Чи потрібен в хаті телевізор?

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Liliyah Romanova, 3 Вересень 2009.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи потрібен в хаті телевізор?

    То правда. Ти ж зверни увагу, що там дослідження канадського центру.
    Але я тобі щиро скажу, що я постійно з Дарком у магазинах воюю, що я те і те не купую. А він щоразу просить, мало не зі сльозами. Чому? Бо він бачить, що його друзі в школі їдять усі ті штучні солодощі, які в нас удома ніколи не водяться. Зрештою, ті батьки самі їдять ті всі перекусони також.
    Моя дитина має йогурти, сир, рисові вафлі (без цукру та інших додатків), яблуко, банан. Чіпси ми теж купуємо, але дорожчі й без купи складників.
    Коли він дивиться, то не їсть.
    Ну, не знаю. Ти на скількох дітях дослідження проводила? :girl_wink:
    Ми були на Паску в Торонто. Мешкали в кімнаті, де був телевізор. Дитина реально прикипає. Так, рухається, але аби аж так дуже відволікатися - ні. Залежність з*являється за день, потому в парк не витягнеш, бо йому шкода щось пропустити. Ми тоді тільки переконалися в тому, яке це зло, бо побачили контраст до того, яка в нас дитина, коли є контрольований перегляд на запароленому компі. Кілька годин складання леґо - елементарна річ, так само як кілька годин копання м*яча в парку на траві.

    Зрештою, може, в Україні діти якісь інші. ;)
    Тутешні, котрі привчені до телевізора з раннього віку (тобто батьки дивляться, коли дитятко ще й не ходить), дуже залежні й часто не вміють себе зайняти чимось іншим. У нас є кілька сімей знайомих, котрі не мають телевізора, то це дуже сильний контраст із "телевізійними" моїх кількох співпрацівників.

    Для нас тут ще крім усього велика економія. Не треба видавати грошей на телевізор, а тоді ще й на кабельне. Можна ті гроші на щось корисніше використати.
     
    Останнє редагування: 27 Травень 2010
  2. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: Чи потрібен в хаті телевізор?

    Лілю, частину статті можна прив"язати і до комп"ютеру, нє? теж діти затихають, заворожені... теж звикають...
    от дуже мене цікавить, чи мультики вибрані нами, дорослими (не тільки Бебі-Ейнштейн, а і звичайні) мають такий самий вплив... єдина відмінність - нема реклами і, можливо, насилля. Дослідження проводилось серед молодшої групи, якій (за логікою) дорослі передачі і фільми мають бути не цікаві...
     
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чи потрібен в хаті телевізор?

    Мабуть, до компутерних ігор. Особливо мережевих та онлайн. Від самого лише компутера не узалежнишся. Замало лише його ввімкнути, тому із телевізором простіше в тому плані. Вистачить ввімкнути - і все. Крім того, із телевізором є так, особливо на кабельному та сателітках, що програма за програмою, і все цікаво, і купа часу на ніщо...
    Про "бейбі Айнштайн" десь був лінк на статтю, що вони аж ніяк не корисні для дітей. Наш Дарко їх не дуже дивився, а от Leap Frog були дуже помічними. Тільки вони не 1,5 години тривають.
    Ми фільтруємо Даркові мульти й він тепер сам собі також. Він чітко каже, що щось є "не для діток", лише переглянувши трейлер фільму. Я вважаю, що тут власне зіграли роль повчальні та доброзичливі мульти, які ми йому шукали й давали дивитися.
    Зараз йому мультфільми не настільки цікаві, він уже більше цікавиться дитячими фільмами та пізнавальними від National Geografic наприклад. Але я вважаю, що відсутність телевізора в принципі допомагає не боротися із заразною штукою, яка стає рефлексом. І тішуся, що дитина має час на складання своїх наборів леґо чи читання книжок. Коли телевізор поблизу - неможливо відігнати, направду прикипає.

    Ще є один плюс, як на мене, якщо ми дитині пускаємо мульта окремо (компутер, плеєр), вона вчиться однієї позитивної речі (із переглядом двд чи відеокасети буде те саме) - "ставити на паузу" неважливе заради більших пріоритетів.
     
  4. вишиванка

    вишиванка Well-Known Member

    Відповідь: Чи потрібен в хаті телевізор?

    У нас мала телевізор до 3-х років не дивилась, він у нас є, але ми його не дивились коли дитина не спала. Тепер інколи може подивитись мультик, але чітко знає, що після одно мультика телевізор виключаєм і тут не має прохання та сліз. Головне дитину навчяити телевізор користуватись, це нелегкий процес, для того і є батьки у дитини. І ще коли дивиться мультик (максимум 25 хв.), то завжди є хтось поряд із дорослих, саму дитину не залишаєм дивитись. Та і пульт до телевізора донька не бере, навчили з малку, що є речі які їй не належать і без дозволду брати неможна. Тому і перегляд мультика вона завжди питає дозволу.
     
  5. Venus

    Venus New Member

    Відповідь: Чи потрібен в хаті телевізор?

    Підтримую і поважаю Вашу точку зору. Теж не хотіла телевізора. Купили, коли доці був 1 рік. Але дивитися вона його почала десь з 3-х років. Але! Дивитися дозволяю лише німецькі канали. Тому дочка розмовляє німецькою з 4-х років. Українська і німецька йдуть у неї на одному рівні - як рідні. Так що трохи користі від того є. Хоча, погоджуюся, важко регулювати час, проведений біля телевізора.

    Крім того, вона дивиться багато науково-популярних і пізнавальних передач. Часто приходить зі школи і каже, що знала відповідь на якесь питання завдяки саме такій самоосвіті. Теж важливо.
     
  6. masaryk

    masaryk New Member

    Відповідь: Чи потрібен в хаті телевізор?

    Однозначно, не потрібен.
    Живу п'ять років без телевізора. Досить інтернету і комп'ютера. Вважаю, що телевізор - для промивки мозку (реклама, в т.ч. політична) і для того, щоб народ нічого не робив, не задумувався над своїм життям, а жив чужим (серіали) - адже для мозку все одно чи задоволення реальні чи віртуальні.
    Вистачає нету і торентів (фільми, книги). Малому качаємо мультики. Але все одно від світу не ізолююєшся повністю і не втечеш. Після перегляду діснеївських "Качиних історій" почав обзиватися: "тупица", "проходимец", "замотаний урод", а вчора назвав мене "закончений холостент" (думала впаду зі сміху). Отже, телевізор викинути, комп - з обмеженнями.
     
  7. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Відповідь: Чи потрібен в хаті телевізор?


    Мені здається, що потрібно строго контролювати проведений біля телевізора час. Маю приклад: молодший брат (двоюрідний) коли дивиться телевізор, то його так "затягує", що навіть переміщаючись по кімнаті, він все одно намагається дивитися телевізор. Результат: все трощиться, падає, добитися відповіді у момент перегляду неможливо і т.п. Але є і плюс: дивився змалечку в основному нім.канали, і, як писала Венус,
    причому без акценту
     
  8. sunday

    sunday Народжена бути щасливою. І БУДУ! ;)

    Відповідь: Чи потрібен в хаті телевізор?

    больше года назад отключила себе кабельное...телевизор используется исключительно для просмотра двд дисков...дочка смотрит только те фильмы и мульты,которые записываю я...думала,что Дисней - это класс!...НО!! выросшая на "Покахонтас","Золушках,Белоснежках,Спящих красавицах" и пр. лав стори моя дочка всё чаще "любит" мне мозг о своей "любви" к одноклассникам,каждый месяц у нее новый "принц"...думаю ей еще рано о таком говорить постоянно(9 лет)...где -то читала,что в мультах Диснея заложен 25-й кадр (как в "Бойцовском клубе"),который программирует детей на разврат...может и правда...частенько слышу от своей "я бы хотела поцеловаться в губы с мальчиком..." и это при том,что она не смотрит идиотских Букиных,Ворониных и прочих с их идиотской моделью семьи и отношений...
     
  9. Lankoma

    Lankoma New Member

    Відповідь: Чи потрібен в хаті телевізор?

    У нас зараз майже ніхто не дивиться телевізор, лише тільки новини уввечері. А так все , що потрібно дивимося на компютері. Ми навіть від кабельного відмовилися, щоб даремно не платити..
     
  10. masaryk

    masaryk New Member

    Відповідь: Чи потрібен в хаті телевізор?

    холостент - це перекручено "холостяк". Це він мене, маму, так назвав, після перегляду "Качиних історій".
     
  11. Nuson

    Nuson New Member

    Відповідь: Чи потрібен в хаті телевізор?

    В мене то дійсно проблема з тим телевізором. Він тільки-но встане зранку з ліжка, ще навіть в туалет не сходить, але тТВ вже включити встигає. А дивиться ті деб...ні мультики по "Куй ТВ" і тому подібне. І виключаю і сварюсь - не розуміє. Іграшками навіть не хоче бавитись.:girl_devil:
     
  12. Лідочка

    Лідочка Well-Known Member

    Відповідь: Чи потрібен в хаті телевізор?

    То заберіть телевізор з хати і все. Пару днів пониє, а потім і іграшками почне цікавитися і книгами, і на вулиці мяча поганяти...Зявиться багато вільного часу:)
     
  13. sunday

    sunday Народжена бути щасливою. І БУДУ! ;)

    Відповідь: Чи потрібен в хаті телевізор?


    простите деревню - это есть канал такой???:suicide::suicide::suicide:
    отключите антенну и "играйте в непонятку" ой сломался телек)))
     
  14. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Чи потрібен в хаті телевізор?

    В нас років 7 немає телевізора. Такий спокій))
    Приходила до колєжанки, а там він постійно включений:girl_cray: То 15 хв - і прощаюся. Не можу знаходитися в присутності віртуального співучасника))) сумнівної якості))
     
  15. Відповідь: Чи потрібен в хаті телевізор?

    І я вже 10 років без телевізора. Точніше, останній рік він у мене є, але я його не вмикаю і навіть не помічаю (ну хіба лишень коли пилюку витираю :girl_crazy:).
    Можу сказати з упевненістю, що без телевізора можна спокійнісінько обійтися. Я не витрачаю час та нерви за переглядом дебільних телепередач. Фільми дивлюсь на ноутбукові, новини - в інтернеті. Хоча часто друзі дивуються, що я не в курсі найновіших кліпів, перипетій різних реаліті-шоу та конкурсів..
     
    Останнє редагування: 24 Березень 2011
  16. vernata

    vernata New Member

    Відповідь: Чи потрібен в хаті телевізор?

    Ми вже рік телевізор не включаємо (перестали, як синулька народився). Коли приходимо в гості до батьків, телевізор тепер дратує.
     
  17. Syrojizhka

    Syrojizhka Member

    Відповідь: Чи потрібен в хаті телевізор?

    І я приєднуюся до тих, хто без телевізора. В хаті спокій та тиша, хоча давно, коли ми жили деякий час із батьками, то було таке, що без мультиків дитина не могла поснідати. Скачали старі радянські мультики (Простоквашино, Ну постривай, Петрик П'яточкін) і дозовано дивимось на комп'ютері.
    А те, що не в курсі останніх шоу і серіалів - то не біда! :girl_bye:
     
  18. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Чи потрібен в хаті телевізор?

    Я ще й не в курсі новин))) Декого це шокує - як це? не цікавить, що відбувається в світі???) Не цікавить)
    Вважаю, що моє життя - реальне) Тобто, все те, що безпосередньо зі мною пов"язане. А решта - це як переживання за героїв мильних опер, просто сюр..
     
  19. Zvizda

    Zvizda Well-Known Member

    Відповідь: Чи потрібен в хаті телевізор?

    В мене довший час не було телевізора, з"явився коли одружилися з чоловіком. Спершу дивилася...а тепер
    Та там і дивитися нема, що...в новинах одні жахіття, затуплюючі мультики і рос. серіали.
    А малий на телевізор не реагує зовсім))
     
  20. Mojito

    Mojito New Member

    Відповідь: Чи потрібен в хаті телевізор?

    А у нас телевізора теж не було, а тепер є, але надто високо повісили)) То я й раніше мало його дивилася, а тепер то й взагалі ні:girl_nea:
    І, мушу сказати, що так спокійно!! Ну, не дізнаюся я про черговий теракт чи політичну реформу...не проблема!! Нервів менше! І читати більше стала!!:girl_claping: