Геловін за чи проти?

Тема у розділі 'Забава аж до рання', створена користувачем yakna, 30 Жовтень 2011.

?

Це для Вас свято?

  1. Так

    7,3%
  2. Ні

    92,7%
  1. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    ну, насправді ні. підтримувати традиції чужої країни ніхто не зобов’язаний.
     
  2. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Дякуючи тому що вчора не було школи мої мали змогу поїхати на цвинтар, бо він від нас далеко - 2 години їзди. Ось вони і поїхали помолитись, бо задушні дні, як ми то називаємо. Дітиска переодягались і ходили по-хатах просити цукерки, але після того як прибігли то зразу включили мультика про Йосипа (біблійна історія).

    Я своїх дітей вчу що Галовін це не свято таке як йому надали значення в Америці, тому що ми християни

    ---------- Додано в 14:02 ---------- Попередній допис був написаний в 14:00 ----------

    Це не цукерки або смерть, а солодощі/щось приємне або збитки. Ось що малось на увазі. І ви б мали або настрашити “просящих“ або дати їм щось цікавеньке. В нас вже помаленько відходять від солодощів і вчора дітиска попригосили додому багато солених паличок запакованих в маленькі пакуночки.

    Доречі в нас кажуть щоб всі цукерки віддати на доброчинну акцію - відправити солдатам які зараз не вдома.

    ---------- Додано в 14:07 ---------- Попередній допис був написаний в 14:02 ----------

    Невже в Україні мало національних свят? Чи зараз такий наплив ірландців на українські землі що конче треба святкувати Геловін і день Святого Валентина. Нема своїх свят?

    Я розумію в США. Ірландська еміграція тут була дуже сильна і навіть всі пожежники в свій час це були лишень шотландці і зараз пожежники йдуть на парад в шотландських кельтах. Але в Україні?
    Як Шевченко писав?...
     
  3. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Маланців... Наплив... Понаїхали тут...
     
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Тут усі давним давно пишуть Happy Valentine's Day, бо до святого воно не має ніякого відношення. І в церковному календарі цього святого нема, бо Церква хотіла захистити його від дурнуватих легенд, які йому приписали. В Україні є мощі святого Валентина, але то геть не той Валентин, проте "закохані їздять", бо людям аби дурничка, аби атракція. Ну та й най собі. До церкви піти й помолитися - нікому не зашкодить, радше навпаки.
    trick - це трюк. Раніше розумілося, як те, що дайте щось, бо зробимо шкоду, а зараз "дайте просто або дайте за трюк", тобто дитина має щось заспівати, розповісти віршик абощо. Ні про які чари мова не йде. Про смерть - тим більше.
    День Канади святкуємо, а чортівню - ні.
    Канада настільки багатокультурна, що тут є велика свобода вибору. Дітям у школі розповідають і про індуські свята, і про Рамадан, і про Гануку (яка теж є гамериканським жидівським святом, до речі), але ніхто не каже, що то треба підтримувати й святкувати.
    День святого Патріка не святкуємо також, бо не знаємо ірландців і не є ними. А мої співпрацівники, котрі мають такі корені, приходять на роботу в зеленому.

    До речі, щодо Геловіну є традиція: заходити мається в ту хату, коло якої світиться свічка в гарбузі, а в інші - ні, бо там не святкують, раз нема того "знаку". Не знаю, наскільки зараз цього длтримуються, але ще які 10 років тому було саме так.
    Дарко теж приніс учора багато чіпсів та прецлів. Я тим дуже рада, бо солодке ми йому майже не даємо. А прецлі то навіть до школи собі може взяти. Ще би на валентина перестали лизаки давати й щось придумали цікавіше, наприклад сирні сердечка. :xaxa:
     
  5. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    А в нас в школі заборонили будь-які солодощі роздавати. Якщо хочеш щось роздати як валентинку, то роздаємо олівці або просто паперові серденька. Ніяких цукерок.
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Українці тут роблять дітям свято, але для того, щоби навколишні "традиції" не втягували. Українська школа робить осінній маскарад і свято осені. Всі дітки вчаться до того дня "ходить гарбуз". Буває, що й сценку за тим віршиком зроблять, пісеньку заспівають. Загадки про гарбузи загадують, кількість гарбузового насіння в банці вгадують... Деякі самі купують дітям солодощі, аби ті ніде не ходили (ми так і робили всі роки, але цього року Дарків приятель покликав його зі собою). Тут власне шанують свято кожної культури, ті культури своїх свят дотримуються, і шанують право інших щось не святкувати.

    У нас дають олівці, валентинки й лизаки. (((( Може, поскаржитися в школі? А то моя дитина після одного лизака 2 дні відходить...
     
    Останнє редагування: 1 Листопад 2011
  7. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Однозначно! Просто у вас нема такої першої леді яка журиться за твоїх діток :girl_haha: Жартую, це не через неї. У нас тут дуже багато дітей з алергіями різними, то щоб не виділяти тих дітей зробили одне правило для всіх. І дуже правильно, бо тільки тому що моя дитина має проблему з якимось продуктом вона не повинна почувати себе як відлюдок. Всі їстимуть а їй бідаці не вільно.
     
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    На Геловін солодке в школі скасували. Треба буде розпитати щодо валентинокових цукерків. У нас вже є проблема, що на сніданок дають кленовий сироп, а Даркові його не можна, принаймні не зранку.

    Продовжуючи тему Геловіну. В католицьких школах Канади діти не святкують Геловін так, як у публічних, тобто ніхто не приходить у костюмах до школи. Дітки просто мають прийти вбрані в чорне й помаранчеве.
     
  9. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Речь идёт о Хэллоуине, ЮС. А не просто о костюмированной вечеринке.
     
  10. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Ну все повинно бути в розумних рамках. Якщо ви християнин і живете в Ізраїлі, то волею неволею ви будете змушені пристосовуватись до того що в певні дні року ви нікуди не доберетесь бо автобуси просто не їдуть. Але не заставляє вас автоматично виходити в Жовтні на вулицю і селитись на тиждень в шатрі, бо ж Ізраїль країна релігійна і всі традиції відповідно там побудовані на законах Мойсея і святах записаних в Торі.

    Так само і тут. Тим і різниться вільна країна і вільна особа що вона має право вибору. Це не Китай, і тут нема нічого з під палки. Демократія передбачає вільний вибір. Якщо особа за своїми релігійними переконаннями не бажає святкувати певні загально прийняті свята, які навіть не державні а просто так для забави, то вона на це має повне право.

    Я не є настільки радикальна до цього св’ята і дверей не закриваю і світло не виключаю щоб до мене не йшли. Цукерки купую і якщо хтось зайде то дам одну-дві. Мені не шкода, але якщо моїй дитині хтось не відкриє двері то болотом його обливати не буду а скажу просто, що тут не святкують. І діти то розуміють, бо з малечку виховані що кожен має право на вибір.

    Я тому і борюсь з демократами-лібералами бо вони занадто сильно вбивають індивідуалізм, а він навпаки повинен розвиватись і підтримуватись. Ні не егоїзм, а індивідуалізм. Я маю право сказати НІ будь-якому святу, і вибрати те що я хочу. Це і називається вільний ринок. А нав’язування комусь свого бо так всі роблять, це не капіталізм а комунізм.

    Капіталізм - це круто!
     
  11. карапуз

    карапуз Well-Known Member

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

     
  12. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Ми просто не декорумо ніяк. Це є знак, що ми не святкуємо. То ніхто й не стукає навіть. А у вас ідуть до всіх підряд, не має значення чи є декорації, чи нема?
     
  13. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Так, ідуть до всіх підряд. Але якщо ти не відчиняєш дверей то тобі ніхто нічого не зробить, бо у нас культурне місто. Чого не скажу про такі міста як Патерсон. Там живуть в основному латино-американці і афро-американці. (Зацініть мою політкоректність.) Там це інша історія. Якщо не відкриєш, то тобі спльондрують хату.

    Але тепер змінили традицію трохи і майже не ходять по-хатах. Всіх кличуть в вищу школу в той вечір де батьки платять за вступ. А на великій паркувальній площі стоїть багато прикрашених “вантажівок“ і вони з багажнику роздають дітискам цукерки і показують різні штучки. Також діти там бавляться в різні ігри.

    Чоловік дивувався бо до нас вчора зайшло тільки декілька людей. Але це все друзі наших дітей, то ми їх знаємо. А більше ніхто не ходив. Минулого року було зовсім інакше. Нам навіть хотіли баняка в якому цукерки лежали вкрасти :)

    Додам що ми не декоруємо хату на Галовін. Я удекорую її на День Подяки, але це вже буде просто в осінніх барвах.
     
  14. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Поверталася півгодини тому з заняття. Йду по вулиці Братів Міхновських, бачу - навпроти йде троє хлопчиків, десь 10-ти річних на вигляд. Один вдягнений в білий костюм якогось монстра. Думаю, затягнувся Хелловін в малят:)
    Недооцінила я тих діток. Коли вони порівнялися зі мною, то отой хлопчина в білому костюмі просто на мене накинувся, вхопив за руки, не дає пройти і кричить: "Цьоцю, давайте викуп!". Я аж підстрибнула. Кажу: "Хлопчику, іди собі". Та де там! Він ще міцніше в мене вчепився і аж кричить: "Викуп, викуп". Направду, я налякалася з несподіванки, а потім просто розізлилася. Все-таки мені неприємно, коли мене на вулиці лякають і ні з того ні з сього хапають за руки. Різко крикнула, пішла далі. Оглядаюся - малеча вже іншу дівчину схопила.
    Зробила два висновки: не треба на Хелловін доводити людей до інфаркту (образно кажучи). Це раз. І що би було, якби та малеча вхопила не мене, а буйного п"яного дядька, котрий може легко розпустити руки? Це два.
     
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    І де батьки тих хлопчиків? Тут дітей самих на таке не пускають. Завжди має бути хтось дорослий із ними. Мало що може статися...
     
  16. Kordanna

    Kordanna New Member

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Я вчора додому поверталась з дітьми десь близько 10. Їхали по наших сихівських вуличках. Тут раптом вибігає на дорогу натовп переодягнених дітей років 14-ти, перегороджуючи вулицю з дикими криками. Щойно оговтавшись від несподіванки, підіжджаємо до кінотеатру Довженка, а там колонна з 30 ти автомобілів на повній швидкості сигналять, а з вікон переодягнені нечисті викрикують. Було моторошно і не приємно. Щось не розумію того свята я....
     
  17. airy_cat

    airy_cat New Member

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Ну а мы наверное все-таки обсуждаем его в контексте Украины, где праздник сводится к тематической встрече с друзьями, не более того :)
     
  18. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Ти забуваєш що то Україна. Я в п’ятому класі, бо мому синові зараз якраз 10 років. Так от я в такому віці сама їздила трамваєм до 49-ї школи і ввечері сама поверталась з музичної школи. Я тут дітей самих нікуди не відпускаю, навіть серед білого дня. вже не говорячи про вечір.
     
  19. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    Ех, бо рагульня вічно все перекрутить так, що ховайся, хто може. Це для них, як другий поливаний понеділок. :sad:
    Ну, з попередніх описів виникає геть інший висновок.
    Та ні. Я пам'ятаю аж надто добре.
     
  20. yakna

    yakna Member

    Відповідь: Хеловін за чи проти?

    я підтримую на всі 100. Діти думають, що вони все знають і все вміють, занадто самостійні, а от як раз в такому віці необхідний пильний нагляд за ними. Тому б у нас і не було стільки нещасних випадків, які доречі займають перше місце серед причин дитячої смертності. :girl_sad: Але, напевно, то вже не в ту тему.