Все про каву...

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Liliyah Romanova, 23 Листопад 2006.

  1. Borsychok

    Borsychok мамуська-пампуська

    в мене така http://kupisuvenir.com.ua/published...C/products_pictures/turka-mednaya-fmb_enl.jpg там ручка дерев"яна, не нагрівається.
    правда де купити не знаю -вона в мене вже років 20
     
  2. zetta

    zetta Well-Known Member

    @Supernatural , шкода що попадаєте на не смачну каву, скільки мені доводилось купувати розчинноі в Німеччині ну нічим не відрізнялась від тієї що на прилавках , а хотілось думати що я таки купила кращу , всі хто пробував ніякої різниці не відчували . Але і від розчинної чекати якогось супер смаку не варто . Був період коли мала алергію на заварну то перейшла на розчинну ( але вона мені як напиток ) але зараз минулося і знову попиваю мелену .

    От кава куплена в Ізраїлі , зверніть увагу на напис українською . І теж однаковісінька як і на прилавку .

    image.jpeg

    А ця зараз мій фаворит, мелена :


    image.jpeg
     
    Останнє редагування: 26 Травень 2016
  3. Рибка

    Рибка Well-Known Member

    Ну наскільки я знаю, завужене краще тим, що кава більше віддає свій смак та аромат власне воді, а не повітрю, бо ніби як напій в майже закритому просторі заварюється...
    Колись мала звичайну майже пряму турку, то лиш трохи пінка піднялась, і зразу починало закипати. А в турці зі звуженим - пінка гарно і плавно піднімається, кава встигає добре запаритись ..
    Звернула увагу, що навіть коли запарюю каву в горнятку, що має звужену "шийку", то кава мені більш смачна та насичена, ніж з звичайному.
    [​IMG]
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  4. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    @zetta тобто ви кажете що кава що в нас тут що за кордоном однакова? Але я кажу про такі види, яких тут нема)) От привезений різновид розчинної був класний (упаковки вже немає), то таку потім шукала - по цілому місті не знайшла. А те що в нас є мені не подобається. Ще в Австрії купувала мелену отаку Julius Meinl Jubilaum 500g, то теж подобається (в нас її бачила). А з розчинної подобається "Якобз Монарх крема" . Ще Лавацца брала то добра була.
     
  5. zetta

    zetta Well-Known Member

    @Supernatural , я кажу що купувана різна нескафе в Німеччині нічим не відрізнялась від місцевої , зараз хвалять Нескафе "баріста " , спробуйте може сподобається . завжди є десь те чого нема у нас , в даному випадку ті марки про які ви пишите , але в великих супермаркетах і італійських магазинчиках можна знайти шось не типове .
    А про джазву знаю те що в ідеалі ручка має бути дерев'яна , горлечко краще коли вужче . Найгірший варіант то нержавійка , найкращий - кераміка .
     
    Останнє редагування: 26 Травень 2016
  6. Жменька

    Жменька Well-Known Member

    Горлечко в джезві має бути завужене, оскільки тоді кава зберігає свій смак і аромат є більш насиченим.
    Ну і закипати кава у турці не повинна. Як тільки починає підніматися, то знімаєте з вогню, - так три рази. Не потрібно доводити до кипіння, інакше в каві може проявлятись трохи горілий смак. І ще при завуженому горлечку формується гарна пінка на поверхні.
    Щодо самої турки - то ідеально мідна з мельхіоровим покриттям. А якщо знайдете з чистого мельхіору - то взагалі СУПЕР! Моя мама колись (років зо 20 тому) таку привезла з Туреччини, то і досі у ній варить каву. Смак і спрвді дужжже відрізняється від кави звареної в інших турках.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Значить так - найліпша джезва мельхіорова з вузьким горлечком і дерев"яною ручкою. А як на рахунок мідних? Колись продавець хвалив. І ще, де ви купуєте каву і які улюблені сорти? Я беру в "Галці" суміш арабіки і робусти (люблю м"яку трохи з кислинкою).
     
    • Смішно Смішно x 1
  8. Жменька

    Жменька Well-Known Member

    @Supernatural у мене мідна турка з мельхіоровим покоиттям. Чистого мельхіору я , на жаль, не знайшла.

    Про каву - я люблю каву, щоб була відчутна гірчинка. Чистої арабіки не люблю. Люблю суміш робусти і арабіки приблизно 70/30. Без робусти немає того шалено-насиченого аромату
    Купую каву у прямого імпортера з Іспанії ;)
     
  9. Nimfa

    Nimfa Well-Known Member

    Погоджуюсь з Вами, теж так купую. Джезву прикупила собі на вернісажі, керамічну з дуже широким дном і дуже вузьким горлом. Задоволені на всі 300%, в порівнянні з попередньою, мідною, смак набагато насиченіший. Ще поділюсь рецептом приготування, який нашла колись в неті і вподобала собі. Насипаю в турку каву 1,5-2ч.л. (але то вже яку хто міцну п’є), 2ч.л. цукру, дрібка солі (не відчувається,але підсилює смак, аромат), дрібка меленого сухого імбиру (деколи замість нього даю трішки кориці), тоді наливаю в горнятко холодної води стільки, скільки хочу щоб вийшло кави, переливаю в турку і ставлю на маленький вогонь. Тут головне, щоб не закипіла, бо керамічна турка довго тримає тепло, тому як тільки пінка зарухалась - бігом знімаю. Ще помітила, що якщо варити на отій купованій очищеній воді, типу Аляски, де нема ніяких солей, смак виходить не той.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    колись читала, що знатоки додають трохи солі до кави - то покращує смак. А ви тільки 1 раз чекаєте щоб пінка піднялась, а не 3 рази як тут вище писали? Ще цікавить, для себе якщо брати джезву то краще маленьку (на 1-2 малі горнятка), чи збільшену? Смак і насиченість в них ж однакова? І десаме у Львові можна знайти хороші джезви, бо пройшлась по центру і ніц файного не побачила)
     
  11. Рибка

    Рибка Well-Known Member

    Не той - то який? Ніякий :), чи навпаки кращий чистіший? Бо чула, що чай з тої води людям смакує краще...
    Я брала на 2 маленькі, ну бо переважно або одна п`ю каву, або вдвох з кимось чи з чоловіком...
    Гості просять просто запарену, щоб швидше)).
    Пінці даю піднятись 3 рази, головне, щоб не кипнуло.. От тим мені ті широкі не підійшли, в них з підняттям зразу починається кипіння..

    На фестивалі кави багато посуду кавового, отам турок і горнят великий вибір... ми свою там купляли. Але то восени аж буде..
     
  12. Nimfa

    Nimfa Well-Known Member

    1, в керамічній якось нема потреби 3, ну принаймі мені.

    Я купувала і велику на 400 мл і маленьку на 1 порцію, то ми з чоловіком варимо тільки у великій, тільки води даємо на 1 горня.

    Я купувала такі :[​IMG] 12647963_1563229797331470_1272509679_n.jpg

    --- дописи об"єднано, 27 Травень 2016 ---
    Чай, звичайно смачніший з тої очищеної води, але кава для мене смачніша зі звичайної.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  13. Жменька

    Жменька Well-Known Member

    Поділюся своїм улюбленим рецептом "ice coffee"
    Варимо звичайну каву - хто яку любить ( по-турецьки, еспрессо чи просто заварюємо у горнятку). Я люблю у цьому випадку еспресо. Коли охолоне, заливаємо у формочки для льоду і ставимо у морозилку. Далі кубики кавового льоду насипаємо у високе горнятко (або ж високий стакан для коктейлів) і заливаємо молоком кімнатної температури. Це основа. А щодо смаків - тут можливі різні варіанти: можна дати карамельний топінг або шоколадний (якщо хочеться солодкого смаку), можна додати будь-який фруктовий топінг; дуже цікавий і оригінальний смак виходить виходить, якщо додати кілька листочків м'яти (обожнюю таке :) ), або ж "класика жанру" - кориця (безпрограшний варіант).
    Таку каву можна брати з собою і на прогулянку, і на роботу, якщо зробити її у термо-горнятку.
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  14. Жменька

    Жменька Well-Known Member

    Трошки літератури:

    В это время он варил ей кофе, нет, не готовил, а именно варил, чтобы тот, вздохнув в турке корицей, сам отдал весь свой шоколадный аромат. Самоотдача, вот что отличало настоящего мужчину от растворимого.
    (Валиуллин Ринат. Соло на одной клавише)

    турка.jpg
     
  15. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Думка лікаря про каву :girl_yes:
     
  16. lilochok

    lilochok Well-Known Member

    Що можете сказати про каву без кофеїну? Шкоди більше, ніж користі?
     
  17. kykysia

    kykysia Well-Known Member

    а просвітіть мене не затуркану))))то керамічні турки, як і мідні, можна ставити на газ/електричну плитку. нічо тій кераміці ся не стане??:girl_nea:
     
  18. Nimfa

    Nimfa Well-Known Member

    Так, можна.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Жменька

    Жменька Well-Known Member

    так))
     
  20. Sweet sunflower

    Sweet sunflower Well-Known Member

    Кава Вогник.

    Зварити чорну каву. Процідити, розлити каву в маленькі нагріті чашки до ( 3/4 висоти ) Покласти в кожну шматочок цукру, розмішати, влити ром або коньяк, запалити і подати на стіл. Смачного.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Креативно Креативно x 1