Домашня економіка.

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем AilataN, 16 Жовтень 2011.

  1. AilataN

    AilataN жива

    В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід.
    Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо).
    Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п?
    В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає!


    Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
     
    Останнє редагування модератором: 23 Лютий 2015
    • Подобається Подобається x 1
    • Не подобається Не подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Гляньте Spendее, мені колись @Hexe порадила і це найкраща з усіх, що я пробувала
     
    Останнє редагування: 15 Січень 2018
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
    • мімімі мімімі x 1
  3. arushka

    arushka завжди досягаю мети

    в мене Монітор фінансів
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Wally на телефоні.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    В мене monefy. Він є і для андроіда, і для іос.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    я от зрозуміла, що в мене останніми роками є економія на засобах догляду за волоссям))) Раніше я купу інфи перечитувала, шукала профзасоби, замовляла "хтозназвідки", дорогущі...Пригадую мала маску для волосся за 30 дол. То зараз типу 840грн. Бавилась тим років 5 напевно. Вже давно збилась з того, бо бажаного ефекту ті засоби так і не дали. Тому зараз мас-маркет, яким я задоволена. І економія, відповідно.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  7. marjana lv

    marjana lv Well-Known Member

    muMoneyTracker
    В мене тут назріло питання до тих хто написав бюджет харчування до 2500 грн/міс (на 3ох дорослих) - у Вас є такий пункт як продукти від рідних з села?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Я тут сіла рахувати випічку, звичайні вівсяні і вушка, кекси. Використовую масло (те що ферма, радимо, молокія), яйця фермерські, ну мука, насіння і тд. Чисто по собівартості (всій) вони виходять майже в 1,5-2 рази дорожчі як магазинні (правда я дивилася на шуварівський сайт, по реальних магазинах не ходжу). АЄОА що домашнього печива ну скільки з'їж? Ну кекс до чай, скільки шматків? Воно калорійне, смачне, ситне, його багато, не знаю як пояснити. А магазинне я їм і їм і їм і не можу зупинитися, і знову їм...може по грошах воно дешевше, але по фактичній кількості спожитій...потім треба ту всю хімку запити уймою води, бо інакше мені зле. А малих обсипає. А ліки зараз теж коштують. Тому я зробила вибір в сторону домашнього. Пробую в гостях щось інше і розумію вдома, що таки це правильний вибір для мене, ліпше менше, рідше, але краще
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Корисно Корисно x 1
  9. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    магазинне з такою кількістю горіхів і насіння так само коштує) тре порівнювати в одній категорії- якщо горіхи то грецькі чи миндаль а не арахіс і тд..
     
  10. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Є ті, кому байдуже, які горіхи і скільки там, вівсяне - так вівсяне. А я в магазинному асортименті ні бумбум, щоб порівнювати з відповідним . Раз в рік купляю цукерки на миколая і все.
     
  11. Raven

    Raven Мама малятка

    Ггг, щасливі. В мене як раз в місяць нема того допінгу, то вся хата по кутках сидить. Ну і на роботі я краще цукерки з'їм, чим печиво. В суботу обов'язково печу солодке, але без шоколаду я здихну)))
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    Я порахувала грубо: булочки з заварним кремом 47 грн вийшло 20 шт. То виходить досить нормально. Але газ не врахований. Ну хоч знаєш що туди поклав. Але тут простий рецепт, нічого особливого нема.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    Ви ще час забули порахувати. Час також вартує. Але про нього чомусь більшість забуває.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  14. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    Це точно, якщо щось дріжджове пекти, то цілий день розіср..ий
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  16. marianast

    marianast Well-Known Member

    А як виглядає сімейний бюджет при проживанні з батьками? Ми перший місяць живемо разом. Наразі хаотично все дуже. Трохи ми, трохи вони. Ніякого обліку нема. На харчування пішло однозначно більше ніж при окремому проживанні.
    Комунальні поділили - батьки газ, ми світло. В чоловіка є енегрожеруче обладнання, тому він вирішив, що електрику будем повністю оплачувати ми.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Я готую їсти. Для мене це не дуже окремий час. З таким підходом можна порівнювати ресторанну їжу, яку ви не готуєте, але мусите чекати, фастфуд незнатищо в цю ж секунду і домашню, затратну по всіх пунктах, окрім вирощування овочів і злаків, свинок, але і ціна там всюди різна.
    Чому має відрізнятися час на приготування пюре від часу на приготування печива? Чим він гірший, що його треба уникати, і для того купляти печиво?
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Ви щось змішали все до купи. Час і праця закладаються в ціну продукту на виході. А не тільки сума продуктів і газу.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Мені цікаво, а як всі прикидають меню, закладають туди зразу свою працю?
    Ок, є якийсь там вид собівартості без врахування оплати праці. Мені за працю кухаркою не платять, навіть порівняти той час, що я могла б робити, теж не платять. Порівняти з оплатою найманої тьоті , то треба з таймером стояти скільки часу саме на ці тістечка йде.
    Чи я написала, що то дешевше? Ні, домашнє печиво не дешевше, але дорожче і якісніше для мене, і з мого порівняння на одне виходить по "зїджених грошо-печенюшках". Чи я роблю це на продаж ? Ні, тому скільки в грн коштує моя праця..не знаю... мінуси є там і там, або зле на здоровя, або втрачаєш дорогоцінні хвилини.
     
  20. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    Не гірший і не кращий. Просто це також одиниця вартості, як вартість кожного інгредієнта, як вартість електроенергії. Для мене мій час також має ціну. Я приблизно орієнтуюся, скільки коштує година моєї роботи. Звідси й вираховую. А тоді порівнюю з купованим. Зважую "користь" і "невідомо-що-туди-напхали". І роблю висновок - чи робити власноруч, чи все ж таки придбати в магазині, бо через часові затрати постраждає робота чи рідні, з якими доведеться обмежити час спілкування.
    --- дописи об"єднано, 1 Лютий 2018 ---
    Нема нічого злішого на здоров"я, ніж нерви =) Коли стоїш (візьму ваш приклад) над тим печивом і бісишся, що ще багато чого треба зробити, і нічого не встигається.
    Якщо людина робить 100+ справ на день з радістю та умиротворенням в душі, як в рекламі прокладок (вибачте, чогось згадався цей рекламний ролик, де дівчата під час місячних акробатичні трюки виробляють та радіють життю на повну) - то я щиро за неї радію. На здоров"я.
     
    • Подобається Подобається x 2
  21. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Ясно, це не про мене. Я бішуся з інших питань, але з готування -ніколи.
    Яким чином? Робиш та і говориш. Всьо на світі мож обговорити поки хліб спечеш.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1