Геловін за чи проти?

Тема у розділі 'Забава аж до рання', створена користувачем yakna, 30 Жовтень 2011.

?

Це для Вас свято?

  1. Так

    7,3%
  2. Ні

    92,7%
  1. yakna

    yakna Member

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Кожен день в світі щось є трагічне. Не будемо далеко ходити,
     
    Останнє редагування: 1 Листопад 2011
  2. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Я так гадаю, що, як каже мій чоловік, "в кожного -свій університет"....Ясно, що коли на душі сумно і хочеться в цей день бути ближчими до своїх дорогих, які відійшли :girl_sad:...то не схочеться святкувати. Мені теж, для прикладу. Але я добре розумію і тих, хто гарно проводить і святкує цей день - це весело, сама раніше так веселилась, а тепер не хочеться. В якихось культурах і похорони святкують (як я десь чула).

    Ну і дійсно. найвеселіше свято для когось може бути найсумнішим.

     
  3. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    а день святого валентина святкуєте?
     
  4. terezka

    terezka котяка-вишивака

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    в смислі організовую п"янку-гулянку з костюмами, ходжу з хати в хату вимагаючи цукерки, поки на цвинтарях горять поминальні свічки? ні, я такого не роблю, і не святкую.
     
  5. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Учора взяв Данила на вечірню прогулянку Центром.
    В маршрутці втішився, коли почув від нього, що "то не наше свято": недільна церковна школа... ;)
    Але в дорозі маршрутку наповнила зграя відьмочок з ПТУ-шного гуртожитку. У Центрі надивився на гарбузи, натицяні в кожну кнайпу. Та й забув Данило про церковну науку... Тішився малий.
    І ви забули?
     
  6. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    в смислі що день святого валентина теж нам чуже, але молоді абсолютно це не заважає відствяткувати свій особливий день удвох.
     
  7. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    І утрьох, і більше, і з ширкою...
     
  8. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    хто як....хто як...деякі і на наші рідні свята умудряються стати свиньми
     
  9. pravovuk

    pravovuk Well-Known Member

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Щойно дзвонила моя сестра з Канади, так от тішилась, що вчора було дуже багато діток у гарних костюмах, і її молодший син також гарно святкував це свято з дітьми. Тобто там в основному тішаться з цього свята дітки. Що тут поганого? Вчора і мій малий
    , хоча участі не брав у цьому. Не бачу також в цьому нічого поганого. Для мене це не є свято. Але коли я бачу радість в очах дітей від якихось цікавих але добрих подій, то тішусь з ними разом. Ну і що, що це не наше свято? Мені воно не заважає.

    Підтримую. Але хай веселяться дітки і молодь !
     
  10. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Та хай...
    Тільки потім виникають питання "Звідки нахапалося? Я тОму дитину не вчила!"
     
  11. pravovuk

    pravovuk Well-Known Member

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Та хіба ж вони "того" лише на Хеловіні вчаться ;)? Вулиця, школа і т.п. - від суспільства не сховаєш :).

    ---------- Додано в 14:32 ---------- Попередній допис був написаний в 14:32 ----------

    То точно! Свиня вона і в Африці свиня;)
     
  12. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Але ТРАДИЦІЮ МИ збережемо, або ні. Діди наші в Сибіру за то гнили...
     
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Ну, головне оминути те, що є насмішкою над смертю, й негідним ставленням до померлих. Якщо ви бавитеся в казку в той день - то будь ласка.
    Ну, властиво сама назва "геловін" і означає "вечір напередодні дня всіх святих". І святкувати його треба саме так. Навряд чи люди в костюмах та з готичним нахилом святкування згадують про своїх померлих. Дуже сподіваюся, що американізований варіянт свята (перші фабричні костюми з'явилися в Штатах після другої світової й те, що ми отримали в Україні, походить більше з комерції ніж від кельтів) не перекриє того, як той вечір насправді має святкуватися.

    А взагалі, якщо почитати про свято, то можна багато довідатися. Наприклад те, що гарбузи-світильники - традиція християнська. Так запалювали поминальну свічку. У гарбуза клали, аби не згасла. А на що перетворили християнські елементи свята? От тому я й проти, що власне присутнє суцільне перекручення й насмішки.
     
  14. terezka

    terezka котяка-вишивака

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    я в суботу спотерігала юрбу школярів розмальованих з вчительками, вони бігали по вулиці і замахувались-били сокирками стилізованими перехожих, щось тішитись не дуже хтілось, особливо коли підходить малий, замахується на тебе палицею і починає казати "цукерки або смерть"

    ---------- Додано в 13:42 ---------- Попередній допис був написаний в 13:41 ----------

    так про що і мова, зараз то лише "гулянки і маскарад"
     
  15. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Комуняки теж з того починали: маскаради, віршики "хто це дивиться на мене із портрета на стіні? То Ілліч...", суботники на Великдень...
    [​IMG]
     
    Останнє редагування: 1 Листопад 2011
  16. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    День валентина треба казати. Без святого. Тим більше якщо переймати звідси.
    А ховати й не треба. Головне дати добрий фундамент, то й "нахапаються" несильно, бо спливе, як по качці.
    Я тепер знаю, про що говоритиму діткам на наступний рік про свято. Про те, що корені їхнього ходження від хати до хати - християнські. У той вечір бідні й бездомні ходили від хати до хати і просили дати їм поїсти, натомість обіцяючи помолитися за померлих із тої родини. Так що ризик, що всілякі страшилки перекриють справжню суть свята, дуже великий. І питання в дискусії поставили дуже слушно "ЩО святкуємо?"
    Гиг. То називається "застав дурного Богові молитися". До чого там та "смерть"? :girl_crazy:
     
  17. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Та й відповідь слушну давали: привід повеселитися.
    http://www.youtube.com/watch?v=dzrM3IMFqZc
     
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Я не в тому сенсі. Я про бездумний підхід. Варто таки спершу вивчити, що й до чого, а вже тоді переймати, якщо захочеться.
    Ми тут уже 6 років, але не святкуємо й не будемо. Солодким не закуповуємося й двері нікому не відчиняємо.
    Дарко має своє святкування на заняттях із боротьби й того цілком вистачає. ))))
     
  19. Latane

    Latane Well-Known Member

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Для мене це не свято! З дитинства і в шкільні роки не чула про таке, в студентські взагалі не святкували, напевно в східній частині України не дуже переймають традиції кельтів Ірландії и Шотландії! Тому вкорте дивуюся ажіотажу з гарбузами, костюмами і молоді, що перекручує, та й не знає, зміст цього свята.
    В нас є свої чудові трацидії і свята!!!
     
  20. yakna

    yakna Member

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Як раз саме з святим. St.Valentine's Day.
    а цукерки або смерть - також дурниця trick or treat , що означає відкупись або зачарую (якщо дослівно то "чари/витівка чи пригощання"

    А я вважаю, що треба підтримувати традиції тої країни, де живеш. Своїх не забувати але й не