Жінка в християнстві

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Orman, 5 Жовтень 2017.

  1. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Питання і пропозиція.

    Як для дітей ви організовуєте Великий піст? Я дотримуюсь тієї думки, що як пробамкає 14 років, то вже трохи пізно починати постити. Я не про обмеження в їжі, а про будь-які обмеження з поясненням для чого на період Великого посту ми їх вводимо.
    З якого віку? Як пояснюєте?

    Прочитала в одному блозі, що мама для себе одягає на руку браслетик фіолетового кольору на Піст, як нагадування. Я думаю, Варварі таке підійде. В чому обмежувати не придумала. Вона нічим не зловживає.

    Пропозиція: вже потепліло, зустрінемось?
     
  2. Mika

    Mika Active Member

    Для себе вже кілька разів практикувала піст без соціальних мереж. З 10-річним сином не знаю чи вийде разом так попостити, але спробуємо.

    Надіслано від мого SM-G960F, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Варварі сім років, вона не знає про існування соцмереж.
    Мені в голову приходить тільки обмеження мультиків, але вона і так не багато їх дивиться, і в нас нема точно визначеного часу скільки вона їх дивиться, в будні дні в районі години, в суботу - дві. Але якщо треба, то ми скорочуємо час без особливих нарікань з її боку.
     
  4. Mika

    Mika Active Member

    В римо-католицькій церкві обмеження у їжі лише у п'ятницю. Щодо якості - без м'яса, щодо кількості - 2 рази легкий перекус і раз досита. Але завжди варто відмовитися від того, від чого відчуваєш залежність.
    Варвара - золота дитина.

    Надіслано від мого SM-G960F, використовуючи Tapatalk
     
  5. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    А може не через призму обмеження? А якби додати якусь обов'язкову справу раз на день чи тиждень? Таке собі діло милосердя? Або молитву? Молитися за хворих дітей / бідних людей?

    Я то між іншим давно хочу спитати - коли і як вчите молитви? В кого який досвід?

    Ви про зустріч жіночо-християнську? В які то може бути дні - будні чи вихідний?


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  6. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Додати буде обов‘язково.

    З народження разом молимося перед сном. З якогось часу заохочуємо повторювати молитву за дорослими. Спеціально як вірш не вчили. Михайло так собі повторює. Але всі стають на коліна і складають руки, включно з третьою дитиною якій 2,5 роки. Але це вона сама хоче, і робить вигляд що хреститься, якщо б вона не надавалась до співпраці, я б її не чіпала в такому віці.
    --- дописи об"єднано, 4 Березень 2019 ---
    Я більше зустріч бачу в форматі - тематична форумівка. Особливо на перший раз.
     
  7. HappyViki

    HappyViki Well-Known Member

    Напишу трішки, як у нас у сім'ї. Я виховувалася у православній сім' ї. У ній же ж бабуся мене привчила до молитви та суворого посту. Відповідно, що стосується їжі, я постую також суворо: вживаю лиш продукти рослинного походження. Діти та чоловік: середа та п'ятниця страви без м' яса. Таке собі обмеження, насправді, бо вони в мене такі, що можуть на хлібі та на воді. Зазвичай, у піст ми не ходимо по кафешках та на піцу. Не вмикаємо музики, мультиків це не стосується:) Обов'язковою для усіх членів сім' ї під час посту є покаянна молитва Єфрема Сиріна. Діти її люблять. Також на піст є обов'язковою 1-2 справи милосердя. Минулого року випікали з малою паски у будинок престарілих, цього року плануємо відвідати теж із сюрпризом солодким. Доня дуже цього хоче. Ще щось обов'язково придумаємо. Молимося від 3 років, приблизно. Так, щоб свідомо, більш-менш. Менший (4 р. ) молитву до ангелика. Старша (7,5 р.) дорослі молитви. Інколи просить помолитися із нею вервицю, але це не моя заслуга, цьогоріч хресна мама навчила у Меджугорії. Якось так.
     
    • Подобається Подобається x 6
    • Корисно Корисно x 1
  8. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Малий 10 років, минулого року була практика читання Святого Письма в час посту. Кілька років тому читав сам дитяче Євангеліє.
    Теж думаю в який спосіб ще долучити до посту.
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    @Orman а у вас типу батьки стають до молитви, а діти підтягуються за бажанням? Молитеся звичні молитви чи своїми словами?
    @HappyViki ну ви взагалі крута в тому плані, що молитву Єфрема Стрійського з дитинства організували дітям. А як подаєте - в сучасному перекладі чи тому старому церковнословянському? Як ви їм пояснюєте оті всі прохання, про які там йдеться?

    І ще загальне питання - як пояснюєте дітям навіщо треба молитися ?


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Нє, в нас не ліберальний орднунг, всі стають молитися, коли каже мама. Просто ми з чоловіком завжди ввечері молилися до народження дітей і потім теж, діти в це вливаються природно, і відповідно до віку і розуміння, спочатку просто слухають і щось повторюють, потім я заохочую приєднуватись.

    Потребу молитись обґрунтовую тим, що Бог для нас багато робить - це подяка, і можна щось попросити (здоров‘я, щасливу дорогу). Молимось своїми словами (інколи пропускаємо), потім Отче наш і Богородице Діво, на вихідних (коли разом з чоловіком вкладаємо спати) ще Царю Небесний.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  11. HappyViki

    HappyViki Well-Known Member

    @Retaret, скажу так. Моє справжнє навернення до Бога відбулося за 3 роки до народження дітей. Тому я, під впливом свого духовного зростання, багато молилася з ними із самого народження. Молитву Сиріна читаємо у сучасному перекладі. Саму молитву ми не розбирали ще так конкретно, її обговорюємо частково, по мірі виникнення запитань у старшої. В плані, що таке "смиренність", "чистота", "пустослів'я"...
    Молитва - розмова із Творцем, Батьком. Заохочую до молитви у формі подяки. Мені подобаються деякі харизматичні практики, де йде молитва у формі подяки та прослави. Пропоную дітям подякувати за те, що хочуть, така форма молитви їх не обтяжує. Ну і Бог є любов. Коли хворі, то прошу, щоб молилися один за одного, стараюся донести про велику користь спільної молитви. Проте, у меншого зараз такий вік, що йому, бачу, не цікаво у церкві і він не дуже із задоволенням туди йде. Сам по собі хлопчик дуже слухняний, як стане у церкві, так може і не крутитися зовсім, що, відповідно, йому не до душі. А тепер взагалі взяв собі за звичку до чоловіка на руки залізти і там виспатися до кінця служби... :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    добралася до ноута, то скажу пару слів більше.
    Я з малою почала молитися десь після її 2р, тобто почала молитися вголос вранці. Отче наш і Богородице вона вивчила дуже швидко, здається досі і знає ті молитви, бо просто чує від мене. Але ми молимося і зараз так десь після сніданку, часто я на жаль таки забуваю, особливо з появою меншого. ПОчинаємо з подяки. Так мені завжди радить духівник - навчитися дякуати і дійтей навчити. Тому дякуємо за нічку, за сон, сніданок і що там ще прийде в голову по читуації. Просимо про гарний настрій, добру прогулянку, щоб не сварилися сьогодні, щоб татко добре попрацював і швидше нині прийшов. Але часом є такі кумедні випадки, воно ще наразі таке "вікове", але думаю як то мудро пояснювати. От розбила влітку колінце, є буба, болить. Не памятаю вже хто і як радив молитися. Дитина сама стала і помолилася, а потім дивиться на ніжку і каже - от бачиш а бубочка далі є, не допомогло молитися. Або я кажу , що помолимося , Боженько нам допоможе, а вона кричить - мені не треба допомагати, я вже велика, я сама всьо можу!
    Зараз теж часто зачіпає питання життя і смерті, де вона була, коли мама до школи ходила )) теж стараємося пояснювати все з точки зору Бога - спочатку була в Бога така зовсім маленька, а потім Він її нам прислав. Померти - це полетіти жити до Бога.

    Молитву Єфема я відносно не так давно відкрила для себе. Дали мені запис наук, де власне кожне прохання трактується, але в старослов'янській мові. То як я то все прослухала, а потім перечитала укр.переклад молитви - ну не те воно мені. Наші слова не містять того змісту, тобто кожне слово замінити лише одним нашим то нереально.

    Про навернення - так, погоджуюся. Якщо сам не маєш внутрішнього пережиття зустрічі з Богом, то вчиш дитину по суті ритуалів і традицій, і самого Бога насправді показати просто не можеш. Я теж була навчена молитися вечорами, в церкву ходити. Але навіть і це дало свій плід в моєму випадку.

    А мами мають особисту молитву? Яку і коли знаходите час? бо я і вперше і вдруге - з народженням дитини втрачаю особисту молитву. Дуже важко відновлювати потім.
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Тільки коли сплять - вдень або вночі. Для мене тиша є обов'язковою умовою.
    Коли гуляла з возиком/слінгом і мала спала, то йшла в тиху частину парку і там собі могла кілька слів сказати
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Умовно особисту маю зранку, після того як Варвара пішла в школу. Діти все одно крутяться навколо, і я вголос їм читаю Біблію (я майже завжди маю для себе якийсь план читання, і от з нього читаю), інколи Михайлик щось питає. Роблю записи - дуже допомагає, хлча я раніше не розуміла що це всі пишуть.
     
  15. VikiTiki

    VikiTiki Well-Known Member

    Я навпаки стала частіше молитися із появою діток. Під час годування я завжди молюся. Найчастіше це розарій. Для зручності обручку замінила вервечкою, щоб будь-коли була під рукою. Або просто багаторазове повторення Ісусової молитви.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Matvijko

    Matvijko Мамуся в декреті...

    Якщо вам подобається харизматична прослава, то можу порекомендувати курс руах, ми з чоловіком його пройшли зараз ідемо на другий курс, дуже гарно там подають лекціі. Шкода що не при всіх церквах його проводять.
    Від себе скажу, що наші діти не дуже хочуть з нами молитись ім простіше лягти на ліжко і тоді собі Отче Наш і Богородице відмовляють, а потім дякують Богу за все, зазвичай за іграшки і батьків.
    Матвію в липні 6, то після того, як ми почали відвідувати рух християнських сімей, де дітям показують мультики чи відео на Божу тематику, в нього з‘явилось багато питань, тому трохи бесідуємо на ту тему, але є такі питання, що навіть не знаю що відповісти. Тому почала читати Святе Письмо активніше, щоб знати як спілкуватись здитиною.


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 3
  17. Orman

    Orman Модератор-бомба

    тут мене практично осяяло. Це далі про цитату Павла про дітонародження. Так от, мій чоловік був в середу в церкві, і сьогодні пішов. А я не пішла, бо служба на 19 год., а тоді я вкладаю дітей.
    Тобто, для мене як для жінки і матері, достатньо мого служіння дітям (за умов викладених в цитаті з Євангелія), мені не треба прикладати таких зусиль як чоловіку, бо я ВЖЕ їх прикладаю до своїх дітей, і моя праця там на небі зараховується. Я маю свою "ділянку" служіння.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  18. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    Колись давніше на фб в групі підтримки гв одна мама запитала, чи можна годуючим постити, в коментарях крім холівару, відповіла дружина священика, дуже мені сподобалося. Звичайно, я не передам те що вона написала, я так не вмію гарно, але суть така, що ми би хотіли, щоб наше життя було таким же як і до дітей, але ми не можемо про них забути, навіть якщо йде мова про Бога, відвідувати всі літургії, їздити в паломні поїздки, молитись як звикли чи дотримуватись суворого посту
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    Закину сюди, Оскільки тут сама недавно питала про молитву.
    Отаку хорошу річ зробили єзуїти для тих хто не має часу на молитву iMolytva


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  20. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Греко-католицька Церква має новий додаток (і там ще кілька вже існуючих вказано).
    СпільноТи: новий мобільний додаток

    А ще є (римо-)католицький додаток Laudate. Є кількома мовами. Польська, англійська, іспанська та інші. Української нема.
    Є порядок меси, Літургія Годин...

    З такого що для обох обрядів - щоденне читання Біблії, роздуми, щоденна молитва, розарій, Хресна дорога.
     
    • Подобається Подобається x 2