Вишивана сорочка

Тема у розділі 'Вишивання', створена користувачем Chortenia, 21 Грудень 2006.

  1. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    [mod]
    у відповідь на 135 запитання про кількість тканини на вишиванку :girl_crazy: тема тепер має закріплений топ (для тих, кому ліниво читати і користуватися пошуком), а для тих, кому буде ліниво читати топ, модератор зробить жовий або червоний подарунок [/mod]
    Імель: в цій темі обговорюємо теоретичні аспекти вишивання сорочки.

    Ось підбірка найчастіших запитань та відповідей. Прошу бути пильними та не повторюватися:

    Оздоблення вирізу/горловини чоловічої сорочки обговорюється тут, ще також тут, тут, тут
    про оздоблення комірця і не тільки технікою зубцювання, і тут,
    про розташування взору на реглані
    защіпки на рукав 1, 2
    про кількість полотна на сорочку 1, 2, 3
    кутасики 1, 2, 3, 4

    Тема для фото завершених вишиванок знаходиться за цим посиланням: Вишивана сорочка. Завершені роботи
    Для процесів вишиванки в роботі маємо окрему тему.
    Бісерній вишиванці також виділено окреме обговорення.
     
    Останнє редагування модератором: 26 Травень 2014
    • Подобається Подобається x 2
  2. ljudviga

    ljudviga Active Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    купувати блузку, щоби розпороти? Тоді золота вишиванка буде.
     
  3. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    дівчата, схоже Ви геть не читаєте моїх відповідей, ні першу ..про виточки, ні другу... я ж написала якщо МАЄТЕ... це найпростійший варіант, оскільки викрійки в неті не ідеальні, і їх потрібно підганяти.. це моє імхо. удачі
     
  4. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    допоможіть розібратися з викрійкою чоловічою вишиванки. чесно, я гуглила, але мені не допомогло. це моя перша викрійка в житті - запитати в когось в живу не маю.
    червоним кольором я обвела перед сорочки (якщо я правильно розумію). там написано "лінія згибу" - я так розумію, що на тканині я симетрично відображаю цей шматок викрійки по лінії згибу і отримую перед сорочки. а що таке "центральна лінія передньої частини"? коротше кажучи, де мені розміщувати вишивку на передній частину сорочки? де має бути її середина? і що то за овали намальовані між лінією згибу і центр лінією?
    [​IMG]
     
  5. Borsychok

    Borsychok мамуська-пампуська

    • Інформативно Інформативно x 1
  6. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Almariel,так виглядає, що сорочка на гудзики буде. оті "овали", то для гудзиків петлі. оскільки сорочка на запАх, то центр сорочки і лінія згину не збігаються. бо одна частина заходить на іншу
     
  7. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    пояснили зрозуміло, але подивіться на фото готового виробу - не видно, щоб сорочка на гудзики була. чи може схема не відповідає викрійці?
    [​IMG]
     
  8. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    там просто застібка йде не до низу сорочки. бачите лінію впоперек, це кінець застібки, але ви можете робити більшу.. кружочки - я б радила пришивати маленькі кнопочки.. центральна лінія - це середина сорочки, тре вишивати до неї, від тої поперечної мітки і до низу сорочка буде зшиватись.. але буде видно шов.. можна шити і без шва.. порсто тре буде обшити виріз.. складно так пояснити..
    пс маленька порада. якщо маєте можливість. прикладіть до сорочки яка добре сидить і уточніть викрійку.. зекономить час і нерви міряти в області грудей і лопаток..
     
  9. ljudviga

    ljudviga Active Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    питання до майстринь: порадили в магазині для жіночої сорочки, де буде густа вишивка, домоткане полотно 30. Спробувала вишивати - некомфортно для моїх очей, Яке полотно доцільно брати?
     
  10. Alla all

    Alla all New Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    доброго дня дівчата. я новачок тут, перечитую тему,
    і шукаю схеми чоловічої сорочки для молодого можливо допоможите знайти
    хочу щоб був льон , але порадьте яке краще взяти полотно?
    буду дуже вдячна
     
  11. Sweet kitty

    Sweet kitty Вишивалочка

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Однозначно домотканне (на ньому файно вишивати та і при носінні парити не буде)
     
  12. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Якщо я не туди, то скеруйте мене, будь ласка, у відповідну тему. Чи гарно і доречно буде виглядати мережка в поєднанні з гуцульським орнаментом, і яка б найкраще пасувала? Бо, наприклад, настил по панамі мені щось не дуже, ляхівка така вся прозоро-повітряна, чи буде пасувати до насиченого візерунку, теж питання.. Чи взагалі мережок не робити, а пробувати декоративні шви (козлик, ретязь і т.д.)? Просто маю заготовку з вставками з панами, місця між фрагментами візерунку залишається досить багато, от і думаю. Погуглила, мережки ніби не типові для Карпат, і багато незашитої панами залишати не хочеться..
    Взір буде, як на верхньому рушничку, але на перед і нижню частину рукава дам тільки вузенькі стрічки (як вгорі рушничка), ну і хочеться щось між ними..
     
  13. Samhayne

    Samhayne Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    можна посадити основний взір на обманку. Там вишивка робиться через хрестик і виглядає наче сіточка. Мені нра.
    Типу отаке
    [​IMG]
    отут багато варіантів
    http://vyshyvanka.ucoz.ru/forum/12-571-1
     
  14. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Тобто розробити взір для обманки на базі того, що хрестиком? То для мене вищий пілотаж )) Але пригадала собі, що маю неширокий взір для обманки ромбами, може бути симпатично. Порахую, чи поміститься і буду пробувати. Може, навіть не чорними, а світлими нитками (жовтим?) гарно буде.. Дякую за ідею! Я про обманку зовсім забула :)
     
  15. Samhayne

    Samhayne Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    не обов,язково. Можна взяти і все вільне місце зашити хрестиками
    як отут, типу ромби/трикутники
    [​IMG]
    або щоб обманка типу виглядала з-під основного як отут
    [​IMG]
    а отут по краях можна взяти вузькі фрагменти
    [​IMG]
    [​IMG]
    або щось з цього
    [​IMG]
    я колись натягала собі схем з обманками. Мережки робити не вмію і не люблю, от обманки і виручають.
    На обманку я б не брала темний колір, світлий виглядає ніжніше, але тре дивитись по кольорах основної схеми.
     
  16. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    А я мережки дуже люблю, мені вони цікавіші, ніж хрестик, але деякі для мене заскладні - от дивлюся майстер-клас і не можу второпати, що і до чого.. або розумію, що то дууже довга справа, і тоді від вишивання отримати задоволення буде важко. Ну і з полотном я не дружу (то не для моїх очей), через те особливо вишукані мережки для мене просто недосяжні.
    Роздрукувала собі схемку (ту, що з трояндами), спробую використати вузенький фрагмент. Дякую!
     
  17. Barsuk

    Barsuk Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    питання
    якщо вишивати чоловічу сорочку на вставках з панами., то яка має бути ширина узору на руки на комірець?
    і та частинка що на грудях де дві окремих половинку? якщо сорочка буде на гудзичках або кнопочках?
     
  18. Sweet kitty

    Sweet kitty Вишивалочка

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Думаю вишивати таку сорочку і потребую поради:чи буде гарно дивитися,якщо змінити кольори на вишнево-чорні і полотно буде бежевого кольору?
    [​IMG]
     
  19. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    На мою думку, буде дуже гарно. Але я би дала не вишневий, а світліший відтінок червоного, щоб не дуже зливалися, чорний і бежева тканина його трохи приглушать, і буде гарно, виразно і не надто яскраво.
     
  20. Samanesvoya

    Samanesvoya Active Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Дівчата, ХЕЛП:girl_flag_of_truce: Перший раз в житті взялася за мережку на сорочці. От я так поспішила, тепер прошу поради. Випорила я ниточки на мережку, але мені здається, що забагато. Тепер буде дуже просвідчуватися. Яку порадите зробити, щоб не було так прозоро? Чи що порадите? І так само зробила за широкий виріз. Як мені тепер то виправити? Дуже прошу Ваших порад. Треба вже закінчувати, а я чайник в тому.
    Додаю фото.[​IMG]
     
  21. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    я б робила якусь густу мережку... поскладнішу ніж та що посередині. думаю в неті мона найти мк