Багатодітна сім'я - коли їх більше ніж нас

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Liliyah Romanova, 25 Лютий 2010.

  1. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    ну і діти - виростають. що не означає, що з ними стає "легше" по всіх фронтах, але означає, що відкриваються нові можливості на нові потреби.
    *сказала я після чергового нападу паніки, що скоро пологи і їх буде четверо вже у іншому форматі
    .
     
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  2. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

     
    Останнє редагування: 30 Березень 2018
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Смішно Смішно x 3
  3. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

     
    • Смішно Смішно x 1
  4. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Ой, я не годна. Вони десь разом на таке вчаться.

    В нас "завжди готова" бабуся відвести, а коли треба конкретно, то "от завжди готова, а якраз сьогодні не можу".
     
    • Смішно Смішно x 6
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
    • Креативно Креативно x 1
  5. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    бабусю треба за тиждень "замовляти", разів зо два нагадати протягом тижня, (обов'язково напередодні того дня, на який має приїхати).
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  6. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

     
    Останнє редагування: 31 Березень 2018
  7. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Я тебе читаю-читаю, і в голові постійно крутиться пісенька: "Я маленькая лошадка, и мне живется не сладко... Я маленькая лошадка, но стою очень много денег". Про "не сладко" ніц поганого не маю на увазі, просто пісня) але реально, скільки в грошовому еквіваленті коштує вся та робота, яку робить працююча мама 4-ох дітей?
     
  8. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

     
  9. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    Мені здавалося, що найважчий період був перший місяць, я була ніби в паралельному світі, дальше воріт не виходила, не чесалась і зуби не чистила, вічно зла і все мене дратувало. Зараз найбільше шкода старшої дитини вона плакала, хотіла уваги, а я тільки нервувалась і хотіла, щоб вона дала мені спокій, а їй було тільки 1,7, манюня.
    Потім стало легше, як менший почав повзати, я нарешті змогла займатись своїми справами, вишивала, дивилась серіали. Зараз мені здається, що я мама-лузер, вийти на вулицю - годину зборів, одне вдягну, поки вдягаю друге, перше вже роздінеться до трусів, смішно, але в той момент я готова їх поприбивати і той одяг скотчем приклеїти. Про те, щоб я йшла кудись на певну годину взагалі не може і мови бути, бо я ніколи не знаю в кого який буде настрій, а у них ще й капризи заразні. Тому я не знаю, коли важче, а коли легше і чи взагалі з дітьми може бути легко, думаю, все від ставлення до ситуації залежить, надіюсь в мене весняна хандра і чоловік на свята дасть мені пару "вихідних" годин хоча би. Для мене зараз навіть похід до стоматолога - це свято, не так - СВЯТО!
     
    • Смішно Смішно x 2
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama



    Надіслано від мого TRT-LX1, використовуючи Tapatalk
     
  11. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 2
    • мімімі мімімі x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  12. Orman

    Orman Модератор-бомба

     
    • Смішно Смішно x 7
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Orman

    Orman Модератор-бомба

    На вихідні я золота мама - навіть встигаю заскучити за ними коли чоловік їх вивозить (він завжди їх десь забирає на кілька годин). Тобто не все так страшно, якщо мати час без мамкання. Тільки серед тижня його нема де взяти. І вагітність дуже додає до тотальної перевтоми. Ну маю я часом вільних півгодини - мені хочеться впасти і відключитись, а не бігти хвости підтягувати по господарству. Сьогодні вночі старші щось розмовляли, пили водичку, просто копошились. А коли вони поснули, прокинулась Мафія. Малюк в животі вирішив пострибати, а потім Ядвіга почала під ранок ногами совати.

    Перехід від 1 до 2 і далі завжди якось досить спокійно давався, щойно я збагнула, що не будуть наступні діти мати такої розкоші лягти і спати дві години. Або слінг, або перебіжками по тридцять хвилин як вийде. Бо старших дітей неможливо змусити сидіти тихо (в силу малого віку). Зараз буде видно з четвертим, бо старші вже не спали вдень на момент народження наступної дитини, а Ядвіга ще спить.

    Ну і просвіток однозначно є - вони таки бавлять один одного - і це дуже мило і корисно для мами.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • мімімі мімімі x 1
  14. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    я тут сиділа тихенько, в силу своєї однодітності, але в січні мала досвід 2-х дітей одразу (5.6років і 9міс.). То ті 2 дні, коли я залишалась лиш з манюсиком, були капецові. Він реально в мене з рук не злазив. Я це називаю --"вспомніть всьо", бо мій був такий самий. Якщо не встигла зранку вмитись, бо тре було всім решту зібратись, то --фсьооо ,ходиш така до 15год. Але коли дітей було двоє- я встигала і зварити і трохи прибрати. Владко реально гарно з манюсиком бавився... Я навіть каву пила і в вайбері черканути щось могла !!!
    Хоча поєднати їх в побуті не конче легко, але це через те, що ---"стрибати-співати-реготати іт.д."не можна...А мій таких обмежень дома не має.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Дівки, от читаю вас і розумію, що таки різниця у віці має величезне значення. В мене з моїми 3-ма якась розслабуха), особливо якщо старші не в школі.
    Колись пригадую, як меншому було десь пів року, час від часу спілкувалась з мамою 3 малюків. І мене реально дивувало, що вона посміхалась)))). Я готова була своїх двох прибити, а вона з 3-ма була усміхнена. Тепер я пойняла - весь секрет був у старшій доні, вони бавились з середнім, і мама мала час на меншого. З двома реально мені було важче. І совість гризла за багато всього. Зараз моя совість мене не гризе))), то певно вікове. І я на тих своїх старших при любій можливості спихую доню. Готова все дома робити, лиш би нянчили.
    А взагалі отой період - він минучий, мене ця думка у важкі моменти дуже тішить).
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • мімімі мімімі x 1
  16. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    В мене є один лайфхак. Називається "бо мама так сказала". Дуже помічне. Не тільки мамі, але й дитині, яка буде точно знати, що є ситуації, коли з нею щось обговорюють, бо вона вже має слово в той момент, а є ситуації, з якими їй доведеться змиритися, навіть якщо дуже не хочеться. Допомагає дитині мати відчуття реального світу. До прикладу, народження меншого члена сім'ї з нею не обговорюють, "чи хочеш сестричку" не питають. Так само не питають, чи може дитина побавитися сама, поки мама зайнята молодшою. Ясно, що вона не може і не хоче. Але з часом буде, навіть якщо потім треба багато прибирати. Так само дитина буде їхати з мамою, коли більше нема кому забрати старшу зі школи, навіть якщо доведеться силою запхати її в візок чи машину. Жахлива мама, ні?)))
    Ще один момент, в якому мене добряче попустило десь так після другої дитини. Хто сказав, що я щодня маю з дитиною читати, бавитися в ігри чи пасочки будувати? Я вам скажу, хто: всякі мудрі книжки, психологи після 3-місячних курсів і незнайомі мами в фб. Зі мною в дитинстві не прочитали жодної книжки (то є сумно, але так було), а я читати люблю і не з-під палки. Я люблю читати дітям, коли маю настрій. І не дуже люблю перечитувати одну книжку по кілька разів. І коли не хочу читати, то так і кажу: "Зараз не хочу". Бавитися взагалі не люблю. В меморі люблю грати з середньою, хоч вона постійно виграє, а менша в той час розкидає карточки))) Я то все жо того, що треба визначитися, чого мама справді соромиться: того, що дитині не вистачить тої книжки непрочитаної, чи того, що вона не відповідає критеріям "хорошої мами 2018 року". От колись були критерії: дати їсти, помити раз в тиждень; ще колись давніше: взяти з собою в поле, а не лишити в колисці з куском хліба в шматині.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 7
    • Подобається Подобається x 6
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
  17. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Чоловік повіз старших на заняття, а я гуляла з Ядвігою. Та то курорт!

    При цьому коли в мене була тільки одна дитина, і я була невагітна, то я тріпалася в десять разів більше.

    Тому виходить так що одна дитина - це курорт, тільки коли їх в тебе вже не одна. А так якісь дурні вимоги до себе виставляєш (хоч я з тих єхиднистих мам).
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  18. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    Йдеться про те, що домовлятися за тиждень,
    а напередодні (і якийсь день перед тим) просто нагадати.
    вже немає питання, чи може,
    а просто поміж розмову - тож чекаю на Вас тоді-то.
    Навіть якщо в такому разі вона якось не зможе (або "не зможе"),
    домовлятися знову за тиждень.
    Зрештою, визначити один день (чи півдня) і "закріпити" його за бабцею -
    тоді нехай вона собі викреслить його для своїх справ, а живе тим днем тижня,
    коли набавиться і набудеться нарешті з своїми внуками ( ;) ).
    Зрештою, нехай сама запропонує, який день їй найкраще для цього підходить, (тоді відмовку буде важче придумати)
    а ви вже підлаштуєтесь.
    Хіба що ви не дуже розглядаєте кандидатуру бабці на роль няні для своїх дітей,
    тоді інша справа.
     
  19. ilu

    ilu миється в бані

    Щодо заниження критеріїв. Мені тут подумалось що років так через два і більше я точно буду шкодувати що витрачала зараз занадто багато часу на прибирання-готування-сидіння на форумі-ютуб-фейсбук-розмови по телефону-непотрібний нафіг шопінг-якісь зустрічі з випадковими людьми і т д і т п. І точно ніколи не буду шкодувати - о! я таки забагато часу тоді проводила з дітьми ...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Зе бест! Зе бест! x 2
    • мімімі мімімі x 1
  20. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Не знаю, чи річ у вимогах.
    в мене був один Дмитрик і я була синя і холодна. Але це ще і через здоров'я його і через те, що я багато на що "велася" з порад і тисків.
    Зараз всім кажу, що клопоти зі здоровими дітьми - то не клопоти, а життя. А витрати на здорових дітей - це не "фінансові проблеми" :)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 3
    • Тупо! Тупо! x 1