Враження про книги від учасників Читацького флешмобу

Тема у розділі 'Читальний зал', створена користувачем lovikyou, 6 Червень 2016.

  1. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Ця тема для відгуків саме від учасників флешмобу, дуже прошу, пишіть враження, але не розкривайте зміст книги, залишість можливість іншим 100% насолодитись читанням.

    Сам флешмоб тут Читацький флешмоб
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Ух! Нарешті "свєршилось", прочитала я Криптономікон від @Haidee, враження від книги двоякі, але взагальному вона мені сподобалась і залишився після прочитання приємний післясмак. Першу частину я читала ну дуже довго, і на певних етапах хотілось кинути, бо на половині я зрозуміла що взагалі не розумію що там твориться і про кого мова. +я перед тим переглянула "Ігри в імітацію" і щиро між рядками книги шукала сюжетну лінію фільму . Якщо чесно, я пішла на принцип, що треба ту книгу дочитати, найбільше збивало з пантелику різкі стрибки в часі\країнах + схожі імена героїв, десь в другій половині книги я здалась, взяла блокнот і занотувала хто з героїв є хто і в який час живе. І після того все пішло як по маслу і вже не могла відірватись від читання. Так, в книжці багато математики\шифрування\програмування, але це взагалі не псує книгу. Підвела правда кінцівка твору, якось все дуже скомкано. Але в цілому книжка вартує оцінки 10 з 10 ;)
    Дякую за рекомендацію @Haidee, книга дійсно трішки специфічна, але цікава і варта уваги.
    п.с. хто буде її читати, забудьте сюжет фільму "Ігри в імітацію", у фільмі дуже-предуже багато викинули.
     
    • Подобається Подобається x 8
  3. Vitusja

    Vitusja Well-Known Member

    Закінчила читати Нортон "Син звездного человека". @Mammy дякую за рекомендацію. Хороша книга для "легкого" читання в тролейбусі (і формат зручний). Досить цікавий фантастичний сюжет, тримає в напрузі, динамічний. Для того щоб не заморочуватись, а просто відпочити за книжкою чудовий варіант.
     
    • Подобається Подобається x 6
  4. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Завершила читати "Страшенно голосно і неймовірно близько" від @OxyFoxy. Сорі, але це явно не мій формат. Книга легка і важка одначасно, і я свідома що "не сприйняла" її так як треба, відкладаю на "перечитування". Не можу сказати що було скучно читати, читалось направду дуже-предуже легко, я її практично проковтнула, але на жаль не отримала задоволення від читання. І знову купа не зрозумілих подій, а найбільше що мене збивало з пантелику - це не правдоподібність і швидкі стрибки не зрозуміло в яку сторону. Після читання цієї книги в мене голові було більше питань ніж відповідей.
     
    • Подобається Подобається x 6
    • Інформативно Інформативно x 1
  5. Mammy

    Mammy Well-Known Member

    Привіт) я з наступним відгуком. Дочитала рекомендацію @Haidee М. Леві " Сім днів творення"
    Цього разу враження неоднозначні. І не тому, що написано погано, зовсім ні. Просто я з великою перестрогою читаю книги, в яких описують Бога, Його "слова" та "думки" . А ця саме така: перед третім тисячоліттям вирішується, хто правитиме світом. Ангел і демон, послані на землю на 7 днів повинні схилити світ на свою сторону. Проте, не враховано те, що вони зустрінуться і закохаються. Кінець книги був найдинамічнішим, приємно неочікувана кінцівка. Єдине, що мені зовсім важко сприйняти - це досить дружні відносини між Богом і Сатаною, особливо в кінці. Дякую за рекомендацію :)

    Надіслано від мого SM-G361H, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Інформативно Інформативно x 1
  6. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    От я закінчила читати ще одну книжку з флешмобу. Я практично проковтнула Таймлес від @Vitusja. Книга мена захопила з перших сторінок, мінімум описів і лише вихор подій! Мене напевно весь цей флешмоб будуть переслідувати твори, де події відбуваються одночасно у різний час ;) Одним словом мені книга дуже сподобалась, було дійсно важко відірватись, розвиток подій я більш-менш вгадала, але всеодно читалось з захопленням. Легка фантастика, трішки романтики, трішки містики і багато-багато подій! Це скоріше підлітковий роман, мінімум філософії, але мені дуже сподобалось, така собі розрядка для мозку. Спочатку як дізналась що то аж три книги, хотіла залишити на потім...але як бачите прочитала на одному дусі ;) Дякую за рекомендацію.
     
    • Подобається Подобається x 10
  7. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    Наpешті напишу відгуки і я.
    Прочитано 5 книг.
    1. Ю. Винничук "Аптекар" від @Virchuk
    Після "Танго сметpі" і ще деяких твоpів Винничука ця книга спочатку взагалі не вписувалася мені у стиль письменника. загалом це така собі казка пpо Львів(і не тільки) середини XVII століття, але казка кpивава, деколи аж занадто. тpохи неприємно було читати всі ті детальні описи катувань і тоpтуp, pецептуpа ліків подекуди пpосто огидна. можливо без цих деталей оповідь здавалася автоpу пpісною?
    загалом сюжет непоганий, і навіть дещо несподівана pозв*язка. у pомані змішалися історії декількох героїв: юної відьми, чорта-філософа, закоханого ката, убитої повії і військового хірурга, який "пpиміpяв" на себе життя і професію свого друга.
    Винничук майстеp оповідати пpо Львів-його минуле, звичаї того часу, побут, його мешканців, "золоту молодь" тих часів, міське дно і паньство. мова твоpу теж мені дуже близька саме місцевим колоpитом.
    загалом, твіp на твеpде 3 з 5.
    @Virchuk, дякую!
    2. І. Франко "Для домашнього огнища" від @Masja
    Взяла цю книжку, аби заново відкpити для себе І. Фpанка. і не пошкодувала. Невеликий за обсягом твіp пpочитала на одному диханні. насолодилася мовою Фpанка, яка також мені дуже близька.
    автоp майстеpно виписав істоpію здавалося б щасливої сім*ї Ангаpовичів, де чоловік та дpужина ладні на все заpади благополуччя своєї сім*ї. але чи завжди ці дії поpядні, добpочесні, законні?
    саме над цим змушує задуматися автоp. чи може бажання добpа для своїх близьких стояти вище людської моpалі? чи фінансова скpута випpавдовує злочинні дії матеpі, яка здавалося б чинить так заpади власних дітей?
    книжка сподобалася. за pекомендацію дякую.
    3. Сара Эдисон "Сахарная королева" від @Mammy
    Добpа, pомантична, затишна книжка для дівчат з елементами містики? :) сюжет пpостенький і місцям можливо пеpедбачуваний, але мені сподобалося. навіть дуже. інколи і такі "солодкі" книжки потpібні. @Mammy, дякую.
    4. Світлана Талан "Коли ти поруч" від @Багіра
    Гаpно! був момент, коли сльози були на очах.
    таки зачепила ця пpоста життєва істоpія. написана так щиpо і легко. автоp зачіпає пpоблему СНІДу, ставлення суспільства до людей з цим недугом. дуже гостpо поставлені питання батьків та дітей, кохання і зpади, дpузів та пpофесійної pеалізації людей з ВІЛ.
    після пpочитання залишилося відчуття легкого світлого суму...
    @Багіра , велике спасибі!
    5. Світлани Горбань і Наталі Лапіної "Роман з містом" від @lovikyou
    Мммм... який атмосфений pоман. Львів у всій своїй кpасі. людські долі кpізь пpизму львівської аpхітектуpи, звивистих вуличок, затишних кав*яpень, мовчазних хpамів, музики. Істоpія львівської pодини на фоні усіх істоpичних потpясінь ХХст.- війна, фашизм, pадянька злочинна влада... і сеpед усього цього кохання, pодинні цінності, віpна дpужба...
    дуже сподобалося! вельми вдячна!
     
    Останнє редагування: 7 Квітень 2017
    • Подобається Подобається x 14
  8. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Крістіне Нестлінґер "Маргаритко, моя квітко".
    Давно такого не читала:)
    Хоча в історії йдеться про важливі та непрості речі, написано досить легко. Я часом навіть ловила себе на думці, що надто легко. Можливо через те, що головна героїня досить упевнена в собі особистість, яка знає чого хоче і знає як це отримати. При цьому чесна, щира і відкрита людина. Досить зріла і мудра як на свій вік. Часом виглядає мудрішою за дорослих.
    Вцілому враження позитивні - читається легко, післясмак приємний. Якщо не шукаєте драми, глибоких переживань , то цілком заслуговує уваги. Тверде 4 з 5.
    Дякую @Virchuk!
     
    • Подобається Подобається x 8
  9. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    "Похороните меня за плинтусом" від @Virchuk, ех, важко далась мені ця книжка. Ні, вона читалась легко, але я довго не могла зрозуміти про що вона, аж по завершені читання порилась у інтернеті і вичитала що це "автобіографічна повість". Книга явно не мій формат, люблю читати щось захоплююче\повчальне\інтригуюче...А тут опис дитинства (і досить нещасного) хлопчика. Уви, не розумію я таких книг. Назва мене заінтригувала, але на жаль твір розчарував. Якщо в попередніх книгах "не мого" формату накльовувалась "глибока" філософія, в цій книзі я цього не знайшла. Буденне радянське життя, все дуже однозначно і сіро. Читаючи, було шкода дитини.
    Всеодно дяку за рекомендацію, інколи корисно почитати твори "не могу формату", на жаль ця книга мене не "зачепила" :sad:
     
    Останнє редагування: 19 Квітень 2017
    • Подобається Подобається x 10
  10. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Перший день Марка Леві від @Vitusja. Вдячна вам за рекомендацію. Коли читала анотацію, буда сповнена великих надій на цю книгу. І це мабуть моя найбільша помилка. Ні, книга чудова і я рада, що провела з нею декілька вечорів. Але отак загалом я чекала значно більшої інтриги і напруги, ніж було в реалі. Не було отого "вау, ото б викроїти десь хвильку, щоб прочитати ще пару сторінок", а читалося помаленьку-поволі, як була десь іноді вільна хвилина, то бралася за читання, а ні - то ні. Дуже довго закручувалась інтрига твору. Десь як прочитала більше половини, зрозуміла, що якоїсь кульмінації особливої не буде, то просто твір написаний власне в такій легкій формі. Якщо коротко - історія про астрофізика і жінку-археолога та їхні пригоди, яким передувала поява загадкового амулета. Але по суті книга більше описує звичайні будні героїв та їх проблеми вдома та на роботі, а історія про артефакт йде наче допоміжним фоном. Написано легко і ненав'язливо, і в принципі для відпочинку книга годиться навіть дуже. Не шкодую, що провела з нею час і ще раз вдячна за рекомендацію.
     
    • Подобається Подобається x 7
  11. Vitusja

    Vitusja Well-Known Member

    Там ще є продовження "Перша ніч"
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  12. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    "Серця трьох" Джека Лондона
    Класно мені читалось дорогою. Досить легко, цікаво, достатньо динамічний сюжет, але без перебору. Любовна лінія сюжету , як на мене, не вражає, але і не псує загального враження.
    Скарби піратів, скраби майя, печери. Перестрілки індіанців, іспанців, дивні племена. Нафта, махінації на Уолл-стріт. Досить цікавий роман, я маю позитивні враження, можливо з часом ще щось автора почитаю. Дякую @Vitusja за рекомендацію!
     
    • Подобається Подобається x 7
  13. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    Ще дві книжки прочитала:
    Пола Хоукінс "Дівчина у потягу" від @Burchenyatko
    Тетяна де Росней "Ключ Сари" від @MissO
    "Дівчина" - похмура, депресивна, затягнута історія. не розділяю загального захоплення цією книгою. трохи детективу місцями, але така вже гнітюча загальна атмосфера, що ледь дочитала. кінцівка досить несподівана. саме завдяки їй ставлю 2 з 5.
    "Ключ Сари"-сподобалася! історія про геноцид євреїв у Франції в часи WWII крізь призму сучасності. заснована на реальних подіях. сумна, місцями трагічна.
    ще цікаво змальовані французи,їх спосіб мислення, життя, звички. особливо вразило ставлення до абортів.
    дуже рада, що прочитала цю книжку. однозначно 5 з 5.
     
    • Подобається Подобається x 8
    • Інформативно Інформативно x 1
  14. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    Щойно закінчила читати "Велика маленька брехня" Моріарті від @Vitusja. Жіночий роман-детектив, в якому я не шукала вбивцю, а жертву. Нема скучних діалогів, довгих описів і ліричних відступів, легко читається і весь час тримає в напрузі. Дуже дякую за рекомендацію, однозначно вартує прочитати, відношу книгу до списку мастрід.
     
    Останнє редагування: 22 Травень 2017
    • Подобається Подобається x 6
    • Інформативно Інформативно x 1
  15. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    Шерон Оуен "Чайная на Маллбери-стрит", рекомендація від @Mammy якшо не помиляюсь
    миленько, атмосферно, комфортно, але є дуже обмежене коло людей, яким би його радила,
    дуже жіночна книга, як чайна церемонія з гарним сервізом в квіточки))
    я читала дуже багато жіночих романів, але настільки енергетично жіночного напевно не зустрічала
    інші романи авторки теж навіть назви мають такі дуже затишні))
     
    • Подобається Подобається x 7
    • Інформативно Інформативно x 1
  16. MissO

    MissO Well-Known Member

    Буду і я трішки звітувати)))
    За порадою @OxyFoxy прочитала "Просто разом" Анна Гавальда. Давно я не читала таких душевних книг з хепі ендом, книг, де люди роблять добро іншому просто так. На початку мене трішки дратували коротенькі діалоги типу "хто-я, куди-туди", але потім їх стало менше, чи то я просто перестала їх помічати. Загалом, книга лишила досить "приємний післясмак" і я б прочитала ще щось від цієї авторки.
    За порадою @Burchenyatko читала "Талановитий містер Ріплі". Взявшись за книгу, думала, що то трохи не моє, але в процесі не могла відірватись, бо все очікувала, коли ж його викриють, того містера Ріплі. Книга цікава і досить захоплююча, але кінцівка нагадує мені американський бойовик, де головний герой дуже хитрий, а всі довкола тупі))) Хочу подивитись ще й фільм, хоча часто він не передає всієї глибини, так як книга.
    За порадою @Haidee читала "Смажені зелені помідори" Фанні Флеґ. Тут однозначно 5 з 5. Ця книга - це історія життя маленького містечка, де всі один одного знають і живуть, як одна сім'я. Ця книга навіяла мені спогади з дитинства, де ще живі мої бабуся і дідусь, де все так просто і затишно, де люди спілкувались вечорами, сидячи на лавках в затишних маленьких двориках і пригощали один одного чимось смачненьким, часто не шедевром, але ж від душі. Мені дуже сподобалась одна цитата, яка характеризує суть усієї книги: "Если вы меня спросите, в каком году такой-то или такой-то женился, на ком женился и в чем была мать невесты, я в девяти случаях из десяти отвечу правильно. Но хоть убей, никак не могу вспомнить, когда же я успела так состариться. Как-то неожиданно все получилось: раз - и уже старуха."
    Всі книги однозначно варто прочитати, тому, дівчата, дякую за рекомендації!
     
    • Подобається Подобається x 7
    • Інформативно Інформативно x 2
  17. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    "Століття Якова", Володимир Лис , від @MissO
    Роман цікавий, справжні емоції, колоритна мова, цікаві історичні моменти життя простих людей першої половини 20ст.
    5 з 5 , але важкість від прочитаного підказує, що наступну такого плану візьму не скоро.
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Інформативно Інформативно x 1
  18. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Ще дві книги зі списку прочитані. Трошки раніше закінчила "Чайну на Малберрі Стріт" за рекомендацією @Mammy . Ех, тяжко з нею:) якщо дивитися на роман просто як на "жіноче чтиво", то цілком може бути, але не більше. Персонажі такі "пласкі", що скучно до не можу. Як зрадник, то повний козел, лицемір і тупий. Як художниця, то така розтяпа і замріяна, що легко спалить з необережності будинок. Як любителька літератури, то обов'язково суха до чоловіка і марнославна:) ну добре, що хоч головному герою авторка дала шанс виправитися. Для мене в сюжеті забагато сторонніх людей, які жодним чином не мають стосунку до головної лінії, автор ніби хоче розповісти про всі ці історії докладно, натомість вийшли якісь не розкриті огризки, без яких було б значно краще. Висновок такий, що читати можна тим, хто любить ненапряжні дівчачі книжки або просто не хоче в даний момент чогось серйозного. Нічого критично нецікавого в романі нема, але й не зачепив нічим.
    Далі читала "Великі сподівання " від @svoybox . Першу третину роману було страшенно нудно і нецікаво, я вже грозилася кинути, бо з Дікенсом не дружу ще зі школи. Але! Потім все стало на свої місця. Класика і кращому її вигляді, з довгою розкачкою, чітким промальовуванням персонажів, без перекосів в їхніх характерах до "однозначно няшка" чи "все зло в одному флаконі". Щоб читати цей твір, класику треба любити. Я люблю, тому це моє. Про сюжет писати не буду, то все є в неті. Єдине, мені кінцівка зовсім не здалася нещасливою і вважаю, що доля Піпа склалася дуже добре, якщо глянути на те, в яких умовах розпочиналося його життя.
     
    • Подобається Подобається x 6
    • Інформативно Інформативно x 1
  19. Wildcat

    Wildcat Well-Known Member

    Закінчила читати кілька книг.

    1. Дякую @Burchenyatko за рекомендовану книгу Агата Кристі "Ночная тьма", молодий бідний хлопець одружується на дуже багатій, нещасливій і самотній дівчині, вони дуже кохають одне одного будують прекрасний будинок у місці яке було прокляте циганами, а далі їх чекає нещастя... більше писати не можна, щоб не втратити задоволення від читання. Чудовий, непердбачуваний детектив, прочиталось на одному подиху буквально за кілька годин, відірватись не могла. Рекомендую любителям детективів!

    2. Наступна книга від @Багіра Кетрін Стокетт "Прислуга", дуже багато емоцій і вражень, книга про ставлення до темношкірих у Америці в 50-60-их роках. Книга дуже сподобалась, проймає щирістю, повагою і співчуттям, не вкладається у голову як можна було так ставитись до людей, скільки ненависті криється за любязними усмішками. Рекомедую і дуже дякую за рекомендацію!

    3. Андрій Кокотюха «Легенда про Безголового» від @Blondo4ka, гарний детектив: у маленькому містечку орудує вбивця, що відрізає голови своїм жертвам, жертви не пов'язані між собою і не мають нічого спільного, але багато років тому у цьому містечку жив пан якому таким чином помстились за жорстокість до кріпаків і ходить легенда, що з того часу привид цього панича без голови шукає собі жертв побіля свого маєтку, цього привида навіть бачили на яву... трохи передбачуваний та все ж мені дуже сподобалось, з 10 балів на 7, дякую!
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Інформативно Інформативно x 1
  20. Vitusja

    Vitusja Well-Known Member

    "Мене називають Червоний" від @Багіра нарешті дочитала. Читала дуже довго, кілька разів відкладала, не йшло ніяк. І навіть не можу сказати чому. Написано досить важко, і сама детективна історія не настільки захоплива. Багато цікавих історій, але й багато відступів ні про що, які просто захаращують сюжет. Мені навіть складно оцінити, але точно менше 5 з 10. Але за рекомендацію все ж дякую. Вважаю що будь-який читацький досвід хороший.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Інформативно Інформативно x 2
  21. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Отже звітуюсь про своє читання

    "Коли ти поруч" С.Талани від @Багіра . Давно не читала книжок, таких щоб півночі плакати потім. Чи то настрій такий був, чи така атмосфера книжки. Твір дуже сподобався, без замислуватих вигадок, життєвий, з післясмаком. Сюжет для мене був дуже передбачуваний, але всеодно хотілось читати до кінця. Десь у відгуках прочитала що щасливий фінал...Ну я б не назвала це щасливим фіналом, як такого хепіенду не було, але все склалось максимально щасливо ;)
    Дякую за рекомендацію, книжка дійсно варта уваги.

    "Еринії" від @lovikyou тут 100% попадання в мої вподобання! Львів і загадкове розслідування. Я довго не могла зрозуміти суті твору, і лише вкінці прочитала розгадку, всі мої гіпотези не підтвердились. Книга дуже-предуже сподобалась, читалась легко і захопливо! Дуже дякую за рекомендацію!

    "Донька директора цирку" від @Masja . Твір дуже цікавий. Спочатку думала що це явно не мій формат, знову монолог головного героя про його дивакувате життя, але читалось досить легко, незважаючи що це монолог, було цікаво. А далі і з'явився логічний сюжет, і переживання. Частково вгадала розвиток подій. Після прочитання, в мене залишилось відчуття незавершеності твору, але не таке: обрив і ніби автор забув дописати, а плавне і легке - нехай читач сам придумає подальшу долю головного героя...А там варіантів дуже-предуже багато. Хотілось б дізнатись чи добрались до героя літературні критики чи ні... Книга дуже сподобалась, дякую за рекомендацію!
     
    Останнє редагування: 14 Червень 2017
    • Подобається Подобається x 9
    • Інформативно Інформативно x 2