Враження про книги від учасників Читацького флешмобу

Тема у розділі 'Читальний зал', створена користувачем lovikyou, 6 Червень 2016.

  1. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Ця тема для відгуків саме від учасників флешмобу, дуже прошу, пишіть враження, але не розкривайте зміст книги, залишість можливість іншим 100% насолодитись читанням.

    Сам флешмоб тут Читацький флешмоб
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Юлия Миронова "Переводы с языка дельфинов" від @Mammy
    Книга про діток-аутистів (я думала про природу, а-ля Сетон-Томпсон коли брала :girl_impossible:). Мені далась тяжко. Головний герой трохи старший за мого малюка.... Попри те, про прочитання не жалкую - книга дала нову хвилю любові до сина, піднесення в моменти, коли важко, змучена та втомлена побутом і рутинним одноманіттям.
    Після прочитання ходила ще певний час під враженням і пильно приглядалась до не контактного сусідського хлопчика, з яким разом гуляємо.

    Ревізія в читалці показала, що таки боргів з попереднього року в мене менше =)
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    Першою прочитала книгу А.Нанетті "Мій дідусь був вишнею" від @бетменша. Дуже затишна і приємна історія. І хоч розповідає вона про сумні події, але сум цей теплий і добрий. Це так як ти сумуєш за якимись приємним подіями в житті - вони вже минули і більше не повторяться, але спомини про них завжди зігріватимуть серце. Так і тут хлопчик розповідає про своїх дідуся та бабусю. І таки ті спогади теплі і ніжні. Книга дитяча і водночас цілком придатна для "дорослого" читання. Милі ілюстрації.
    Змушує задумати про життя і дорогих нам людей.
    Сподобалося, дякую!

    Ще прочитала Селесте Інґ "Несказане" від @Leditanya. Що цікаво ця книжка теж про сімейні стосунки-батьків, дітей, братів, сестер. Та показане родинне життя із зовсім іншого боку. Коли думка про те "що люди скажуть" перевищує по своїй важливості почуття та переживання твоїх рідних людей, це призводить до трагедії. Показово зразкова типова сім*я має свої скелети в шафі. Відсутність щирості і відвертості у спілкуванні батьків та дітей-велика проблема. Змушує замислитися... Як часто батьки морально "калічать" своїх дітей.
    Дякую, за рекомендацію!
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    "Диво в Берліні" Д. Брауна від @Leditanya прочиталася на одному подиху (для мене книга на 400+ сторінок за 3 дні - це рекорд, бо читаю повільно і часто відкладаю для обдумування). Але тут такий випадок, що обдумувати не дуже є що, але є чудова розповідь про силу духу, силу волі, просто про фізичну силу, яка привела 9 простих хлопців з глибинки США до перемоги в Олімпійських Іграх 1936 року, та й не де-небудь, а на території нового страшного режиму - в Німеччині під проводом Гітлера. Книга, як я люблю - заснована повністю на реальних подіях, про життя людей, як воно було, без прикрас і зайвих перебільшень. Ще раз для себе зробила "помітку" про те, яка діра спіткала Америку під час Великої депресії, як важко було вижити і як це згубно впливало на окремих людей і суспільство в цілому. Ну і звідки ще я б дізналася, що батько всім відомого Г’ю Лорі веслував пліч-о-пліч з героями книги в далекому 1936 в Берліні, і що сам доктор Хауз є професійним веслувальником? Загалом книга чудова. Дякую за рекомендацію. 5 зірочок.
     
    • Подобається Подобається x 6
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  5. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    прочитала іронічний детектив І. Хмелевської "Все червоне" від @Suzi
    як то кажуть - "не зайшло". і ніби детективи люблю, і іронічні теж, але от щось не те. дуже багато персонажів, імена плутаються-хто є хто і тому подібне. і гумору я якось не зрозуміла. усі перипетії розслідування якісь "мутні"... тому сорі, але ні, не моє 2 з 5
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    Я теж з відгуком. Першою прочитала Сергія Жадана "Інтернат", яку порекомендувала @Leditanya . Ніжно люблю поезію Жадана, тому була майже впевнена, що книжка сподобається. І звісно, не прогадала (хоч на початку трошки туго йшла). Вона про сучастність, війну на Донбасі, тому ясно, що не проста та не легка. Дуже сподобалась форма викладу змісту. Книжка не є патріотичною, чи надміру пафосною, що мені дуже імпонує. Вона просто про війну як вона є, і про місце звичайної людини в ній. Дякую за рекомендацію!
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  7. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    Я вже закінчила "Фелікс Австрія" Софії Андрухович і можу сказати, що в цій книзі мені сподобалося все, починаючи від назви і обкладинки. Історія одної служниці, яка жила більш ніж 100 років тому. Події відбуваються у Станісловові, авторка так колоритно описує місто, здається я там жила, їздила по тих болотах на ровері, як головна героїня. Хоча я була в Івано-Франківську, але тепер маю бажання туди повернутись і вгадувати, де Липова вулиця, а де єврейський квартал, цікаво, чи збереглися кам'яниці того часу. Обсяг книги невеликий, але читалась мені довго, я часто відкладала, перечитувала попередні розділи, бо не все так однозначно в романі. Вражень багато, писати довго, тому однозначно рекомендую всім до читання, прекрасна мова, багата на діалекти, описи костюмів, страв, будинків і всякого різного. Дякую @бетменша
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 2
  8. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    прочитано ще дві книги.
    Енн Файн "Борошняні немовлята" від @lovikyou
    Дитяча і не дитяча книга, яка торкається багатьох важливих питань-сім*ї, батьківства і стосунків з дітьми, навчання, конфліктів в підлітковому віці, виховання дітей. сподобалася. дякую!
    Е.Хемінгуей "Праздник, который всегда с тобой" від @Melian
    Автор описує період свого життя, коли він ще був письменником-початківцем. цікаво було прочитати і про деяких популярних авторів тієї доби, зокрема Фіцджеральда, Вірджинії Вульф. передана атмосфера богемного Парижу, міста-свята, міста, яке ніколи не спить.
    загалом трохи сухувато. коли багато описів, то буває важко читати, особливо в порівнянні з сучасними творами. але була готова до цього. тому - зарах:girl_yes2:
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    Прочитала "Червоний" Кокотюхи, @lovikyou дякую за рекомендацію, знову крута книга! Я б її в шкільну програму включила, це мастрід. Думала, що про УПА хіба нудні історичні книжки можуть бути, але це не той варіант, взялась читати тільки через екранізацію роману, десь в неті бачила як "слівки общєства" на прем'єру збирались і попала, тобто пропала на 4дні. В мене багато емоцій, багато особистих спогадів, сховаю під офф, бо мушу поділитись.
     
    Останнє редагування: 21 Березень 2018
    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Наступна книга - "Рассечение Стоуна" Абрахама Вергезе від @бетменша . Початок трохи затягнутий, я навіть подумала, що не піде мені, але десь після чверті стало значно краще. Це напевне єдиний її недолік, що автор дуже детально описував дитинство головного героя і те, що передувало його народженню, а остання частина вже така досить "галопом по Європах" видалася. Але попри те, роман чудовий. Такий атмосферний, я знову помандрувала в нову країну - Ефіопію, познайомилася трохи з її історією середини ХХ століття, зі звичаями і традиціями. Якщо бути чесною, то Африка в моїй голові завжди асоціюється з бідністю, темношкірими людьми в халупах, племенами. І цікаво дізнатися, що в 50 рр в столиці Ефіопії був аеропорт і власні авіалінії, медуніверситет, забігайлівки з неоновими вивісками, а в медичному центрі під проводом месіонерів робили складні операції. Ну і сама історія Меріона і його брата-близнюка неординарна. Шкода, що нема українського перекладу, треба нашептати якомусь видавництву. Я останнім часом розбалувана добрими українськими перекладами.
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    Я добралась до знаменитої Пола Хоукінз "Дічина у потягу" від @Wildcat . Загалом - сподобалось, гарний варіант розважального чтивка. Цікавий, непересічний сюжет (чимось нагадав фільм "Вікно у дврі" Хічкока). А ще нестандартне амплуа головної героїні - алкоголічка. Тільки ото читала про ї їпиятики, і постійно випити хотілось. Певно пора насторожитись))
    Книжка легка, швидко читається, тримає у напрузі. Єдине, що зіпсувало враження - це закінчення. Ну якесь таке дуже надумане і неправдоподібне. Пасувало би шось оригінальніше) Але все одно книжка мені шо називається "пішла". Дякую @Wildcat за рекомендацію!
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    І знову тут я) За наступну рекомендацію хочу подякувати @Suzi , яка порадила мені "Омена: Знамение" від Девіда Зельцера. Фільм колись бачила, а про існування книжки чомусь не чула. І як виявилось, не дарма книга не є популярною. Бо така ніби страшнюча тема, а написана дуже вже схематично і сухенько. Жаль, хоч задумка файна. Першу половину читала, то ще все пам"ятала по фільму, а далі то вже сюжет забула, то трошки полоскотало нерви) Може колись візьмусь за продовження, цікаво, що там далі з тим Дем"яном))
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    П. Хайсміт“Талановитий містер Ріплі” від @svoybox давно прочитала. все ніяк відгук не напишу.
    отож, книга справила досить гнітюче враження. чи то я така правильна, що поганий хлопець має бути обов*язково покараний, чи що...)) протягом усієї розповіді(а це непоганий психологічний триллер) отой негативний тиск на психіку (принаймі мою ггг)
    зростає. жорстокість і злочини накопичуються, а покарання не настає. тому і трохи розчарована кінцівкою книги.
    персона гол. героя харизматична і цікава, але увесь його інтелект і здібності спрямовані і хибне русло. чи винен він у цьому, а чи суспільство/оточення/сім*я породженням якої він є? змушує задуматися...
    є гарна екранізація з Меттом Деймоном та Джудом Лоу. персонажі книги чудово втілені на екрані. кінцівка дещо інша. інтригує.
    раджу.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    ау де всі?
    в мене відгук про смачну, ароматну, щиру, романтичну книгу про кохання, дружбу та життя "Маленька паризька книгарня" Ніна Джордж від @Haidee
    "смакувала"кожну сторінку цієї книги. я таки мушу колись відвідати Прованс і трохи помандрувати там серед пахучих лавандових полів, виноградників та чудової природи.
    книга також містить багато роздумів про почуття - дружбу і кохання, радість і смуток, самотність і відчуття повноти людських взаємин.
    ще й жменька рецептів місцевої кухні бонусом. ням)
    дуже сподобалося. дякую!
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

     
  16. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Форд "Моє життя і робота" від @Hermi . Тут багато немає що писати: розумна успішна людина ділиться своїм досвідом, світобаченням, принципами ведення бізнесу. Трохи він мені здався ідеалістом стосовно окремих речей, але стосовно практичних моментів на виробництві і, особливо, в управлінні такою величезною компанією, то дійсно людина з великим чуттям і мудрими підходами. Дуже імпонує його теза про те, що бідність не долається благодійністю, що краще дати людині роботу згідно її можливостей чи навиків, а не списувати її на соціальні виплати і таким чином обтяжувати інших учасників ринку. Думаю, на його заводах працювати було нелегко, бо надто вже вимогливий дядько. Але гідна платня і достойні умови праці мали б це трохи компенсувати. Книжка має бути цікава всім, хто хоча б інколи думає про свій власний бізнес.

    "Дівчина в перекладі" Джин Квок від @lovikyou . Поставлю їй тверду четвірочку. З одного боку, шокує те, в яких умовах могли опинитися емігранти, коли прибували в США з країн третього світу (в даному випадку з Китаю). Бруд, антисанітарія, виснажлива робота, щоб заробити хоча б на харчі. Це сумно. З іншого боку, більшість персонажів просто доводили мене до сказу. Мамаша привозить 11-річну дівчинку в США типу для "кращого майбутнього", натомість боїться рота відкрити до старшої сестри (бо типу то вона організувала їй документи і переліт), 7 років (!) вкалує на фабриці тої ж сестри разом зі своєю дитиною за копійки, живе в квартирі без опалення, де дитина практично замерзає. Але це квіточки ще. Ця дитина має великі здібності до навчання, отримує повну стипендію в приватній школі (то при тому, що кожного дня пахає разом з мамою на фабриці), повністю веде рахунки, повністю забезпечує зв'язок зі світом, бо мамунця "не має здібностей до мов" і за 7 років не спромоглася вивчити пару слів, щоб здати екзамен на громадянство. Дитина терпить голод, холод, насмішки від однолітків, при тому ідеально вчиться, працює, дурниць не робить. Щось занадто, правду кажучи. Ну хоч в фіналі натворила дурниць і все почало скидатися на правду, але ні - таки класика жанру "з грязі і князі". Вивчилася і витягнула себе і мамцю до життя в престижному районі і все таке. Тільки трохи високою ціною. Мамця, до речі, так і не вивчила хоч слова англійською. Сподобалося, що написано дуже легко. Оригінал пішов мені запросто, хоч до вільної англійської мені далеко. Враження такі, що я то рада за Кімберлі, але я в можливість її існування не повірила:)
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    дочитала останні дві книги зі списку. обидві цікаві. дякую за рекомендацію!
    1.Ліян Моріарті “Велика маленька брехня” від @svoybox
    ця книжка було в мене в ел. читалці вже давно. навіть починала її читати. але перші 2 сторінки не надто зацікавили, тож відклала до кращих часів. а тут вирішила таки прочитати, і не пошкодувала. заплутана історія смерті людини. хто саме? вбивство чи нещасний випадок? хто винен? як це сталося? усі ці питання виникають під час прочитання цієї історії. але інтрига розкривається в самому кінці.
    назва книжки дуже вдало характеризує її настрій. адже в кожного героя твору свої таємниці. брехня, недомовки, брудні сімейні секрети призводять до трагедії. але чи для усіх це трагедія? ось питання.
    змушує замислитися.
    зараз дивлюся однойменний серіал. теж цікаво.
    2. "Італійське весілля" Нікі Пеллегріно від @Haidee
    ще одна "смачна" книжка з італійськими пристрастями, душевними драмами і щирими почуттями. читалася легко і швидко. життя однієї сім*ї в ретроспективі на минулі роки-зародження почуттів, становлення та зрілість. кінець дещо передбачуваний, але це не зашкодило загалоному позитивному враженню від книжки.
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    "Я, ти і наш мальований і немальований Бог" ввд @Khrystik дуже світла книга про любов до життя. Багата єврейська родина три роки переховувалась в підвалі під час війни. Як зберегти віру і любов до людей, коли найрідніших розстрілюють на очах, а близьких друзів і сусідів катують просто на вулиці. Написана легко, хоча про страшне, прочитала за два підходи, знову рекомендую до читання
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  20. Melian

    Melian Well-Known Member

    досить довго цього року приступала до прочитання книг (багато часу займає вишивання), та все ж прочитала дві книги зі свого списку:
    1. Г. Хоссейні "Тисяча сіяючих сонць" від @Leditanya .книга неймовірно цікава і важка. в ній описується життя двох афганських жінок під час війни в їхній країні. важка доля поєднала обох, втрата рідних людей, боязнь за себе, за своїх близьких, дивні звичаї і воєнний режим....ця книга читається не легко, проте захоплює з перших сторінок. дуже раджу для прочитання і дякую за рекомендацію

    2. Дж. Голсуорсі "Сага про Форсайтів" від @OxyFoxy. Хороша класика. історія про 3 покоління родини Форсайтів на зламі 19 та 20 столітть. дуже цікаві перипетії та описи характерів персонажів. книга легко читається. дякую за рекомендацію.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  21. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    шось темка трохи затухла, чи то вже всі всьо попрочитували?
    В мене передостання книжка Ліян Моріарті “Велика маленька брехня”. Дякую @svoybox за рекомендацію. Колись бралась її читати, але то було зразу після перегляду серіалу. Вона мені тоді не дуже пішла, бо книжка і серіал нууу дуже схожі, особливо на початку. Через пів року стало якось цікавіше читати. Загалом, мені сподобалась. Дуже легка, доступна. Але кому лінь читати, то можна й просто серіал глянути. Як на мене, то один з тих рідкісних випадків, коли екранізація краща)
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1