Запали свічку!

Тема у розділі 'Що у світі чувати?', створена користувачем odree, 25 Листопад 2009.

  1. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    Дивлюсь по 12-му каналу "Голод-33", охоплює просто шалений жах. ТОй фільм треба показувати примусово всім, особливо тим, хто каже, що то все казки,і не було такого. Нелюдство.
     
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Запали свічку!

    Ми дві свічечки запалили. Одну на підвіконні й одну на покутті. Завтра на парохії молитимемося панахиду за невинні душі...
    Говорила з батьками, то теж сумували, що мало свічок у вікнах горіло цього року. Сумно, але на жаль правда, що то все політика влади теперішньої. Бог їм суддя...
     
  3. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Запали свічку!

    І в нас було мало свічок, тільки сусіди навпроти запалити, а в решті будинків, щоь не спостерігала. Можливо дійсно не помітила, бо то приватні будинки, могли і з іншого боку поставити. Однак, інформації в ЗМІ дійсно мало було. Минулого року всюди говорили, що сьогодні день жалоби, а цього року по ТБ фактично не говорили про це.
     
  4. kvVItKA

    kvVItKA Позитив року 2013

    Відповідь: Запали свічку!

    щойно погасила в нашому вікні.
    ввечері проїжджали містом то в багатоповерхівках в 1-3 вікнах свічки горіли. сумно.
    вічна пам"ять невинним жертвам
     
  5. Sandoryk

    Sandoryk Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    Ми теж запалювали свічку, та й на вулиці у сусідів світились свічки! Бабця розкувазувала як моя пра-пра баба з дідом повмирали під плодом в час голодомору - це дуже страшно!
    Їхала до дому бачила що в Сокільниках біля центральної дороги запалили багато свічок, зараз ще горять!
     
    Останнє редагування: 27 Листопад 2011
  6. Alexx

    Alexx New Member

    Відповідь: Запали свічку!

    Для нашої сім"ї цей день жалоби дуже важливий. Моя мама з Черкащини і її батьки були очевидцями того страхіття. Багато їхніх родичів і друзів повмирало.... Там був найбільший голод. Я просто не можу зрозуміти, як ТАКЕ можна забути і замовчувати....??? В голові не вкладається.
    Мені дуже добре в пам"ять врізалось кожне бабціне слово про ті страшні роки. І як люди пережили то все.... і допомагали один одному...і не втрачали людської подоби.... Найбільше запам"яталось коли бабуся розказувала, як вони раділи коли прийшла весна і розпускались перші листочки... і вони їх їли... і це було для них так смачно... Тепер завжди коли бачу, як розпускаються дерева, згадую бабусю і її розповіді про це.
    Кожен рік в цей день ми всі збирались в бабці і слухали, як вона переказує ті всі події.... і кожне слово на пам"ять знаю, але кожен раз плачу.... а цього року вже й бабці нестало.... Але всерівно ми з мамою всіх пам"янули і свічки запалили... Дівчата, так сумно.....
     
  7. Bobas

    Bobas New Member

    Відповідь: Запали свічку!

    Колись і моя бабця про події того часу розказувала( вона зі Сходу була) і її батько був священиком, розповідала, як ховали всі речі із церков і за це вбивали. А самі страшні розповіді то були про людоїдство. Запалили і ми свою свічечку...На Патона їх трошки світило, що радує..люди не забули..
     
  8. Barnaulka

    Barnaulka Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    Я палила свічку потайки від хазяйки. Їй абсолютно однаково, що то був за день. Вона кілька днів підряд свій дн святкувала...
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Paradise

    Paradise New Member

    Відповідь: Запали свічку!

    Ми теж палили свічку в пам'ять жертв геноциду,........дуже вразив фільм про голодомор, теж вважаю, що кожному потрібно його подивитися, хоча б для того, щоб цінувати те що маємо...
     
  10. Відповідь: Запали свічку!

    Моя бабуся з Пятихаток. Теж часто розповідала про те що пережила в дитинстві. Розповідає та плаче... і ми з нею.
    У неї в ті роки померла її сестра і братик, батько. Розповідала , як вона малою голодною та розпухлою разом з мамою ішла просити хліба до рідної маминої сестри. ЇЇ чоловік працював поліцаєм, тому хліб мали. Але вона не пустила їх на поріг, через двері кричала не пущу голодранців( . Розповідала як вони варили на шкіряному ремні суп.. як їли траву і зимою копали коріння... розповідали про канібалізм...Боже страшні історії , невигадані пережиті вживу.
    У нас на трьох вікнах стояли свічі. В кожну сторону. Щоб всі бачили.

    Дивуюсь як люди на сході-півдні України не сприймають цієї трагедії. Це ж їхні бабусі-дідусі пережили ЦЕ страхіття. У нас на заході такого не було.
     
  11. Sandoryk

    Sandoryk Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    24 листопада о 16 год. відбудеться Загальнонаціональна хвилина мовчання та Акція «Запали свічку».

    В рамках загальнонаціональної акції «Запали свічку пам'яті» мільйони українців запалять свічки у своїх вікнах.

    [​IMG]
     
  12. ELEGANCE

    ELEGANCE Active Member

    Відповідь: Запали свічку!

    Як добре що ви нагадали а то геть забула-вилетіло з голови. Обовязково запалимо.
     
  13. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    [​IMG]
    Вічная пам"ять.. Обов"язково запалимо свічку, як і щороку.
     
  14. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    [​IMG]
    Ще на рік далі від того страшного часу.. Свічка у вікні.. Чи можемо ми зараз уявити собі вповні, як воно - повільно вмирати від голоду чи животіти всупереч йому? Дай Боже ніколи того не знати ні нам, ні наступним поколінням. І не забути. Вічна пам"ять..
     
  15. olenkastar

    olenkastar Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    Я теж запалю свічку в знак того, що було то місце в історії. Але от переживати і уявляти - не хочу, бо негативні думки як магніт притягують такі самі ж події. Я собі краще уявлю, як наша країна розвивається і робиться сильною, як добре жити нашим дітям і щоб вони знали лише щасливе і здорове життя!
    Хай свічечка палає і згорить усе негатвне у тому вогнику! ХАй підуть від тисячів свічок думки про щасливе майбутнє!
     
  16. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    Може, й так. Але не хотілося б, щоб запалювання свічок у цей вечір перетворилося у щорічний символічний ритуал .. спалювання негативу. Для мене це поминальний день. Хоча я теж хочу для всіх нас лише щастя, здоров"я і миру.
    Це правда, що з часом все набуває іншого забарвлення для тих, хто народився після. Війна, голод, репресії - теми з підручника. А для моєї бабусі це реальні страшні сторінки її життя. І деколи варто уявити себе на місці тих людей. Щоб не зачерствіти душею і не сприймати як звикле байки про "перегибы и недочеты" та суху статистику жертв..
    І здається мені, що не буде у нас щасливого майбутнього, поки не зробимо висновків з уроків історії, а до цього нам ще далеко.
     
  17. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    Ми теж приєднаємось до думок Оленкистар і запалим вогник .
     
  18. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Відповідь: Запали свічку!

    Мій дідусь народився у Сумській області. Коли він був маленький, його батьки померли, і його з старшими сестрою та братом забрав до себе їхній дядько. Він так і не одружився, бо з дітьми він був не таким завидним парубком))). Коли настав голодомор, він усе віддавав дітям, і сам помер тихо на печі. В нього таке було складне ім"я - постійно його забуваю, але про цю людину буду пам"ятати до кінця життя. Дякую йому за своє життя!!!
     
  19. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    Горить свічечка на аватарі, запалю у вікні. В церкві на службі Божій за померлих також молилися і за невинних жертв Голодомору. Вічна пам"ять. Не дай Боже повторитися такому жахові для українського народу.
     
  20. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    Я мені хотілося б, щоб було усього потроху. Бо має бути і пам"ять, але й обов"язково - періодичний ритуал. Таким шляхом створюються традиції (може, в цьому випадку то не ідеальне слово - мається на увазі щось дуже стійке). А ще важливо пам"ятати не тихенько собі, а відкрито - щоб всі навколо знали про нашу позицію, про нашу пам"ять. І хай чи то сусіди, чи то люди з інших країн бачать, що Україна шанує пам"ять про трагічну сторінку своєї історії.

    А будемо шанувати ми - то будуть і інші шанувати.