Угорщина. Термали

Тема у розділі 'Мандри', створена користувачем bora, 16 Серпень 2014.

  1. enigma

    enigma Well-Known Member

    Відповідь: Угорщина. Термали

    Писали, що 15евро. Коли я була, то було ще 10євро. Мішкольц класний. Сечені - совдепія.
     
  2. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    Відповідь: Угорщина. Термали

    дівчата давали лінку на сторінку комплексу. там є ціни.

    *а ні, не давали.
    нагуглила тут
    http://www.thermal.hu/miskolc-tapolca/
     
  3. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    Відповідь: Угорщина. Термали

    Чому? Що там такого совдепівського? Багато різних басейнів/термів/саун на любий смак. Не розумію, що Ви вкладаєте в це слово в даному контексті. Нормальний зовнішній вигляд. Мішкольц ж набагато менший, як на мене, по площі.
     
  4. Alicia

    Alicia Well-Known Member

    А я вже думала, що то я одна така "невибаглива", що мені там так сподобалося.
    Помітила тільки, що потребують ремонту роздягальні і кабіни ( ми брали одну кабінку на двох). І з однієі зовнішньої сторони купалень треба вже ремонт фасаду робити. Але це якщо гуляти навколо тих купалень, ми шукали, де припаркуватися, то помітили таку стіну обшарпану.
    А все інше - супер. В усіх басейнах прозора блакитна водичка. Величезні відкриті басейни мають температуру 34 і 38 градусів, і ще один для плавання - 26 (там шапочка треба). Я тому і питала про колір води, тому що в наших берегового така вже темна вода, я такої бриджуся...
    Жодного басейну в сеченах не було з темною водою, а їх там дуже багато, особливо в приміщенні.
    Шкода, що фотки свої не маю, як скинути, але в мене з балконів вийшли такі ж взірцеві фотки, як в неті можна знайти.
     
  5. Alicia

    Alicia Well-Known Member

    Таки ближче Дебрецен і Хайдусобосло (180 км) від Ужгорода. Мішкольц трохи більше 220 км.

    А на сайті косино ось такі фото з святкувань знайшла. Басейн (звичайна температура води):
    [​IMG]
    І ось це власне термальні басейни (?)
    [​IMG]. [​IMG]
     
  6. Krysya

    Krysya Well-Known Member

    Відповідь: Угорщина. Термали

    відповідаю. були ми в Сечені вкінці грудня минулого року. перед тим як зайти в копальню, ми обійшли її довкола для ознайомлення. входів багатенько. Накінець, ми, загубивши центральний вхід, зайшли в один із бокових, який нічим не відрізнявся від головного (ті самі каси, волонтери і т.д.). Оскільки я дуже хотіла їсти, то запитала у волонтерів чи є всередині кафе і чи зможемо ми пообідати. я наголосила що цікавить суп, друге і т.д. Мені відповіли що без проблем. Також цікавило чи є закриті басейни, бо надворі було +4. Сказали, що однозначно не замерзну, бо є великий вибір басейнів. Можливо мене розбалувало Косино, але я очікувала, що отримаю браслет і зможу пройтися по кафе і вибрати що хочу. Але все по порядку. Отже, заходимо всередину, знаходимо в підвалі, обкладеному рарянською плиткою, сірому і довгому, де переодягтися. І починається... Піднімаюся наверх, щоб пройти в закриті басейни (сама споруда є круглою і у внутрішньому дворику відкритий басейн), доходжу до половини коридору і стіна. Волентер пояснив, що треба йти через подвір'я. От і вперше прийшлося виходити в самому купальнику і рушнику на +4. Зціпивши зуби, перебіглася. Басейнів закритих справді достатньо. Але якось в прохолодному примішенні не дуже хочеться сидіти у воді, де температура нижче 30 градусів (а були і такі). Тому вибір їх звузився. Одним словом, почала шукати сауни. На щастя були, і кількох видів. Правда, не біля кожного басейну. Всі закриті басейни розташовані в рядок. І, якщо не помиляюся, сауни були на початку і в кінці ряду.З деяких приміщень з басейнами є вихід на вулицю. Хоча на виході типу теплова завіса, але було що вітер всередині гуляв добрий. А коли пройшовши всі басейни, ми захотіли таки пообідати - виявилося що мені мокрій потрібно повертатися назад через подвір'я і інше крило. А кафе то мало лише кілька засохлих тістечок і розігритий дорогущий фаст-фуд тижневої давності. Ні вам гарячого бограчу, ні гарного вибору м'ясного чи гарнірів як в Косино. Отже, прогулявшись разів з 5 півдня через подвір'я (протяжність метрів так зі 100-150) я вже марила нормальним заходом з приміщення прямо у воду, хорошою кухнею (люди ж приходять на і весь день), теплішою температурою як мінімум повітря у закритих басейнах. Чесно, я вважаю трохи своє ставлення суб'єктивним до Сечені. Адже, через той собачий холод, я вже нічого не хотіла. В Косино я була в травні. Тому які умови там восени/взимку - не знаю. Але, як мінумум порівнюючи сервіс, ремонти, чистоту і продуманість розміщення об'єктів, я назвала Сечені совдепією.
     
  7. fiesta

    fiesta Well-Known Member

    Дівчата, а в купальнях Сечені є якась дитяча зона, щоб дуже мілкий басейн, качелі...?
    Або де можна скупатись в Будапешті чи по дорозі з Будапешта в Україну з дитиною?
     
  8. flame

    flame невгамовний експериментатор

    Думаю мені сюди:girl_smile: Обіцяла - розповідаю.
    Угорщина - чудова і лю я її давно, але всі попередні подорожі були "проїздом". Почну з насущного - горшей. Найменша одиниця - 100 форинтів (приблизно 8 копійок). Найкраще - міняти перед кордоном на заправці Окко, курс - 778 грн за 10000 форинтів, якщо розраховуватися карткою Приватовською - 760 грн. Трохи напряжно переводити ціни в гривні, але якщо множити на 0.08, то можна розібратися що і по чому. В євро можна готівкою розрахуватися тільки в Сентендре, бо то виключно туристично-базарне містечко.
    Отже, прибули ми в Будапешт і мали оглядову екскурсію. Місто чудове і веееееличезне, але є відчуття, що ти у Львові:girl_yes2:. Рибацький Бастіон в Буді - однозначно не теба оминати. Дуже цікаво, є оглядова площадка - до 9 ранку бузкоштовно - після платно Прогулялися вуличками і вийшли до королівського палацу. Ах і ох:girl_smile:. Потім поїхали до Пешту через тунель і міст Андраші. Відвідали базиліку св Іштвана або Марії Велична споруда, аж дух захоплює. Дав нам екскурсовод одну підказку - якщо стояти лицем до Базиліки з правої сторони є фаст-фуд, якщо є потреба зайти до "пана Едзя", то треба набрати код 1963# і двері відкриються:girl_yes2: Перевірили, підтверджую - працює.
    Далі в нас була площа Героїв. Навколо неї ми багато кружляли. Власне там і є Зоопарк, Купальні Сечені і фортеця-музей. В зоопарку не була, але проходили кілька разів повз і можу сказати, що він величезний і цікавий, але смердить страшенно:bad: ще й в спеку.
    Відразу за Площею Героїв є інфо-цетр: російською не розмовляють, англійською - терпимо, карти - безкоштовні, тулєта платна - 150 форинтів, ВІФІ - безкоштовно Через дорогу від інфо - центру є славнозвісні купальні Сечені. По-заду - фортеця і парк. Про фортецю- гарно, цікаво і видовищно. Ми були в суботу, ще й в день війська Угорського + відмічали день захисту дітей. Народу було ДОФІГІЩААА + купа весіль Є ціла алея вуличного їдла. Я спокусилася в ту жару на цитрусовий напій - дуже смачно виглядав: оранжевий з дольками апельсинок і лимонів, думала буде освіжаючий, а виявився противним Юпі з плаваючими фруктами, добре що хоть зимний. Не купуйте тої бяки, коштувало - 400 форитнів. А морозиво просто суперове, одна кулька - 200 форитнів, в Сентендре - 250, в Егері - 180. Я не дуже любль солодке, тому брала лаймове і цитрусовий собет - ням-ням, моя коліжанка - любителька солоденького, вибирала кокосові, шоколадні і карамельні - всі були смачні. Цікаво вийшло з водою: в готелі ми купували 0.5л. пляшку за 140 ф., а там - 350, скільки в супермаркеті - не знаю, бо тупанули і не купили.
    Далі ми пішли до купальні. Відразу скажу, що дуже хотіла туди потрапити, але потім зрозуміла, що то не моє. Купа народу, як на пляжі в Коблево в розпал сезону:hang1:. По часу нам не виходило купатися, але подивитися ми встигли. Найдешевший вхідний квиток 4800 форинтів. Вхід з лівого боку від центру. Ми поперлися в центральний вхід, там жіночка на ламаній англ. пояснила, що вхідна каса з протилежної сторони. Ну то відповідно ми туди і попхалися, побачили відкриту браму і зайшли, а то виявився службовий вхід. Але ми встигли роздивитися що там і як і вийшли і ніхто нас вбраних не чіпав. Ну що сказати
    і повно народу. А якщо врахувати, що я не любителька водного моціону, то і не шкодую, що не купалася. Пішли до кас, сподівалися, що може є якісь варіанти "оглядової екскурсії" - нема, платиш 4800 і робиш що хочеш.
    Далі поперли до фортеці - музею. Експозиція вже була закрита, але цікава архітектура назовні і парк варті були уваги.
    Навколо площі Героїв є багато екскурсійних автобусів з відкритим верхом (про ціну не скажу) і видають аудіогід на російській.
    Потім частина нашої групи поїхала на прогулянку на кораблику по Дунаю, а частина в готель. Ми поїхали в готель, бо вирішили, що наїздили в автобусі по тому маршруту вже достатньо, а обіцяної підсвітки вечірнього міста і так не буде - задуже світло на вулиці. І не помилилися, казали ті що були на екскурсії, що так цікаво, але підсвітки ще не було бо світло надворі.
    Готель був ок - чисто і тепла вода в с\в. Банячили вечеряли довго, спочатку в номері, а потім надворі.:girl_haha: .
    Відвідали ми ще торговий центр Кампона. Дуже хотіла я океонаріум. Фігня. Не варто тратити час. Вхід 2500 ф, маленький і не дуже цікавий, але якщо їхати з дітками, то мабуть варто. В т\ц є Теско. Ціни порівняно з Польшею - високі. Купили собі тільки всяких смаколиків, щоб повечеряти в готелі. Є ще цікавий момент з піштою: в Теско коштувала 450, а в сувенірних магазинах така сама від 1700 до 2000.
    Зранку поїхали на оглядову площадку на горі Геллерт. Дуже сподобалося і ми нарешті побачили на скільки гігантське місто. Їхати варто, є парковка на самому верху. Пішки я би здохла - десь як 10 разів піднятися на Високий Замок.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 6
    • Подобається Подобається x 5
    • Інформативно Інформативно x 2
  9. flame

    flame невгамовний експериментатор

    Далі ми поїхали в Сентендре. Дуже цікаве, туристичне, маленьке містечко в 20 км від Будапешту. Варто поїхати. Особливо відрізняється своїм середземноморським шармом. Будиночки ремісників, вузенькі вулички і сувенірні магазинчики заворожують.
    Дуже нам хвалила екскурсовод місцеві паланиці з сиром і сметаною. Пайнятно, що ми спокусилися на ту фігню - звичайне тісто. як на пампухи тільки розкатане в паляницю, смажене в фритюрі, жирне і ніяке, коштувало 490ф. Не варто, ми трохи поїли, а частина пішла в смітник.
    Музей марципанів - цікаво. В магазинчику при тому "музеї" ціна на марципани починається від 170 за цукерку. Я не фанат солодкого, тому взяла дуже трошки, на пробу мужові і мамі. При вході в "музей" можна безкоштовно спробувати "що воно таке за "звір"". Ну, солодкий пластилін. О, між іншим - є класний набір для діток за 450ф - 5 кольорів, можна зліпити собі якусь фігурку і потім з"їсти.
    Ще надибала консерву з фуагри , дорога зараза 5500, але раз можна спробувати. Вчора з мамою зняли пробу - ооооо, яке ж воно добре.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 5
    • Подобається Подобається x 2
    • Інформативно Інформативно x 2
  10. flame

    flame невгамовний експериментатор

    Хвалять також в Сентендре "музей ялинкових прикрас". Ніякий то не музей, просто магазин з новорічним причандаллям, який працює круглорічно. Є кілька стендів з старими іграшками, але магазин з китайським дрантям я би не назвала музеєм. Не варто тратити час. Я купилася на Лускунчика перед входом, бо такого самого типу є магазин в Монтреалі - круглорічно продають новорічний крам, тільки в мільйон разів кращий. Дурно стратила такий дорогоцінний в асвтобусній екскурсії час.
    Далі вниз по вулиці є магазин шкіряних виробів і сумок. Оооо, дааа. Впустити слюні, вмерти і застрілитися homyak_45px.gif . Рукавичок маю трохи, але не маю нагоди їх носити, тому походила, пощупала, поміряла, впустила сльзу, задавила хотілку і відірвалася на сумках. Вкупила собі італійську "нєбьєску прєлєсть" на літо за 15000. Цінили дорожче, але знов є чарівний код - "Марішка" і -10%
    Далі по ходу був магазинчик з лавандовими чудесами: мила, мішечки, камінці для шаф, іграшки, ароматизатори. і все пахне і проситься до рук.
    Загалом я там задовільнила всі свої потреби: туристично-екскурсійну, гурманську і барахольну:girl_crazy:
    Далі ми повернулися в Будапешт. Поки збиралася вся група до автобуса ми знову встигли зганяти в парк і втоптати по морозиву:girl_yes2:
     
    • Зе бест! x 5
    • Подобається x 2
    • Інформативно x 2
    • мімімі x 1
    • Креативно x 1
  11. flame

    flame невгамовний експериментатор

    Останнім містом був Егер. От там, на склоні життя, я би хотіла осісти. Дуже схоже на Львів, але чистіше і бруківка рівніша Гід - нудна і монотонна цьотка була, але і вона не змогла зіпсувати враження. І планую туди колись поїхати "на води". Нічим не гірший комплекс купалень ніж в Будапешті, але менше народу, є аквапарк, вхід не 4800 а 1900, також є різні сімейні пакети. Апартаменти можна зняти від 5000 за добу. І Долина Красунь в межах міста.
    Минулого року в Долині Красунь я не пішла на дегустацію вин і гуляшу. І правильно зробила. Цього разу вирішила, що треба піти і подивитися що ж то таке. Вишло, як завжди - обіцянка-цяцянка:girl_mad: Та екскурсія коштувала 11Є, обіцяли дегустацію вин і на вибір один бокал вина + гуляш. Ну, всі і так знають, що я пияк зі стажем:girl_blush2:, тому 5 видів вина по 20 грам і той обіцяний бокал, який виявився десь до 100 грам - для мого розуміння було здирництвом. Гуляш подали в казані на 6 чоловік - ну, така собі бовтанка. Минулого року ми теж витратили майже таку саму суму грошей, але замовляли вино в скляній пляшці і гуляш був в 100 разів смачніший. Тепер точно знаю, що на наступний раз в Егері буду йти в винярню, брати гуляш і 2-літрову бутлю вина в пластиковій пляшці і вийде мені до 7 євро. Для інфи - вино в скляній пляшці 750 мл. коштує 1500ф. В пластиковій 2л (найменший варіант) - 1200ф. Ще я зголосилася під час дегустації на окрему пробу винця. Спозорилася:girl_blush2:, коли мене почали заливати з пробірки вином я витримала до рахунку - 17, а ще 3 дамочки до 25-38:girl_haha:. Слабак, що тут скажеш. Набрала додому вина. Перед посадкою в автобус ми з коліжанкою переглянулися і вирішили, що ми добре поїли, але не допили. Тому перелили собі трохи в півлітрові плящинки з-під води:girl_blum:. Дорога до границі пролетіла непомітно і на границі нас вже не так все дратувало, як перед тим.
    Підсумок: було кльово, но дуже мало. Якщо ще поїду, то багато чого зроблю по-іншому.:girl_yes2:
     
    • Подобається Подобається x 7
    • Зе бест! Зе бест! x 6
    • Інформативно Інформативно x 4
    • мімімі мімімі x 1
  12. mayar

    mayar New Member

    Влітку часто по вихідних їздимо на термали в Вашарошномень, де є 2 басейни, один з них з аквапарком. Дорога зі Львова займає десь біля 4,5 год. Все-таки в Закарпатті інший клімат ніж у Львові, відстань не дуже далека, а сама дорога, на відміну від багатьох українських, нормальної якості. Якщо хтось має наміри вискочити на пару днів в ті краї на відпочинок можна скооперуватись.:welcome:
     
  13. Rocsa

    Rocsa New Member

    Плануємо їхати на термали в Хайдусобосло. Порадьте, як краще шукати житло? Через букінг, чи є інші варіанти?
     
  14. Natalochka

    Natalochka Well-Known Member

    Хтось був у зоопарку в місті Nyíregyháza? Вартує поїхати?
    Нагуглила що там зоопарк, заповідна зона, 30 га.
     
  15. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Маю два питання до тих, хто нещодавно їздив в Угорщину автомобілем:
    1. Який пропускний пункт краще обрати і в якій порі доби?
    2. Чи можна купити страхівку на авто на кордоні? (по аналогії з польськими пропускними пунктами)
     
  16. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    додайте ще зелену картуна машину і страхівку на кожного .. і дві години на кордоні..
    --- дописи об"єднано, 1 Лютий 2018 ---
    ми перетинали кордон угорський два рази-перший через Чоп .другий Берегово. Чоп не раджу однозначно- там як наша Рава-Руська. через Берегово-тре було виходити з машини і йти в загальну чергу. перед нами німці трохи тупили. то стояли дві години через них в черзі. а так то справились б і за годину. місяць вересень були.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  17. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    А Берегово - це який пропускний пункт?
    В інтернеті знайшла наступні:
    Цілодобові
    Чоп - Загонь (цей Ви не рекомендуєте?)
    Лужанка - Берегшурань
    Вилок - Тисабеч
    Не цілодобові
    Косино - Барабаш
    Дзвінкове - Лоня

    Про котрий з них Ви говорите?
     
  18. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    В Берегові Лужанка КПП

    Надіслано від мого LG-P715, використовуючи Tapatalk
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  19. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    ми їхали через Лужанку.
    пс. до речі в Угорщині він)єтку купляти тре. ми брали на ближній азс
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  20. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    про віньєтку в курсі.
    Переживала тільки, чи буде де купити до заізду на автобан.