Юридична консультація

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Taras N, 7 Липень 2011.

 1. Kryhla

  Kryhla Member

  Дівчата, хто знає і може пояснити про соціальну пільгу для батьків, які виховують 2 і більше дітей. Бо читала про це статтю, але чесно кажучи, не зрозуміла того механізму.
   
 2. Shapokliak

  Shapokliak Well-Known Member

  Тут здається доступно розписано і з конкретними прикладами.
  Податкова соціальна пільга – 2018: за ким лишилося право на неї
  Якраз перед табличкою, в таблиці все є, потім є приклади, коли виходить пільга, а коли - ні.
   
  • Подобається Подобається x 1
  • Інформативно Інформативно x 1
 3. @сніжна, Ви пропонували це не мені, але я також дуже прошу Вас порадити в ПП хорошого адвоката, що знається на розлученнях. Ситуація непроста, в ПП опишу її Вам детальніше. Буду дуже вдячна.
   
 4. YULKAZOZYLKA

  YULKAZOZYLKA New Member

  Порадьте юриста з нерухомості! Терміново потрібно!
   
 5. Kroshka Enot

  Kroshka Enot Well-Known Member

  Дуже потрібна консультація юриста або обізнаної людини.

  Сьогодні нас затопила сусідка зверху.

  Все почалося з того, що в ході з"ясування, чому в нашому стояку холодні батареї, ми дізналися, що сусідка незаконно переобладнала систему опалення (перенесла батарею з кімнати на балкон, з"єднавши гнучким металевим шлангом (підозрюю, зробила собі "теплу підлогу" на балконі - тому шланг гнучкий, як для душу).

  Оскільки з нею домовитись не вдавалося, а з середини жовтня весь стояк мерз (і платив по повній за опалення, бо ж в будинок подається все згідно норм), було організовано офіційну комісію (представники Теплоенерго, ЖЕКу і ще когось там, 7 осіб), які пройшли по всьому стояку, фіксуючи температуру батарей. Між сусідкою і нами зафіксовано тепловтрату 10 градусів, при нормі - до двох.

  Сусідка мабуть, замислилася, що офіційний документ складено і в разі, якщо її систему зірве, вона не відвертиться, запросила сьогодні сантехніка з ЖЕКу для заміни труби.
  Сантехнік перекрив опалення в будинку і розпочав роботи.

  Близько 18 год з роботи повернувся один з ініціативних сусідів, і почав з"ясовувати, чому холодні батареї.
  З його слів, оголошення про проведення ремонтних робіт не було ніде. Також він брав в мого чоловіка номер начальниці ЖЕКу, до якої не додзвонився.
  Також він стверджує, що пройшовся по стояку, майже ніхто йому не відкрив (в тому числі і сусідка, в квартирі якої велись ремонтні роботи).

  Нічого не з"ясувавши, сусід вирішив, що ЖЕКівці просто забули відкрити опалення, і спустившись в підвал, відкрутив кран.
  З відрізаної труби хлинула брудна іржава вода. До нас в квартиру.

  Більш детально сьогоднішня історія і передісторія описана тут.

  хочу покарати халатних людей.
  Які мої права, і які мають бути мої дії в такій ситуації?
   
 6. iriwa

  iriwa Особлива мама

  Дівчата, хто знає. Якщо батько написав заповіт на дочку, то чи має право син претендувати на якусь частину майна? Десь читала про якийсь такий закон, і не можу знайти де.
   
 7. MalvinkaLv

  MalvinkaLv Well-Known Member

  Ви, напевно, маєте на увазі право на обов'язкову частку. Це в Цивільному кодексі шукайте.
  Як не знайдете, потім скину, зараз з тел незручно
   
 8. iriwa

  iriwa Особлива мама

  @MalvinkaLv знайшла, дякую. Проте, там написано що обов'язкова частка належить неповнолітнім та особам з інввлідністю. Але якщо інша сторона то є дорослий працюючий чоловік, то виходить він в прольоті?
   
 9. NataliaFed

  NataliaFed Active Посиденька з баяном

  @iriwa якщо дочка не прийняла спадщину в відведений період, після смерті батька, тоді -50/50(жінка/дитина, чи між дітьми).
   
 10. MalvinkaLv

  MalvinkaLv Well-Known Member

  За загальним правилом, так. Але кожна справа індивідуальна, не знаю деталей. Бувають нюанси, напр., можливість визнання заповіту недійсним (якщо є підстави) і т.д.
   
 11. Lvivna

  Lvivna Member

  Привіт! Підкажіть, будь-ласка. Хочу зробити собі і доньці 8 років біометричний паспорт. Як реєструватися в ЦНАПі? На мене тільки, а донька автоматично іде зі мною? Чула, що дітям до 12 років так і роблять, по запису з одним з батьків...
  І які документи потрібні для доньки, щоб оформити все? До слова, я розлучена, надіюсь, що це ні на що там не впливає до самого виїзду за кордон...
   
 12. Shapokliak

  Shapokliak Well-Known Member

  Місце треба для кожного окремо. Хіба Вам індивідуально добрий працівник піде назустріч...
   
 13. sherry

  sherry Well-Known Member

  Оформляв чоловік спадщину після смерті діда, оформив. Аж на днях приходить лист від ДФС, що він має сплатити 5% від доходу. Питання що з цим робити і куди звертатись? То нотаріус так "гарно" оформила документи?
   
 14. Shapokliak

  Shapokliak Well-Known Member

  Скасовано податок на спадщину, отриману від близьких родичів
  У 2018 році оподаткування спадщини та подарунків змінено — Вінницька обласна державна адміністрація
  Тобто виглядає так, що з минулого року і 2 ступінь споріднення (дід.баба, брати і сестри) теж підпадають під "нульову" ставку. Нотаріус подає щоквартально звітність 1ДФ, але податків не справляє, тобто фізособа декларує і сплачує самостійно (крім нерезидентів, вони сплачують податок до посвідчення договору, але декларацію не здають). У звіті 1дф є два коди 113 - спадок від родича 1 групи спорідненості, і 114 - від інших. Тобто другу ступінь нотаріус не мав вибору як вписати в 114, хоча її включили в законі до "0" ставки оподаткування. (Закони помінялися а звіти - ні).

  У Вашій ситуації можливо буде достатньо надати в податкову доказ спорідненості 2 ступеня (дід і внук), щоб вирішити це питання.
   
  • Подобається Подобається x 1
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1
 15. Akina

  Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

  Проводжу попередню розвідку :) Цікавить мене питання стягнення аліментів на утримання дітей Може хтось в курсі :girl_flag_of_truce:, чи є реальний шанс отримати хоч якісь гроші з людини яка: не живе за місцем прописки, офіційно не працевлаштована і в суд швидше за все не прийде? Чи то можна навіть не починати тяганину, бо не буде ніякого толку?:girl_in_dreams:
  І ще по сумі, знайшла отакі дані:
  Тобто згрубша сума аліментів на 2 дітей разом має бути від 1700 грн\міс і вище, незалежно від наявності офіційних доходів платника?
   
  • Співчуваю Співчуваю x 1
 16. Freedom UK

  Freedom UK Well-Known Member

  Якщо непрацюючий, то все рівно аліменти стягнуть. Навіть через 5 років з неустойкою. Знаю, що в суд додаються всі можливі документальні підтвердження, що батько заробляє (неофіційно, від оренди тощо...). В деяких варіантах мінімальний розмір аліментів (50:wacko: може бути знижений за рішенням суду, а різницю до 50% буде компенсовувати держава. Існують якісь асоціації, спілки, які жінкам допомагають добитись аліментів, навіть якщо чоловік не працює і він в Мексиці (минулого року в Соцзабезі бачила оголошення).

  Тобто, все можливо.
   
  • Подобається Подобається x 1
 17. Ari

  Ari Well-Known Member

  Прошу підказати, чи є якісь безплатні юридичні онлайн консультації?
   
 18. Lathorien

  Lathorien Well-Known Member

  та дайте адвокатам заробити :girl_smile:
  але і тут дівчатка консультують.
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 2
 19. Ari

  Ari Well-Known Member

  Наразі не зрозуміло наскільки є потреба в адвокатові, і чи піде справа в діло. Людина задумала, але не знає звідки розпочати, тому на старті шукає лише консультацію.
   
 20. Brigitta

  Brigitta Well-Known Member

  То не те, що ви шукаєте? http://lviv.samopomich.ua/yurydychna-sluzhba/
   
  • Подобається Подобається x 1