Домашня економіка.

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем AilataN, 16 Жовтень 2011.

  1. AilataN

    AilataN жива

    В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід.
    Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо).
    Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п?
    В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає!


    Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
     
    Останнє редагування модератором: 23 Лютий 2015
    • Подобається Подобається x 1
    • Не подобається Не подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Тут така штука з вкладанням в бізнес: якщо ми говоримо про фінансову подушку, то це той «чорний день», коли треба готівка вже і зразу, а з бізнесу ти швидко не виведеш назад свої вкладення.
    В нерухомість вкласти? То ж за місячну чи річну зарплату нерухомість не купиш, тому в будь-якому разі треба або збирати під матрас/депозит, або кредит брати.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
    • Подобається Подобається x 1
  3. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Можливо щось к Львові можна було б купити. Не дуже оріжнтуюсь в цінах, але на вторинному ринку 2х кімнатну квартиру можна купити ~26 тис $. То 1к квартира може бути 15 тис $~12 тис €. Але то без ремонту. Правда навіщо вам квартира у Львові? Дохід з неї ~200€/міс. Якби мала таку суму, то б точно купила б, жебибуло.
     
  4. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Множте на 2, ну або хоча б на 1,5 ;)
    Бо за таку суму квартиру можна купити хіба 12-15 км від Львова. Плюс ремонт практично стільки ж.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
  5. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Над моєю бубусею купили 43 м2 за 26 тис $. Без ремонту. Тому думаю, що можна в таких цінах щось купити.
     
  6. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

     
    Останнє редагування модератором: 9 Червень 2020
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Вкладайте в себе, якщо не маєте сум, які можна вкладати в бізнес чи нерухомість.

    Так з бізнесу швидко зразу не витягнеш, а ле в перспективі 10-15 років прибуток від бізнесу і гроші під матрасом - це будуть непорівняльні суми. І ще є тенденція постійно з-під матрасу потягувати то на те, то на інше. З бізнесу так не потягаєш і в цьому виходить перевага.

    Дуже грубий приклад: можна складати під матрас, а можна взяти ці гроші вкласти в свою перекваліфікацію і заробляти в 5 разів більше. Ось це інвестиція. Потім відкладати 10% з зарплати 500 а не 100. Повідкладати трохи і знову масштабуватися.

    З нерухомістю в Україні все складно - я б не заводилась дуже. Це був приклад вкладання в комерційну нерухомість (під оренду квартири наприклад, будинками) в більш цивілізованих країнах.

    Оп‘ять же біржі - якщо є знання і чуття.
     
  8. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Моя основна думка - гроші мають працювати - або себе примножувати себе, або дарувати вам радість.
    Якщо в мене буде можливість відкласти «подушку», чи поїхати на море - я поїду на море.

    Але є люди яким подушка приносить більше радості.

    А форс-мажор може статися і такого масштабу, що з‘ість подушку і не помітить. І жити в очікуванні форс-мажору таке собі задоволення.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Оптимістично Оптимістично x 2
  9. Dominika

    Dominika Well-Known Member

     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  10. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Я цікавилася нерухомістю в Україні під здачу. Якщо ви не резидент Украіни (а ви є не резидентом, на скільки я розумію з ваших дописів), то здати офіційно житло в оренду дуже складно. Тому ми відмовилися від цієї затії.
     
  11. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    це ще залежить кого вважати резидентом.
    В мене всі доки українмькі є. На постійному консульському обліку не стою, паспорт внутрішній не віддала.
    Скільки відсотків орендодавців це робить офіційно?
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Орман, я чесно не можу зрозуміти, як тоді купити житло (без кредитів і матрасів)? Вкладати в бізнес, а тоді продати його і купити житло?

    Я не уявляю, як мами 3-4 малих дітей мають якусь свою справу і мають сили кудись розвиватися. Я встигаю лише господарку вести.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  13. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Коли твій чоловік ітшник чи бізнесмен з доходом в Україні від 2000-3000 €, то все рнально і без кредитів.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  14. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Ви дуже буквально все сприймаєте. В декого вже там лежить під матрасом, в кого не лежить то вони зазвичай не цікавляться купівлею нерухомості для отримання прибутку.

    Для чого продавати бізнес (хоча так теж можна)? Бізнес дасть вам можливість купити житло не продаючи бізнес.

    На житло можна складати а)в банку; б) в банк; в) інвестувати як це робить банк і мати вищі %; г) створити власний бізнес; д) вкладати в себе щоб коли діти підростуть змогти швидко підскочити і крутити бізнес.

    Залежить на чому ви стоїте.

    Звичайно щоб щось почати треба мати кошти свої чи кредитні. І щоб мати свої треба трохи повідкладати.

    Але мова тут почалася з того, що треба мати завжди-завжди подушку.
    А я намагаюсь пояснити що подушка - це мертві гроші - і чим довше вони лежать тим менша їх купівельна спроможність. І замість моря працювати на подушку (не на інвестиції, не на власне житло, не сумочку чи море, а саме подушку) - мені не виглядає дуже доцільно.

    Подушка - це вже коли у вас є свій джет, то можна і на подушку почати відкладати ))) гу хай лежать - вже не шкода. Хоча переважно в людей які крутять великі гроші особливо ніяких подушок нема, вони інакше страхуються.
    --- дописи об"єднано, 9 Червень 2020 ---
    Ну це у Львові тільки такий відсоток іт-ішеиків на кв.м. А взагалі по Україні все не так райдужно.

    І цікаво чому «твій чоловік», а не «ти».

    І ковід трохи вдарив по іт-ішниках.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Головну думку зрозуміла.
    Все таки я вважаю, що подушка має бути, не залежно чи ти працюєш на дядю, чи маєш власний бізнес. Ось маленькі бізнеси закривались під час карантину, а власники не мали буквально що їсти, бо все вкладали в бізнес, жили на орендованій квартирі (то я про конкретний випадок кажу).
    Коротше, я так боюся цих всіх ризиків. Буквально позаминулого року нас підбивали вкластись в один бізнес пов’язаний з туризмом. Добре, що не повелися - саме цей бізнес зараз ледве зводить кінці з кінцями і влазить в борги. Бо не мали зовсім подушки також.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
  16. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Мені наприклад просто часу бракує, щоб вчитись, розвиватись, без сторонньої жопомоги. І поєднати це все з доглядом за 4річкою плюс думаємо про збільшення сімї.
    А хотілося б прийти додому і накодити, якийсь інет магаз на с#.
    Пс. Я системний erp програміст.
     
    • Подобається Подобається x 3
  17. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Абсолютно вас розумію. Тут вибираєш: або проводиш час з дитиною, або розвиваєшся. В мене працює лише так.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  18. Orman

    Orman Модератор-бомба

     
  19. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    я вірю що це можливо. Хороший приклад цьому - моя кума, .Net програмістка, мати двох дітей. З першою дитиною вийшла на 4годинний робочий день коли дитині був рік, з другою дитиною зробила так за пів року. Без няні не обійшлось, але це її певною мірою розвантажило. Чоловік чимало допомагає (а так і повинно бути), як і їх батьки.
     
  20. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Дитина ж в садку?
    *замріяно* Якби мені помагали батьки (хоч чиїсь) і няні, я б вже мільйонами ворочала.
     
  21. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    В нас зара так, що я не можу 8 годин кожного дня прцювати. Фірма відкрита з 8.00, а садок до 16.00. Ще до корона вірусу,якби доня була в садку з 6.30 до 16.30, то я б могла мати 1 годину вільну. Ну але мені було шкода, щоб вона була 10 годин в садку.
    --- дописи об"єднано, 9 Червень 2020 ---
    Я про допомого чоловіка мала на увазі. Він постійно у відрядженні.
    --- дописи об"єднано, 9 Червень 2020 ---
    Як пішла дитина в садок мені ніхто не помагає. З моїми батьками в мене "все складно". Та й ми за кордоном.
     
    Останнє редагування: 9 Червень 2020