Оптимальна вікова різниця

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Borodinka, 3 Жовтень 2008.

  1. Марта2

    Марта2 Well-Known Member

    Між моїми пташатами різниця 7 років, як на мене, то їдеальна різниця. Діти так любляться, старший душі в доці не чаїть, так вже її любить, оберігає, ревнує до чужих, бавить її, а якими пестливими словами називає:girl_in_love:
    Наскільки мій Ернест був залюблений, запещений і замамчиний, поки був сам, всі мене лякали, що будуть проблеми з ревнощами до мене, коли з!явисть друга дитина, то настільки він зараз ту любов віддає сестричці. Він навпаки мені зауваження робить, коли ми спимо разом, щоб я не обнімала його, а повернулася до Олесі, бо вона ще маленька і їй треба мими. Нема в ньому егоїзму і жадності, якими мене також страшили, бо ж дитина одна і все тільки йому, сина останнім поділиться, а то й віддасть меншій, бо вона теж хоче...
    Мої коханусики:girl_in_love:
     
    • Подобається Подобається x 15
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
    • мімімі мімімі x 1
  2. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

     
    • Подобається Подобається x 3
  3. rununkulos

    rununkulos Well-Known Member

    Ой, так-так. А ще вік мами грає роль, як на мене. Якщо рано стати мамою вперше, то і є часу робити ту різницю.

    Надіслано від мого SM-G361H, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  4. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    в мене з сестрою різниця 13.5років. любимося, дружимо, не сваримося:girl_in_love:. на ній я "тренувалася бути мамою":d25:, то вже як народилася доня, то зовсім не боялася і не мала жодних проблем з немовлятком. завтра їй стукне 18 років. аж не віриться:girl_tender:.

    між моїми малявками різниця 2роки, 1місяць і 1 тиждень:connie_pull-pigtail. поки конфліктів чи ревнощів нема. К любить Кві, гладить, цьомає, тіскає:) молодша вже починає зацікавлено слідкувати за старшою сестричкою "закоханим" поглядом, усміхається їй. мені трохи важко буває періодами, але все минає. а малюки -вони такі файні:girl_in_love::girl_smile::girl_smile:
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  5. Марта2

    Марта2 Well-Known Member

    Довго, довго, якщо дивитися в перед, але як глянути на зад... мому он завтра 8.... коли?
    Але тут справді грає роль вік мами....
    А з другої сторони, як виховаєш - так будеш мати, і не має значення різниця у віці.

    Надіслано від мого SM-T110, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    В мене брат старший на 11 років. Мама мене народила в 30. Я завжди гордилася аж настільки старшим братом, який міг порадити, помогти, відвезти/завезти, десь з 15 років часто їздимо разом з ним відпочивати, тепер вже сім'ями. В дитинстві мене бавив він, як ніхто інший. Десь так, як Марта описала про своїх:) Інколи, правда, хотілося брата більше свого віку, щоб компанія друзів була одна.
    Тому завжди уявляла, що матиму першого синочка, а через років так три донечку.
    А, зважаючи на різницю з своїм братом, після донечки років через 7-8 після 30ти якраз можна на третє коло, щоб згадати знову ті немовлячі місяці:)
    Але то так, роздуми вголос, а там, як Бог дасть, звичайно)
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Direttore

    Direttore New Member

    В нашій сім'ї два варіанти різниці :) Між першою дочкою і другою 9 років, вона дуже хотіла братика або сестричку. І між другою дитиною і третьою 2 роки. Як на мене такі варіанти найкращі бо старша вже все розуміє і любить менших, а середня ще малесенька тому всіх любить бо іншого життя не знає. А найгірша це від 3 до 5-6 років, це такий не розуміючий вік. В мене було так з братом - 3 роки, билися в дитинстві, кожен мав свої інтереси, я завжди не хотіла його з собою тягати... Але найголовніше це як батьки до цього відносяться і як вчать своїх дітей.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    нема ідеальних різниць, от нема і все :)
    Все залежить від батьків, ну хіба трохи - від характеру дітей.
    А від цифр віку нічого не залежить.
    Просто важливо свідомо підходити до тої різниці. Розуміти потреби старшої дитинки перед народженням немовляти. І все буде добре
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 7
    • Подобається Подобається x 5
  9. Merry

    Merry Well-Known Member

    Колись думала що 3 роки- ідеальна різниця. А тепер схиляюсь в бік 6-7.
     
  10. Online

    Online Well-Known Member

    Вже зараз думаю, що оптимальна різниця рік-два. І діти граються між собою, і ревнощів немає, і не треба двічі з роботи в декрет зриватися. Але то вже пізно, хіба що така різниця буде між наступними двома)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. mollka

    mollka New Member

    На мою думку 5 років. Щоб перша детина отучилась, а потім друга. В висшому навчальному закладі. Двох навчать це дорого.
     
    • Смішно Смішно x 6
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  12. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    ми так від 3 років схилились до 4, потім я почала говорити про 6, а чоловік сказав, що наступною цифрою буде 20 :) і так визначились на 4р 7 міс різниці між 3 і 4 дитиною.
     
  13. marianast

    marianast Well-Known Member

    А за якими параметрами ви визначаєте оптимальну різницю? Між моїми дітьми 4 роки, наче все Ок. Дитина вже достатньо самостійна, щоб впоратись з незручностями, які обов’язково будуть з появою нового маляти.
    А от за моїми мамськими відчуттями мені було забагато. Я хотіла дуже сильно другу дитину коли малому було 2-3 роки, чоловік категорично хотів зачекати. Потім у мене почали з’являтися сумніви, якісь вагання, розставляння пріоритетів. Хто зна, якби ще зачекала може би на другу дитину і не наважилася. Видно я належу до тієї категорії людей яким важко переналаштовуватись )
     
  14. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Я пам'ятаю твої дописи після Вірусі, де йшла мова про 10 років;)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  15. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Я теж пригадую, але здається Юля мала на увазі про різницю між найстаршим і найменшим дитятком 10 років. Або лиш я так зрозуміла))
     
  16. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy


    --- дописи об"єднано, 6 Грудень 2017 ---
    ні, я після Вірусі якийсь час думала справді не вагітніти 10 років.
    А різниця між 1 і 4 в нас буде практично 10, без пари місяців
    та ніяк не визначаємо. Оптимальна.... Що одному добре, те іншому - не дуже. Для себе плануємо, а зі сторони все може зовсім інакше виглядати і сприйматися.
    От різниця між Сергієм і Вірусею - замала, однозначно. Але в тих обставинах ми вирішили так. Чи повторили б це? Свідомо - ні. Чи я вважаю це поганим досвідом - теж ні.
    Деякі речі в житті мають ставатись один раз, я вважаю
     
    • Подобається Подобається x 3
  17. Orman

    Orman Модератор-бомба

    чому? Через тандем? Бо в мене буде ще менша. Мене лякає тільки тандем і тільки вночі.

    Після Варвари я захотіла другу дитину через два роки, після Михайла - через 4 місяці, після Ядвіги в два місяці. Так що зважаючи на мої апетити ми ще нормально їх в часі розвели ))))
     
    • Подобається Подобається x 4
  18. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    а ти сама відповіла.
    Це про бажання мати дитину
    Якщо після Сергійка я в 5 місяців хотіла абстрактно, в 7 міс обстежилась і ми мали чіткий план, лише чекали початку циклу, то тепер мені як у рік, так і в 2, так і в 3 роки Вірусі від однієї думки про вагітність починало бути зле.

    все це щоразу по-іншому сприймається. Коли Дмитро був такий, як Віруся зараз, у мене вже був річний Сергійко і я була вагітна.
    А зараз дивлюсь на Мураху - і така вона маленька, просто крихітна :) Немовляста і пухнаста. Зовнішність мурашечки і характер драконища. якщо характер у них - по наростаючій, то я скоро почну боятись :girl_haha:
     
    Останнє редагування: 6 Грудень 2017
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. Zaychenya

    Zaychenya Пухнастик-гризун

    В мене сама по собі вийшла "ідеальна різниця". Більше року не вдавалося завагітніти. А потім доня сказала що хоче братчика! Свідомо. Я їй пояснювала, що він буде займати багато мого часу, плакати, вередувати, довго бути на циці. І вона сказала що готова. Малій було трошки більше 3,5. Народився малий, як доні було 4,4. То я мала величезну допомогу, підтримку і розуміння з її сторони. В неї якраз почався період "самостійності". Вона сама була робила все, що в її можливостях.
    В мене з братом 7,5 роки різниці, то він теж допомогав моїй мамі з малою "верескулею": взяти на руки, поколисати, нагодувати. Навіть своїх друзів до того залучав .
    В мого чоловіка з братом - 13,5 років різниці. То він досі (брат) на нього дивиться як на "якогось малого", який "вклинився" чогось в сім'ю і порушив ідилію. Допомоги не було ані найменшої, як розповідає свекруха.
    Напевно, в кожній сім'ї, як і людині, то індивідуально.
    Для себе я зробила висновок, що оптимальна різниця це є від одного рочку десь до 10. Від того часу, коли дітки мають спільні вікові інтереси, і до того віку, коли старші діти ще мають бажання допомогати з малючками.
    Але повторюся: все індивідуально.
     
  20. phobika

    phobika Well-Known Member

    Так точно описали. В мене з сестрою 7 років різниці і ситуація подібна.
    Тому я не хочу різницю між дітьми більшу, аніж 5 років. Але то все дуже відносне. До народження дитини думала, що хочу 3-4 дітей, тепер непевна що і двоє мені до снаги, хоч і задумуюсь. Чоловік взагалі віджартовується, як щось про дітей говорюо_О