Домашня економіка.

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем AilataN, 16 Жовтень 2011.

  1. AilataN

    AilataN жива

    В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід.
    Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо).
    Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п?
    В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає!


    Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
     
    Останнє редагування модератором: 23 Лютий 2015
    • Подобається Подобається x 1
    • Не подобається Не подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 1
  3. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    )))) йой, вже ті Посиденьки.
    Так, так- ми тушку свині на місяць поглинаємо+ теля+ кита і чорну ікру лопатою.Що вже дріб'язкувати).

    Надіслано від мого GT-I9505, використовуючи Tapatalk
     
    • Смішно Смішно x 6
    • Подобається Подобається x 1
  4. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Хто як, але мене реально здивували дописи кількарічної давності про мега важливість мяса, і тваринного білка, яке тільки з мяса, і інші недешеві цікавинки. І як вас велика сімя, то розхід більший продуктів. Веганство чи вегетеріанство не є аж таким дешевим, але багато пишуть, що от, вони не почуваються комфортно коли нема того і того. Не в розрізі здоровя, не в розрізі економії чи менеджменту бюджету, просто так є.
    Я дуже намагаюся запланувати їжу, і намагаюся зробити її їжею, а не набором стереоттипів. І хочу, щьб їжа була домашньою в максимальному значенні, яке можу досягти, бо тільки так я можу проконтролювати її якість, а це здоровя.
    Тоді це спростить кілька граф з бюджету, і життя в принципі теж,
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Корисно Корисно x 1
  5. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

     
  6. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    @Норіс про веганів нічого не берусь говорити, бо не цікавлюсь впринципі. Ми- м'ясоїди), а це також не дешево, якщо якісно.
    В сусідній темці Цьомцьомка написала просто бест пост і додати нічого.
    Та кожен вільний думати, як думається і так жити.

    Надіслано від мого GT-I9505, використовуючи Tapatalk
     
  7. marianast

    marianast Well-Known Member

    @HOPIC скільки вашого власного ресурсу на це іде?
    Домашні йогурти, сир, сметана, масло кращі ніж куповані однозначно. Видно я лінива, бо виправдовую купування вищезгаданих продуктів тим, що не можу знайти нормального молока. Базарним гидую, своєї жіночки не маю, був не тривалий досвід купування на молочарні, але там така антисанітарія страшна була, що я кілька раз себе змусила заїхати, більше не можу. А з «Казкового», що робити самій, що купувати той йогурт готовим- один чорт. Не претендую на істину.
    М’ясо. Ми м’ясоїди, стараюсь не зловживати, але раз в тиждень щось мушу запекти чи зварити бульйону. Купую в 9 з 10 випадків індика. Про походження - базари відпадають, на продаж ніхто не годує свиней натуралкою, то 100%, і навіть «для своїх» ніхто на фермі свиню не буле готувати натуральними продуктами. Провірено двісті раз. Хіба родичі в селі, а в нас їх нема, тому свинину і курятину купую дуже рідко. Щодо індика теж не маю особливих ілюзій, особливо коли дивлюсь на розміри не різаного філе. Ну не виросте такий індик на натуралці ніколи. Маю малесеньку надію що там 50/50, бо казали мені люди, які вирощують курей на хімії, що від преміксу і т.д індики дуже дохнуть, малими, потім годі продати. Маю ще манюсіньку надію на перепілок, але купую їх в Сільпо, тому надія на їх натуральність геть манюсінька.
    Овочі. Цього року джек пот, бо далека родина, яка вирощує все на гної, по старих методах, мала оверврожай моркви і картоплі, який ми відкупили. На зиму стане. Щодо купованих овочів не маю анінайменшого сумніву, що вони кроплені- перекроплені, ще й грунт гарно здобрений всім чим можна. І в бабок на базарі гірше ніж в фермерів. В останніх хоч схема є, бабуськи ж беруть все, що пропонують відповідні магазини. Спостерігаю за такими щоліта. Потім на базарі то все йде як « та то своє, панусю».
    Риба. Річкової і озерної ми не їмо. Хіба уху зі щуки. Морську беру в терміналі на Шуварі, часом попаду гарно, часом з того лосося стільки червоних соків витікає, що я задаюсь питанням, що я купила за такі гроші. Транспортування, реалізація і зберігання не мороженої морської риби теж дуже відкрите питання. Лотерея.
    Фрукти - принцип той же.
    Крім того, що в нас майже відсутній контроль якості продуктів, то й той, що є у нас здійснюється дуже специфічно - виробник сам заносить зразки продукції у відповідну інстанцію і отримують сертифікат. Ну ви поняли, те, що заносить і те, що продає переважно зовсім різні продукти.
    Тому, як в мешканки міста, питання цілком закономірне - як дотягнути те харчування до здорового?
    Ну і щоб не злісний офтоп - нам на харчування сім’ї з чотирьох осіб іде однозначно більше 4000 в місяць. При тому, що меню в нас доволі просте. Картопля+ запечений індик, каші з рибою, фрукти, йогурти, овочі( зараз менше, бо перелік зимових овочів в наших широтах скупий).
    Готові м’ясні вироби, солодощі (випічку, торти, цукерки) майже не купуємо, дуже рідко.
     
    • Подобається Подобається x 11
    • Зе бест! Зе бест! x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Багато, але треба врахувати що я це 1. Люблю, 2. Намагаюся постійно зробити кращим. 3. Якби була можливість, я б сиділа на грядці і тримала козу і було б мені щастя, і робила б сири з своїми травами.
    Стосовно того, що ви описали, то я цілком погоджуюся, але я прихильник овочів базарних, ну або з невеликих господарств, хоч я все вимочую. Коли приходиш, а помідори пахнуть, а шкірку ти все одно викинеш. До речі, наша форумчанка продає перепілок, то я в неї беру, і яйка теж. Дуже смачні і мясо не смердить, як на штучному вигодовуванні в інших тваринок. І це свій до свого по своє і СВІЖЕ, я не прихильниа мороження-перемороження. І знайти добру молочну продукцію - це важливо. Я тут випадково спробувала вершки магазинні, то таке Бєєє порівняно навіть з старкою з домашнього молока, чоловік жартував щоб я морозиво з неї робила . Ну але на морозиво я беру вкисше молоко, влітку це суттєво спрощує життя, особливо як треба 3 літри льодів на компанію
     
    • Подобається Подобається x 5
  9. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    Шкода лиш, що після гоління той "шовк" зовсім недовго гладеньким залишається.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  10. Rona

    Rona Мама-йожик

     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  11. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    повноцінно в кожного своє. Комусь смажена картопля з квашеною капустою цілком повноцінна вечеря, а хтось любить добрий шматок м*яса з добрим соусом і салатом.
    Ну і тут ще ж є інші затрати крім грошей - час і зусилля. Може в тої форумлянки свекруха загартована життям і вміє кашу з сокири зварити, питання тільки скільки часу і зусиль на це йде.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    Готую тільки я. Вона іноді може приготувати щось суто для себе (ми такого не їмо). Можна, я не буду описувати причини, чому так? Бо то буде злісний офтоп.
     
  13. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Дякую, не описуйте будь ласка.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  14. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Доречі, для мене особисто важливу роль грають спеціі і всякі дрібні додатки. З тою ж картоплею- просто смажена з цибулькою це одна страва, смажена зі сметаною, кропом і часником - інша, смажена з карі і часником - ще інша (я не кажу що то їсться отак 3 дні підряд, але з чимось чергуючи - цілком проходить). І так зі всіма стравами :) Може, тому мені і не так муляє якесь не АЖ таке широке розмаїття в меню. Ну і та ж квашена капуста чи борщ - реально суперстрави по вмісту вітамінів і користі для організму при всій своїй простоті і не дороговизні. І вони точно не одні такі в 'народній' кухні :)
     
    Останнє редагування: 20 Грудень 2017
    • Погоджуюся Погоджуюся x 10
    • Подобається Подобається x 3
  15. gromnatalia

    gromnatalia Member

    Прочитала ніби свої думки! Намагаєшся купувати корисні продукти, готувати з них корисні страви, а як тільки задумаєшся над якістю тих продуктів, то розумієш, що майже даремно....
    То тільки як жити за містом і мати свою господарку, у якій ти впевнений, бо чужому не довіряю... теж навіть молока взяти не можу, то можна розраховувати на таке домашнє корисне харчування.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  16. Rona

    Rona Мама-йожик

     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 3
  17. бетменша

    бетменша Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 6
    • Смішно Смішно x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  18. Jusi

    Jusi Ловець емоцій

    Я намагалась зменшувати витрати і робити сама собі манікюр, педикюр, корекцію брів. Не виходило :girl_sad: Не складаються в мене до того руки, я в такі моменти впадаю відчай і негативні емоції, зв'язані з такими ситуаціями руйнують щастя від зекономлених грошей. Тому ці послуги я забила в статтю проживання, без яких я не можу обійтись. Я згідна один раз не піти з подругою на шампанське, зекономити на чомусь іншому, але ці послуги в салоні для мене маст хев. Зате я свідомо відмовилась від гель-лаку (в мене дуже швидко відростають нігті, через 3 тижні манікюр виглядає неакуратно) і від шугарингу. Ех, шугаринг, це було супер, гладенька надовго шкіра і т.д., але мій бюджет не витримував таких витрат (треба з нового року переглянути). І я повернулась до бритви, а в недоступних місцях використовую крем для депіляції (дякую @Rona за підказку).
    Я колись стриглась раз на місяць, потім був час раз на рік, тепер знайшла свій ідеальний інтервал - раз в три місяці. І тут теж не економлю, бо це мій вигляд, мій настрій на цілий квартал.
    До чого я веду, я для себе розставила пріорітети, комфортні і доступні мені в даний момент часу, і їх дотримуюсь. Не економлю на чому можу і не трачу все на догляд і красу.
    Були в мене часи, коли я думала, ой, скільки того життя, треба завжди бути супер гарною, стильною, коли я ще таким буду перейматись, нічого доброго з того не вийшло. Тепер я знайшла для себе золоту середину.
     
    • Подобається Подобається x 10
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  19. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Якщо по темі, головна економія зараз, то покупки в СП та розпродажі (але не чорні п'ятниці і т.д.). Спершу місяць-два монітор ціни, а далі вже купую де вигідно. Спершу ходжу по магазинах і якщо можу знайти в СП чи просто в неті. От до прикладу зимова куртка 3600, в неті знайшла 2550 грн.
    В Колориті проглянула собі сукню, знайшла в неті на 800 грн дешевшу.
    Взуття і верхній одяг дня нас всіх купується практично наприкінці сезону.
    Косметика та догляд теж у мене не забирає багато коштів.
    Манікюр (чистка) і корекція брів раз на 3 тижні.
    Стрижка раз на 3 місяці, фарбую волосся сама вдома.
    Косметики багато не використовую ні по догляду ( маю тільки для зняття макіяжу, вмивалку і крем), ні декоративної (туш і олівець для очей і тональний).
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Інформативно Інформативно x 1
  20. gromnatalia

    gromnatalia Member

    :girl_haha: точно! З нашою екологією і дихати шкідливо))))))))))) Треба менше за то думати)
    --- дописи об"єднано, 28 Грудень 2017 ---
    Про роботу можна забути))))))))))))
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  21. Jusi

    Jusi Ловець емоцій

    Дівчата, які програми використовуєте для обліку витрат/доходів, бо я щось не можу знайти :scratch_one-s_head: