Багатодітна сім'я - коли їх більше ніж нас

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Liliyah Romanova, 25 Лютий 2010.

  1. Oleksandrochka

    Oleksandrochka Well-Known Member

    В мене одна дитина, а квартира має вигляд специфічний, я не знаю, як з трьома такими можна дати раду. На вихідні, коли я з малим вдома одна і маю поприбирати і наготувати на 3 дні, і побавитися і т.д., то такі лайфхаки - тумбочки нижні позаліплені скотчем, бо інакше наїсться чогось чи поріжеться, чи ще щось. Хлібопічку, як печу хліб, ставлю в окремій кімнаті і закриваю на ключ. На столі стараюсь нічого крім фруктів не тримати, і то банани деколи встигає їсти зі шкіркою. Смітник виношу на сходи за закриті двері, бо він викидає все підряд, а на сміття тримаю кульок в мийці. Їсти готую таке, щоб швидко або мінімум моєї присутності - рибу в фольгу і в духовку, мясо в фольгу і в духовку, або щось таке. Всякі там зажарки на супи і т.д. - нема часу і пацькати посуд. Все нарізаю швиденько і кидаю все разом і так воно вариться собі там. Прибирати - пилосошу разом з малим, даю йому щітку від пилососа і він пилососить нею, а я вже чим лишається. З трьома певно треба дати кожному інструмент в руки - віник, тряпку, чи щось. Помити не можу, бо лізе в відро мені, і потім ще і його мити-сушити. Я працювала няньою і мала малих сестер також - то були квіточки. Діти існують спокійні і такі, за якими легко дивитися, направду. І це більше не вік, напевно, а те, який характер в дитини. Якщо ще хоча б одного, такого, як моя дитина, то в мене би поїхав дах напевно)
     
    • Подобається Подобається x 11
    • Смішно Смішно x 2
  2. HappyViki

    HappyViki Well-Known Member

     
    • мімімі мімімі x 3
    • Подобається Подобається x 2
  3. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    @Orman в тебе до няні якісь особливі вимоги чи вони просто не хочуть у твій район/до трьох дітей/ на таку плату? Я чого питаю. В мене було 3 няньки, всі різні, в кожної якісь свої недоліки. Остання була прикольна, але вже свою свіжу дитину бавить:) я собі вирішила, що мені від няні треба загальну адекватність і вміння вигуляти трьох дітей одночасно. Все. Якщо діти з нею в безпеці і вона не ричить на них, то на решту я можу закрити очі - виховання не робота няні і в разі потреби я завжди можу підкоригувати поясненнями якісь провтики чужої людини. Але то був реальний кайф піти на водіння на 2 години чи просто самій змотатися за покупками.
    Зараз мої менші раз в тиждень на годинку ходять в бібліотеку (це ще й абсолютно безкоштовно), поки з ними там бавляться, я гуляю сама, віу-віу-віу.
    Лайфхаки. Ну в мене діти просто ідеальні (хвалюся, саме так). Поки старша в школі, менші нормально бавляться разом. Ясна річ, що шкодять і ходять до мене кожні 5 хвилин щось спитати чи показати. Але загалом не потребують моєї постійної присутності. Я навіть зараз собі проходжу онлайн-курси, поки вони під ногами шастають.
    Прибирання не мій коник. Я його просто не терплю, але доводиться, що ж робити. Стараюся помити і поскладати все зранку, але якщо ми не йдемо кудись на пів дня, то через 2 години від того прибирання не видно ні-чо-го. Готую в п'ятницю переважно на вихідні щось з ліґумінів: голубці, вареники, сирник, бульйон, млинці етс. Серед тижня виключно м'ясо/риба в духовку, до цього картопля чи каша на гарнір, щось квашене чи салат в сезон салатів. Двічі в тиждень варю борщ, солянку чи капусняк, бо інших перших страв мої не їдять. Собі варю крем-зупи, з чого муж і діти дружно ржуть:) Все це роблю разом з дітьми. Терезка взагалі багато мені помагає (я в шоці, як в 4 роки можна безпечно користуватися ножем чи наліпити вареників - так-так, мені ніхто не вірить, що я за нею не поправляю). Маланка з тих дітей, навколо яких постійно якісь падіння, розливання, розкидання і т.п. Але вона часто спить вдень, особливо якщо її вигуляти добре. Коли вдома всі троє - це гірше. Вічно щось ділять, верещать, трощать і я не так фізично щось там не встигаю, як морально до обіду вже повність розбита. Тоді ввечері йду кудись гуляти сама або зі старшою. Режиму в нас як такого нема. Прокидаємося в 7 ранку, діти лягають в 9 вечора. Серед дня хто хоче спати, йде собі дрімати, хто не хоче - не примушую. Дуже добре мені помагає зранку-рано вийти кудись, тоді і голова свіжіша, і молодша спить в обід, і прибирання в рази менше.
    Ну і ще важливо, як чоловік долучається. Мій ніяк не долучається, але не заважає і не вимагає вилизаного дому і три страви на вечерю:) і якщо мені капець треба, то відпрошується з роботи і бавить дітей. "Капець треба" я не зловживаю, бо мамонта хтось мусить додому носити, але загалом можливість часом "відпроситися" тішить.
    В тебе скоро буде непростий період, бо Ядвіга ще дуже маленька. Я б таки казала дуже постаратися і знайти людину, яка хоча б побавиться зі старшими на подвір'ї, поки ти годинку полежиш з меншим в ліжку.
     
    • Подобається Подобається x 10
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  4. ilu

    ilu миється в бані

    Я дивлюся, у Вас ще маленький хлопчик - 1,5 року тільки. Треба трошки потерпіти, він підросте і буде іншим - втратить інтерес до смітника. У нас теж було так, а після двох з половиною став тямущий і легше стало. Я теж оцю методу - все що робиш, залучати дитину застосовую. Насправді, смішно сказати, але у нас дім чистий далі нікуди, - бо я не можу більше нічого робити з дітьми, хіба прибирати і готувати! Книжку не почитаєш, робота потребує концентрації, у інтернеті сидіти при дітях не хочу, зосереджено бавитися довго старше не хоче - йому цікавіше гонити по хаті і зазирати у всі кути, а молодшому все одно - куди покладеш там лежить і перевертається туди сюди. А мені нудно без діла, оце валандаюсь по хаті і підчищаю, відмиваю, витираю, нарізаю, і старшого залучаю. Так сьогодні успішно разом поміняли постіль - він бавився з подушками і відносив і закидав постіль у пралку, попилососили - порохотяг це взагалі його домашній улюбленець, нарізали і помили овочі, ще й повчилися на них кольори і рахувати - це він сидів на підлозі при цьому і бавився каструлями - але я дозволяю бавитися майже всім що не принесе йому шкоди. Коли у нас був "великий смітниковий період", я дала йому чистий вимитий смітник такий пластиковий з кришкою що відкривається на обидва боки - кілька днів активно бавився та кришка його зачарувала, а потім втратив інтерес на віки вічні. Був період стояти на підніжці і бавитися водою над умивальником - та бався дитино, на здоровя - набавився і пройшло. Ще ми сортували сьогодні висушений одяг і трохи на тому теж повчилися слів. Якось все граючись виходить у нас - не виходить у нас вчитися сидячи на стільчику за столом. Менша дитина тим часом лежала на хутрі і ми обоє час від часу підкидали їй іграшки і робили їй утіпуті.
     
    • Подобається Подобається x 10
    • мімімі мімімі x 1
  5. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Чесно, я не знаю які в мене не такі вимоги до нянь. Оплату я пропоную середню по палаті, і кажу, що як добре піде, то буде більше (так і буде). Район наш якийсь проклятий, бо реально всі хто зголошується хоч якось, то їм далеко. І я розумію, що годинами добиратися - це ненормально.
    Була в нас останній раз в серпні няня місяць. Бавила тільки старших. Я вже так терпіла що ну, але дівчинка зовсім не розуміла дітей. От не було настройки. А вони такі, що люблять "пагаваріть". Тобто просто вивести їх на подвір'я і дивитися щоб не скрутили шиї не вийде. Ну і до трьох дітей теж ніхто переверти не біжить.

    З побутом дякуючи флай леді (дай Боже їй здоров'я) в нас ще якось тримається хата. Але мені трохи замало, чи що.

    Чоловік дітьми займається дуууже багато. Але от якраз зараз має роботу термінову, то менше має змогу. Може мене того так і накрило. Ну і я така крепко вагітна з тонусом від найменшого дотику, ні зігнутись, ні повернутись.
     
  6. ruda kishka

    ruda kishka Well-Known Member

    Ще можна знайти помічницю, яка б приходила раз в тиждень і прибирала
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Orman

    Orman Модератор-бомба

    В нас тут нема такої "моди". Ну тобто як сусідські діти до нас приходять, то все класно. А як черга сусідів, то вони дуже зайняті. Але я би боялась лишати, бо не раз сусідські приходили без дозволу батьків (дурили, що дозволили), а батькі по годині і не впоминались де їхні діти.

    Подруги самі вагітні або з такими дрібними дітьми, що мені незручно просити.
     
  8. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    це точно :) але мені прямо дивно, що ти прицільно шукаєш, - і ніяк... вже скільки часу...
    я колись також думала, що троє дітей - це те саме, що одна дитина помножити на три :) але все не так. Вони всі різні, і оскільки всі разом ростуть, то трохи "складаються в пазл", коли все добре. Коли щось недобре, хтось хворіє, - звісно, дуже важко.
    як я тебе розумію! В мене діти вже так звикли до того, що я часто передихую тонус або тренувальні, що навіть не питають "ти що, вже народжуєш?" (раніше питали)

    ну і в іншу тему. Розваги багатодітних :) Мама Вірусиного одногрупника з садочка вагітна. Вона моїх інших дітей не бачила. І якось перетинаємось в роздягалці, вона дивиться-дивиться на мене і не витримує: "ой, бачу, Ви теж чекаєте... а на коли? А кого?" В неї - другий хлопчик. А я кажу, що чекаю дівчинку, і вона так: "так клааасно, дві дііівчинки". Я посміхаюсь і відповідаю, що "ну так, два хлопчики вже є, тепер дві дівчинки". Треба було бачити її очі :)
     
    • Смішно Смішно x 7
    • Подобається Подобається x 6
  9. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    А яка тема пасувала би, щоб понити і обговорити лайфхаки дводітним мамам?))
     
    Останнє редагування: 31 Березень 2018
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  10. Orman

    Orman Модератор-бомба

    а мені як дивно.
    мене тільки за мультики (не в тому сенсі, що я не купую заморожені вареники, чи напівфабрикати, а в тому, що совість вже змирилась). Але маю ціле щастя, що Михайлику нецікаво, а з Варварою нормально регулюю, хоча якщо Михайло не дивиться, то половина сенсу вмикання мультиків взагалі зникає - за планом, мультики в нас тоді коли спить Ядвіга.
    та воно все те саме, тільки в більшій кількості.
     
  11. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    розумію і співчуваю. ще 2 роки тому теж таке було-менше на руках, старшій все щось треба, а ще кухня, хата і т.д. якось то пережила. хоча тоді так та хатня рутина втомила, що в 9 місяців меншої я пішла "відпочивати" на вечірню роботу. раз на тиждень ввечері. трохи передихнути і відчути себе людиною, професіоналом, а не мамо-машиною. і хоча підготовка до роботи займала ще трохи часу вдома, але воно було того варте-переміна була мені дуже на користь. дітей тоді лишала на 2години моїй мамі чи сестрі і тоді ще 2-3год. чоловікові.
    загалом якось для себе виробила правило: дитина спить-мама відпочиває:вишиваю, в*яжу, кіно дивлюся(можу один фільм три дні з перервами дивитися, та все ж), серфлю нет і т.д. заради свого душевного спокою трохи забила на прибирання, роблю тоді коли можуу і маю силу. з готуванням нема проблем-люблю готувати і це для мене як відпочинок.
    зараз малим 4.5.р і 2.5.р. і садок це моє спасіння. бо коли мої дівчата вдома довше 2х днів разом, все, починається поділ забавок, війни за книжки, ляльки і тому подібне. хоча дуже любляться і вже разом гарно бавляться. але оті конфлікти, дуже морально втомлюють. а так К з садочка прибігає весела, всіх любить, обнімаються-цьомаються і бавляться спокійніше. не ідеально, але таки спокійніше))

    коли старша в садку(а вона дуже любить садок, бо там подружки, танці, англійська, музичне), то я відпочиваю. от чесно, декрет з однією дитиною, то відпустка:)

    за півроку на роботу. чекаю з жахом. бо до всіх обов*язків додасться садок Кві і робота+підготовка до неї.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. lyanysya

    lyanysya Well-Known Member

    @Mansikat розумію Вас також. Старшій 4.4р спокійна була в дитинстві, ну а зараз стандарт чомучки+то нeбуду, то нeхочу+ниття, мeншому 1.9р цe дитина до року бeз сну, з постійними істeріками і шкоднічає капeц як. В садок мeнша нe ходить (трeба трохи зупинитись з болячками), і тому можeтe прeдставити вдома цeй хаос...та кричить, той пищить...любляться тожe, алe то нeнадовго. І з одною дитиною цe взагалі лафа). а про три я боюсь навіть думати...

    Надіслано від мого MEIZU_M5, використовуючи Tapatalk
     
  13. ilu

    ilu миється в бані

    О! Лайфхаки.

    Моя улюблена тема, я працюю на цій ниві не покладаючи рук.

    Зрештою у мене все зводиться до якихось філософсько-психологічних узагальнень.

    По перше, відмінусовуємо вагітних жінок. У мене якось все починає працювати-крутитися коли дитині виповнюється пів року і основний ядерний запас гормонів трохи вивітрюється. По гарячих слідах останньої вагітності, є такі люди - чоловіки, жінки і вагітні жінки. Оці вагітні гормони це жесть. Зараз розумію, я була повний неадекват під час вагітності і відразу після неї - про які лайфхаки говорити.

    Далі все зводиться у мене до трьох китів - мама відпочиває, діти залюблені, здатися і не здаватися.

    Якщо я відпочивша, я зверну гори і перероблю половину роботи на тиждень наперід, мультиків взагалі не буде, діти будуть займатися різними активностями, ніяких підвищень голосу, і загалом майже як на картинці глянцевого журналу. Ми приходим з садочку, їмо і падаєм в ліжко, пів години полежати то святе. Деколи читаєм казочки, деколи ліниво "розмовляєм", деколи просто "угу". Оце - там полежала, там 15 хв поспала вкладаючи дітей - дає мені багато.

    Діти у мене залюблені. Може аж занадто. Вчора в садочку ми пішли казати перед відходом додому всім папа, і моя дитина обійняла на прощання вихователя. А потім повернулася і ще раз обійняла. Я вже починаю задумуватися чи не передала куті меду. Що мені це дає - зацьомані діти? Ніякої ревності плюс чемна поведінка. Вчора вкладала обох спати заввиграшки в одному ліжку піврічну і 2,5 річну дитину. Ніхто нікого не кусав, не щипав, не верещав. Обіймалися - а на початку було ... ой було ..

    Здатися для мене то є примиритися з ситуацією. Треба вкласти дітей спати, значить треба - те що мені хочеться зараз працювати, читати, дивитися фільм, це все треба забути і розслабитися. Знову ж вчора, заснула з дітьми в одному ліжку, трохи відпочила, потім перенесла менше в колиску і спокійно продовжувала свої справи. Раніше я страшне нервувалася - та спіть вже нарешті! так ніби від того щось залежить.

    Не здаватися - це для мене міцно тримати свою генеральну лінію. Якщо мама вирішила що треба поміняти постіль, значить ми будем її міняти - з перервами на побавитися-попити-поїсти-поміняти трусики - годину чи скільки треба, але ми ту кляту постіль поміняємо. А потім займемся чимось іншим.

    Я багато чого ще не знаю. От як наприклад покупати менше, коли тато в командировці а застосовувати радикальний метод закрити страше в кімнаті на ключ з мультиком категорично не хочеться.

    Ну і раз вже я стільки наклацала, то треба вже друкувати ))
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  14. Oleksandrochka

    Oleksandrochka Well-Known Member

    Ще в тему про нянь. Колись моя свекруха ходила "нянькою" до сусідського малого, йому 4,5 роки було. Але то було не нянька повністю, а забирала його з садочка в обід, вела на секції (2 р тиждень на карате і 2 р на танці). Тобто в прямому значенні сидіти - не сиділа, а водила його, там чекала, забирала і доставляла додому мамі після 6-7. Та мама платила за години+ транспорт (бензин). Можливо теж варіант знайти людину, яка буде не нянькою зі всіма обов'язками няні, а просто десь відводити дітей 2 рази в тиждень. Правда з трьома то нереально, а з двома ще можна якось організувати. Моїй свекрусі то дуже подобалося проводити час з дитиною, ніби і не напряжно, і чимось зайнятий). Але ясно, що то має бути хтось, кому довіряєш возити дітей поза свого поля зору.
     
  15. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    не розумію проблеми. Я майже постійно купала всіх трьох сама. По-перше, купати - це ж не мусить бути ванночка. Як зручно, так і купаємо. Немовлят я дуже часто обмивала душем по мірі забруднення. У віці 6, 3 і півтора прекрасною "темою" було запхати всіх трьох у ванну, трохи дати їм посидіти з іграшками, а потім - всіх намилити і помити, як восьминіжок з мультика :) Три рушники напоготові, а потім гра - висуши себе сам: хлопці придумали, що коли колами гониш по кімнаті, то вітер тебе сушить. 5 хв бігу, калорії і дурість вилітає :)
    нереально :) в нас по вівторках і четвергах айкідо в одного закінчується о 16:45, а танці в другої починаються о 17:30. Один район, але взяти до уваги перевдягання, люфти, те, що я зі всіх сил стараюсь не перевищувати швидкість... Так, на танці ми стабільно на 4 хв запізнюємось, але - вся логістика на одній людині. І ще ця людина бере роботу, яку пропускає в час розвозів, на вечір додому.
     
    • мімімі мімімі x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 2
    • Подобається Подобається x 1
  16. ilu

    ilu миється в бані

    Великої ванни нема, є душ і ванночка. Менше ще не сидить. Старше при виді ванночки вже хоче туди залізти. Мити менше під душем, коли старше мокре і голе бігає по слизькій підлозі ванної кімнати ризиковано. Та й я написала про ванну - хочеться деколи немовля власне у ванночці докладно вимити і дати їй насолодитися. Купати - це не тільки про гігієну, це і фізіотерапія і заспокоєння перед сном і контакт з мамою.
     
  17. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Значить мене викреслюємо.

    Мені мало 15 хв поспати, коли діти засинають. Я вже як з ними засинаю, то до ранку.

    Купаю всіх разом. Щовечора і сама.
    --- дописи об"єднано, 30 Березень 2018 ---
    Тобто треба знайти таке місце куди возити двох дітей, і де готові приймати двох дітей різного віку (підозрюю небезкоштовно) і ще платити третій людині за транспортування. Не бачу логіки, особливо фінансової. І третю (а скоро й четверту) дитину ніхто не відміняв.

    Динаміка багатодітної сім'ї все ж трохи інша.

    Варвара ходить на розвивайки і адаптацію, а ще до логопеда. Для Михайла в той час і в тому місці немає занять. Я, в принципі, бачу, що ніхто не заморочується логістичними стиковками.
    --- дописи об"єднано, 30 Березень 2018 ---
    Ти мене розумієш!
    Одночасно хотіла поставити Мімімі і весело.
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Мити молодше під душем, коли старше в душі?
    Або старше плюскається в душі - молодше у ванночці?

    В мене ванна, тому таких питань нема. Поки не сиділа наймолодша то я її мила в умивальнику (велииикий і глибокий - сама вибирала), а старші у ванні. Як сіла, то перевела її до всіх. Але бачу, що вже тіснувато їм стає. А окремо вони не хочуть поки що.
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    В мене тільки двоє дітей, але також десь з місяця-двох меншого я вирішила, що мити їх по черзі дуже довго, миються разом. Поки менший не сидів ставила його на підставку у ванну, а потім і я почала з ними митись, поки влазимось)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    я думаю, то була порада на випадок, що твої діти кудись ходять, а тобі важко водити :)
    І про той, і не про той випадок - чисто анекдот.
     
    Останнє редагування: 30 Березень 2018
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Смішно Смішно x 1
    • Інформативно Інформативно x 1