Домашня економіка.

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем AilataN, 16 Жовтень 2011.

  1. AilataN

    AilataN жива

    В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід.
    Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо).
    Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п?
    В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає!


    Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
     
    Останнє редагування модератором: 23 Лютий 2015
    • Подобається Подобається x 1
    • Не подобається Не подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. Oleksandrochka

    Oleksandrochka Well-Known Member

    для тих, хто витрачає на харчування 4000, варіант 2000 явно не проканає. Є різні смаки, стиль харчування і т.д. Продукти коштують для всіх однаково, тому тут висновок сам напрошується. Мій чоловік ніколи в житті не буде їсти картоплю з тушкованою капустою як повну страву. І дитині я не надто б хотіла б давати варену ковбасу. Телятина, кролик, риба коштують недешево, і тут мало що викрутиш. Фрукти і якісна молочка теж, між іншим. Для мене, то або якісніше харчування, або економія. Але в кожного свої обставини і вподобання.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Подобається Подобається x 1
  3. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Ми теж не далеко від того меню :) 1500 точно не виходить, але 2200-2500. Тобто до вищезгаданого списку додається ще йогурт\кефір, риба не мойва а скумбрія морожнена десь раз в тиждень, фруктів більше (зараз мандарини, лимони,банани), овочі морожені (мексиканська суміш найчастіше :) ) ну і загалом замість курки - швидше свинина (до 2 кг на місяць). Але у нас часами є гум.допомога з села - раз в місяць курка домашня, гриби сушені, квасоля, часник, варення і салати мариновані :)
    Надю, @HOPIC але ти ж печеш досить часто? домашня випічка вона така, загалом затратна досить.
     
    Останнє редагування: 19 Грудень 2017
  4. marianast

    marianast Well-Known Member

    Там де живете ви - напевно, там де живемо ми - навряд чи. В Україні дорожчі продукти не означають якісніші, і часом краще капуста з картоплею, ніж « якісна, італійська салямі». Але то вже зовсім інакша тема)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 9
  5. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Якщо не на домашніх яйцях, то норм. Ну і випічка в переважній більшості в мене такого домашнього типу, чи сільська, прості рецепти, прості продукти. І магазинне солодке ми не купуємо, окрім соломки в довгу дорогу і чорного шоколаду, як мені треба на вже для торта.
    Ну і в нас теж є великі закупи муки, менше круп, макарон твердих. Ну але спокійно можу сказатм, що на молочне (молоко, сметана сир) ми витрачаємо до 1000 в міс, і з того я роблю все - і соуси сирні, і масло, і солодке і просто поїсти, твердого сиру беру під потребу, то так максимум до 300г може бути на місяць ( є місяці коли зовсім не купляю, нема потреби), більше щось молочки я і не знаю. з того танцюємо, бо це точно те, що добре, бо якщо не купити норм мяса чи не мати часу на бобові, омлети, рибу, щоб щоразу щось нове, то мої так собі, індичі домашні сардельки 2 рази в тиждень то вже носом крутять. І я удар роблю на овочі, щоб точно були. Загалом поставила собі принцип щодня інший білок, мясо довго травиться, його треба чимось посувати в жкт, . Ну і ще треба врахувати, що є такі продукти і страви, які наприклад мій чоловік не їсть, і дітям ще не бажано (гриби, перець болг, крем супи, кава вже теж ні і тд і тп)
    І ще в мене є така заувага, що якщо страва не має сильного смаку, то нею так не насичуються. Я порівняю зараз два шматки різного мяса, але ну просто рецепти можна взяти шматок свинини, зробити відбивні на 6 ос, ну і все. А можна втушити як буф бугіньйон яловичину такої ж ваги, і ніхто не піде за годину райзати по холодильнику, а на наступний день мій тато ше із залишками розправиться.
    Але знову ж таки, якщо людина вважає, що їй для здоровя необхідно їсти мясо щодня, і иа ж курка, то не мясо, то важко про щось говорити. Я не говорю про мангою дор блю, якісь вина, зрештою, останні робимо самі, щоб не ганяти в магазин щоразу, як хочеться.
     
    Останнє редагування: 19 Грудень 2017
    • Подобається Подобається x 3
  6. Raven

    Raven Мама малятка

    з того місця поподробніше)
    @flame, а як ви ту курочку на канапки робите?
    В мене навіть до голубців з м"ясом має бути котлетка, муж і мала м"ясоїди. Їсти пельмені з ковбасою то для них нормально. Овочевим обоє не наїдаються, тому ті страви скоріше для мене. Молочна каша для малої з розряду шо їла, шо радіо слухала, і через годину попросить пельмені зварити. Тому в мене рагу з м"ясом чи мисливськими сосисками, а гарбуз печеться з свининою. І оту графу М"ЯСО я не можу замінити нічим.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  7. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    бобові не проходять?
     
  8. Raven

    Raven Мама малятка

    Взагалі, хіба в зупку троха підсиплю.
     
  9. solana rok

    solana rok Well-Known Member

    А якщо в котлетки, я змішую бобові і м'ясо)


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Корисно Корисно x 1
  10. Raven

    Raven Мама малятка

    Я гарбуз даю) можна і так спробувати
     
  11. littlebird

    littlebird Well-Known Member

    Погоджуюсь. Ми, по загальних мірках, також мало витрачаємо на їжу. 2500-3500 грн в місяць. Ці цифри точні, так як веду домашню бухгалтерію. Та є суттєве але. Ми вдома не обідаємо і ці суми на сімейний бюджет не відбиваються. Легкий сніданок і вечеря. Так от помітила, що літом витрачаю більше на продукти. Хоч є свіжі овочі і мало б бути менше. Та ми їмо дуже багато фруктів. От почався сезон полуниць і т.д. І так всі сезонні фрукти-ягоди. Я кілограмами купляю, а це не дешево. Плюс риба дорога, раз в тиждень стараюсь купляти. Загалом 2000 грн для нас мало. Хоч були і такі місяці, але тоді просто запасів в морозильній камері було багато.
    --- дописи об"єднано, 19 Грудень 2017 ---
    А якщо забрати з закупів ковбаси(чоловіку на канапки) і солодощі магазинні, то можна суттєво зекономити. А ще сири дуже дорогі. Ну для нас, принаймі, 250-300 грн за кг це дорого.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  12. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    скумбрія 63-70 за кг. свинина 130-150 грн
     
  13. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Ви знаєте, я як читаю свою вегетеріанську кулінарну книжку, завжди думаю - і що, що тут їсти?. Виявляється, що є що, зазвичай цілу бритванку овочів , отих "пустих", ми не зїдаємо, при чому, що як як ставлю на стіл на вечерю, так всі і ходять і тягають, допоки спати не вкладаються. А всю справу робить соус і повільний процес прийому їжі. Тобто це не за раз, але реально не зочеш добавки, коли висмакуєш кожен шматочок. За мясом не пораджу, мої імирають так тільки за перепілками, і тільки 2 дні підряд. Далі перерва хоч тиждень, бо навіть не подивляться, чи воно варене, чи воно печене.
    А, і ше, я не люблю смажити рибу і мясо, мені здається, що просто втрачається купу всього з нього.
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. Raven

    Raven Мама малятка

    от я той рецепт і брала, смачно, але мені зажирно, а я гастрит маю)
    мої теж не з"дають, але за годину попросять ше шось поїсти і бажано з м"ясом. З купованого м"ясного в нас хіба московська ковбаса, бом яїї не приготую.
     
  15. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    Та ні, навіщо ж тапки? =) Абсолютно нормальна пропозиція. Але хочеться саме ковбаси. Вареної. Саме з тим смаком. Я не вважаю ковбасу ідеально здоровою їжею. Але раз на місяць можна. Тим більше, що лікар чоловікові офіційно дозволив (не частіше, ніж раз на місяць). Так само і олів"є. Можна заправити сметаною - буде значно здоровіше. Але смак зовсім не той, як з майонезом. І зважаючи на те, що я роблю цей салат лише на свята, допускаю використання майонезу.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    А туди гострі спеції не йдуть? Вже написала свій коментар, а ваше філе запечене з голови не йде =) Поділіться, будь ласка, рецептом, якщо не складно. Бо ковбаса ковбасою, а це, бачу, щось цікаве.
     
  17. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Ми фруктів майже не їмо. Особливо екзотичних. Хіба один банан малому раз на тиждень. А може й рідше. Яблука купуємо, і от зараз грейпфрукт і хурму іноді купуватиму. Найбільше забирає домашня молочка в перевіреної господині. Беремо раз на тиждень сир і сметану. Робимо масло самі малому і сирники або сиркову масу збиваємо. З м'яса - телятина малому, нам свинина, курка і філе куряче іноді, яке я терпіти не можу, але чоловікові норм))) Риби мороженої не їмо, бо не любимо. Чоловік раз на тиждень купує консерву тунця, то робимо рибну закуску з неї. Ковбаси їмо дуже мало. А так по суті в нас все скромно і просто: вівсяна крупа-гречка-перлова-картопля-спагеті-фасоля-горохова зупа-росіл з курки-борщ-яйця-котлетки-млинці з солодкою і м'ясною начинкою-тверді сири. Ну і плюс періодично солодощі магазинні і вкусняшки різні.
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  18. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Інколи я запікаю цілий шмат мяса і дорізаю до овочів плястерки в тарілку. Воно корисніше як смажена відбивна на шлунок. І ще таке, я собі подумала стосовно мяса, що часто в нас люди мясо , то тільки філейка. Я звичайно золодці не варю, бо ніхто крім мене не їсть, але ще дивлюся і в строну печінки, і шлунки, і серце, і навіть легені, але до останніх треба час. Як зготую, то добре їдять, а як сказати наперед, то чоловік починає, що я його "помиями" якимось збираюся нагодувати. Типу краще сосиски з магазину. Ну його так виховали, на макаоонах і сосисках, то мені тепер що, відкидати добрячий пласт смачних чеських, польських і українських страв? То треба мати трошки глузду, і раз я готую, то я і керую.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 2
  19. Raven

    Raven Мама малятка

    Підлива з курячої чи іншої печінки, налисники з легенями, і серцем, котлети печінкові то в мене графа м'ясо. В решти домашніх теж) на тому і економлю
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  20. Oleksandrochka

    Oleksandrochka Well-Known Member

    я не можу не погодитись з цим, щодо якості. Але ми як жили в Україні і без дитини, в нас 4000 легко йшло на продукти. Я таки розумію, що наша баба купляє на пенсію по мінімуму, їсть "просту" їжу і їй в плані здоров'я нічого не бракує. Але для мене не було б цього достатньо. Це більше про різноманіття і якість, ніж про здорове харчування як таке. Я звикла, щоб в мене завжди були в холодильнику фрукти (не лише яблука), сир, молоко чи вершки, сметана, м'ясо як закуска (не кажу ковбаса, але наприклад полядвиця запечена на канапки), щось солодке (сирник нариклад, чи млинці з сиром). Це все не основні страви, і без них можна обійтись. Але я не стараюсь себе обмежувати з'їсти 1 яблучко чи пів банана в день, бо я рахую що фрукти треба їсти. І я почитала темку, і для себе бачу оті варіанти, про які писала @arushka. менше фігні купувати, кави всякої, їжі в кафешках і т.д. Здається, що то недорого. Але як порахуєш за місяць...Загалом, я не дуже господиня в плані економії. Моя діяльність більше спрямована на те, щоб мати більший дохід і менше обмежень. Основна економія, це напевне планування, щоб уникати марнотратства.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 11
  21. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1