Хто планує в Болгарію на власному авто в липні?

Тема у розділі 'Мандри', створена користувачем neolviv, 12 Квітень 2012.

  1. Samhayne

    Samhayne Well-Known Member

    Відповідь: Хто планує в Болгарію на власному авто в липні?

    Минулого року ми їздили в Болгарію автобусом. Хоча там не 30-ть годин їзди. Ми самі з Луцька, але їхали зі Львова. Виїхали о +- 7:00 від ж/д вокзала, в Чернівцях мали пересадку на інший автобус (то десь більше години стояли на стоянці). На таможнях нам пощастило - більше як півгодини не стояли ні на жодній (ні туди, ні назад) і вже о 4 ранку наступного дня були в Болгарії в Сонячному Березі. Тобто загалом вийшло 21 година їзди.
    Назад, виїзджали о 17:00, і в Чернівцях були десь об 11:00 (18 годин), а як рахувати до Львова, то ще +3 години.
    По дорозі назад перед нами сиділа пара з двома дітками, одна - років 12-13, то була спокійною, а інша 3-4 роки, то був караул чистої води. Цілий день "мама: їсти-пити-гратись-а що то таке-а чому то таке-а де тато-а куди ми їдем-а коли приїдем-а де моя іграшка-а де моя кофточка", отакий безперервний потік питань цілу дорогу. А потім спала, то складала ножки на вікні-на маму-на сідушку попереду-на сідушку позаду. Дітям важко всидіти на одному місці стільки часу. Мучилось воно біднятко. Добре, що хоч в туалет посеред дороги не просились, бо стоянки тільки що 3-4 години по 10-15 хвилин.
    Переваги машини - де хотів - там і став, скільки хотів - стільки і простояв.

    Маю делікатне питання. Ми в Болгарії підсіли на їхню сировялену ковбасу (суждук/сушеніца) і на розове варення. Чи міг би хтось мені його привести? Я заплачу скільки треба чи авансом, чи постфактум. От в нас сиров’ялена ковбаса, вроді, як є, а не така. Та й варення їхнє смачніше. Там ковбаска по 1,5-2 лева за палку, а варення 3-4 лева. В Болгарію ми найближчим часом не потрапим, а так хооооочеться їхньої смакоти.... Може, хто має можливість привезти, або знає, то возить на продаж?
     
  2. Neytasa

    Neytasa Well-Known Member

    Відповідь: Хто планує в Болгарію на власному авто в липні?

    Це в магазинах продається чи на базарах? Бо ми не пробували....
     
  3. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Хто планує в Болгарію на власному авто в липні?

    Трояндове варення є навіть у маркетах, а от ковбаси я щось не бачила. Ще з смачненького я там знайщла чечевицю-купувала пару пакетів додому, бо в нас важко знайти і дорога. Ще спеції у них гарно розфасовані, на сувеніри кльово.
     
  4. Samhayne

    Samhayne Well-Known Member

    Відповідь: Хто планує в Болгарію на власному авто в липні?

    Якщо з дітьми, і готувати будете вдома - рекомендую продуктами закупатись в великих супермаркетах, там все значно дешевше.
    Ми відпочивали в Равді, то там є великий супермаркет Лідл (Lidl), ковбасу ми брали там - на сувеніри пішла суперськи, бо магнітики по 3 лева (18грн.), а ковбаса 1,5-2лева (9-12грн.). Трояндове варення теж брали в супермаркеті, але в Бургасі по 3 лева, хоча на сувенірних базарчиках його повно, але там по 5-6 лева. Варто звідти привезти різні оцети (винні, і всякі інші), оливкову олію - набагато дешевше. Приправи - шафран, шарена сол, або сувенірний варіант (в баночку приправи насипані пластами). А яке там добре киселе мляко.... Мнямка, його ложкою можна їсти, ні чисто, як кисле молоко з села. Дуже рекомендую.
    В нас був традиційний сніданок: кава, хліб, сир фета, помідори, киселе мляко.
     
  5. poputochka

    poputochka Well-Known Member

    Відповідь: Хто планує в Болгарію на власному авто в липні?

    Плануємо теж, але не можемо визначитись, чи на початку, чи в середині липня. Чоловік стверджує, що на початку місяця нам складно буде перетнути кордони через Євро і натовпи фанатів, які курсуватимуть в обидва боки ( остання гра у Києві 1-го липня). А я хотіла все ж у першій половині, бо з 16 числа в Болгарії починається "високий сезон", і ціни зростають десь на 30%...
    А ще кажуть, що в першій половині липня відбувається цвітіння водоростей. Хтось щось чув про це?
     
  6. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Хто планує в Болгарію на власному авто в липні?

    В деяких готелях високий сезон з 5 липня.

    Я бачила таке але лише у Сонячному березі - там пляж іде таким півколом, (як затока чи що, незнаю к точно називається) і туди прибивалор оті зелені водорослі. А от в Несебрі або подалі від Сонячного берега такого не було, і були ми там якраз з 8 по 22 липня. Але за три дні їх позбирали-порозчищали.
     
  7. Cifalius

    Cifalius Well-Known Member

    Відповідь: Хто планує в Болгарію на власному авто в липні?

    ми плануємо на липень, десь 21 липня виїзд. В нас виїзд з Києва
     
  8. olena hirska

    olena hirska New Member

    Відповідь: Хто планує в Болгарію на власному авто в липні?

    11 червня їдемо в Болгарію!в технічному паспорті машини не вказаний водій!скажіть будь ласка чи потрібно доручення?????
     
  9. vasylek

    vasylek New Member

    Відповідь: Хто планує в Болгарію на власному авто в липні?

    Доброго Дня! Їду в Болгарыю власним авто зі Львова орієнтовно 13-13 червня. Шукаю компаньйонів. Пишіть в пп
     
  10. Ryna

    Ryna New Member

    Відповідь: Хто планує в Болгарію на власному авто в липні?

    Плануємо в Болгарію виїжджати 27 липня 2012р. з Тернополя. 3-є дорослих і двоє діток (2 і 6 років). Якщо хтось планує на ці ж числа - раді компанії. Їдемо на Сонячний берег. Назад 5 серпня. Пишіть!!!
     
  11. blin

    blin New Member

    Відповідь: Хто планує в Болгарію на власному авто в липні?

    Визначились з датою? На авто чи автобусом будете їхати? Куди саме будете їхати? Питаю бо теж планую поїхати в Болгарію. В Крим не дуже кортить їхати.
     
  12. dollymom

    dollymom New Member

    Відповідь: Хто планує в Болгарію на власному авто в липні?

    Може комусь цікаво. Ми 3 роки поспіль їздили в Болгарію автобусом, останній раз з малою 5 років. Дорогу перенесла нормально, тільки трохи нудилася - "Мама, не ще довго, мама скільки ще?" а цілком було нормально. Цього року чоловік "визрів" їхати машиною. Порахували вартість приблизно - автобусом на трьох (2 дорослі + дитина) = 245євро+70євро візи = 314 євро. = 3280 гривень.
    Машиною - 2200 км до Поморія = 8 л/100 км = 22*8*11 = 1936 грн+ візи 35*2 = 70 євро + 3*200 грн (послуги агенства по виробленню візи) = 1936+70*11,2+600 = 3320. + зелена карта на машину (263 грн).
    Тобто виходить дорожче.
    Але, наприклад, якщо їхати не втрьох, а вчотирьох (чи навіть 5), то, звичайно, ситуація міняється. + наприклад, що цікаво, вартість проїзду автобусом не враховує, куди саме ви їдете. Тобто що до Албени, що до Поморія, що до Созополя - вшистко єдно як то кажуть, ну а бензин виходить по-різному.
    Вартість бензину там навіть нижча ніж у нас. + зупинка на ночівлю в дорозі (це, звичайно, хто як може - я не кермую, тому все навантаження на чоловіка, краще відпочити в дорозі). + десь зупинитися поїсти.
    От, що знала те написала. плануємо їхати в кінці липня, але ще точно не визначилися.
    А, мало не забула. Ще у нас автокрісло вже не підходить по розміру, братимемо напрокат, це теж треба приплюсувати.
    Хто ще їздив на власному авто, пишіть якісь зауваження, що, наприклад, треба врахувати і продумати, буду вдячна!
     
    Останнє редагування: 18 Червень 2012
  13. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Хто планує в Болгарію на власному авто в липні?

    трохи не погоджуся в троьх моментах.
    1. у розрахунку питання по послугах фірми на дитину -200 грн? на 5 років? за що?не зустрічала такого.
    2. і окрім того, ви не врахували , на мою думку, такий фактор - що бензин в Україні дешевший - і якщо залити бак бензину ( в нас 60 л) , то усю румунію - проїзждаєм без заправки. це звісно не економить 100 євро, але економія є. зараз не розрахую, бо немаю на то часу.
    3. ви не врахували і фактори " що додаються до подорожі на авто" - митні збори, паром , ровієнта , вінєта. 6-10-10-10 євро відповідно.
    4. медичні страхівки - в обох випадках. я не беру ті по 50 грн, які тулять на турфірмах. беру сутєєво дорожчі.

    ну і як висновок можу сказати, що головне в машині КОМФОРТ. а дорога на 4 ДОРОСЛІ ОСОБИ - абсолютно по грошах себе випрадовує. навіть якщо це вийде +20 євро більше ніж автобус.

    звісно у вашому варіанті, можливо і дорожче. але навіть якщо виходити з вашого рорахунку -3320-3280 =303 грн! не вже це для вас дорожче ,якщо вибирати між автобусом і машиною? думаю, подорож машиною вартує тих грошей.
     
  14. Cifalius

    Cifalius Well-Known Member

    Відповідь: Хто планує в Болгарію на власному авто в липні?

    а ми вже повністю спланували вою поїздку. В нас заїзд 26 липня, тому 24 стартуємо з Києва, плануємо їхати через Чернівці, кордон переходимо ще 24 числа, 25 мандруємо Румунією (замок Дракули, Трансельванія...і т.д), до Сонячного берега залишається 470-480 км. 26 ми на місці!
    Витрати...значно дешевше ніж переліт з Києва, зато подруга відмовилась мандрівкою на власному авто, бо знайшла білети на автобус, вартість який = вартості мандрівки на авто. Але мені на авто значно зручніше, тому що ми ще мандруємо країнами, через які їдемо транзитом!
    Витрати: візи
    зелена карта на авто
    плата за користування їхніми дорогами, ровієнта
    ночівля в Румунії
    паливо
    коли буду мати список всіх витрат, то напишу більше, зараз пишу просто по пам'яті
     
  15. panikvarts

    panikvarts Well-Known Member

    Відповідь: Хто планує в Болгарію на власному авто в липні?

     
  16. Олька

    Олька Well-Known Member

    Відповідь: Хто планує в Болгарію на власному авто в липні?

    за Болгарію я за свою дитину заплатила 50 грн., а за Польщу взагалі нічого не платила
     
  17. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Хто планує в Болгарію на власному авто в липні?

    Не набагато - А95+ 11 в Україні і 1.15-1.20 євро в Румунії/Болгарії, якщо врахувати що євро впало, виходить майже на одне, до того бензин там набагато якісніший, тому на ньому довше проїдеш, ніж на тому, який залити внас (особливо на прикордоних заправках)
    Ми як замовляли готель через турфірму - то не платили за послуги, а як лише робили візи - то 200 гр дорослий і 100гр дитина за послуги фірми.
     
  18. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Хто планує в Болгарію на власному авто в липні?

    ))
    може. ми їхали в 2011 і в 2007 - то економили.

    але навіть це не є фактором. машиною комфортніше.

    п.с. про обмін: раджу поміняти гроші ще не доїджаючи до куротної зони.в будь якому більшому містечку. курс євро вищий. ми міняли в обміннику Райфайзен, але памятайте про паспорт- на бензин і одразу поміняли на відпочинок. принаймі , частину суми варто.
     
  19. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Хто планує в Болгарію на власному авто в липні?

    Абсолютно - минулого року їхали автобусом з дітьми, і хоча умови були комфортні - доба в автобусі, особливо ніч, то жесть!То був перший і останній раз автобусом :girl_flirt:
    Цього їдемо на авто, бо плануємо їхати до Туреччини, і в зворотньому напрямку заїхати в замок Пелеш і замок Бран в Румунії, якраз зараз прикидаю маршрут.
     
  20. Олька

    Олька Well-Known Member

    Відповідь: Хто планує в Болгарію на власному авто в липні?

    І ми плануємо. А візи в туреччину вже відмінили?