Утеплюємся з економією чи навпаки?

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем olenoks, 15 Квітень 2015.

  1. olenoks

    olenoks Well-Known Member

    Доброго дня,шановні форумчани. У мене таке питання,яке чучуть вводить в ступор...ми вирішили утеплюватися(невеликий приватний будинок за межами Львова) і оскільки останнім часом все більше говорять про енергозберігаючі технології, почала шукати інфу, чим це допоможе нам. Цікавлять програми енергозбереження, які у нас в Львівській області є на 2015рік, все що вдалося нарити це те що банк Львів дає кредити під утеплення фасадів, заміну вікон,дверей,ще щось там...тоді держава повертає 15%, але оскільки це кредит то ставка 30% річних, отже економія становить 15%. А в статтях пишуть що держава повертає 30%. ..Ми не хочемо брати кредит оскільки маємо можливість викласти всю суму зразу. Тай виходить що якщо візьмемо то це буде не вигідно...От і ступор...Можливо хтось таке робив собі чи стикався, як робиться дана процедура? це тільки через кредит можна вернути частину грошей від держави чи ні? І чи взагалі вигідно звязуватися з державою в такому питанні?
     
  2. Burberry

    Burberry Well-Known Member

    Нещодавно я оформляла такий кредит, правда, на твердопаливний котел. Банк Львів співпрацює з міжнародною організацією, яка дає на це кошти. Загалом кредит можуть дати не більше 50 тис. грн здається, а на утеплення будинку йде значно більше коштів. І, щоб оформити цей кредит, офіційний дохід треба мати немалий. Але скажу так: ви праві, якщо маєте готівку, то в ці кредити не варто влазити, все одно ви переплачуєте. Тут єдиний плюс - це розтермінування.
     
  3. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    а якщо наприклад оформити кредит, і за дві виплати виплатити всю свою суму? Тоді лишаютьсял ише відсотки для держави. Тоді вигідно? Чи то треба виплатити все, а держава тобі потім поверне?
     
  4. olenoks

    olenoks Well-Known Member

    О, я ми б з радістю так зробили, але чи так можливо?мабуть треба взнавати в банку...а можливо обійти кредит чи ні? Чи якщо без кредиту то компенсації не буде? якщо такий варіант то це однозначно не вигідно з ними звязуватися.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Буквально на днях цікавилися тою державною програмою компенсації (30 % ). Отже, офіційно вона ще не діє (точних інструкцій в банку ще не має, чекають дня на день). Справді максимальний розмір кредиту 50 тис. грн. Одноразова комісія банку 3%. Відсоткова ставка по кредиту 25% річних. Розтермінування на 3 роки. При високій офіційній з/п можна зробити на менший термін або ж погашати достроково. Проте якщо повернути одразу (за місяць-два) всю суму банк не дає гарантії, що буде надане відшкодування. А процедура виглядає таким чином: оформляєте кредит, банк перераховує (лише безготівковий розрахунок) фірмі гроші за будівельні матеріали, ви щомісячно виплачуєте кредит, а відшкодування по кредиту поступає з певним відтемінуванням (можливо місяць-два). Щоправда не знаю чи сума відшкодування поступить вся одразу чи частинами. Для того щоб знати чи вигідно це чи не вигідно потрібно зробити розрахунок скільки вам треба буде виплатити грошей по кредиту, скільки з них вам повернуть, і чи варто щомісяця бігати з тими кредитами за тих пару гривень компенсації.
     
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Корисно Корисно x 1
  6. olenoks

    olenoks Well-Known Member

    А матеріали купляти можна купляти будь-де і будь-які просто надати чек? Чи вони дають перелік магазинів?
     
  7. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    То не чек треба надавати, а рахунок з переліком матеріалів, які купуєте, та вказаними реквізитами фірми. Там обов"язково має бути вказаний поточний рахунок на який банк перерахує гроші за ці матеріали. Переліку магазинів немає. Можете купувати де хочете.
     
  8. olenoks

    olenoks Well-Known Member

    Може ще хтось відгукнеться чи можна БЕЗ кредиту повернути ті відшкодування? Дякую, хто поділився інформацією, картина прояснюється потрохи )
     
  9. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Теж цікавлять такі варіанти. Якщо такі є прошу поділитися інформацією. Бо вище описаний варіант відкинули як невигідний.
     
  10. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Відшкодування йде сплачених відсотків, тобто якщо погасили за місяць, то відшкодують саме частину відсотків нарахованих за той місяць.
    Для Городоцького р-ну є повне відшкодування відсотків, тобто виходить звичайна розстрочка
     
  11. olenoks

    olenoks Well-Known Member

    Лише для Городоцького? Мене цікавить Золочівський,де це можна взнати?
     
  12. marianast

    marianast Well-Known Member

  13. Burberry

    Burberry Well-Known Member

    І в банку Львів, і в Ощадбанку одна фігня. Ми зрештою оформили кредит в Ощадбанку, бо мені здалася переплата менше, але по факту десь така сама вийшла, як і в банку Львів. Держава компенсовує 20% усього. Але такий менінгіт з тим кредитом, що капець, ще до сьогодні різні довідки доносимо. А кошти, кажуть, не повернули ще навіть тим, хто оформив кредит в грудні. Тому кажу, хто має готівку, навіть думати не варто...А без кредиту ніхто тобі ту компенсацію не дасть, хоча це було б набагато логічніше. От так в нас насправді держава вболіває за енергонезалежність: однією рукою ніби допомагає, іншою забирає...Реальних стимулів переходити на енергоефективні технології держава не пропонує.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Корисно Корисно x 1
  14. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Тут додаткових пільгових умов нема. Там вроді ще Дрогобич і Мостиська пільгові і усе
     
  15. Burberry

    Burberry Well-Known Member

    Дівчата, я трошки порилася і от що знайшла: це зі стенограми зі засідання Уряду 8 квітня. Суть в тому, що держава хоче продовжити цю компенсацію на придбання котлів і додати кошти на утеплення будинків. Але от що цікаве сказав Міністр регіонального будівництва Зубко: "Якщо людина не хоче брати кредит, вона може оформити всі документи в Ощадбанку і відразу погасити всі ці гроші з отриманням тієї компенсації, яка потрібна. Це прозора система, яка працює в усіх областях. Ощадбанк, який практично на сьогодні має дуже велику мережу, і у нас сьогодні це питання відкритості і прозорості по використанню цих грошей".
    Тому, я думаю, найближчим часом, можливо, таки будуть давати цю компенсацію без оформлення кредиту. Треба слідкувати за цим, питати безпосередньо в Ощадбанку. Бо до сьогодні всюди звучало лише про кредит. тут трохи докладніше http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=248080141&cat_id=244823857
     
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Корисно Корисно x 1
  16. olenoks

    olenoks Well-Known Member

    Отже наразі будемо чекати )головне щоб чекаючи зимою не замерзнути )