У якому віці народжувати?

Тема у розділі 'Ти + Він', створена користувачем viltis, 19 Грудень 2007.

  1. Ripka

    Ripka Well-Known Member

    Дівчатка, мені 42 і третій дівчинці три місяці. Що я вам скажу - не думайте про вік, якщо воля Божа зачати дитину, то Він подбає про все, оті сумніви-гризоти забирають більше здоровя. Почуваюсь нормально, вагітність була в такому віці нічим не тяжкіша за попередні, у мене взагалі всі вагітності легкі, і родила легко. Єдине боялась, що недоношу до кінця, але з першими дітьми також такі страхи були. На рахунок чи тяжко - боялась як буду справлятись, але з Божою допомогою все можливо, навіть зовсім ненапряжно, третя така спокійна. Сприйняття дітей в такому віці дійсно інше, якесь глибше, змістовніше. Хочу ще хлопчика , дуже хочу потанцювати з ним в 11 класі на випускному. Але хай буде як на те Божа воля.
     
    • Подобається x 9
    • мімімі x 7
    • Зе бест! x 6
    • Оптимістично x 2
    • Погоджуюся x 1
  2. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Я собі думаю, якщо хочеться дитину та ще й немає проблем з вагітненням, то треба вагітніти. Як буде - не скаже ніхто. Чесно скажу, що я себе в 31 зі своєю найменшою трирічкою почуваю якось так, емм, по-іншому. Я себе чомусь порівнюю з мамами трирічок, яким 24-25. І не треба мені тут зараз ржати з мене і в чомусь переконувати:) я не старою почуваюся, а просто якось геть інакше. Свідомо планувати ще дитину я б не хотіла. Мені дуже комфортно зараз зі своєю майже 8-річкою. Але єдина моя (типу) порада - не питати в когось порад і "а як, ну як то в вас було?". В вас так точно не буде.
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
  3. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Та грамотний гінеколог може прокоментувати. То УЗД, але з акцентом на чомусь там :) я забула
    Гінеколог скеровує
     
    • Баян Баян x 1
  4. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    моя хороша знайома:різниця між дітьми 26 років. Син у 19 і донька майже в 45.
    це дослідження на резерв яйцеклітин. Можна через УЗД ( підрахунок антральних фолікулів), але точніше дає біохімія на гормони:ФСГ, АМГ, естрадіол ( три разом) (певні титри антимюлерового громону вказують, скільки +- часу залишилося до менопаузи: менше 6 років, більше 10 роікв. І ФСГ теж: при певних низьких титрах- вказує на наближення клімаксу. Коли підраховують антральні фолікули, то результат трактується двояко: 1. Це кількість років, які +- залишилися до можливого останнього пліднго періоду. 2. кількість років, які залишилися до менопаузи. Ці два показники не будуть співпадати, бо між першим і другим періодом буде ще кілька років, коли фертильність надзвичайно вже низька, але не виключена. Ну і загалом отак перші "дзвіночки" вичерпання оваріального запасу на УЗД видно приблизно за 19 років до клімаксу)
    --- дописи об"єднано, 1 Червень 2019 ---
     
    Останнє редагування: 1 Червень 2019
    • Інформативно Інформативно x 3
    • Подобається Подобається x 1
  5. Khustyanka

    Khustyanka Well-Known Member

    Давайте разом боятись - не так страшніше буде! :girl_claping:

    І вас теж віртуально обіймаю.:d25:

    Маю ті самі думки - вже є двоє дітей (від перших шлюбів у кожного), є батьки пенсіонери, і це все у нестабільній країні (а в мене ще й регіон близький до АТО). Я розумію, що в такій ситуації безвідповідально ще одну народжувати.
    І є проблеми з роботою у чоловіка...
    Я останнім часом накрутила себе на повну, йдемо по вулиці, а я на вагітних дивитись не можу, тим паче на сім ї з дітьми малими, бачу в них нашу дитинку, якої немає, і всьо, хник-хник.
    Та й тут в другій темі вже писала.
    Просто хочеться, щоб хтось обійняв.
    Хник)
     
    • Співчуваю Співчуваю x 5
  6. YuliaOks

    YuliaOks New Member

    я вважаю,що кожен для себе має розуміти в скільки бути матірью чи батьком))у мене є подруги які рано вийшли заміж? які й в 30 років без діток поки що
     
  7. svitlanaaa

    svitlanaaa миється в бані

    народила в 22 і дуже рада. хочу другого зараз, але боюся
     
    • мімімі мімімі x 1
  8. WinterDog

    WinterDog Well-Known Member

    Першу народила в 20. Далі свідомо 10 років відкладали другу вагітність. І ось в 30 років дізналась що вагітна вдруге. Відчуття змішані, бо планувала на осінь наступного року, але все таки і радість і страх.
    В мене з сестрою молодшою 13 років різниці. В принципі для мами така різниця тільки на користь. А от як у дітей стосунки складуться то вже буде видно.
     
  9. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Нам дано всього 20-25 років, щоб народжувати (якщо рахувати приблизно з 20). І чомусь більшість жінок, яким 45 та більше, при чесній відвертій розмові зізнаються, що жалкують за зроблені аборти, жалкують, що не наважились на другу-третю-четверту вагітність. І ніхто не жалкує типу "а от третю можна було не народжувати" чи "четвертий файний син, а от другого можна було б і не народжувати".

    Я сама інколи спускаюсь в яму сумнівів та страхів щодо вагітностей, "необхідної та оптимальної" кількості дітей, і спілкуюсь з різними жіночками.
    Та найбільша трагедія щодо віку та кількості - це коли не від кого народжувати. Навіть при живому чоловіку :girl_crazy:- буває, нема Чоловіка та Батька твоїх дітей. Оце - біда. Інше - сумніви та страх. Причому в більшості варіантів - страх та небажання саме у жінок.

    Ми літом їздили сімями на відпочинок в ліс і тема зайшла за кількість дітей. Дівчата (жінки, що мають 1-4 дітей) дещо піднивали, якісь легкі суперечки почались... Аж тут один з чоловіків сказав: "Знаєте, можна багато говорити про плюси та мінуси, розраховувати вчасність, спроможностість, вважати на бажання... Тільки я - пята дитина у своїх батьків. І якби вони керувались, що дві-три дитини достатньо, то мене б тут просто не було".
    Моя свекруха - шоста дитина.

    Однозначно, це відповідальність мати дітей. І мені дуже сумно та іноді дратівливо, коли багатодітні сімї виправдовуються кількістю дітей, якщо в них беспорядки, незабезпеченість та інші нюанси. Мати дітей та встигати, заробляти, контролювати, вчитись, любити - це вже майстерність та професіоналізм :).

     
    • Подобається Подобається x 9
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  10. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    зазвичай причина у цьому саме тут криється:
    Бо якщо жінка не відчуває захищеності, страх переважає над усе інше. А якщо і відносини в сім ї ще складні- це взагалі для неї інколи морально непомірний тягар прийняти правильне рішення.
    А от власне, коли є від кого народжувати в усх розуміннях цього слова - тоді не лякає ні вік, ні матеріальний стан, нічого. БО є підтримка і захист і розуміння.
     
    • Подобається Подобається x 9
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  11. Zaychenya

    Zaychenya Пухнастик-гризун

    У віці 60+ було "до бєзобразія нєпрілічьно" мати більше 2х дітей. Знаю (дуже близько) жінок, які перед роботою "забігали на чистку". О Боже, я своїх дітей вимолювала... Перживала, чи не запізно я почала думати (30 і 34р)...
    А тоді в кого що: кар'єра, виживання, навіть доходило до того, що чоловік вимагав сексу вже і негайно, а токсикоз - це твої клопоти... Можна багато писати, думаю, кожен знає або чув про це.
    Найголовніше - коли
    .
    Знаю й таких, які при чоловіках-тиранах таки виношували дітей, і добивалися через суд заборони наближення до діток і до них самих. Так, це купа нервів, часу і тд, але на аборт не погодилися!
    З усього цього можна зробити висновок: що вік - це "дурне" питання. Основне - "здорові відносини" в сім'ї!
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • мімімі мімімі x 1
  12. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    виросло ціле покоління вже отаких чоловіків, виховних мамами і бабусями. які через власне несприйгяття вже чоловіка через власний
    --- дописи об"єднано, 7 Січень 2020 ---
    а зараз таких мало? кар єра, виживання... Тоді просто інтернету і соцмереж не було. Зараз ще люди живуть подвійним життям: увечері чоловік втлумить, вранці- в соцмережі щаслива сімейна фотосесія.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
    • Подобається Подобається x 2
    • мімімі мімімі x 1
  13. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Не вірю в чудового батька-поганого чоловіка. Щось тут не так. Не все ми знаємо.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
  14. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    Ой, багато можна роздумувати і писати, кожна сім'я- це щось окреме, своє. Але, щодо віку, є ж все таки якісь рамки, і в кожного звичайно свої. Бо таки є різниця, що народити в 20 і в 40. Різниця, в тому, що кожен по іншому відчуває себе в певному віці, і дехто 20-30 років чекає первістка, а дехто в 16-20 років робить по декілька абортів)) тобто однозначної відповіді немає. Дуже хочеться, щоб ми були свідомі того, що ми робимо, але все сходиться до одного, в кожного своя доля/дорога/життя.
     
  15. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    А ще була на низькому рівні культура контрацепції. Про чистку серед покоління 60 погоджуюсь. Це було з розряду "ащотакого". Ще й дуже відкрито про то розповідалось. Як і розповіді про "стрибала з драбини, сиділа в окропі, підіймала телевізор" і т.д. На моїй попередній роботі жінки такого віку ще й жартувала про це, вихвалялись хто що придумував, щоб викрутитись. Я от собі пригадала, як мама моєї однокласниці завагітніла і народила в 40 років, старшій дитині було 14. Який то був резонанас, вся школа, вчителі, батьки то обговорювали, співчутливо махали головами. Це 94 рік. Хто ж знав, що ще років 10-12, і це стане нормою)))
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  16. Єва

    Єва Well-Known Member

    Покоління 50-60х р.н. вважало, що існують як "норми" кількості дітей в сім'ї, так і віку для народження (такі висновки зробила, наслухавшись своїх тіток, знайомих цієї вікової категорії). Наприклад, народжувати першу дитину, за їх словами, "треба" було до 22-23 роки, другу бажано відразу за першою або до 30 максимум (далі страаааашно, бо "можна Дауна родити"). Одна дитина добре, але трохи мало, "бо виросте егоїстом", дві - то якраз норма, три - вже забагато, але "якщо так вже сталося" і дозволяють фінанси, то ще допустимо народжувати, а далі народжувати було просто неприпустимо, бо кожна наступна дитина - це "розводити злидні". Добре, що після розпаду СРСР морально-релігійні норми позитивно змінили суспільну свідомість. Але залишилось багато жіночок, які і досі живуть колишніми стереотипами і поза очі засуджують жінок, які в 40 родять четверту дитину.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  17. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    --- дописи об"єднано, 8 Січень 2020 ---
    гг) мого чоловіка друзі в віці до 40 були шоковані що в нас народився Юрчик в моїх 40.5 років)
     
    • Подобається Подобається x 1
    • мімімі мімімі x 1
  18. MalvinkaLv

    MalvinkaLv Well-Known Member

    І з теперішнього покоління є багато таких, які мені кажуть, що
    основний аргумент...
     
  19. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Як раз позавчора згадувала свою тітку (дружину рідного дядька, якщо точніше), яка робила декілька абортів після народження першої доньки, бо "як же я зможу любити ще когось, окрім неї? Як я можу розділити свою любов?". ДІвчинка виросла егоїсткою, і була в шоці, коли її мама в 40 років народила другу дитину, та ще й від іншого чоловіка, "попросивши" старшу доньку кудись виїхати. На той момент старша сама тільки-но народила, але мала проблеми у відносинах з чоловіком і жила у мами.
    Причому, мама розповідала, що колись в 90х гуляла вона з тіткою, а тій стало погано. Мама з цікавістю питала, може, вона вагітна? На що тітка відповідала: так, по приїзду додому (в іншу країну) треба зробити аборт. Так якось аномально легко це було сказано. Потім ще були історії про її аборти. Дядько дуже сильно хотів ще дітей і після абортів стресував-депресував саме він.
     
  20. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    Ой, це все дуже важко, бо тих історій купа-купезна))але то є наука, досвід) шкода, що не завжди, можна тим всім скористатися))
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1