Для мамусь і татусів (3)

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Zoryanazirka, 11 Травень 2007.

  1. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    А я обожнюю читати малому. Читаємо 2 книги за вечір, перед сном. Але і він любить слухати. В мене вже місця немає на нові книги. Але до ідеальної картини то немає відношення. Бо я немаю такої картини в уяві. Мені так підходить. Бо як почну уявляти-порівнювати - прощай психологічний спокій. А я то діло (спокій) дуже люблю і абстрагуюсь від всього, що його порушує.
     
    • Подобається Подобається x 4
  2. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Я тут задумалася, що малій вже 1,5 роки минуло. А фінансова ситуація в сім’ї досить хитка, тож може доведеться виходити на роботу. Як підготувати дитину до своєї відсутності? Є два фактори: ГВ, яке згортати через роботу не планую; і садочок (до 3 років віддавати в садочок теж не планую. Дитина буде з бабою/дідом). Робота строго від години до години. Добиратися далеко, розглядаю варіант їздити машиною. Скоріш за все виходити треба буде з січня, може з весни. Тобто маю час морально підготуватися і підготувати дитину. Питання в тому як? З бабою/дідом залишається спокійно по пів дня (довше поки не було потреби залишати).
    Наперед вдячна.
     
  3. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Аж так зараз не підготуйте, бо вона ще маленька, за півроку забуде.
    Залишайте почастіше з бабою/дідом, щоб звикала до ситуації.
    Перед виходом на роботу може за місяць почнете розказувати, що мама буде ходити на роботу і тд.
    Якщо є можливість не виходити одразу на цілий день, то було би добре.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  4. MalvinkaLv

    MalvinkaLv Well-Known Member

    Повністю погоджуюсь. У нас такі попередні розмови про абсолютно все, починаючи від закінчення ГВ, вибору садка і до планів на завтрашню поїздку, дитина має знати, що з нею буде, тоді спокійніше сприймає. У нас це працює. Ну але, звичайно, за півроку наперед розмови про те, що "мама буде кудись від тебе йти, а ти побудеш з бабусею/дідусем" я б не починала. І дитина в 1,5 року і в 2 роки все дуже по-різному може сприйняти.
    Я вийшла на роботу в 2,2р. малого, дитина залишалась з бабусею і дідусем. До років двох він з ними сам взагалі не залишався! За місяць до мого виходу вирішили спробувати залишити, дідусь приходив до нас і забирав його (вони живуть окремо, недалеко), малюк із задоволенням пішов, декілька годин побув в бабусі, потім я його забрала.
    Так і на роботу ходила: вранці годувала малого, збирала, приходив дідусь, вони йшли, а я потім вже йшла на роботу, після роботи забирала його від бабусі додому.
    Правда я вийшла в офіс на пів дня (так і досі хожу, сподобалось)))).
    У нашому випадку адаптація пройшла абсолютно спокійно.
    З часом домовились з малюком, що він буде ходити в садочок.
    @Happy Fiancee, Ви головне, самі спокійно морально налаштуйтесь і все буде добре;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. phobika

    phobika Well-Known Member

    Я трошки більше місяця тому вийшла на роботу. Дитині на той час був 1 рік і 1 місяць. З ГВ проблем нема: є мама - є циця, а як нема - то і нема. Вашій дочці вже майже 2 роки буде, то проблем тим більше не мало би виникнути.
    Малий з няньою по 7-8 годин. Тішиться, коли вона приходить, махає мені па-па, коли йду, правда як приходжу, то з порога на мене вилазить, трохи посидить на руках, поїсть і далі біжить по своїх дитячих справах)
    Починала його готувати за півроку. Перші 2 місяці ми ще, можна сказати, шукали свою няню, тому був по 3 години з нянею 2-3 рази в тиждень. Потім поміняли няню, досить швидко вона почала приходити на 5 годин, я виходила погодувати або вкласти 1-2 рази, так як працювала в іншій кімнаті. Десь в 9,5 місяців малий міг бути з нянею по 5 годин без моїх "візитів", так 4-5 днів в тиждень. З 10 місяців я почала ходити трохи гуляти, щоб бачив, що я йду і повертаюсь.
    Перші 2 тижні, як вийшла на роботу, малий трохи плакав, як я йшла. Ми спочатку з чоловіком виходили разом, на таке він гірше реагував, тому більше так не робимо.
    Тому я би радила вам або поступово виходити на роботу, або якщо такої можливості роботодавець не надає, то придумати, куди би то регулярно ходити. І я десь 2-3 місяці дитині час від часу казала, що буду ходити на роботу, але так між іншим, не наголошувала.
    Наразі повний день я би не змогла працювати, бо з дорогою це би було 10-11 годин, за півроку-рік може і відважусь.
    І так, головне ваш спокій і впевненість. В мене були моменти, коли я сумнівалась, тоді і дитині бло важче.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Мені на пів дня зовсім невигідно буде виходити, бо зп і так невелика, а її половина взагалі сміховинна. Хіба що на трохи скорочений графік. Тут ближче до діла подумаю і порахую.
     
  7. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Я мала на увазі працювати півдня хоч спочатку, типу як адаптація, може місяць-два перші.
     
  8. lilochok

    lilochok Well-Known Member

    Можливо не в ту тему, вже вибачайте

    Дитині 1,5 місяці. Дурника варто давати чи ні? цікавлять ваші думки
     
  9. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    На мою думку - ні. Якщо дитина на ГВ з часом може не добирати вагу. Дуже багато в 4-5 місяців починають менше набирати вагу (з історій в групі ГВ на фб) через дурник. Ну і крім того є ризик псування прикусу в майбутньому.
    А чому задумалися над цим питанням? З яких причин хочете спробувати?
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. lilochok

    lilochok Well-Known Member

    Дитина на ГВ
    інколи може мою руку посмоктати чи свою - тоді трохи заспокоюється
    і це після того як поїсть, а не тому що голодна
     
  11. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Отут прочитайте, там 80 сторінок думок на цю тему :)
    Дурник, пляшка - давати чи ні?
    Якщо коротко - хай краще смокче руки (потім за кілька місяців добереться і до ніг :girl_haha: та й взагалі все довкола на смак пробуватиме). Дурник може вам проблем з гв наробити та й потім забирати його у дитини ще та проблема.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 7
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  12. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Про ризики для гв мабуть знаєте.
    З погляду психологічного - дурник - це заміна мами, тобто та потреба тілесного контакту (а в цьому віці саме так формується безпечна прив'язаність) задовольняється штучним замінником - тут вже залежить, як вам сприймається ваш стосунок з дитиною, чи хочеться вам дати того контакту дитині стільки, скільки вона просить.

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
  13. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Вам шкода:)?
    Якщо серйозно, то немовлята в нормі поводяться зовсім не так, як малюють в масовій літературі. Якщо вони смокчуть все, що можуть дістати на даний момент свого життя, плачуть, вимагають груди, колисання, носіння, тягнуть до рота одяг і пеленки - то це здорові щасливі немовлята. Вони з тим тяганням в рот отримують певну кількість поганих мікроорганізмів і імунітет міцніє. Не треба забороняти чи оберігати від того. Потім (десь після пів року) улюблене заняття багатьох дітей - гризти мамині тапки або вуличне взуття, якщо його не сховати. Потім каміння, пісок на вулиці (якщо мама не впильнує - то і гірше може в рот потрапити). Це досить нетривалі періоди, не варто на якомусь з них просто закрити дитині рот дурником, щоб відволікти. Вперті діти його переважно випльовують, а спокійні просто стають позбавлені цінного досвіду. (Про цінний я абсолютно серйозно)
     
    • Подобається Подобається x 10
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
  14. lilochok

    lilochok Well-Known Member

    Коли дитину можна вести у басейн?


    а коли можна у морі купати?
     
  15. Raven

    Raven Мама малятка

    як заживе пупочна ранка, так нам тренер казала
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    від чого може залежати графік сну дитини?
    Я помітила, що відколи в малої утворився графік сну свій, то денний сон завжди наступав через Х годин після ранкового вставання. І щоби там хто не казав, що треба її "виганяти і витовкти" аби потім ліпше спала, навіть в ті дні, коли доводилось бути без прогулянки - всерівно вона засинала в тому графіку. Але зараз ті денні сни стають вже мало не вечірніми. Стараюся її будити в 8 ранку, то на сон вона йде аж в 16год. Ще взимку той проміжок був 5-6 годин, тепер посунувся до 8. Мені то геть не зручно, бо потім поки встане і розрухається, то вже час і вечерю готувати і надвір би ще вискочити перед сном, і ше шось по дому доробити і такі ті вечори напряжні, шо труба. А ще хотіла її дати на танці з вересня, але там заняття на 17.30 - ну з таким ляганням ми явно на них попадати не зможемо, а мені би було дуже зручно, бо реально під хатою, в садок вона не ходитиме ще, то хоч кудись хотілося.
    Будити ще раніше - в 7 ранку? ну теж не дуже якось мені то подобається, бо самій вставати теж неохота ще так рано.
    Як би то посунути той денний сон? чи то вже без шансів?
     
  17. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    В мого сина теж денний сон отак посувався, спочатку це було на добре, бо о звиклій 13 год він складно вкладався, а в 16 - суттєво легше. Але потім дійшло до лягання о 17-18, і коли вже він почав іноді так засинати "наніч" (ніч тоді була б десь до 3-4 год), то ми той сон відмінили, на початках клали спати о 20, часом і о 19 - йому тяжко було без денного сну, вечорами був капризний, ну але і вдень в адекватній годині не вкладався. А вставав він завжди рано, не було там що посувати, вам справді можна хоч годинку спробувати. А мені стало легше, що не мушу вичікувати ввечері до 24 год, коли сама вже від втоми валюся, щоб врешті вкласти дитину.


    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    @Mansikat і на який режим в результаті ви вийшли?я так розумію, денного сну тепер нема взагалі?
    Я ще думаю чи поява малюка вплине на наш графік, може він буде будити всіх вночі, або навпаки над ранком , і якщо це впливатиме на нічний сон, то відповідно і на весь режим дня також.

    Ще згадала, що мала запитати про їжу - не знаю в який саме момент я то упустила, але дитина досі нормально сама не їсть - треба годувати. Якусь їжу, яку можна розбити на шматки і дати виделку - ще більш-менш поїсть, а от рідке лінується їсти. Скільки не пробувала якось їй дати завдання поїсти самій, то вона так набирає ледь третину ложечки, за хв 5-7 вже стогне, що втомилася, а їжі толком і не з'їджено. Та і коли годую, то вона часто відволікається, починає шось бавитися, ті годування такі довгі мене вже нервують. Лишити її голодною якось совість не дозволяє, бо скажімо після сніданку йдемо гуляти. То як буде голодна, то почнеться зараз на кожному кроці - купи булку чи печенько чи ше шось там. Як голодна перед сном, то заснути толком не може, або вночі будиться і товчеться поки її не погодуєш - то вже перевірено.
    І тут знов проблема на горизонті - поява малюка - не буде в мене часу по 20 хв сидіти з ложкою коло неї, хтось з нас трьох явно буде дуже незадоволений.
     
  19. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Робіть перекуси овочеві - те що може взяти в руку- начищена морква, капустинки всілякі, яблука. А стосовно самостійного їдження, я не пораджу, бо я домовилася з своїми, що я догодовую тільки, основну частину вони мають зїсти самі, інакше бонусу не буде зовсім, я ще доїм за ними за деякий час, і лишиться їм капуста чи яблука, в крайньому разі вода..
     
  20. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Стосовно графіку, я б теж краще вкладала наніч раніше. В нас десь так і було в той перехідний час, коли денний сон відмінявся. Але загалом я не любитель графіків (малі не в садку, потреби нема), то вони собі спали, як хотіли. З молодшою був період, коли без денного лягала в 19 і спала до ранку. Зараз спить вдень тоді, коли хоче. Сьогодні не спала, пішла в 22 спати. Часом може і 2 години вдень спати, теж йде 9-10 вечора в ліжко. Але вона не капризна, тому мені жодних проблем її сон не створює. Хоче спати - йде і спить, вкладати не треба.
    Стосовно їжі, то я маю таку майже 5-річку, яка досі лінується їсти, якщо то треба ложку чи виделку задіювати. Такий в неї темперамент. Часом навіть годую. Але зазвичай їй просто треба виділити хвилин 40 на ту тарілку борщу і кожні пару хвилин нагадувати, що вона в процесі. Я вже звикла))) сидить, колупає в тарілці, бавиться, ходить туди й назад. Знаю, що є варіант бути строгою і заборонити ставати під час обіду, але то не для мене. І годувати щодня не для мене. Тому в нас так.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2