Як довго годувати дитину грудьми?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 22 Вересень 2008.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    я по своїй професії дуже тісно пов'язана із законодавством і дуже часто (майже завжди) замічаю що якби закони виконувалися то би жити стало краще. Одже наш МОЗ говорить так Наказ від 31.07.2006 № 529/49 Про затвердження галузевої програми "Підтримка грудного вигодовування дітей в Україні на 2006-2010 роки"
    де написано


    Вартує прочитати:
    Как избегать споров и реагировать на критику о кормлении грудью.

    Як довго годувати грудьми:
    Грудне вигодовування дітей віком 1 рік і більше. Навіщо?
    Годування після року

    как долго кормить грудью?
    ФАКТЫ О ПРОДОЛЖИТЕЛЬНОМ КОРМЛЕНИИ ГРУДЬЮ
    время отлучения ребенка от груди

    Естественный возраст отлучения от груди
    Когда наступит инволюция?

    Завершеня ГВ
    Отлучение от груди (1)
    Отлучение от груди
    Отлучение
    Время отлучения ребенка от груди. Когда оно наступит?
    Отлучение ребенка от груди (часть 2)
    прекращение кормления грудью - практика
    отлучение ребенка от груди
    Как долго кормить грудью?
    Естественное отлучение
    Отлучение от груди. Как?

    Коли закінчувати ГВ по Біблії
    ГВ в Християнстві
    Библия о грудном вскармливании. Святые помощники матерей
     
    Останнє редагування модератором: 9 Червень 2016
    • Подобається Подобається x 8
  2. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Коров'яче молоко потрібне. Материнське - ні. Що би ми тільки без тих корів робили?)))

    Отправлено с моего X9180 через Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 7
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Kviten

    Kviten Member

    Потрібне і те, і те. І молочні продукти впродовж всього життя потрібні людині, ну але як є проблеми з переносимістю, то треба раціонально харчуватись і забезпечити з інших продуктів те, що мали б отримати з молочних. Та й вегетаріанці живуть якось, правда? Але то вже далеко не в тему. І ще, я не педіатр, якби хто питався :)
     
  4. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    мене ображає тролінг загалом, але читаю далі і зовсім не образливо) бачите, питання любові ви таки підняли
    власне, це основна ідея деконструктивних бесід про тривалість ГВ, донести мамам які годують довше, що люблять своїх дітей не менше ніж вони, а може й більше))
    вам не треба нікому нічого доводити
    в мене багато подруг годують грудьми 3-4-5 місяців і питання тривалості ГВ чи чим вимірюється материнська любов взагалі не постає
    погляди так, але не публічні заяви з тролінгом
    якби ви написали свою позицію, яка не переходить за особисті границі інших, то жодних проблем, але у ваших поглядах не ваша ситуація, а те що мами після року добровільно мучаються дикими ночами незрозуміло для чого
    не використовуйте інших для обгрунтування своїх рішень і поглядів, і все буде гуд
    я на цьому форумі вже роки роченні .. ви знаєте скільки разів тут обговорювався Комаровський? я особисто вже знаю його рекомендації краще ніж його фанати, повторєньє мать учєнья
    тай дівчата теж, це навіть весело, бачити нові посилання
    ну мені один лікар ще радив спробувати поїти малого буйволячим)) а ще за козяче забули
    це взагалі такий собі природній ланцюжок, після року мама переводить дитину на коровяче, відповідно корова вже не може годувати своє теля, і його треба первести на чуже, може козяче, буйволяче, коняче?)))
    чому лікарі вважають що вони спеціалісти з харчування взагалі, з годування дітей, і взагалі мамівства? купа ваших висновіків тут, і зокрема щодо молока в житті людини абсолютно поверхневі
    ну і як? ви задоволені, що отримали хвилинку уваги від інших?)
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Зе бест! Зе бест! x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Не погоджуюся Не погоджуюся x 1
  5. buhgaltersha

    buhgaltersha електровіник

     
    Останнє редагування: 6 Жовтень 2016
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  6. buhgaltersha

    buhgaltersha електровіник

     
    • Подобається Подобається x 5
    • Не погоджуюся Не погоджуюся x 1
  7. Fast

    Fast Well-Known Member

    Ну непереносимість є лактози, але вона міститься в молоці, а в сирі, кефірі, йогурті її взагалі не та кількість, тому ті продукти переважно нормально переносяться.
    А ще, можна в харчування використовувати фермент лактази.
    І от тут в мене постає питання скільки тоді має тривати ГВ. І його доцільність. З виявленням часткової непереносимості у нас ГВ стало зовсім іншим. Будь де і буть коли - відмінилось. ГВ переважно тепер дома - разом з капельками.
    Щось то ГВ цього разу постійно під якимись питаннями (я вже питалась про відлучення, бо були неприємності з зубом, але на даний момент це питання частково вирішилось, але інше з'явилось)
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Kviten

    Kviten Member

    Ну непереносимість є лактози, але вона міститься в молоці, а в сирі, кефірі, йогурті її взагалі не та кількість, тому ті продукти переважно нормально переносяться.
    є різні ступені лактазної недостатності

    дівчата просили дати посилання на серйозні медичні ресурси (бо тут багато мам читають світові мед. ресурси, ще й мовою оригіналу)
    молодці. Я у свій час також перечитала багато, але "з розгону" не напишу посилань, бо вчилася не по інтернету, а в бібліотеці :) Я свою думку сформувала ще задовго до Комаровського, десяток років тому, ще до народження моїх дітей, і коли я переконалась вже на своєму досвіді, що все вийшло добре, то висловила своє бачення тут. Зауважте, не в якості лікаря-консультанта, а просто свій власний материнський досвід. І нікого я не тролила, а швидше поспівчувала мамам, яким ГВ мало б бути в задоволення і радість, а виходить мука.

    чому лікарі вважають що вони спеціалісти з харчування взагалі, з годування дітей, і взагалі мамівства? купа ваших висновіків тут, і зокрема щодо молока в житті людини абсолютно поверхневі
    ну і як? ви задоволені, що отримали хвилинку уваги від інших?)

    окреме дякую за оцінку моєї профпридатності :) :) :) мені вже звільнятись, мабуть, бо моя спеціалізація власне і пов'язана з харчуванням, яке я ж так "поверхнево" знаю :) ой, клас!
    Не хочу я уваги, і не хотіла від початку, я взагалі в шоці з таких реакцій, тому більше не буде мене тут.
    Перейменуйте тему в "Годуємо до 3-х, хто менше - геть звідси", а я вже і так піду, бо не звикла спілкуватись на такому рівні. Стільки злості....для чого?
     
  9. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Маю знайому, яка годувала з непереносимістю лактози поза 2 роки. Деталей не питала, знаю, що важко було і після відлучення. Там тяжкий випадок, дитина ще й глютен не переносить. Годувала, бо дитина впринципі майже не їла прикорм, не набирала вагу, тому ГВ було неможливо забрати.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  10. Fast

    Fast Well-Known Member

    Ну це і основна причина зменшення ГВ і збільшення їди, в нашому випадку. Ну поки позитив тільки, в плані ваги і ходіння в туалет :)
     
  11. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Там дитина відмовлялася від прикорму. Але зараз, в майже 3 рочки, стан покращився, навіть візуально стала не такою дрібною.
    Я би в такому випадку (напевно, бо на щастя не мала з жодною дитиною таких проблем) оцінювала, наскільки прив'язана дитина до мене саме через ГВ і який об'єм їжі отримує з молоком. Інша моя знайома в рік завершила ГВ з такою особливістю, але там була відмова з боку дитини, причину мама не шукала.
    Взагалі я дотримуюся думки, що в такому віці кожен день ГВ важливий, то поки є можливість і терпіння годувати хоч трохи, годуйте, а як стане зовсім важко, то Ви самі приймете рішення.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Ljlichka

    Ljlichka Well-Known Member

    ага,тільки почали тикати всім,що маєте 8 років мед.освіти. Але мені здається мама яка годувала кілька років дитину грудьми чи кількох діток досить довго краще розбирається в питаннях ГВ ніж лікар якому прочитали аж одну лекцію на цю тему і то половину з тої лекції присвятили сумішах.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 1
    • Не погоджуюся Не погоджуюся x 1
  13. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    чесно, краще не погіршуйте ще більше ситуацію з довірою до лікарів) той же Комаровський неодноразово критикував медичну літературу вітчизняну, вказуючи що того чи іншого в міжнародній медичній спільноті і підручниках немає ,а часом і ніколи не було
    зараз часто обійдеш з дитиною зо пять дерматологів чи ортопедів чи гастроентерологів, і вони всі будуть казати одне і те саме ,як запрограмовані, а якийсь толковий педіатр скаже щось суттєвіше і запропонує хороший варіант лікування і вирішення проблеми
    чи пройдеш в нас десяток спеціалістів професорів,а потім закордоном чуєш кардинально інші речі... тому так, авторитет лікарів зараз не такий як був років 50 тому в безінформованому радянському союзі, але втішає коли вони готові розвиватися, і ставити щось під сумнів, а не давити авторитетом своєї досконалості
    та чому до 3? до самовідлучення також, воно часто наступає далеко після 3 років:) на ДП багато мам, які годували і до року, і до 2, це їх вибір, але коли хтось починає виступати що його рішення найліпше, а інші мають купу недоліків, ну то вже сорі
    очевидно, що ви не готові були, що мами, які обрали тривале ГВ, будуть відповідати без комплексів, стиду, що на них відрами виливає суспільство, тому тут який привєт такий отвєт
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Не погоджуюся Не погоджуюся x 1
  14. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    не переживайте, підозр не виникає :girl_haha:
    і вгадаймо, до кого з них будуть черги та запис :)
    це ж кому? :)
    особисто в моєму досвіді це було 3 р 7 міс, загалом прийнято вважати, що близько 4 р мінімум
     
    Останнє редагування: 6 Жовтень 2016
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  15. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Дивує мене ця дискусія, клоун Комаровський як приклад? Я взагалі його не сприймаю серйозно, бізнесмен, актор, не більше... Коров'яче молоко краще за мамине? Після року нема потреби в ГВ. Тапок не буде, кожен має право на свою думку, от тільки нав'язувати їі не вартт і переконувати у своїй правоті тільки через медичну освіту теж...
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  16. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    в нас є спільна френдеса на фб, яка годує більше 2 років при непереносимості лактози в дитини. Вона за цей час сама практично мед. освіту отримала. Всім з такою проблемою я раджу "стукатись" до неї, бо це безцінний досвід.

    Ну і про молоко для дорослих і молоко для дітей.
    Комаровський, між іншим, каже, що "молоко в природі споживається тільки грудними дітьми ссавців". Цитата точна, переклад довільний - мій. Якщо не помиляюсь, це з програми про непереносимість лактози. Тобто, що в молоці є користь тільки у "грудному" віці. В старших дітей і дорослих всі енергетичні та обмінні процеси забезпечуються з інших продуктів.
    З кисломолочкою інакше.

    Отже, якщо "солодке" молоко важливе тільки для дітей грудного віку, то не треба довго думати, яке саме це має бути молоко
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    і не тільки він, тут багато дівчата скидали посилань на статті і дослідження про вживання молока дорослими
     
    • Інформативно Інформативно x 1
    • Корисно Корисно x 1
  18. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Ні, не так. Це не опитування, це збірка посилань на інформацію стосовно того, чим корисне годування після року і яку користь воно дає дитині і жінці.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Не погоджуюся Не погоджуюся x 1
  19. IrynkaMandarynka

    IrynkaMandarynka Well-Known Member

     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  20. ruda kishka

    ruda kishka Well-Known Member

    Не потрібне. Молоком харчуються всі ссавці. Воно потрібне рівно стільки, скільки дитинча ссавця їсть мамине молоко.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Не погоджуюся Не погоджуюся x 1
  21. iragonzales

    iragonzales В декреті

    @Kviten хто Ви така, спеціалізацію пліз? Читаю Вас неприємно Вас читати чесне слово, то я Вам як колега кажу...
    В кожної жінки на форумі міліон причин чому годувати свою дитину довше року...В тому числі і психологічний фактор, який Ви відкидаєте..Ви відкидаєте, інші ні. Може бути?..Ну, звісно ж.
    Банально економічна причина...Що за молоко в нас продають?.. нема молока бо корів масово вирізають, невигідно то все. Молоко зараз порошкове. На базарі купувати то ще також питання, пляшки з смітників, і часто попадаються самі селяни хіміки не гірші підприємства, бодяга термоядерна...Антибіотики, антифриз підливають, і ще багато що...
    Ну, і голрвне фузіологічна причина. Ви тільки ж,б,в порахували , мікро і макроелементи? Дуже поверхнево, про що тут дівчата писали вище..Після року молоко не для їжі, наші дітки в основному їдять дорослу їжу....Я не вірю, що ви не читали, що з молоком у дитини переходить імуніитет мами, її імуноглобуліни і навіть лімфоцити. Що дітки, які п'ють мамине молочко рідше хворіють на інфекційні захворбвання.
    Зеаєте отой ранній вік формування імунітету, перехрести в концентрації лімфоцитів, то не все так просто. Чомусь природа задумала так, щоб в період формування імунітнту дитини, у неї був запасний анродром у вигляді молока мами. Інволюція коли відбувається десь в 5 років дитини, так? ну от маєте...
    А статистика, подумайте чому пік хвороби лейкемії то 3-4роки...
    Ще причина медичнаю діти легше переносять хворобу коли є мамине молоко. Віруска не віруска, діти нічого не хочуть їсти, пити часто важко заставити. Потім мами бігіють з тест смужками і визначають ацетон..Діти на гв рятуються від хвороби молочком мами, як їдою так і психолочігний момент який ви відкидаєте. Маєте право, бігайте визначайте ацетон..
    І поважайте людей, не несіться то негарно. Всі великі лікарі їмена які добре відомі на всій Львівшині з якими доводилося мені працювати, мудрі, жоден не ставить себе вище від найпростішої людини...Бо то негарно, а чесніше противно...
     
    • Подобається Подобається x 6
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1