Наші Виші

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Supernatural, 29 Травень 2016.

 1. MalvinkaLv

  MalvinkaLv Well-Known Member

  Племінник вчився, цього року бакалавра закінчив, то каже, що
  Студенти зараз знають більше про «комп'ютерні науки», ніж деякі викладачі
   
  • Подобається Подобається x 1
 2. Shapokliak

  Shapokliak Well-Known Member

  Скажу за Франка. Буде багато математики, різної. В будь-якій спеціальності, яку би не обрали на тому факультеті. Тобто треба одразу розуміти, що це не буде "4 роки навчання програмуванню".
  Треба визначитись, чого очікуєте "на виході". "Кодити" можна навчити будь-кого, більш-менш притомного навіть на курсах. Знаючи одну мову, можна легко опанувати іншу. Але це рівень виконавця, який працює "звідси і досюди", пише частину алгоритму і може навіть не знати всієї задачі і нащо то треба.
  Бо бачити більшу задачу в цілому, вміти поставити задачу для інших "кодерів", керувати проектом, це вже трохи інше. Працювати в команді розробки двигунів для Тести - не те саме, що робити веб дизайн, тут і математика з інтегралами треба, і фізика. Бо якщо не розуміти суті питання, як воно має рузатись-крутитись, то вище рівня "мінімального" програміста точно не скочеш.
  Тому багато приходять "вчитись на програміста" і потім розчаровуються, бо "дарма" вчать матаналіз, рівняння матфізики, статистику і т.п. А для когось це буде не дарма. Більшість вже певно з 2-го курсу десь підпрацьовує, це теж добра можливість визначитись з своїми вподобаннями і схильностями до певних напрямків, а їх в галузі інформаційних технологій дуже багато...
   
  • Подобається Подобається x 3
  • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  • Корисно Корисно x 1
 3. Joll

  Joll Well-Known Member

  Тому що нормальний фахівець, який цінить свою кваліфікацію, йде працювати у будь-яку ІТ-контору, отримуючи нормальні гроші, а не 7-10 000 грн у державному вузі, де ще й бюрократія страшна і постійно щось вимагають. Тому дуже часто такі фахівці числяться у вузах як практики, але або читають студентам відносно мало, або за них хтось читає, а фахівець лише приймає іспити.

  Зворотній бік медалі - такий дійсно крутий фахівець приходить у вуз на заняття, відкриває комп"ютер з презентацією і 1,5 години говорить одними англомовними термінами, з неакадемічною манерою. Після закінчення лекції закриває комп"ютер і йде собі, а потік студентів кліпає очима і намагається в"їхати, що це було (бо ні англійської толком не хотіли вчити, ні дисциплінами, що попередньо викладались, не переймались).

  А загалом Вам вище все вірно відповіли, головна думка - у трьох останніх реченнях.
   
  • Подобається Подобається x 2
 4. Haidee

  Haidee Well-Known Member Команда форуму

  І то якраз проблеми студентів, які чекають, поки їм в рот покладуть англійську і «всяке практичне, а не матаналіз».
  Моя подруга так викладає в політесі бізнес аналіз. Практикуючий бізнес аналітик великої ІТ компанії, але бере мало студентів і короткий курс. Зароблені гроші віддає на благодійність, бо то не гроші. Але студенти задоволені, записуються наперед (це як факультатив якийсь чи що, я не дуже вникала).
  Хорошими фахівцями з високими зп стають дійсно розумні, наполегливі і мотивовані. Моя думка, що вчитися в наших вузах на цих спеціальностях - цілком нормальний варіант, якщо нема варіантів закордоном. Бо в Україні плюс/мінус однакові програми всюди. Навчання буде різним. Будуть речі прості, будуть дуже складні, будуть потрібні і не дуже, викладачі теж будуть і дуже круті, і дуже посередні. Я ні разу не пошкодувала про свою освіту на львівському мехматі. Але думаю зараз подумати над ще одною.
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 2