Весілля: подарунки для свекра та свекрухи

Тема у розділі 'Весілля, весілля...', створена користувачем Komashka, 12 Травень 2008.

  1. Funny girl

    Funny girl Well-Known Member

    А мені свекруха подарувала золотий браслет на руку (за пів року до весілля заявила, що буде дарувати золото на 5 грам, і питала що я хочу - я сказала, що браслет, бо не довіряю її смаку, а решта в мене є )
     
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  2. Krysya

    Krysya Well-Known Member

    Скажу з власного досвіду, що приємно дарувати корисні речі. От на Паску ми спонтанно заїхали до чоловікових батьків, а свекр був одягнений у вишиванку, що я йому подарувала на весіллі. Знаю точно, що одягалося це не для мене. Дрібниця, але приємно...
     
  3. Lesya Vihot

    Lesya Vihot Well-Known Member

    погоджуюсь на всі 100 % !
    близьким людям звісно приємно дарувати , але не розумію при чому тут весілля . В році є багато свят, на які можна порадувати рідних
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. irysuk kykysuk

    irysuk kykysuk Well-Known Member

    Я купляла татові светр і було дуже приємно, бо він його носить. Бабці купила набір рушників, які вона віддала нам))) Хресній (виконувала обов*язки чоловікової мами) купила шарфик. А мені чоловік купив золотий ланцюжок на 14 г, який дарував його тато.
     
  5. Perseida

    Perseida Well-Known Member

    В мене два тижні тому було весілля))) Мамі і сестрі чоловіка я купила ювелірні набори срібні з позолотою але з різними камінчиками і оздобою. Такий самий набір з перлинками купила і собі (свекруха дуже переживала, що може мені не вгодити, тому попросила вибрати самій), віддала свекрусі, вона мені його на весіллі і подарувала, тому ніхто ображений не залишився, всі задоволені і з радістю носимо прикраси))) Позаминулої неділі на поправини, ми з чоловіка сестрою помінялись на день сережками, а свекруха попросила, щоб я їй на забаву через два тижні дала поносити свої сережки з каблучкою-тому все гарно))) Свекру подарувала його улюблені парфуми Angel Schlesser, а братові чоловіка сорочку Valdi. Племінниці чоловіка срібні сережки-гвоздики Hello Kitty. Тішились всі, в тому числі і я)))))))
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  6. Yulia Lashkevich

    Yulia Lashkevich Well-Known Member

    Хух... Я сьогодні скупила частину подарунків. Свекрусі - святкову скатертину на стіл, бабці - набір рушників, брату - сорочку, сестрі - срібні сережки. Ще залишилося татові, дідусю і другій бабці купити подарунки.

    Надіслано від мого LG-D686, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Mondi

    Mondi Member

    Ми з чоловіком перед весіллям обговорили тему "подарунки на весілля" і вирішили, що це додаткові витрати, які забирають час й сили обох. Тому обійшлись без цього "прилюдія". Доречі, чоловік мій з Києва і такого звичаю у них нема. Колись також було "модно" мити тещі ноги горілкою та взувати у ново-куплені чоботи... Як на мене, щось відходить а щось приходить у весільну моду)))))) Нареченим, веселого й організованого весілля бажаю!
     
    Останнє редагування: 10 Липень 2016
  8. merkurynatalia

    merkurynatalia миється в бані

    нам на весілля подарували золоті хрестики.
     
  9. Olenka Matviikiv

    Olenka Matviikiv Well-Known Member

    Люди, порадьте, що подарувати мамі нареченого ? золото не носить і не хоче його.срібло теж не одягає. думаю за гарне турецьке покривало...питалася в неї, казала, щоб я не нічого не дарувала... але я ж розумію, що якщо я буду дарувати подарунки іншим з родини нареченого, то її стороною не можу обійти . підкиньте ідеї.
    сестрі його рідній буду дарувати кульчики золоті. татові думаю сорочку вишиту купити. братові, мабуть, звичайну сорочку...

    тут хтось писав за скатертину на стіл... можливо, як варіант, треба взяти до уваги.

    до речі, на рахунок традиції подарунків для родини молодого. ця традиція йде ще з давніх часів. колись молода завжди йшла жити до чоловіка, і щоб їй добре жилося з новою родиною, вона, так сказати, "придобрялася" до родичів нареченого - ще на самому весіллі дарувала щось близькій родині нареченого)) а чоловік свій подарунок дарує молодій, після того, як з неї знімуть фату, оскільки, він в свою чергу "задобряється" до своєї вже дружини.
    ось так от )))

    щодо викупу на брамі: цей обряд йде ще з часів, коли наречену реально викуповували, а молоді між собою не зналися (часто, шлюб тоді укладався батьками з двох сторін) . Вважається, що тоді дійсно могли підсунути якусь не надто вродливу :girl_crazy: вдвічі старшу сестру нареченої, яка в дівках засиділася )))))
     
  10. Merry

    Merry Well-Known Member

    ну то може і їй до пари купіть
     
  11. Olenka Matviikiv

    Olenka Matviikiv Well-Known Member

    теж не надто хоче. здається вже має її
     
  12. Tamada

    Tamada ла-ла-ла

    Такого не пригадую, зазвичай мама молодого щось дарує невістці після того, як вона тричі ухилялась від хустки, на знак вдячності за те, що вона все ж підкорилась. Інколи спочатку свекруха дарує подарунок, а тоді вже молода дозволяє вдягнути собі хустку, але це вже виглядає як хабар.

    Це не зовсім правда, традицій заочного весілля в наших краях не було, це східна традиція. В наших традціях залицяння, вечорниці, сватання, узгодини і т.д. Купа процедур, сюрпризів не могло бути.

    Викуп на брамі платив молодий родині молодого через те, що в ті часи дівчина була насасперед робочою силою в хаті, а вже потім людиною. Тому як компенсацію за втрату робочих рук молодий платив викуп. Це що стосується брами біля хати. Ще аналогічні брами могли бути на початку вулиці (від хлопців, якщо молодий з іншої вулиці) і на початку села, якщо молодий не місцевий. Щоправда, "вживу" і три брами бачив лише раз, років 15 тому в Самбірському районі.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  13. Olenka Matviikiv

    Olenka Matviikiv Well-Known Member

    бачите, як традиції по різному передаються одне від одного ))) я знаю за цю версію брами , що описувала вище, ви - вже зовсім по інакшому це описуєте.
    ще, мабуть це все залежить і від регіону де проходить весілля. знаю, що в нас у Львові , так само як і на Волині є звичай: якщо привіталися за руку з протилежних сторін, тоді торг вже вирішений і браму так би мовити забирають.

    в нас ухиляються, не дають покрити голову, а от на Тернопільщині хустину скидають тричі або двічі з голови . я коли це в перше побачила, навіть не зрозуміла, як то так - в нас же ж так не роблять ))) а виявляється, це в них такий звичай. а ще молодому фатою очі закривають , щоб на інших не дивився . і за букетики гроші ніякі дружкам не дають (я все прошу чоловіка приготувати гроші, коли дружки йдуть - забуваю, що ми не у Львові)). причому, весіль на Тернопільщині я відгуляла декілька (чоловік родом з тої області).
    а ще, маю знайому львів'янку, яка одружена з хлопчиною з Харківщини. так там, є звичай, молодий миє ноги мамі нареченої... я не пам'ятаю чому і звідки походить цей звичай, але такий в них точно є ))) правда, вона від того звичаю відмовилися на весіллі)))

    так що, як нам наші бабці і дідусі звичаї передавали, розказували так ми їх і знаємо
     
  14. Merry

    Merry Well-Known Member

    ну і вередуха))))
    то подаруйте їй якийсь гарний (можна шовковий) шалик чи хусточку
     
  15. Olenka Matviikiv

    Olenka Matviikiv Well-Known Member

    )) вона , я б сказала, скромна ))
    живе з чоловіком на селі. діти всі пороз'їжджалися, тримає господарку. каже, що все що їй треба, то вже має))))
    я вже собі голову зламала, що ж їй купити - шалик чи хустка, це добре. ось, вже маю нові варіанти для роздуму. спасибі
     
  16. Tamada

    Tamada ла-ла-ла

    То не я, то вся література), описана вами традиція - східна, у нас такого не було. Принаймі в шкільній програмі і в статтях з фолькльору я ніколи не зустрічав в принципі "сліпого весілля", коли молодому "на брамі" могли щось "підсунути". Варіанти "бери старшу дочку, а молодша ще в дівках походить" могли бути під час сватання. Але вже на весіллі всі знали хто кого заміж бере)

    Так, причому дуже весело, якщо зі сторони молодої хтось про це не знає і потисне руку у відповідь на привітання))) Ще, іноді буває, що якщо комусь вдається пропхатись через "лінію розмежування", на якій стоїть стіл, то також кажуть, що вже "всьо, забирайте стіл")

    У нас теж буває, але зрідка. Можливо, молодята не місцеві, вже не знаю. Але я ніколи не раджу так робити, адже по-перше якось то як неповага виглядає, а по-друге - брудну хустину на голову одягати. Є ще варіант, коли одну хустину (умовно негарну) кидають, а вже іншу, гарнішу, приймають. Але в будь-якому випадку, виглядає це все як конфлікт, хоч і жартома. Краще так не робити)

    Таке в нас буває, бачив кілька разів. Після вдягання хустини, перед танцюванням з дружками або після, молода запрошує до танцю молодого і закриває йому очі.
    Ця традиція є не лише на сході, а й в центрі, і на Рівнинщині, і на Закарпатті. І в росії практикують. Таке враження, шо то тільки у Львові нема) Смисл там простий - повага до тещі і символічний подарунок. В сільських весіллях молодий тещу на тачці до річки возить і там миє. В міських - в мисці, інколи шампанським, інколи по капронам. Завершується це все однаково - дарунком взуття і виконання танцю молодого з тещею під пісню типу "тещу в чоботи узуваю". В ютубі є ролики з цією традицією, причому перші в списку - з Чернівців і Тернопілля) У Львові теж бачив таке кілька разів.
     
  17. Olenka Matviikiv

    Olenka Matviikiv Well-Known Member

    Так-так )) точно , знайома мені за це розказувала )) але ні вона, ні я, раніше навіть і не чули про такий обряд ...
    Все-таки цікаві в нас звичаї по регіонах )
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Samhayne

    Samhayne Well-Known Member

    купіть невеличку сімейну абл іменну ікону з бурштину чи бурштинове намисто (янтарь)
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  19. Olenka Matviikiv

    Olenka Matviikiv Well-Known Member

    :girl_claping::kisss: ооо, це реально гарна ідея !
     
  20. Rapsodiya

    Rapsodiya Well-Known Member

    відпишуся про свій досвід: дарувала свекрусі, свекру та двом похресникам вишиті сорочки. брату чоловіка сорочку звичайну, а братовій - гарний шалик. Чи їм то сподобалося чи ні - поняття не маю. ніхто нічого не говорив))) але може то і на ліпше))))
     
    • Подобається Подобається x 1