Запіканки

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Melisa, 17 Листопад 2008.

  1. Florena

    Florena Member

    Відповідь: Запіканки

    Сьогодні робила запіканку,так як залишилось трохи картоплі після приготування мясного салату,отже у форму викладала шарами:картопля різана тонкими плястерками,порей-кільцями,шинка невеликими смужками, печериці,броколлі все залите сумішю яйце+майонез+вершки+сир,зі спецій сіль,перець,паприка.
     
  2. DILEMMA

    DILEMMA New Member

    Відповідь: Запіканки

    Хочу поділитись з вами рецептом запіканки:
    фарш мясний(з цибулькою)-500 г.
    баклажани-3 шт
    картопля-6 шт
    помідори-3шт
    сир-250г
    соус"Бешамель"
    Баклажани нарізати кружочками і пополоскати в соляному розчині в розрахунку 1 ч.л. солі на 1/2 ст. води.
    Розчин злити.Обжарити баклажани з 2 сторін на олії.Вистудити.
    Картоплю порізати кружочками, посолити і обжарити на сковороді до готовності.
    фарш обжарити на сковороді, змішати з обжареною цибулькою, посолити, поперчити.
    Помідори порізати кільцями.
    Викладаєм шарами в гусятницю:
    -картопля
    -фарш
    -помідори
    -баклажани
    Шари чергувати, поки не наповниться кастрюля.
    Зверху залити соусом, посипати тертим сиром і запікати в духовці біля години.
     
  3. Nuson

    Nuson New Member

    Відповідь: Запіканки

    Робила я вчора таку http://relax.ua/kulinar-recipies/che...ekanka/lang/ua запіканку, але з смородиною. Смачна получилась, але трохи кислувата, треба на верх щось солодке накладати.
     
  4. Відповідь: Запіканки

    Я останнім часом часто готую запіканку з картоплі.

    В форму для запікання, змащену олією, викладаю картоплю порізану кружальцями - не дуже товстим шаром. Зверху ще даю трохи олії, перемішую. На картоплю - шар моркви півкільцями (чи потерти на великій терці). Солимо, перчимо, витискаємо смужки майонезу. Далі - шар м'яса невеликими шматочками (куряче та індиче філе готується швидко). Поверх м'яса - цибулька порізана півкільцями. Знову сіль, перець, трохи майонезу. На верх викладаємо шар печериць порізаних пластинками. Робимо заливку (небагато, з пів склянки) - змішуємо сметану, майонез, томатний соус і трошки молока. Заливаємо нашу запіканку і відправляємо в духовку. Печемо приблизно годину (пробуємо вилкою на готовність), в кінці притираємо твердим сиром і ще на кілька хвилин у духовку. Все! Можна смакувати! :girl_yes:
    Ага, мало не забула! Останнього разу я брала свинину, але перед запіканням замаринувала із цибулею та спеціями, як для шашлика на кілька годин. І м'ясо викладала на самий низ. Було просто СУПЕР! :):i-m_so_happy::good:
     
    Останнє редагування: 4 Березень 2011
  5. hrystusja

    hrystusja Well-Known Member

    Відповідь: Запіканки

    Присіла я останнім часом на запіканки. Продукти не дорогі, роботи не багато, а значно смачніше нам а ніж картопляне п"юре наприклад з курячою відбивною. Сьогодні готувала з картоплі і начинка була з курки, грибів, моркви, цибулі, помідорів. Зверху багато тертого пармезану і свіжий кріп. Смакота:nyam2:.
    Ще якось робила з картоплі, а начинку робила з цибулі, моркви та капусти. Це все тушила в томатному соусі. Також було дуже смачно.
     
  6. Venus

    Venus New Member

    Відповідь: Запіканки

    Поділюся гарним рецептом запіканки - знайшла вчора в інтернеті. Звичайно, я не дуже дотримувалася рецепту в плані ваги картоплі і цуккіні :girl_wink:, напевно їх таки було більше. Та й не було в мене стільки видів сиру - обійшлася одним пармезаном. Але соус робила за рецептом - дуже смачно! Думаю, майоран зіграв не останню роль:nyam2:

    Запіканка з картоплі і цуккіні

    Необхідні інгредієнти на 4 порції:
    1) 500 г картоплі;
    2) 300 г цуккіні;
    3) 60 г вершкового масла;
    4) 40 г сиру фонтина чи емменталь;
    5) 40 г пармезану;
    6) 30 г муки;
    7) 1 гілочка свіжого майорану можна 1 ч. л. сушеного;
    8) 1 ст. л. панірувальних сухарів;
    9) мускатний горіх;
    10) мелений чорний перець, сіль до смаку.

    Для соусу бешамель:
    1) 2 ст. л. вершкового масла;
    2) 2 ст. л. муки;
    3) 1/2 л молока;
    4) мускатний горіх, соль.


    Приготування. Картоплю помийте, відваріть в мундирі до напівготовності. Почистіть. Наріжте картоплю і цуккіні кружечками.
    Натріть пармезан і фонтину. Змажте вогнестійку форму вершковим маслом (60 г), посипте панірувальними сухарями.
    В формі розкладіть рядами по черзі картоплю і цуккіні, поперчіть і посоліть.
    Овочі посипте половиною тертого сиру і майораном.
    Соус бешамель: розтопіть в каструлі вершкове масло, додайте муку і змішайте добре, щоб не було грудочок. Зніміть з плити і через 1 хвилину додайте молоко. Поставте на плиту і варіть 10 хвилин, постійно перемішуючи. Посоліть, додайте тертий мускатний горіх.
    Духовку розігрійте до 200°С. Овочі полийте соусом бешамель, посипте рештою тертого сиру і запікайте в духовці 30-35 хвилин.
    Пармезан можна замінити іншим твердим ароматним сиром, а фонтину - солодкуватим німецьким чи голландським сиром: маасдам чи дамталер.
    [​IMG]
     
  7. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Запіканки

    А я хочу поділитися рецептом рисової запіканки, яку ми з моїм малюком дуже любимо.:nyam2: Цей рецепт правда видумала я сама, але виходить дуже смачно.
    Спочатку варю десь з 2 склянки рису щоб був густий, якщо виходить рідкуватий, то відкидую ще на друшлак. Потім гарно збиваю міксером 4 яйця з цукром (цукор кому як смакує, можна робити ледь підсолоджену, а можна сильно солодку), я даю десь з пів склянки, щоб малому не дуже солодке було. Потім виливаю в форму в два шари, між них кладу яблука і в духовку. Отакий простенький рецептик, зато дуже смачно. Замість яблук думаю можна покласти якісь інші фрукти, чи ізюм.:girl_wink:
     
  8. Solomi

    Solomi New Member

    Відповідь: Запіканки

    Дуже простий і швидкий рецепт - запіканка на батоні

    різані помідори, різана ковбаска і збиті яйця

    цю суміш викладаємо на шматок батону ,і перевертаємо швидко на гарячу пательню ,притискаємо , щоб схопилося яйце, і зверху трохи посипаємо тертим сиром, накриваємо кришкою ,запікаємо 5-7 хв.
     
  9. DarkNess

    DarkNess New Member

    Відповідь: Запіканки

    хтось може мені розказати, як правильно це зробити? Можна, н-д, заморожене масло швидко потерти і тоді вилкою розмішати з рештою інгрідієнтів? І як його викладати в форму, щоб рівномірно получилось?

    Я ізюм додаю в рис, а посередині можна ще покласти кружальця бананів і змастити тоненько медом, тож дуже смачно :nyam2:
     
  10. zorkas

    zorkas Member

    Відповідь: Запіканки

    Дуже люблю отаку просту запіканку але роблю без пропорцій. На бритванку кладу нарізану картопельку, мяско, помідор перець солодкий можна і цибульки, і моркву, спеції, зелень, чуть води і олії. час від- часу помішую, або щоб немішати накриваю фульгою. наприкінці готування наверх шаром натерти сир. І залишити на 5-8 хв.
     
  11. Marinonka

    Marinonka New Member

    Відповідь: Запіканки

    Сирник а- ля Чізкейк з подвійною глазур'ю

    інгредієнти:
    Для основи:
    200 г пісочного печива , типу « Ювілейне»
    40 г вершкового масла
    1 яйце
    для начинки:
    200 г жирного сиру (у мене - 9 :wacko:
    200 г жирної сметани (у мене - 25 :wacko:
    3 яйця
    3 ст. ложки цукру
    для глазурі:
    перший шар
    1 банка вареного згущеного молока ( 350 г)
    50 мл вершків ( 10 :wacko:
    30 г масла
    другий шар:
    1 плитка молочного шоколаду
    30 мл вершків
    30 г масла

    Приготування:
    1.В цей раз мені хотілося , щоб основа була не зовсім пісочної , а більше бісквітної і не кришилася особливо , коли нарізати буду готовий торт , саме тому додано яйце.
    2.Ітак , печиво розкришити (можна руками , можна в блендері , можна покласти в мішок , накрити рушником і постукати по ньому качалкою ; я взяла товкач від своєї ступки і їм , прямо в мисці , растолкла ) . 3 ) Додати розм'якшене масло і вбити яйце , добре вимісити .
    4.Готовое «тісто» відправити у морозилку на 5 хвилин , щоб трохи « зчепилося ».
    5.Дно рознімної форми викласти пекарської папером. Духовку нагріти до 200С.
    6.Тесто дістати з морозилки , розподілити по формі. Стінки намагайтеся робити вище, щоб потім для всієї начинки місця вистачило
    7.Распределілі - знову в холодильник хвилин на 30 , або , якщо часу не багато вільного , то в морозилку , хвилин на 10
    8.По витікання указананного часу , форму з тестом дістати з холоду і відразу ж відправити в розігріту духовку. Випікати хвилин 8-10 .
    9.Винуть , трохи остудити . Температуру в духовці знизити до 180С
    10.Пока основа випікається , готуємо начинку : сир , яйця , цукор викласти в миску і збити блендером (або в міксері , або протерти через сито сир , а потім змішати зі збитими яйцям і цукром). В кінці додати сметану і ще раз збити. Маса вийде рідкою і повинна бути без грудочок
    11.Виліть начинку на тісто -основу , випікати на водяній бані 40-50 хвилин. Дістати , ножем « пройтися » уздовж стінок , відокремлюючи від них (якщо припеке ) пісочний корж. Це дозволить уникнути тріщин на поверхні торта. Остудити спочатку при кімнатній температурі, потім - у холодильнику години 3-4
    12.Форму необхідно щільно обернути фольгою , щоб уникнути попадання води у всередину. Поставити її на деко ( у форму для запікання або сковороду , т.е в тару , більшу за розміром , ніж та , в якій випікаєте сирник .
    13.Я поставила в сковорідку. Наповнити деко гарячою водою , так , щоб вона доходила до середини форми з тортом. У такому вигляді всю конструкцію відправляємо в духовку. Порада: спочатку деко помістіть наполовину в духовку , а вже після наповнюйте його водою , в іншому випадку ризикуєте всю воду пролити , поки донесете .
    14.Глазурь : поливати глазур'ю потрібно вже добре остиглий сирник .
    15.В кухлик / каструльку наливаєте вершки , кладете згущене молоко і масло , помішуючи , нагрівають на середньому вогні , поки маса не стане рідкою
    16.Немного остуджуєте , виливаєте на торт і розрівнюєте . Даєте остаточно охолонути (можна в при кімнатній температурі , можна в холодильнику , можна в морозилці.
    17.В цей час готуєте другий глазур за тим же принципом : шоколад покришили в каструльку , додали масло , вершки , помішуючи , нагріли , поки маса не стане рідкою і однорідною. Остудили , вилили поверх згущеного молока . Дали застигнути ( з такою глазур'ю я цей чізкейк робила , подивіться, якщо наочний приклад потрібен
    18.Теперь можна сирник акуратно вийняти з форми і подавати
     
  12. Sjanulka

    Sjanulka Загублений

    Відповідь: Запіканки

    в запіканки кладуть сиру чи варену картоплю? ))) і мяско сире чи варене? а решта продуктів моркву, цибульку на сковороді тушкувати чи все сире? Дякую
     
  13. Krasynja

    Krasynja Щаслива мамуся!

    Відповідь: Запіканки

    я все сире запікаю, тільки сиром в кінці затираю.
     
  14. mazepynka

    mazepynka Well-Known Member

    Найчастіше роблю рисову запіканку з яблуками + масло, яйця, цукор.