Підготовка до школи

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Lavazza, 30 Листопад 2007.

  1. silvia

    silvia Well-Known Member

    а десь ще э суботні заняття з підготовки, окрім Веселки, де все давно зайняте?
     
  2. Альона

    Альона Well-Known Member

    В Дивосвіті на Південному.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    Дівчата, поговоріть зі мною, бо не знаю як правильно вчинити. З вересня почали ходити на приватну підготовку, там сильно готують. Але малий мій все близько бере до серця і вже двічі плакав на заняттях, бо не встигає(( до прикладу, вони писали віршик на 2 стовпчики (як на мене, це досить багато) і він трішки не встиг й дуже засмутився. А ще їм дали зошит на додавання усно за 2 клас (там десятки додавати-відніматм треба, думаю, це їм зарано). Він вдома гарно вчиться, не плаче мені, все в нього виходить, але темпи навчання є дуже швидкими. Можу з наступного місяця дати його на легшу підготовку... Чи все-таки там, де ми є, залишитися. Я просто переживаю, щоб не відбити таким пресингом у нього бажання взагалі вчитися. Зараз він рахує усно в межах 7, на пальчиках -до 13, на слух розуміє і пише всі слова, приклади пишемо...
     
  4. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    Нмд він вже достатньо підготований до школи і я не бачу змісту дитину мучити зайвий рік. На підготовку варто ходити, щоб власне підготуватися, отримати хоч мінімальну базу (яка у вас вже є) або коли дитині це подобається. А йти семимильними кроками - для чого? З якою метою? Ви ж його в перший клас плануєте давати?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  5. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Таке навантаження на підготовці? Що він в школі робити буде? Такими темпами за рік пройде програму молодшої школи. Я б забирала звідти дитину. Дала б йому ще рік волі, тим більше, що базу він вже має, якої достатньо для першого класу.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  6. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    @Rosynka@raspberry дякую, дівчата, що заспокоїли. Так, він буде йти у 1-ий клас, у гімназію. Вже у виховательки у садку питала щодо цієї ситуації, то вона теж казала малого не мучити. Тепер зі спокійною душею підемо на ту іншу підготовку. Там вони більше ручками щось роблять, ліплять, вирізають. Буде і мені спокійніше, і дитині легше)
     
    Останнє редагування: 29 Вересень 2017
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  7. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    В мене дочка йшла в гімназію. Без підготовки. Просто з садочка. Так, були діти, які вже читали впевнено, а вона ще по складах. Рахували швидше за неї. Але вона мала стимул тягнутись до кращих. Зараз в другому класі. Все в неї ок, все встигає.
     
    • Подобається Подобається x 3
  8. Merry

    Merry Well-Known Member

    В Горішку було
     
  9. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    9 років тому на підготрвці у мого малого теж було достанто навантаження. Але зате перший клас минув узагалі без адаптаціі і стресів для обох сторін :). Вчитися було дуже легко, я поняття не мала,що таке сидіти над домашнім завданням і т д. Тобто оті всі нюанси,на які жаліюттся батьки першокласників, узагалі не зачепили
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Якщо дитина стресує - я б забрала, однозначно.
    Моя також на підготовку не ходила - і вчиться чудово, і уроків з нею я не роблю, вже 4 клас.
    ІМХО, підготовка для тих діток важлива, які в садок не ходять, або рідко ходять, важко ім дається колектив.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. Альона

    Альона Well-Known Member

    Щось тут не так ( щоб не написати точніше ).
    Я 6 років займаюся з дітьми на підготовці і скажу так: або ви дуууууже перебільшуєте, або ви попали в цирк, а не на підготовку.

    Ви прийшли на навчання ( дитині 5-6 років ) в вересні, а вже 29 числа ви пишете вірші??? А букви, я так розумію, ви вивчили до 10 вересня? Читати почали 15?
    Боюся навіть уявити, якими темпами ви вчили цифри, нерівності, взяли другий десяток.... додавання з переходом через розряд....

    Вересень- це місяць, коли дитина адаптується до самого навчання. В Дошкільнятах ( зі слів мамочок тут велике навантаження ) за перший місяць діти вивчають голосні звуки, роблять багато завдань на логіку, з математики проходять склад числа 1-5, нерівності в межах 5.
    Все! Це максимум, який можна дати дітям в перший місяць ( це 7-8 занять ). Можливо, індивідуально можна і таблицю множення навчити, та коли діти займаються групою потрібно стартувати з А і 1 відповідно.

    Отож, розказуйте що ви вчили в вересні на своїх заняттях
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    Ні, я не перебільшую. Але схоже, що після зауважень батьків зошит за 2-ий клас зник, появився за 1-ий того ж видавництва (але то вже більш адекватно).
    Тепер розповідаю, що ми робимо. Букви ми ще до підготовки давно знали і теж вже тренувалися їх писати. Але так, після місяця навчання діти вже писали віршик на 2 стовпчики. Як я зрозуміла, то весь вірш написали 1-2 дитини, решта не встигли повністю. На мою думку, то було зарано дітям таке навантаження. А так слова вони давно пишуть і тепер на слух стараються сприймати. Також вчать додавання в межах 10, відповідно і приклади пишуть. Нерівності теж. Віршики вчать. Ні, читати ще не навчилися. Принаймі, повноцінно, хоча за інших дітей не скажу. Зараз малий докупи ліпить склади і може прочитати прості слова (3-4 букви). Але хоча зацікавлення до читання появилося, сам починає десь там пробувати слова у книжці прочитати, бо до того не хотів.
    Загалом теми цікаві, дітей не дуже багато, лиш переживаю, аби темпи були поступовішими. Зараз ми хворіємо, тож маємо відпустку від підготовки) На легшу підготовку ми ходили, але я посиділа на заняттях, мені не сподобалося - дітей багато, вчитель увагу дітей не тримає, якийсь балаган і так діти вчать букви, а ми їх давно вивчили. Але ж кажу найбільше не сподобалося, що дуже шумно і діти не концентруються((
    --- дописи об"єднано, 12 Жовтень 2017 ---
    Наскільки я зрозуміла, то на нашій підготовці є кілька груп. І вихователь старалася їх погрупувати по знаннях або підтягує слабших до сильніших. Ми потрапили у сильнішу групу.
     
  13. silvia

    silvia Well-Known Member

    цікаво, що такі діти робитимуть у школі, де знову ж таки у 1-му класі вони вчать ті самі букви, цифри))) Їм буде реально там нудно.... Це я не суто до вас, а загалом, і до себе також. Бо ми теж знаємо букви, читаємо потихенько і вже пройшли більшу частину букварика.....
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  14. Альона

    Альона Well-Known Member

    Якщо діти не вміють читати, то відповідно не вміють писати ( вірші так точно ). Це списування.

    Я зрозуміла, ви на підготовці зі зворотньою системою навчання: слово-склад-буква. Не хвилюйтеся, навантаження у вас зростати не буде, швидше навпаки- спадати.
     
  15. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    Вірш вони списували, але от слова до певної теми вони мають писати на слух. Ми вдома домашнє завдання (десяток слів по заданій тем) тільки на слух пишемо. Тобто я йому розбиваю слово на склади і проговорюю їх, він вловлює букви й пише. Тут в нас проблем нема. З читанням тяжче, поки прості слова читаємо - типу кіт, мама, тато...
     
  16. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    То все мають вчити в першому класі
     
  17. irysuk kykysuk

    irysuk kykysuk Well-Known Member

    Розповіла мені знайома, що має її дочка йти в школу, то їх вчителька заявила, що дитина має вміти те то й те, знати те то й те.
    Я, як дочка вчителя початкових класів, і сама вчитель ПК, можу впевнено сказати, що ніхто нічого не має права вимагати. Хіба це приватна школа і такий пункт прописаний в шкільному статуті. Це наше завдання - навчити дитину читати, писати, рахувати... Завдання батьків - закріпити матеріал вдома. Звичайно, можна дитину підготувати, але це все має бути поступово і легко, невимушено. Не можна дитину змушувати! Не забирайте в дитини рік чи півроку дитинства! В мене таке враження, що з теперішніми змінами і "полегшеннями" в освіті, дитинство закінчується саме з початком школи. Бо крім уроків дитина йде в музичну школу, на танці, до репетиторів... А якщо і готуєте дитину, то хай це відбувається в формі грі - легше і цікавіше.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  18. fiesta

    fiesta Well-Known Member

    Порадьте дошкільну підготовку на Сихові- щоб знання гарні дали і щоб до діток гарно ставились (без стресів, щоб бажання не відбити дитині...)
     
  19. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    Ох ти ж нічого собі... Ні, я знала, що, йдучи у 1-й клас, бажано вміти читати. Але щоб писати і ще й приклади... Мабуть, я відстала від реалій. Треба буде програму погортати. Племіннику 4 майже з половиною. Букви знає, склади складати може, а от читати поки що не виходить. Але віршики розказує =) Вчиться користуватись планшетом.
     
  20. silvia

    silvia Well-Known Member

    тут ще інша сторона медалі. У школі діти починають з того ж букварика, з тої ж літери А, пишуть палички-гачечки, а не літери чи слова. Дитині може бути банально нецікаво. Не всі діти йдуть підготовлені аж настільки. В 2 класі всі зрівнюються.
    ( я це розумію, хоч ми самі теж займаємось, але вдома, добре читаємо, пишемо слова на слух, добре робимо звукові моделі слова і т.д. Нам теж може бути нецікаво)
    У мене кума вчитель поч.класів. Я к-ка місяців тому запитала її, що повинен знати майб.першачок. Букви може знати за бажанням ( бо починаємо букварик і вчимо його перший семестр цілий) - читати ми навчимо, з письма - давати багато розмальовувати, щоб розпрацювати руку і знати склад числа. А решту - дитина має змогти висидіти 30 хв. уроку, змогти сама себе обслужити в туалеті, сама перодягнутись на фізкультуру, вміти пильнувати свої речі і скласти портфель. Все!. Тим більше зараз з новою програмою НУШ 1 клас то буде адаптаційний, спрямований на гру і т.п.
     
    Останнє редагування: 21 Січень 2018
    • Подобається Подобається x 2
    • Інформативно Інформативно x 1