Закордонна подорож для "початківців"

Тема у розділі 'Мандри', створена користувачем allja, 31 Березень 2014.

  1. allja

    allja Well-Known Member


    Створила цю темку, щоб набратися досвіду від досвідчених подорожуючих. Хочемо цього літа вперше поїхати десь закордон, куди саме - ще не оприділились, але точно знаю що кудись туди, де є море. З документів нічого ще немаємо, плануємо в травні подати на закордонні паспорти. Подорож, звичайно ж, плануємо з синочком. Прошу поради з вибором країни і з тим, які документи потрібно, щоб можна було спокійно подорожувати з дитиною. Взагалі, як правильно спланувати закордонну подорож з такою малою дитиною? Я просто в розгубленості - не знаю, навіть, як почати планувати нашу подорож.:girl_blush2: Щодо бюджету, то розраховуємо на щось більш доступне...до прикладу, Таїланд чи щось в тому ціновому діапазоні - не потягнемо. Ну, і думаю, що з такою малою дитиною краще авіапереліт?
     
  2. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    Відповідь: Закордонна подорож для "початківців"

    Рекомендую почати з Болгарії/Хорватії/Чорногорії.
    Переліт туди нетривалий, сильного мовного бар"єру нема, в Чорногорію не треба віз. По цінах теж адекватно.
     
  3. fiesta

    fiesta Well-Known Member

    Відповідь: Закордонна подорож для "початківців"

    Підтримую Чорногорію- клімат класний, море чистюсіньке, віз не треба, летіти недовго, кухня не екзотична, ціни більш-менш (Болгарія дешевша, Хорватія дорожча).
    Треба :
    закорд. паспорт мами
    Закорд. паспорт тата
    Дитя вписуєте і собі, і татові в паспорта (вроді так дешевше, бо нотаріальних доручень не треба). До року фото дитини не треба, а старшим - уточніть в турфірмі.
    Страхівку всім
    Аптечку
    Гроші
     
  4. allja

    allja Well-Known Member

    Відповідь: Закордонна подорож для "початківців"

    Завдяки відповідям в темці та пошукам в інших темах форуму, з країною швидше за все оприділились - Чорногорія. Але виникло ще таке питання, якщо обирати подорож в турфірмі, то потрібно розраховувати лише на двох дорослих чи сина теж рахувати? Плануємо поїхати ще до його 2 років. І в якій валюті гроші краще мати - долар\євро?
     
  5. Fiancee

    Fiancee Well-Known Member

    Відповідь: Закордонна подорож для "початківців"

    У Чорногорії євро.
     
  6. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Закордонна подорож для "початківців"

    так. І враховуйте ще те, що ціни тут все-таки на добрий порядок вище болгарських. Тобто вони ще не дотягуть до Хорватії, але порівняно з Болгарією- набагато дорожче ( особливо стосовно харчування)
     
  7. Megan

    Megan Well-Known Member

    Відповідь: Закордонна подорож для "початківців"

    А чого аж в травні? Зараз ажіотаж з паспортами, чекати прийдеться довго. Чоловік минулого тижня подав, то сказали раніше 26 травня не сподіватись.
     
  8. Vika

    Vika Well-Known Member

    Відповідь: Закордонна подорож для "початківців"

    те ж саме хотіла запитати.
    ми теж вперше плунуєм за кордон. поки зупинилися на Болгарії, щось дорожче не потягнем, краще більше днів відпочити, чи ще + в карпати поїхати на кілька днів.
    На паспорт здали 2 тижні тому, нехай краще стоїть ніж спішити потім, там така черга, 2 год чекали щоб фотки зробити дітей впишемо в свої.
    А візи за скільки часу треба робити?
     
  9. fiesta

    fiesta Well-Known Member

    Відповідь: Закордонна подорож для "початківців"

    В турфірмі кажете 2 дорослих і 1 дитина, вік такий то...
    Дитина до 2 р. переліт і проживання безкоштовно, але в літаку десь біля 50 євро платите...
    Уточніть за дитяче ліжко: деякі вілли мають, або розкладне крісло буває, або за доплату...
    Є номери з міні-кухнею, якщо самі готувати будете...
    Ціни в Чорногорії на базарі на продукти десь такі як в нас. В кафе дорожче. Пригадую, були в Святому Стефані минулого вересня: гамбургер смачний 3,50 євро, різотто з м'яском десь 11 євро, суп 6 є, м'ясо типу відбивної 6-8 є приблизно. М'ясо іде з гарніром (фрі, овочі). Ціни приблизні, з пам'яті.
     
  10. allja

    allja Well-Known Member

    Відповідь: Закордонна подорож для "початківців"

    Тому, що зараз трохи з фінансами не все гаразд, а до кінця квітня повинно все бути добре. На скільки я знаю, то оплачувати за паспорт потрібно при поданні заяви та докумнтів, хіба ні?
    Але в Болгарію потрібно робити візу? Я щось думала, що в Чорногорії відпочинок вийде дешевше за рахунок того, що туди не потрібно візи...Та і краєвиди мені там більше подобаються, аніж в Болгарії, хоча бачили і те, і те лише в інтернеті.

    З тим проблем в нас немає - малий спить з нами)
     
  11. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    Відповідь: Закордонна подорож для "початківців"


    2 роки - це вже можна сказати "солідний вік", а не мала дитина :))) Розслабтесь і налаштовуйтесь на позитив!

    ---------- Додано в 21:00 ---------- Попередній допис був написаний в 20:57 ----------

    Беручи до уваги ситуацію в Криму, в Болгарії цього року буде ніде яблуку впасти. Краще вже більше потратити грошей і їхати в Чорногорію.
     
  12. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Закордонна подорож для "початківців"

    краєвиди з Болгарією не порівняти. Це як Крим і Одеська область.
    о, ні. Відпочинок в Чорногорії не вийде ні дешевше Болгарії, ні навіть у ту ж ціну. Ціни у супермаркетах вищі, ніж в Болгарії, а кав ярнях і барах- тим більше. Тобто якщо харчуватися власними зусиллями ( самому готувати), то витрати на продукти будуть так, як звикли у нас витрачати + приблизно 10-20% ( наприклад, тверді сири там у таку ж ціну, варені ковбаси і сосиски- по 4-8 євро за кг ( залежить від якості), з фруктів найдешевші апельсини і банани ( приблизно в нашу ціну), ряд інших фруктів і овочей- дорожчі ніж в нас , нормальне молоко біля 1 євро. Як на мене, дорогі соки і йогурти.Дорогі морепродукти.А якщо харчуватиися поза межами дому, то ціни порівняно з болгарськими на порядок дорожчі. Найдешевше, якщо харчуватися у піццеріях чи закладах швидкого харчування ( але для мене, наприклад, неприйнятне таке харчування- можна раз-два сходити, але ж не щодня. Міні-піцца на одну людину вартувала біля 2-3 євро). А якщо піти поїсти у бар , то на двох звичайна вечеря ( без надлишків) обійдться в 30-35 євро.І тут теж дорогі соки-напої ( актуально, коли з дитиною, якій завжди треба щось попити. В кафе сочок може коштувати 5 євро )
     
  13. Fiancee

    Fiancee Well-Known Member

    Відповідь: Закордонна подорож для "початківців"

    Ні, то не так. Віза коштує 35 євро. Тих 35 євро Вам мабуть не вистачить навіть на один день харчування в Чорногорії Зараз євро дуже зросло, то виходить ще дорожче. Ми були і там, і там, то мені також більше подобається Чорногорія. Але там все ж виходить досить дорожче, ніж у Болгарії. До прикладу, за ті гроші, що ми відпочивали 2 тижні у вересні в Чорногорії мої батьки відпочивали 3 тижні у Болгарії в липні Та попри економію цього року ми знову хотіли б у Чорногорію. Я Вас ні до чого не агітую, просто щоб Ви розуміли то все.
    Ну і ще додам про закордонні паспорти, все ж то би було добре зробити Вам їх швидше, по можливості. Адже на літо багато хто планує закордонний відпочинок і відповідно зростає кількість бажаючих отримати закордонні паспорти і плюс політична ситуація в країні також додає ажіотажу. Щоб Вам не довелося довго чекати. Якщо їхатимете через тур фірму, то треба буде завчасу запланувати, оплатити, а для того потрібні паспорти.
    А для кращої орієнтації подивіться теми про відпочинок і у Чорногорії, і у Болгарії. Там дівчата гарно описують і про ціни, і про все решта.
     
  14. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Закордонна подорож для "початківців"

    Краще вклеюйте відразу, а то потім знов у чергах пробиватися.

    Ажіотаж зараз чималий у ввірах, не затягуйте з поданням на паспорти.
     
  15. allja

    allja Well-Known Member

    Відповідь: Закордонна подорож для "початківців"

    Намагаюсь так робити)) Просто то все вперше і більше переживаю за дитину, аніж за нас;)
    Щодо ситуації в країні, то теж так думаю, адже відпочивати все-рівно люди будуть, а наскільки я знаю, то Болгарія від Криму не далеко "втікла" (це я щодо цін)

    Я, власне, і створили цю тему, щоб почути різні думки і щось вирішити вже тоді;) Щодо паспортів, то звичайно, будемо намагатись швидше зробити, але вже як вийде...
     
  16. Megan

    Megan Well-Known Member

    Відповідь: Закордонна подорож для "початківців"

    Та якби то... 2 тижні тому вписувала молодшого в паспорт - мусіли фотографію робити. А 2 роки - це вже солідний вік.
    Ну і про паспорти- добре радять дівчата, краще подати вже. Платити потрібно при поданні документів.
     
  17. allja

    allja Well-Known Member

    Відповідь: Закордонна подорож для "початківців"

    Дівчата, можливо хтось порадить хороші турфірми, щоб можна було подивитися їхні тури? Можна в ПП. Буду вдячна!
     
  18. fiesta

    fiesta Well-Known Member

    Відповідь: Закордонна подорож для "початківців"

    У Львові туроператор Міст-тур, багато інших тур-агентів продають їхні тури. Ще є Піраміда.
    Але що б в турфірмі не казали, все перевіряйте в інтернеті. Бо ті їхні "300 метрів до моря" потім можуть бути міряними поперек, а не вулицями з поворотами та ще й до набережної, а пляж - ще далі...
     
  19. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Закордонна подорож для "початківців"

    Міст тур якраз останні кілька років має "спеціалізацю" власне на Чорногорії. Тому, якщо обирати відпочинок у цій країні, то справді варто до них звернутися.
     
  20. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    Відповідь: Закордонна подорож для "початківців"

    вони там значно дешевші і свіжі, не до порівння з тим що в нас.