Тканина для вишивання: види, типи, виробники та інші поради

Тема у розділі 'Рукодільна порадня', створена користувачем Анута, 31 Грудень 2009.

 1. Jusi

  Jusi Ловець емоцій

  А яка це рівномірка?
  Тобто для картин є тільки Аїда і рівномірка?
   
 2. terezka

  terezka котяка-вишивака

  Не тільки, є ще льон:)
  Я би вам радила зайти в спеціалізований магазин, щось типу Мережки, попитатись в продавців, можливо взяти якийсь набір вишивальний. Чи ж взяти когось з собою з форумлянок, щоб підказали
  Є ще тут цікава тема, у нас на форумі,там все описано: тут
   
  Останнє редагування: 24 Вересень 2015
  • Інформативно Інформативно x 1
 3. Jusi

  Jusi Ловець емоцій

  О, але я недотепа. Тепер я все зрозуміла :boast:Ну, майже все :girl_haha:
  Я вишивала на рівномірці без п'ялець :facepalm:. Я то думаю, що ті хрестики в мене вічно якісь кривенькі :sad:. Тепер шукаю п'яльця. Але це в іншу тему :girl_witch:
  Купила я ту рушникову тканину, для проби пера. Навіть не запиталась, який виробник, який каунт і т.д. Якість мені її не дуже сподобалась, залохматилась :scratch_one-s_head:
  А рівномірки усі мають стандартну ширину, чи це тільки рушникові такі? Чи рівномірка і рушникове полотно це не одне і те ж?
   
  Останнє редагування: 24 Вересень 2015
 4. Chekay

  Chekay Well-Known Member

  рівномірка - це полотно рівномірного плетіння (однакова кількість і якість вертикальних і горизонтальних ниточок), тобто таке, по якому можна вишивати без накладної канви рахуючи ниточки, максимальна ширина, яку я зустрічала, такого полотна 150 см. Використовується ця тканина для виготовлення вишитого одягу, серветок, скатертин....
  А рушникове полотно - це те саме полотно, тільки вже фабрично зроблене так, що ширина відрізу розрахована на ширину рушника і бокові краї для зручності оброблені. Ширину полотнищ для рушників я зустрічала від 30 до 45 см, може є і інші розміри, та я ними не дуже цікавилася.
  Якщо щось я наплутала, то прошу мене поправити:girl_smile:
   
  • Подобається Подобається x 1
  • Зе бест! Зе бест! x 1
 5. Jusi

  Jusi Ловець емоцій

  Тобто всі фірми рівномірок роблять рушникове полотно? :girl_claping:
   
 6. Chekay

  Chekay Well-Known Member

  от того не скажу:dntknw:
  Думаю що наші, українські, мабуть всі, а от на рахунок закордонних маю великі сумніви
   
  Останнє редагування: 24 Вересень 2015
 7. Jusi

  Jusi Ловець емоцій

  А які наші українські виробники рівномірок найкращі? :scratch_one-s_head:
   
 8. Chekay

  Chekay Well-Known Member

  Я завжди беру коломийське домоткане полотно і цілком ним задоволена, є Луцькі, ще в інет магазинах зустрічала багато різних варіантів, але не пробувала їх, тому за якість не скажу.
  Якщо Ви плануєте вишивати весільний рушник- то я б не парилась особливо вибором тканини - підіть в магазин і вибирайте те що сподобається з того що є, бо той рушник буде праний раз після вишивки і потім може раз після весілля (а далі лежатиме в шафі як пам*ятка ). Як на мене, то вибір тканини важливіший для вишивки одягу, чи скатертини, бо перуться такі речі часто, практично після кожного використання, а прання - це головне випробовування для тканини, але то моя суб*єктивна думка
   
  • Подобається Подобається x 1
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1
 9. Alstroemeria

  Alstroemeria Well-Known Member

  Домоткане полотно українського виробництва має стандартну ширину 1,5 м., рушникове буває різної ширини, здається буває шириною 33, 40 см. Купляла колись німецьку рівномірку лінду, то ширина була 1,40 м.
   
  • Інформативно Інформативно x 1
 10. Alstroemeria

  Alstroemeria Well-Known Member

  Дівчатка-рукодільниці, а від чого може залежати різний відтінок вінтажної коричнево-бежевої канви? Можливо від виробника чи партії? Запланувала вишити піони в пару до орхідей, докупила шматок вінтажної канви Aidа і вже в процесі побачила, що відтінок канви значно відрізняється:girl_cray: Шкода, бо картини в подарунок і планувалися як парні та на однаковій канві:girl_sad: Але щось навіть не подумала йти в магазин з шматком вже наявної канви, думала що вінтажна коричнева канва однакова.
   
 11. fillette

  fillette Well-Known Member

  Порадьте мені, будь ласка, яку купити тканину рівномірку для вишитої скатертини.
   
 12. Alstroemeria

  Alstroemeria Well-Known Member

  Найкраще, звичайно, німецька рівномірка Лінда чи Лугана. Але по вартості вони дуже дорогі:girl_sad:. Особисто я б вишивала на домотканому полотні.
  По якості краще коломийське, та і буває воно кількох відтінків (білий, бежевий, сіро-бежевий (під натуральний льон).
   
 13. Marigold

  Marigold Мама дівчинки-перлинки

  Підкажіть, чи є якийсь калькулятор, який би мені обрахував скіки тре тканини купити для певного розміру картинки? Я то порахувала вже вроді сама, вимірявши скіки хрестиків є в 1 см і потім помножила на загальну кількість. Але там просто нема так ідеально, щоб рівна кількість хрестиків була в кожному см. Хотіла б перестрахувати себе. Або може хтось то вміє і зможе мені обрахувати - я б скинула вхідні дані?
   
 14. Chekay

  Chekay Well-Known Member

  @Marigold, я завжди рахую навпаки, не к-сть хрестиків в 1см, а скільки займає на тканині 10 хрестиків, тоді вираховую приблизно якого розміру буде малюнок
   
  • Подобається Подобається x 2
 15. terezka

  terezka котяка-вишивака

  ось, наприклад один із калькуляторів, перший в гуглі, що знайшла:
  Калькулятор канвы
   
  • Інформативно Інформативно x 1
 16. Havronia

  Havronia Well-Known Member

  Дівчата-рукодільниці, порадьте. Потрапив мені в ручки "Рододендрон" від Thea Gouverneur. В наборі величезний відріз 16 аїди і рекомендація вишивати в одну нитку. Чи варто міняти тканину на рівномірку/льон 36 каунту?
   
 17. octavia

  octavia Well-Known Member

  Якщо дозволяють фінанси , то однозначно варто! Вишивала троянди від Теї на 36 льоні Едінбург , шикарно виглядає не порівняти з Аідою. Вишивала в 1 нитку.
   
  • Подобається Подобається x 2
 18. Fiancee

  Fiancee Well-Known Member

  Дівчата, хочу вишити малюкам серветки до Пасхального кошечка. Допоможіть з вибором тканини.
  Вишиватиму кролика голкою назад. Тобто тканини для вишивки хрестиком мені не потрібно. Потрібна гарна біла тканина. А яка?
  Додаю фото серветки на яку орієнтуюсь, лише вишивка буде інша.
  [​IMG]

  Надіслано від мого MX5, використовуючи Tapatalk
   
 19. Cikavynka

  Cikavynka Member

  Дівчата, порадьте!!! Хочу вишивати сукню на Оніксі -хрестик і мережка. Задумалась чи хороша це тканина для сукні, чи варто шукати якусь іншу. Сукня має бути довгою. Чи варто перел вишиванням тканину попрати? Не хочеться щоб сукня мялась. Дякую!