Багатодітна сім'я - коли їх більше ніж нас

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Liliyah Romanova, 25 Лютий 2010.

  1. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    Коли я жила у Львовi, була пiдлiтком, я думала що 3-4 i навiт 5!!!! дiтей то БАГАТО! I що то, не то що дико, а принаймнi, незвичайно. Хоча у моєї одної i другої баби по 9 братiв/сестер. Але я думала що так було "колись" а тепер так нема. Тепер, живучи в iншiй країнi, з "висоти" свого вiку та досвiду материнського, дикiстю багатодiтну сiм'ю не вважаю. Навпаки, захоплююсь жiнкою яка свiдомо хотiла 4-5 дiтей, свiдомо вагiтнiла та народжувала їх. Ну й звичайно, коли вагiтнiли випадково, але всеодно народжували, також захоплююсь. Я особисто, хотiла би трьох. Пiсля навчання (3-4 роки) скорше всього буду думати про ще одну (дiвчинку? :) наш тато втiче з хати). Чотирьох - напевно нi. Якщо так станеться що завагiтнiю четвертою дитиною, то звичайно що буду родити, нема мови. Навiть якщо б ДО початку навчання (тепер десь) завагiтнiла, то перенесла б навчання на рiк пiзнiше. Навiть деколи саме так i хочеться зробити, але всетаки почекаю. Дiтей люблю. Дiти то щось неймовiрне. Навiть коли вони швиряють важкий дерев'янний паравозiк прямо в лоба чи в око. :D
     
  2. mayscream

    mayscream Well-Known Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    Троє дітей, чи більше...Це абсолютно нормально, якщо так відчувають батьки.ІМХО. Якщо в родині є душевне тепло та в першу чергу моральний комфорт, то чом би й ні. Хочу абстрагуватись від неблагополучних сімей(наркоманія, алкоголь, тощо), оскільки , на мою думку, таке явище існувало і до нашого народження та й буде вже після нас, то просто інші люди. Найбільше мене добиває ото порівняння з котами, чи вираховування статків одночасно з новиною про вагітність, чи відзеркалювання чужої ситуації на власне світоприйняття. Просто теліпає від тої людської тяги заклеймити та осудити, то, що самому опанувати не дано!
    Скажу чесно, що особисто не наважуся на другу дитину,а третю для мене уявити це з розділу фантастики. Але це в рамках МОЄЇ сім"ї, в рамках МОГО відчуття душевного комфорту. Можливо, я не дозріла, можливо егоїстична, можливо просто занадто занепокоєна матеріальним аспектом. Але мені страшенно подабається ходити в гості до людей, де є 2,3 чи більше дітей, споглядати цей "організм", відчувати його тепло, адже вони всі стають одним цілим. Я тішуся, що люди віднаходять себе в своїх сім"ях, вони дійсно щасливі, і їх цікавлять мабуть більш важливі проблеми ніж мої.
    Але ніхто не має права говорити, чи навіть думати, що це ДИКО,бо бачте дітей більше за одне, бо інколи то одне,дійсно ОДНЕ,незважаючи на маму і тата.
    Просто кожному своє, як то кажуть. Не судіть і не судимі будете...Мабуть сумбур, але я це так відчуваю)
     
  3. Роса

    Роса Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    Я також думала, що у нас осуджують лише багатодітні неблагополучні сім"ї. Але недавно зіштовхнулася зовсім з іншим... Моя коліжанка залишила на мене своїх 2 діток, а вони з моїми двома дуже схожі і приблизо однакові по віку... отож на 2 дні я стала мамою 4 діток. Щоб вони не розгромили мені дім:girl_crazy:, я вирішила провести їм культурну програму (театр, цирк, кіно, ресторан......) Мого чоловіка на довго не хватило, він швидко згадав, що йому у вихідні на роботу треба терміново:girl_smile: тому з дітками всюди ходила я одна...Одразу скажу, що і дітки, і я одягнуті були досить пристойно (принаймі мені здається, що бомжі і алкоголіки в норкових шубках не ходять), і приїжджала я з дітками у ці "культурні" місця на авто вище середнього класу... АЛЕ Я НІКОЛИ НЕ ЗАБУДУ ЯК ДИВИЛИСЬ НА НАС ОТОЧУЮЧІ... Це були дуже, повторюю ДУЖЕ, осуджуючі погляди... Мені було дуже не приємно... до речі, про кроликів і котів я тоді також наслухалась за спиною...
    Тому я тепер навіть не знаю, за що, у нас так не люблять багатодітніх сімей...
     
    Останнє редагування: 26 Лютий 2010
    • Смішно Смішно x 1
  4. Diana

    Diana мрійниця

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    вважаю якщо можуть прокормити всіх дітей то цілком нормально, але знаю випадок де в сім"ї 13 дітей, батько з народження з мікроцефалією і всі діти також, відставання розвитку і ін. вади, народжують дітей тільки для грошей, а вони ледь виживають.
     
  5. romawka

    romawka Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    Я вважаю, якщо батьки цілком зможуть забезпечити своїх дітей світлим майбутнім то тоді можна мати хоч з 10 тих дітей (але все одно жаль ту жінку яка буде 10 раз в пологовому будинку). Зовсім не розумію людей які самі немають що їсти, пити і родять по п"ять-шість дітей! А особисто думаю, що двох дітей хватає, бо одного замало!
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    Ну та, в наших пологових невесело. Тут багатодітні мами (котрих я знаю) задбані, чудово виглядають, енергійні, фіґурові й красиві. :) Одна має 12 дітей, то взагалі виглядає як старша сестра своїх дітей. :)
     
  7. Яруська

    Яруська Well-Known Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    А що в цьому такого ненормального якщо старша дитина допомагає з молодшою, та навіть елементарно за молоком вийде чи припільнує поки мама зайнята чимось;)
    Для мене багатодітна сім"я- це більше трьох дітей. Враження...якщо це стосується благополучної сім"ї- здивування:girl_in_dreams: Напевно від того, що себе не можу уявити в такій ролі, та й не хочу. Двоє для мене, то самоє оно.Навіть той самий виїзд в Шацьк чи Карпати в що перетвориться з такою кількістю дітей, нє, то не для мене. Та й чоловік мене любить бачити не тільки в ролі мами:girl_cool:
     
  8. Даніелла

    Даніелла Well-Known Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    Коли забезпечена сім"я має багато дітей-це нормально. Але коли голі, босі і родять без припину-це катастрофа!!!!!!!!!
     
  9. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    Ну, ще трошка і ми також станемо багатодітною сім"єю. :)
    Я не афішую по можливості свого стану, бо не хочу передчасно відбирати сон сусідам. Я хвилювалась, що можливо моя родина погано сприйме звістку про те, що буде ще один онук(онучка), племінник(племінниця)etc. Але всі родичі зраділи, нікому з них не прийшло в голову сказати, як ми до такого додумались.
    Але я знаю, що такі люди знайдуться і їх буде немало, які якщо не скажуть, то подумають і покрутять пальцем біля віска.
    А у чому причина? В бідності матеріальній і духовній. У нас бракує балансу. У нас не ті батька вважаються хорошими, які виховали хороших людей, а ті, які змогли купити дитині на 16 р. машину, влаштувати в інститут, оплачувати навчання, а разом із врученням диплому вручити ключі від квартири.
    Українські батьки не ставлять перед собою мету виховання дітей, підготовку до самостійного та відповідального життя, а лише забезпечення матеріального добробуту. Головне гасло: "Дамо дітям те, чого не було в нас!" Я не кажу, що то зле, я не кажу, що не треба дбати про матеріальне забезпечення, але я кажу, що треба в першу чергу виховувати їх ЛЮДЬМИ, навчити їх жити, мислити, приймати рішення, робити висновки і брати на себе відповідальність. Такі діти виростуть успішними людьми, бо щасливі люди завжди успішні - незалежно від освіти та професії.
    Батьківська любов та успішне батьківство не вимірюється товщиною гаманця та ціною іграшки.
     
  10. Leila

    Leila Well-Known Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    Я маю ще тільки другу дитину, а свекруха вже сказала щоб ми третє не зробили, бо то вже капець буде, тепер чоловік мене просто боїться. Сама вона має тільки одного сина.
     
  11. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    Коли у наших кумів народилася четверта дівчинка наймолодша глянуа на неї і сказала: "мамо, я теж матиму чоловіка і ми з ним матимемо дітей, бо якщо ми не будемо мати дітей ми будемо бідні" Дитині 4 роки. Я плакала, коли це почула. Я щиро захоплююся цією сім"єю, вони напрвду одна велика родина де панує любов. І ніхто не ходить голий-босий, діти красиві, доглянуті, розумні, і мама не плаче, що сидить вже скільки в декреті, і будинок вони ще не встигли добудувати (туляться у двох кімнатах). Але вони щасливі! Вони тішуться і дякують Богові за ласку бути батьками. Ми сиділи у них в кухні, коли маляточко прокинулося і почало плакати, найстарша підбігла, взяла дитя на руки і попросила маму спокійно допити чай, бо вона всилі побавити дитину сама.
    Я щиро тішуся за ту сім"ю.
    І, до слова: їхня мама перша із 8 дітей. Всі дали собі раду в житті без батьківської помочі. Всі мудрі, побожні люди котрі знають, що у важку хвилину мають на кого покластися, бо мають велику і міцну родину...
     
  12. Hruska

    Hruska Well-Known Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    Насправді захоплююся сімєю, де 4-ро і більше дітей...таку жінку хочеться поважати (звісно не розглядаю випадки сімї алкоголіків, про які вище писалося), але сама напевно не наважилася б на таку роль...Бачу себе не тільки мамою в майбутньому але і жінкою, можливо навіть дуже успішною жінкою і не хотілося б мені, щоб моїх дітей в час моєї відсутності виховувала няня.
    В ідеалі бачу свою сімю в складі 2-ох дітей, але чоловік наполягає на своєму, що має бути діток багато..має до цього свою окрему політику - 2-є дітей - подружжя нічого після себе не залишило, 3-є - 1 людину на цьому світі залишили після себе...
     
  13. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    оце якраз нормально - допомагати батькам,
    просто дійсно знаю такі родини де батьки повністю (крім купування одягу і їжі) переклали свої обов"язки на старших дітей ...
     
  14. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    ще б здоров"я дозволяло....

    маю коліжанку - їх семеро сестер..від 26 до 13 років.....розвинені, не обмежені, здобули/ають нормальні освіти, більш-менш нормальна робота..ще й 4 роки тата-годувальника втратили.....нічого, дать собі раду, а головне, що всі дружні і відчувають підтримку один одного....
     
  15. Кольорова

    Кольорова Well-Known Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    Мій те саме слово в слово каже :) Подобаються мені сім'ї, у яких багато діток. Маю гарний приклад - поряд живуть сусіди, у яких 5 дітей. І мама класно виглядає :) Сама так хочу, але не знаю, чи подужаю.... Але обов'язково багатодітна сім'я для мене ідеальна та, у якій один одному допомагають, стоять один за одного горою, навчаються і трудяться, прагнуть до успіху і т.д. І шкода тих сімей, у яких дітки ростуть на пару зі злиднями....
     
  16. Котя

    Котя Оптимістка :-)

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    Пишу як четверта дитина в нашій сім"ї. Чесно кажучи навіть і не уявляю , якби в мене не було моїх старших двох братів і старшої сестри. То що нас називали багатодітною сім"єю мене абсолютно ніяк не заципляло, навпаки , я навіть гордилась цим. Звичайно батькам моїм пришлось не легко,за що я їх дуже поважаю, але пам"ятаю в часи перестройки було всім не легко. Тепер у моїх батьків шестеро внуків, і вони постійно плачуться ,що хочуть ще внуків, бо щось дуже мало:girl_in_dreams:, при тому допомагають абсолютно всім з ними сидіти. Дуже часто буває ,що тато сидить в мене з малим, а мама сидить з трьома дітьми моєї сестри, передзвонюються по телефоні і розказують хто що нове розбив .:girl_haha:
    Особисто я , як мінімум хочу двох, але життя покаже.
     
  17. Бурулька

    Бурулька Well-Known Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    Якось навіть не задумувалася, що багато дітей може в когось викликати осуд. Зараз не можу сказати, що хочу мати 4 і більше дітей. От коли в сім"ї появиться друга дитина, тоді можна буде думати про третю... коли надумаємо на третю, тоді і далі можна буде думати.
    Щодо ситуації, яку описала Ліля в першому дописі, то виховання співрозмовниці просто бажає кращого... Як може людина говорити, що не варто народжувати багато дітей, якщо померла дитина? А якби це була перша дитина в сім"ї, то хіба це шось змінює? Якщо та співрозмовниця хоче жити лише для себе, то навіщо діти? Щоб спихнути їх на няньку?
    Якщо ж говорити про неблагополучність багатодітних сімей, то чомусь часто бачать проблему саме в кількості дітей, а не в пиятиці, ліні батьків. І чомусь багатодітні сім"ї асоціюються саме з неблагополуччям. Мабуть тому, що хороші сім"ї, де сім"я є єдиним цілим, не кидаються так в очі.
    В мене зараз одна дитина. Але не раз стикалася з осудом, бо годувала в парку, бо дитина без шапки влітку, бо плакала в транспорті, або голосно говорила, а я не закривала їй ротик... Суспільство важко сприймає людей, які відрізняються від маси. Іноді це осуд, іноді заздрість. Але це не має бути перешкодою для реалізації наших планів
     
  18. Роса

    Роса Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    Вчора зустрілась з своєю однокласницею, яку не бачила досить давно. У неї 2 дітей (6 і 2 рочки), а зараз вона вагіта третім. Так от про третю вагітність вона говорила практично "вибачаючись, що так сталось". Коли я звернула увагу, що вона не повинна оправдовуватись, що вагітна третім, а навпаки пишатись цим, то почула:" Ну Слава Богу, що хоч ти мене розумієш. О то, ти знаєш, вже набридло. На мене дивляться як на пришелепкувату."
    Оточнення реально НЕ сприймає багатодітні сім"ї. Або сприймає як щось "таке собі" - чудернацьке (не можу правильно підібрати слово)...
     
  19. viltis

    viltis Well-Known Member

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    а я чомусь на розповіді про багатодітні родини зразу чую питання: " а вони сектанти чи чоловік священник?"

    Чесно, мені дуже подобається, коли дітей багато ....Сама б хотіла 4...Колись. Тепер народивши синочка, думаю, що то не так вже й легко,і навіть не матеріально, а швидше фізично і навіть в певній мірі духовно ( щоб з кожним поговорити ввечері хоча б по 30 хв на сокровенні теми, кожного виховати Людиною і т.д.).

    Але, як вже Бог дасть. От недавно бачила сюжет про трійню. То вдома на 28 мати чекає ще 4 дітей....
     
  20. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Відповідь: Багатодітна сім*я - нормально чи дико?

    Як на мене то проблема оточення, а не людей які живуть і тішаться таким дивом як діти. "Як постелеш собі так виспишся"-якщо сім"я сама комплексує з приводу багатодітності, звиняйте, чого чекати від оточення?. А якщо тішаться і пишаються дітками ніхто не буде осуджувати, навпаки.