Українці в діяспорі (плюси та мінуси)

Тема у розділі 'Що у світі чувати?', створена користувачем Samojlovu4, 21 Лютий 2007.

  1. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

    Відповідь: Ностальгія (коли пробиває на одкровення...)

    А за громаду навіть не говоріть - я то як ніхто знаю і відчуваю, то взагалі тема окремої розмови... :eek: Наша, наприклад, тримається в даний час в основному лише завдяки священнику-діаспорцю(українець, роджений в Німеччині по війні) та...двом "чужим" німцям, які просто мають за дружин українок. А всі наші щирі українці пересварені-переобиджені, одне на одного вовком дивляться переважно. Ми, українці, не можемо собі ради дати в малій громаді на кілька десятків чоловік, не те що державу будувати. :sad: З таким народом Україні і ворогів не треба.:) ;) :D
     
  2. Viktoria Jichova

    Viktoria Jichova Загублений

    Відповідь: Ностальгія (коли пробиває на одкровення...)

    От і я себе питаю: чому українці такі? Чому конче треба заздрити один одному?:confused: I без цього життя нелегке, так ні, треба ще напакостити і свому ближньому, щоб йому теж несолодко було.. Не розумію цього..
     
  3. Оля

    Оля Well-Known Member

    Відповідь: Ностальгія (коли пробиває на одкровення...)



    І я теж, Вікторіє...:sad:
     
  4. New Shrek

    New Shrek Well-Known Member

    Відповідь: Ностальгія (коли пробиває на одкровення...)

    чиста правда.браття українці дочці і пальцем не поворухнули,навіть заваджали
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Українці в діяспорі (плюси та мінуси)

    Я теж сюди як приїхала, то мало-хто тягнувся допомогти. Коли питала, де роботу шукати, то всі відповідали, що не знають, що і своїм дітям шукають роботу, а нема.
    Тепер стараюся допомогти усім новоприбулим, кого лиш знаю. Парадокс такий, що від тих, кому допомагаєш, вдячности жодної не дочекаєшся, ще винною зроблять, якщо робота не сподобається.
    Якби мені роботу знайшли 2 тижні після приїзду, я би тішилася, а тут носом крутять. Дивина! Але мене то не знеохочує. :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Viktoria Jichova

    Viktoria Jichova Загублений

    Відповідь: Українці в діяспорі (плюси та мінуси)

    І добре робите, Лілю! А те, що люди бувають невдячиними - теж маю такий досвід у Чехії. І найгірше потім було не те, що люди не вдячні, а те, що наклепи множилися. Просто полюбляють наші українці отак: подаси їм палець, то руку відкусять. А якщо не відкусять, то обливають потім брудом. Неприємно від цього всього робилося.. Зараз вже допомагати перестала, оскільки ні часу, ні нервів не вистачало когось в чомусь переконувати. Не розуміють просто люди, що вони на чужині зараз, і що тут інші правила гри, ніж ті, до котрих вони звикли вдома. Бо в Україні, на превеликий жаль, здебільшого керуються таким принципом: якщо не обдурив, не вкрав - виходить, обікрав свою сім´ю..:sad:
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Українці в діяспорі (плюси та мінуси)

    Та, українці полюбляють самообман, то правда...
     
  8. Оля

    Оля Well-Known Member

    Відповідь: Українці в діяспорі (плюси та мінуси)


    Треба допомагати, але не забагато, бо сприймуть, як належне! ;) І тобі обідно буде. А в міру - якраз! ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Оля

    Оля Well-Known Member

    Відповідь: Українці в діяспорі (плюси та мінуси)

    Що я ще помітила. Коли людині допоможеш нераз в чомусь малому, то вона така ВДЯЧНА, що самому аж незручно, бо не було там аж так багато. :) А коли від себе відриваєш, то так, ніби ти їм зобов"язаний! І ще ворогом залишаєшся...:sad:
     
  10. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

    Відповідь: Українці в діяспорі (плюси та мінуси)

    Ой, дівчата, які ви всі молодці! Як з вами прікольно!!! :) :D Шкода, що в мене якоїсь мари плюсики попропадали, а то так би вам всім і карму зараз попіднімав...
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

    Відповідь: Українці в діяспорі (плюси та мінуси)

    В нас, наприклад, на близько 20.000 студентів універу українців - майже 40 чоловік. Не мало, не багато. З них відсили 5-теро беруть таку-сяку епізодичну участь в житті громади. Решта - нуль з хвостиком, хоча регулярно отримують запрошення поштою на різні свята, релігійні і світські.
     
  12. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

    Відповідь: Українці в діяспорі (плюси та мінуси)

    А також випадок енциклопедичний: два працівники, два українця, на одному поверсі, колеги по роботі, кожен має кабінет, двері навпроти буквально - не розмовляють, не спілкуються. Ну що тут скажеш?!
     
  13. Оля

    Оля Well-Known Member

    Відповідь: Українці в діяспорі (плюси та мінуси)

    Чекють, що їх москаль прийде - помирить! :D
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Ностальгія (коли пробиває на одкровення...)

    Я не заперечую що ми такi, але це не тiльки ми. Мiй чоловiк каже що армяни такi самi :) у них немає "свiй до свого по своє" там одразу завидки, iтд... Але нам вiд цього не легше , правда ж.
     
  15. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

    Відповідь: Українці в діяспорі (плюси та мінуси)

    Знав я тут двох вірмен - чудові хлопці.
     
  16. Оля

    Оля Well-Known Member

    Відповідь: Ностальгія (коли пробиває на одкровення...)

    Шреку, то Ви про старих емігрантів, чи про нових? ;) Бо старі дуже заздрісні, що ми на все готове приїхали і лісів не корчували, як вони! :D
    А ще їм невтямки, як то ми за якихось 5-10 років допрацьовуємося до того, на що вони ціле життя працювали! Як їм пояснити, що ми жили в такій державі, де йшла боротьба за виживання і вже можемо вижити в будь-яких умовах, не те, що в багатій країні, в якій всього можна досягнути своєю працею! ;)
     
  17. Оля

    Оля Well-Known Member

    Відповідь: Ностальгія (коли пробиває на одкровення...)

    Всі однакові! Повірте мені! :) Заздрість - річ інтернаціональна! :D А ще особливо зараз, час такий...
     
  18. Viktoria Jichova

    Viktoria Jichova Загублений

    Відповідь: Ностальгія (коли пробиває на одкровення...)

    От собі думаю: а може, це залишок радянської ментальності (тобто, часів, коли в магазинах нічого не було і все так важко було "діставати",тим більше на поїхати відпочити куди за кордон і т.д.), раз такі риси притаманні і іншим народам колишнього СРСР?
     
  19. mavka

    mavka Well-Known Member

    Відповідь: Українці в діяспорі (плюси та мінуси)

    моя суб"єктивна думка - справа не в українцях. адже виїжджають звичайні люди. процент серед них альтруїстів такий же, як і в Україні. мені от колишні українки-співробітниці надзвонюють аж з інших штатів. є коліжанки, які посидять з дитиною, і я посиджу, як треба... кооперація тотальна, особливо, коли нема ні в кого батьків тут. зразу після приїзду сюди, а це було майже сім років тому, мені теж здавалося, що всі якісь затуркані тим виживанням тут, поради нема в кого спитати. а потім прийшло розуміння, що більшість навкруг - нелегали, кращої роботи, ніж прибирання, вони запропонувати не могли, як потрапити в коледж чи університет і дістати фінансову підтримку держави не знали... і т.д.

    зараз уже часи змінилися. і в місцевому коледжі та університетах повно українців. найбільше вчиться на факультеті медсестер. допомагають одне одному в тестуванні, обмінюються книжками, шпаргалками :), тобто, через кілька років в одному з найпрогресивніших в світі медичних центрів, яким є Клівленд, більшість медсестер будуть двомовними. :)
     
  20. Руся

    Руся Загублений

    Відповідь: Українці в діяспорі (плюси та мінуси)

    Привіт! Не знаю де тут вітаються, поки що тут новенька на форумі.

    Я з Монреалю.