Воєнний стан

Тема у розділі 'Що у світі чувати?', створена користувачем loveterapy, 14 Лютий 2015.

  1. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Ну нам так розповідав один чоловік, що він був на той час за кордоном на гастролях здається і власне повернутися не міг через в.с. Коротче кепсько...
     
    • Інформативно Інформативно x 2
  2. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    А за що житимуть пенсіонери? Там якось то передбачено?
     
  3. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Ги).
    Я думала, то тіко в нас такі тупі політики.
    Що- не можна дати хоч кілька днів на повернення людей додому? То питання риторичне.
     
  4. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    На скільки я розумію, то все буде вирішуватись по ходу.
     
  5. marianast

    marianast Well-Known Member

    А які перспективи введення ВС на усій територіі України? І чи введеннч ВС вибірково на тер. певних областей означає ті всі обмеження на решті території України ? Чи означає взагалі які небудь обмеження в інших областях? Питаю лише про частковий ВС.
     
  6. Нікуся

    Нікуся постою послухаю...

    О 23.30 президент зробить заяву в Генеральному штабі. Її транслюватимуть в прямому ефірі. З півночі в прес-центрі адміністрації президента Валерій Чалий, Павло Клімкін та Валентин Наливайченко коментуватимуть ситуацію.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Інформативно Інформативно x 1
  7. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Мене ще цікавить за що ми житимемо? Бо нас можуть забирати на трудові роботи без зарплати
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    не так давно вони вже утрясали питання надання допомоги під час ВС. І ніби знайшли виходи. В\с без усіх можливих вигідних для себе варіантів ніхто не запроваджував би. Спочатку підготували всі варіанти і базу, а далі- суто технічне питання при потребі.
    Дічат, що можуть іщо не можуть при в\с- вирішується по ходу прийняттям відповідних актів. Це теж справа одного дня ( бо при в\с не дотримується порядок прийняття по загальному законодавству). Можуть запроваджувати усе, передбачене ст. 15 ЗУ Про правовий режим військового стану. По ходу і необхідності . "Порядок встановлення обмежень прав і свобод людини і
    громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб в умовах
    воєнного стану визначається законами України".
    В тому числі і
    встановлювати особливий режим в'їзду і виїзду, обмежувати
    свободу пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства,
    а також рух транспортних засобів
    забороняти призовникам і військовозобов'язаним змінювати
    місце проживання без відома військового командування;
    примусово відчужувати або вилучати майно у юридичних і
    фізичних осіб для потреб оборони;
    -вилучати для тимчасового використання необхідне для потреб
    оборони майно міністерств, інших центральних та місцевих органів
    виконавчої влади, територіальних громад, підприємств, установ і
    організацій усіх форм власності та громадян, у тому числі згідно з
    Положенням про військово-транспортний обов'язок - транспортні
    засоби, споруди, машини, механізми, обладнання та інші об'єкти,
    пов'язані з обслуговуванням транспорту, та видавати про це
    відповідні документи встановленого зразка
    --- дописи об"єднано, 14 Лютий 2015 ---
    -
    запроваджувати в разі необхідності нормоване забезпечення
    населення основними продовольчими і непродовольчими товарами,
    ліками;
    -
    Порядок залучення працездатних осіб в умовах воєнного
    стану до суспільно корисних робіт з визначенням
    орієнтовного переліку таких робіт та механізму надання компенсації
    (винагороди) за їх виконання встановлюється Кабінетом Міністрів
    України
     
  9. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Де в неті можна буде подивитися?
     
  10. goldgirl

    goldgirl Well-Known Member

    в мене хіба одна думка виникає, чому саме зараз вводити ВС, чому не раніше, чому зараз саме той час...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Кого забрати.
    А кому просто ЗП давати не будуть.
    Болюче питання.
    Я вже сижу і думаю, які у нас запаси.
    --- дописи об"єднано, 14 Лютий 2015 ---
    Судячи з теми "Євромайдан"- вже і так все просрали. То хоч гроші викачають на посошок.
    Та я ще вірю в краще.
    Ну і 23.30 не за горами...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  12. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Що ж означає введення воєнного стану?

    Всі сили – на оборону

    На території, на якій уведено воєнний стан, військове командування разом із іншими органами влади або й самостійно має право запроваджувати трудову повинність і залучати громадян до суспільно корисних робіт.

    Трудова повинність полягає у виконанні робіт оборонного характеру, в ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, а також їх наслідків.

    При цьому тривалість виконання таких робіт і їх оплата встановлюються відповідно до українського трудового законодавства.

    Крім того, військовому командуванню надається право використовувати потужності, ресурси та майно підприємств і організацій усіх форм, а також окремих громадян.

    Пред’явіть документи

    Під час воєнного стану може бути запроваджена комендантська година – тобто заборона перебування на вулицях в певний час доби без спеціальних дозволів.

    Вводиться особливий режим в’їзду та виїзду з території, на котрій запроваджено воєнний стан, може бути обмежено рух транспортних засобів та свобода пересування як громадян України, так і іноземців.

    Призовникам та військовозобов’язаним можуть заборонити змінювати місце проживання без відома військового командування.

    Військове командування отримує право перевіряти у людей документи, а також оглядати їхні речі та автомобілі.

    Людей, а також підприємства та матеріальні цінності можуть евакуйовувати.

    Тимчасові обмеження

    В умовах воєнного стану повністю забороняється проведення страйків.

    Військове командування отримує право порушувати питання про заборону діяльності політичних партій та громадських організацій, якщо "вона загрожує суверенітету, національній безпеці України, її державній незалежності та територіальній цілісності, життю громадян".

    У той же час не можна говорити, що під час воєнного стану права людини стають чистою умовністю: закон передбачає цілий список прав, обмежувати які навіть у таких скрутних обставинах забороняється.

    Йдеться, зокрема, про заборону тортур і принизливого поводження або покарання. Громадяни зберігають право на справедливий суд і правову допомогу. Їх не можна змушувати свідчити проти себе та своїх рідних і близьких.

    Інформація під контролем

    На час дії воєнного стану військове командування отримує повноваження щодо контролю підприємств зв’язку, видавництв, телерадіоорганізацій та навіть театрів.

    Воно може використовувати радіостанції, телецентри та друкарні для військових потреб і проведення роз’яснювальної роботи серед військ і цивільного населення.

    Військові можуть заборонити роботу аматорським радіостанціям та передачу інформації через комп’ютерні мережі.

    Якщо ж якась організація чи окремий громадянин порушить ці вимоги, у нього можуть вилучити радіопередавальне обладнання, теле-, відео- та аудіоапаратуру, комп’ютери або ж інші засоби зв’язку.

    Що з парламентом?

    Якщо у цілій державі або в окремих її місцевостях вводиться воєнний стан, парламент збирається без скликання і працює в сесійному режимі.

    Поки триває термін дії цього стану, розпустити парламент не можна. До речі, такий самий імунітет від розпуску отримує Верховна Рада Криму.

    Не можуть бути припинені повноваження омбудсмана, міністерств, органів місцевого самоврядування, судів та прокуратур.

    Протягом воєнного стану не можна змінювати Конституцію України і Криму, проводити вибори президента та парламенту України, а також органів місцевого самоврядування. Так само забороняється проводити всеукраїнський і місцевий референдуми.

    До слова, воєнний стан скасовується указом президента у разі "усунення загрози нападу чи небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності".

    http://newsonline24.com.ua/
     
    • Інформативно Інформативно x 4
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Корисно Корисно x 1
  13. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Підказує мені моє шось, якщо введуть в.с- до вересня, як мінімум.
     
  14. Popi

    Popi Well-Known Member

    Брата визвали на роботу. Ждут команди закрити кордони.....я сиджу в трансі
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Смішно Смішно x 1
  15. poetka

    poetka Well-Known Member

    Може не введуть в/с. А ми тут панікуємо....Хоча готовим треба бути, ще б знав до чого, якщо закони писатимуться по ходу. Давайте не будемо нагнітати ситуації і не накаркувати,бо вже реально дуже страшно стає.....
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Ги, і ми ждемооо
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Смішно Смішно x 1
  17. Demetra

    Demetra Well-Known Member

    Куди вже страшніше? І як до того ВС можна бути готовим? Найгірше, це незнання що дальше буде??? Для чого було давати ту надію на перемир'я і на другий день оголошувати ВС? Надіюся виступ Порошенка хоч щось прояснить...
     
  18. olenkastar

    olenkastar Well-Known Member

    а в інтернеті де можна буде дивитися звернення Порошенка?
    --- дописи об"єднано, 14 Лютий 2015 ---
    я так думала рік тому, після розстрілу Майдану. а воно все рівно гірше і гірше є (
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  19. Sanfina

    Sanfina Member

    має бути пряме включення по основних каналах, я чекаю тут на 24-му [http://sputniktv.in.ua/24-telekanal-novin.html] або на стб [http://sputniktv.in.ua/stb.html]
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  20. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    на громадському має бути http://youtu.be/oHZKYHCDy9Q
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1