я бігала по узбережжю, збирала крабів, що викинуло з моря та кидала їх у воду. Ввважала, що виконую рятувальну міссію :) Памятаю, як пробували збити величезні шишки з дерева, одну таки вполювали, мама досі її зберігає. Це був єдиний раз, коли я була на морі разом з обома батьками.
     
  6. Santanka

    Santanka New Member

    Відповідь: Спогади з дитинства

    Я згадала, смішну ситуацію)).. мій тато малював картину, а я ше мала була, і так цікаво було що ж то таке за кольорові штучки на палітрі)), то коли тато відійшов, я туди добралась, і руки в фарби (масляні) і все лице собі розмалювала... то батьки як зайшли, були в шоці не знали шо робити, як то мене відмивати... ось така я бешкетниця..=))
    А ще памятаю, як постриглася, та так, що потім пів літа в шапці ходила)))..
     
  7. misss

    misss New Member

    Відповідь: Спогади з дитинства

    І я малою стилісткою була:girl_haha:
    Пам"ятаю як я розчісувала волосся круглою щіткою і затягнула волосся, прийшлося обрізати, коли обрізали, то не дуже було видно моєї халепи, а коли почало відростати, то була бомба:girl_blum:
     
  8. Vinnikomachka

    Vinnikomachka Читаюча посиденька

    Відповідь: Спогади з дитинства

    Спогади з дитинства виринають і стає тепло-тепло... пригадую попались нам з сестрою ножниці (їх постійно від нас дітей ховали) ото ми тоді давай ними різати газети, правда газети швидко закінчились, прийшлося попробувати різати тюль на вікнах і так нам ця справа добре йшла. Різали доки хватало зросту. Тато нас не сварив за ту шкоду, бо то він так нас "пильнував". Швидко познімав, а на наступний день привіз із районного центру нові.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Sitara

    Sitara Active Member

    Відповідь: Спогади з дитинства

     
  10. Nastylove

    Nastylove Well-Known Member

    Відповідь: Спогади з дитинства

    Так як я народилась і перші три роки свого життя прожила в Ташкенті, тому мій спогад це запа...
    з ароматом свіжеспеченого зранку лаваша ніщо не зрівняється.
    Мама вийде зранку купить "лепёшку", відірвеш шматочок, а вона ще гаряча....... змажеш маслом і з молочком....
    яка то смакота дівчата....
    Про хурму і гранати які їли мішками я мовчу!
    А дині, які там дині....
     
  11. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Відповідь: Спогади з дитинства

    Найсмачніший спогад мого дитинства - це солодкі ковбаски з арахісом, які я їла в Бердянську. Ніяк не пригадаю собі, як то називалося.. В житті нічого смачнішого не їла. І ще кукурудза, зварена на керосинці. В нашому дворі була якась художня майстерня, і кольорові скельця мозаїки були розсипані прямо на землі..
    Теплих спогадів, пов"язаних з татом - мільйон.. Ми завжди щось майстрували, вигадували, балакали про все на світі. З татом завжди було цікаво. А тепер мій малий обожнює його більше, ніж тата з мамою разом взятих :)
    О, пригадала, як тато мало не купив мені собаку за 3 рублі. Тато послав мене додому щоб я тихенько попросила в діда гроші, бо тато не мав з собою. А маму ми б поставили перед фактом. Та де там, я забігла до хати з криком "Діду, дай 3 рубля, там тато чекає, ми собаку купуємо, лайку!". Мама почула.. Коротше, собаки в мене так ніколи і не було :sad:..
    Іще пам"ятаю, як на Різдво ми вечеряли при свічці і багато колядували. Зараз - ніби ті ж страви, але вже менше колядок і свічку запалюємо тільки спочатку. І вже не те.. Треба відновити традицію..
    А ще я відрізала рукави маминої дублянки, щоб зробити чобітки для ведмедика, бо йому було холодно! Влітку. Мама була в такому шоці, що навіть не мала сили сваритися..
     
    Останнє редагування: 20 Лютий 2012
    • Подобається Подобається x 1
  12. Kofein

    Kofein New Member

    Відповідь: Спогади з дитинства

    Згадую, як завжди в дитинстві ходила з забінтованим правим коліном (до 10 років). Постійно падала чомусь саме на нього, інколи ще попередня рана не загоювалась до кінця, а я повторно падала... стільки сліз було...
    Ще пам*ятаю завжи любила брати в ванну багато-багато іграшок і сидіти там, доки шкіра на пальцях не ставала як гофрований папір. (до 10 років) Та й зараз люблю помокнути в ванні, правда вже без іграшок:)
    Також пам*ятаю як навчилась плавати(8 років), кататись на велосипеді(9 років).
    Коли була трошки старша, років 12-13, то завжди з сусідськими дівчатами бавилась в резинки. Ох і любили ж ми цю справу!
    Оо... ще пригадала, як батько привозив з Чехословакії (тепер Чехія і Словакія) новорічні календарі-шоколадки, кожного дня нове віконеко з шоколадкою. Я їх обожнювала:) Тоді це була така рідкість! В мене було дуже щасливе та сповнене сімейним теплом і любов*ю дитинство:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. garnazirochka

    garnazirochka New Member

    Відповідь: Спогади з дитинства

    Згадується, як мама провозила з Польщі смаколики:)) вермішельку-паутинку, і кетчуп(у нас це рідкість була), і ще багато смачненького)))
    Ще дуже яскраво згадую діто в селі в дідуся, нас туди на все літо завозили, ми з двоюрідною сестричкою і братиком майже одного віку, вранці намагалися встати першими і бігти у сад яблука збирати(білий налив), щоб найспіліше і найсмачніше схопити:))) особливо радувалася, коли траплялося велике і щоб воно аж тріснуло, таке спіле, медове, солодке, ммммм)) зараз, коли купую на базарі, таких яблучок не знайдеш. Ще згадую річку, як ми бігали туди купатися - стільки щастя було, більше, ніж від моря))) і пирожки з печі)) і кислячок пити у жару))) і стара верба з величеньким дуплом(ми думали, що там сова живе як у мультику), і стукіт дідусевого молоточка зранку(він бочки робив і все з дерева - сани, вози, навіть хату сам робив свою, і іншим допомагав будуватися). Зараз дідуся вже майже 15 років немає, хата стоїть забита, пуста( село дуже далеко, 400 км десь), їздимо тільки на гробки і то не завжди виходить, а так іноді хочеться повернутися в дитинство, в ті світлі сонячні дні..
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Molecule

    Molecule New Member

    Відповідь: Спогади з дитинства

    Прочитала ваші спогади і сама поринула у дитинство. Багато з вас писали як батьки вам привозили всякі смаколики, а от мої батьки чомусь нікуди не їздили,а я так хотіла отого всякого доброго. Памятаю як мама майже кожної неділі мені з сестрою пекла різні пляцки, кожний недільний ранок нас будив смачний запах.
    Ще пригадую як любила танцювати під ламбаду.
    Згадується відпочинок на морі,де я навчилася плавати.
    І як в садочку я з нетерпінням чекала,коли поставлять новорічну ялинку.
     
  15. Markkomp

    Markkomp Well-Known Member

    Відповідь: Спогади з дитинства

    Перечитала тему і аж сльози на очі, як давно це було... Пам'ятаю колись між хабарівською і гореловою ми с дідусем і братом ходили лапати коників у поле де трава була вища ніж ровер "зайка 3". І свят вечір це завжди великий стіл, бабусине печиво і ми малі з колядою по усій левандівці по родичах і друзях.
     
  16. Tikaba

    Tikaba New Member

    Відповідь: Спогади з дитинства

    У нас завжди була жива ялинка вдома. Згадую, як 30 грудня ми з братом пішли самі в ліс за ялинкою. Тато був на заробітках, а мама постійно то в школі на роботі, то в Польщі гендлювала. Мені було 9, братові 6. Сніг лежав по коліна. Ми тоді заблукали в лісі і навіть рішення вертатися по своїх слідах не допомогло, бо ми коли йшли туди, то бігали і дуріли як ненормальні. Добре, що на нас натрапив сусід і вивів з лісу. І мамі нічого не сказав:). Вона дотепер думає, що то він нам ялинку приніс.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Маруся Іванова

    Маруся Іванова сонечко сяє...

    Відповідь: Спогади з дитинства

    коли дерева були великі...
    Спогади з дитинства. Це бабуся і дідусь, степ, виноград, бахча (кавуни і дині), помідор, соковитий, як розріжеш цукор виступає. І вареники, не знаю, звідки бабуся їх навчилась робити, на сході вареники непоширені, але таких я ніде більше не їла, вони були з солодким сиром, великі, і в маслі їх давали їсти.
     
  18. Kazkivnycja

    Kazkivnycja Well-Known Member

    Відповідь: Спогади з дитинства

    А я пам"ятаю як ми з сестрою робили в дитинстві цукерки: цукор з водою кип"ятили в ложці і давали трохи варення, або варили таку карамель в мисці, потім додавали туди горіхів різаних, а далі виливали на целофан та робили ковбаски. А ще як я вчилася їздити на велосипеді подруги - пам"ятаю як була в яскраво червоних колготах новеньких - вся така красуня :girl_flirt: а потім впала і на все коліно дірка, а у велосипеді колесо-вісьмірка.
    А ще пам"ятаю як дідусь з лісу привіз трактором цілий прицеп кущів малини - і ми об"їлися малиною, що аж погано було. З братом в дитинстві ходила на рибалку дуууже рано і наловила більше за нього, а потім ми купалися довго чи їздили на конях. А ще бабуся пекла в пічці дуже смачні великі пиріжки і ми запивали їх топленим молоком з печі (більше ніколи його не пила ніде з того часу). А пічка велика - не знаю чи хтось такі застав - на ній можна спати, бавитися - і взагалі для нас це рахувалася окрема кімната. А ще ми бавилися в козаки-розбійники з хлопцями і тут ще можна посперечатися хто з нас був розбійниками:girl_wink: Мама тоді нас ще довго кликала з вікна вечором додому. Ще пам"ятаю як мама привезла мені перші мої туфельки червоні лаковані з маленьким каблучком, а я хизувалася і порозбивала їх в той жеж день.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Маруся Іванова

    Маруся Іванова сонечко сяє...

    Відповідь: Спогади з дитинства

    Застав! Ще була така штука, купатися в пічці, щось на зразок сауни. Розпалювали, нагрівали, вичіщали весь жар, залазили всередину(на низ давалося щось плетене і кукурудзяне-бадилкове), де палилися дрова, діти, 5-10 хвилин потіли, потім їх чумазих запихали в діжку з теплою водою і мили, а потім на тій пічці ми сохли в рушниках і великих хустка, білих з синім узором...
    оо. скільки є згадати
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  20. Tikaba

    Tikaba New Member

    Відповідь: Спогади з дитинства

    Ігри - це окремий спогад. Козаки - розбійники, хованки до ночі, лови, в пекаря. Нас було повно дітей навкруги і ми завжди були заняті. Зараз діти, на жаль, так не грають:-(.
    А як ми ходили колядувати, завжди гуртом, поки всіх обійдеш, вже ранок.
    Блін, аж сльози на очах:-D