Відпочинок у Греції

Тема у розділі 'Мандри', створена користувачем anyaram, 20 Квітень 2013.

  1. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Відпочинок у Греції

    Маєте на увазі терми Арідеа-Едесса? Їздили з сусіднього номера, були страшенно незадоволені, заплатили 90євро, ми не їхали. Олімп бачили з автобану - туди якщо їхати, то треба підніматись, а це на цілий день. Цікавого багато є в Салоніках і на розкопках Вергіни, де знайшли гробницю царя Філіпа, батька О.Македонського.
    Є, але півострів Касандра має довжину 50 км., ширину 15 :girl_wink:тому наявність супермаркету треба зясовувати, як будете знати назву містечка, біля якого будете жити. Ми жили між Nea Moudania та Nea Potideа, від готел. 900 м по трасі був маркет Халкідікі з дуже низькими цінами, 2км від нас був Carrefour, посередині Касандри був Лідл, але якщо ви без авто, то трудно, бо громадського транспорту я там не бачила.
     
    Останнє редагування: 16 Серпень 2013
  2. Yulia

    Yulia New Member

    Відповідь: Відпочинок у Греції

    Дуже дякую вам за інформацію:girl_smile:
     
  3. Іриска

    Іриска Well-Known Member

    Відповідь: Відпочинок у Греції

    підкажіть, а в районі Халкідіки є якийсь порт, куди варто поїхати, де є кораблі? Чи варто їхати на прогулянку в Салоніки? що там є цікавого?
     
  4. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Відпочинок у Греції

    Порт є в Салоніках ну і посередині Ситонії (середнтого пальця Халкідік) є місце звідки відправляютья кораблі та кораблики на екскурсії - порто Карас є пристань для яхт, а в порто Куфо - порт де орендують яхти. Якщо хочете самостійно поплавати - на Касандрі є декілька дайвінг-центрів - де здають в оренду яхти, але оренда яхти більше як на 9 чол. треба мати права на водіння яхти.
    Мені Салоніки дууже сподобались, я люблю просто гуляти вуличками нових для мене міст, сидіти в місцевих кафешках, однозначно варто поїхати. Усі цікавинки розміщені недалеко в межах старого міста, з цікавого - біла вежа, колишня тюрма, біля якої застрілили останнього грецького царя; гарна набережна; тріумфальна арка; церква св. Дмитрія; археологічний музей де виставляється золоті вінки та лати з гробниці царя Філіпа, батька О.Македонського, знайдені у 2008 році. І найбільше що сподобалось - кафе на оглядовій площадці телевізійної вежі, яка крутиться навколо своєї осі і з якого відкривається казковий вид на Салоніки. Рекомендую спробувати фраппе - це взагалі за моїми спостереженнями улюблений напій греків, а от не рекомендую каву по-грецьки, якась незрозуміла бурда з гущею, як казав мій чоловік - кава з мякоттю.
    Як гуляти містом - за кожним поворотом знайдеш щось цікаве, гарна мечеть, обгороджені розкопки у дворі житлових будинків, маленькі каплички де можна просто зайти і поставити свічку. З неприємного - багато наркоманського виду молоді і бомжів, на набережній негри продають всяку фігню і намагались залізти в сумочку. Ну і з платіжними картками - неприємне відкриття Греції - картки там не люблять, так неохоче їх приймають і є навіть заправки! які не обслуговують платіжні картки.
    Ну і звичайно шопінг - є великий торговельний центр Космос, але от ціни трохи вищі, ніж у інших Європейських містах на аналогічні торгові марки, неприємно здивувала ікея - дорожча на 20-30% від польської.
    Тріумфальна арка
    [​IMG][​IMG]
    Телевізійна вежа, де є ресторан
    [​IMG]
    Ну і вид з вежі на Салоніки
    [​IMG]
     
  5. Іриска

    Іриска Well-Known Member

    Відповідь: Відпочинок у Греції

    маю ще питання по погоді на Халкідіках: які там вечори в кінці серпня? що брати з теплішого? і чи брати? почала малим пакувати речі і трохи в ступорі: на них двох цілий великий чемодан і це без іграшок(((
    і по літаку: на 1 людину - можна 20 кг, а ручна поклажа? 5кг? а що робили з візочком? його брати в літак зі собою чи здавати? чи дозволяли брати дітям воду на борт?
     
  6. sani

    sani New Member

    Відповідь: Відпочинок у Греції

    ручна поклажа не важтиться, головне щоб по розмірам підходла. Візок забирають при вході в літак, потім віддають, майже як ручна поклажа. Воду не дозволяється, в стерильній зоні можна купити.

    Щодо Афін то цього року якісь шалені вітри... неприємно, надуває як на сквозняку.
     
  7. Angel

    Angel Well-Known Member

    Відповідь: Відпочинок у Греції

    нам дітям дозволили взяти пляшечки з компотом
     
  8. sani

    sani New Member

  9. Iryna

    Iryna Well-Known Member

    Відповідь: Відпочинок у Греції

    ми верталися з Халкідіків 17 серпня, то вже в останній день піднявся вітер, менеджери з готелю казали, що чим ближче до вересня, тим частіші такі вітри.
     
  10. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Відпочинок у Греції

    І ми з чоловіком "випробували" цього року Грецію. Їхали через туоператора. Мешкали в невеликому містечку Лептокарія, це приблизно 80 км. від Салонік. Оскільки наразі в нас нема "обтяжуючих" обставин, тому готель обирали маленький, більше схожий на віллу. Брали без харчування, бо переважно половину часу із відпочинкового нас нема в готелі, бо на екскурсіях чи якихось своїх вилазках.
    Про екскурсії. Зазвичай, Музенідійс, який є основним оператором по СНГ, він же відразу по тому як вас привезли в готель скеровує туди свого представника. Представник пропонує екскурсії. Плюси екскурсій від Музенідісу - чудові автобуси, хороші гіди та нема необіхдності чекати поки назбирається група. Мінус - дорого. Тож ми шукали екскурсії вже на місці. До прикладу, від Музенідісу Метеори - 40 євро, ми їхали за 16, Афіни - 75, в нас вартувало - 30. Однак, переважно їздили з поляками, бо так швидше назбирувалась група. Ми відвідали Олімп, Метеори, містечко-музей Палео-Пантелеймон, Афіни, по дорозі зупиялись в Фермопілах, де була битва спартанців з армією Ксеркса, Салоніки. Наступного разу саме в Салоніках я б провела хоча б 2 дні, бо тих 7 годин, які нам було виділено на огляд ми пробігли в марафонному темпі, присівши двічі на 15-20 хвилин, настільки там цікаво і незвично. Єдине, що з екскурсійної програми не сподобалось - Грецький вечір, на який підбили нас сусіди з готелю. Більше схоже було на сільське весілля.
    Їжа. Середньостатистична порція в грецькому закладі харчування розрахована на невеличкого кабанця. Тому переважно брали салат та якусь одну другу страву, бо справді важко було впоратись з двома. Всюди нам подавали воду перед замовленням, а після у подарунок трошки фруктів та невеличкі морозива. Постійно до основної страви додатком йшов гарнір, переважно у вигляду картоплі фрі чи рису з овочами та свіжі овочі і обов'язково цацики- соус з йогурту та огірків. Фрукти ціною не відрізняються від наших, а за смаком просто неперевершені. "Відівались" також на бринзі і феті, я не любитель, але навіть мені було важко стриматисьі не їсти її, настільки вони там смачні. Вина також смачні, переважно сухі, пробували і пляшкові в маркетах і домашні. Оливки...тут без коментарів, бо грецькі оливки мають якусь справді іншу рецептуру маринування, бо смак дуже відрізняється від тих які я пробувала. Куштували може з 6-7 видів і всі сподобались. Я просто закохалась в мусаку, раджу всім спробувати, то така собі запіканочка з баклажанів та бараниною. А ще кльовезне їх фрапе, яке греки п'ють літрами.
    Прокат. Ми брали на прокат велосипеди ( 6-7 євро доба), одного дня їздили вздовж набережної, цікаво, що їхали кілька годин і фактично завжди їхали вздовж моря, берегова лінія дуже довга і не переривається майже; іншого- до старого замку Платамон.
    Дуже вразила в Греції доброзичливість жителів. З мужом ходили в місцевий паб на матч Металіст - Паок, ми єдині вболівали не за грецьку команду, але жодної ворожості не було, після матчу навіть гарно побалакали з місцевими .
    Наступну поїздку до Греції, думаю, варто планувати для того, щоб побачити її острівну частину.
     
  11. Marjaha

    Marjaha New Member

    Відповідь: Відпочинок у Греції

    дівчата хто був у вересні початок жовтня (Халкідіки-Касандра), яка там погода? чи сильні вітри?
     
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  12. bobryha

    bobryha Well-Known Member

    Відповідь: Відпочинок у Греції

    і мене цікавить це питання)))вилітаємо зі львова 25 вересня.
    трошки погуглила, то мало б бути непогано. там сезон купання ще до кінця жовтня.
     
  13. bobryha

    bobryha Well-Known Member

    Відповідь: Відпочинок у Греції

    Ахто підкаже- чи можна дитині взяти в літак пляшечку з молоком? печиво?чи щось таке?
     
  14. Nica

    Nica Well-Known Member

    Відповідь: Відпочинок у Греції

    Звітую про відпочинок у Греції, Халкідікі, Ситонія, готель Лагомандра з 7 по 21 вересня. Їхали через Музенідіс. Місцевість просто райський куточок! Неймовірне море, дуже гарний пляж, поряд із сосновим лісом! Вперше спробувала оксамитовий сезон і однозначно з чоловіком вирішили це 100% для нас. Ніжне, лагідне сонечко, тепла водичка. Для сімей з малими дітьми саме то! Я нарахувала 15 візочків одночасно! Готель знаходиться осібно, 10 км до найближчого міста Неос Мармарас з набережною, магазинами та розвагами. Добротися можна бусом за 2 євро в один бік, або таксі 10 євро.
    Готель розчарував, має 4 зірки, але то навіть не 3. Харчування різноманітне, але нам не смакувало! Мали пів пансіон, дуже злило, що на вечерю не було чого пити, хіба за гроші, вперше пила пепсі 0,25 за 2.7 Євро, тобто 28 грн. На території готелю магазин із завищеними цінами! Оскільки, Музенідіс працює із країнами СНД, то і публіка і ставлення відповідне! Ціни для клієнтів на все практично вдвоє вищі, ніж по Греці. Наша компанія складалася із 5 дорослих, то ми орендували машину 50 євро доба і трохи покаталися і заощадили. За екскурсію на Метеора (просто фантастично! всім раджу!) мали б заплатити 350 євро (через Музенідіс), своїм ходом вийшло 150 євро, машина 50+100 бензин. Були на джип-сафарі, дістали массу задоволення! Ще один момент, пара із Самари заплатила за все включено на той самий термін, стільки ж як і ми за пів пансіон.
    Однозначно поїдемо ще, але машиною і без жодних посередників! Неймовірно гарно, смачнючі морепродукти, оливки, вино ну і знамените фраппе, хоча ми тепер фанати капучіно фриддо! Побачили дуже гарні Салоніки. Всім хто вагається раджу поїхати до Греції!
     
  15. bobryha

    bobryha Well-Known Member

    Відповідь: Відпочинок у Греції

    Розкажу і я про свій Грецький відпочинок) Враження супер! Я закохалась в Грецію і обов"язково туди повернусь. Отже їздили ми з 25 вересня по 2 жовтня(погода була класна, але 1 жовтня стає трохи холодніше, отже радила б на тиждень швидше їхати),через Оті-тур(туроператор Музенідіс тревел) . Претензій нема:) Відпочивали в готелі Грекотель Пелла Біч (Халтідіки, с. Ханіоті) , двоє дорослих і дитина 2,5 роки. Преліт займав 1,5 години, перенесли його легко. Навіть не помітили того перельоту: взлетіли, поїли, приземлились)))))) В Салоніках нас зустрів хороший автобус, від аеропорту до готеля їхали теж близько 1,5 години.
    Отже, готель... звичайно трохи старенький, але зважаючи на вартість я і не чекала що все буде бездоганно. але враження від нього особливі. персонал привітний,і дуже швидко реагують , чим вони можуть допомогти. наприклад під час сніданку, коло нас сиділа сім"я з річною дитиною, і дитина галасувала , що не давала батькам спокійно поїсти. менеджер ресторану підійшов до них, взяв дитину на руки, почав носити по ресторану, забавляючи, щоб батьки змогли поснідати. або був відпочиваючий з Англії, інвалід на калясці, то йому в ресторані допомагали всі, чи то офіціант, чи повар... хто ближчче був, той зразу біг допомогти.
    Стосовно їжі- це окрема тема:) Так смачно і різноманітно я ще ніде не їла. Настільки якісні продукти, що як не прикро визнавати, в нас в Україні ти таких нема((( Було все що тільки можна захотіти і навіть більше. на сніданок 3 види каші, купа видів йогуртів, різні види омлетів,дорогі сири, пластівці з молоком,різна нарізка, різні фрукти, овочі, десерти і багато-багато іншого. на обід - різні види м"яса, риби, різні гарніри, салати, овочі. Стосовно супів- то вони трохи спіцефічні, восновному крем-супи, але при всій різноманітності, ми тих супів навіть не їли))) А на вечерю було все- навіть королівські креветки, каракатіци, восьминоги, ягнятина і інші смаколики. так що гріх жалітись, що нам там чогось не вистачало. але на наступний раз, я б все включено не брала, бо то реально забагато)))
    На сайті туроператора писало що є дитяче харчування, але фактично для дітей є на обід суп з натуральних продуктів без солі і спецій, який за бажанням можуть зблендерити. а ще можна попросити зблендерити будь-яку страву з швецького столу, чи фрукти. так що буде чим нагодувати і зовсім маленьку дитину. я замовляла на барі підігріте молоко для дитини( бо Богданчик наніч звик його пити).

    Стосовно анімації- все сподобалось. чоловік щодня грав волейбол, малий бавився з дітьми в дитячому клубі, були дитячі дискотеки, кожен вечір, якась програма, була навіть жива музика.
    Весь персонал розмовляє кількома мовами. російської і англійської достатньо щоб будь-з ким порозумітись. а одна офіціантка і дівчина на рецепції, навіть розмовляли українською).
    Брали машину на прокат(коштувало 35 є доба), катались узбережжям, питались в людей, що в приватному секторі, у вересні апартаменти на сім"ю з дітьми можна зняти за 35 є. а в ресторані нормально поїсти на двох за 15 є( 25 є коштував мікс з морепродуктів і пляшка вина на 2 людей). на наступний раз може спробуєм такий вид відпочинку. але для сімей з маленькими дітьми готель, в якому були ми- саме то)))
     
  16. bobryha

    bobryha Well-Known Member

    Відповідь: Відпочинок у Греції

    Дам відповідь на своє ж питання. може комусь стане в нагоді))) молоко можна. навіть велику пляшечку(в нас була на 330 гр) а печиво-ні, але його можна купити у дюті фрі
     
  17. rozalin

    rozalin New Member

    Відповідь: Відпочинок у Греції

    Розкажу і я про нашу подорож. Спочатку їздили машиною, а це--2000 км зі Львова до Афін. Найстрашніше то дорога до Чернівців(страшнючі дороги), ну і сама Румунія(вузесенькі дороги, і ті фіри що крадуть кукурудзу а їх не видно ввечері/вночі. В Болгарії трошечки спокійніше,але саме вБолгарії ми заблудились, тому що навігатор нас вів однією дорогою, а ми мусили об"їжджати іншими,зарахунок ремонту їхніх доріг. їхали через їхні гори, зокрема через лижний курорт--Банско, (хто планує на лижі можете розглянути як варіант) красотіще така !!!
    другий раз летіли літаком, самі собі шукали білети, через грецьку авіакомпанію Aegean. Причому так попали що заплатили в обидві сторони 350Є на двох. Там в різні дні тижня різні ціни, щоправда виліт з Києва, з аеропорту Жуляни.
    А в Афінах життя чудове, життя краще. Щоправда плачуть бо криза в них.... та кризи я в них не побачила, все цвіте та пахне, речі дешевші, продукти смачніші. Ресторани, кафешки забиті вщент. побували в різних районах Афін-- Гліфада--один з кращих районів, заможніших, ох там є на що подивитися))))
    Якщо ви хочете подивитися як греки розважаються, то можна поїхати в район Кераміко на Газі. там вирує нічне життя. Ну а прогулянка вуличками біля акрополю взагалі вражає.
    Були на найвищі горі Афін--Василікош, то просто неописати словами!!!!
    тому всім хто планує відпочинок, одразу ж розхвалюю Грецію, мабуть я таки закохалась у цю країну!!!! :)
     
  18. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Відпочинок у Греції

    А чому печиво ні? Наш малий мав свій наплечник з печивом-солодощами, то нічого не казали. І пляшку з водою мав, то просто сказали йому попити з неї води.
     
  19. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: Відпочинок у Греції

    щоразу ,коли летимо з дітьма- в мене повна сумка провізіі- канакпи,печенька, сирочокЮйогурт.
    Пляшки ж неможна в цілях безпеки..а раптом в тебе там якась горюча взривна суміш, а печиво тут нідочого
     
  20. bobryha

    bobryha Well-Known Member

    Відповідь: Відпочинок у Греції

    а от коли ми проходили контроль, то всі харчі при людиі викидали в смітник)))