післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання

Тема у розділі 'Пузата хата', створена користувачем MAXAMAK, 23 Березень 2010.

 1. Orman

  Orman Модератор-бомба

  в нас є така тема
  ОМГ, ну це ж не обов'язково її мати. І не плутати baby blues з депресією.
   
 2. HOPIC

  HOPIC Well-Known Member

  Вже двічі. Ще одна причина, чому ні
   
 3. cjomcjomka

  cjomcjomka Content - fairy

  а чому?
  після Дмитрика була легша, після Сергійка була важча. Після дівчат нема.
  Фізичне відновлення після 4 пологів - це так, неочікувано нелегко. але в моральному плані все ок
   
  • Оптимістично Оптимістично x 2
  • Подобається Подобається x 1
  • Зе бест! Зе бест! x 1
  • мімімі мімімі x 1
 4. Rodionochka

  Rodionochka Безнадійна оптимістка

  Мої думки про післяпологову депресію):
  Після народження першої дитини абсолютно все у моєму житті змінилось. І мене то трохи крило), тобто самі банальні речі я не могла зробити як звикла.
  Після народження другої дитини мене трохи крило через думку, що не зможу дати всю себе першому. Тоже тривало не довго.
  Після третьої взагалі не крило (майже), ну бо життя моє вже і так інше, і по великому рахунку вже нема значення чи готуєш їсти для двох чи для трьох, чи миєш дві голови чи три, чи переш одні штани, чи три. А ще мене страшенно тішила думка, що всі оці клопоти тимчасові. І ті недоспані ночі, і ті какулі тощо. Час так летить, і просто часом нема часу на депресію. Настрій гімнявний буває, а до депресії не скочується).
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 6
  • Зе бест! Зе бест! x 6
  • Подобається Подобається x 5
  • Оптимістично Оптимістично x 2
 5. cjomcjomka

  cjomcjomka Content - fairy

  це не депресія, це норма :) якби ж людей крило лише через дітей, і то - крило трохи :)

  не те слово. Лідді минув місяць, а я звикнути не можу, що вона - вже народилась. Яке там "не привчай до рук"? встигнути би привчити!
   
  • Подобається Подобається x 3
  • мімімі мімімі x 3
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  • Зе бест! Зе бест! x 1
 6. ГаЛоЧкА

  ГаЛоЧкА Well-Known Member

  і мене крило.. конкретно. і ніхто крім чоловіка не міг поняти. чого я ревлю днями напрольот..
   
 7. vanilia

  vanilia Miracles are real

  Після першої дитини в мене була післяпологова депресія (по симптомах я потім то зрозуміла), ще в пологовому почалося. Було дуже важко морально, але дитину я так берегла, як вовчиця. Було ілька "порадників"- повчальників, які підливали масла в вогонь. Як я з того видряпалася не пам'ятаю, але певний період була на заспокійливих (коли мала пневмонію з задишкою, думала, що то від нервів і почала приймати заспокійливе. Задишка не пройшла, бо причина була в легенях. Але після того курсу заспокійливих мене попустило помаленько з післяпологовою депресією). Пологи (а точніше, кесаревий розтин) були дуже важкі, з ускладненнями. Перед пологами я лежала місяць в пологовому, де тиск став підніматися до 220/110 і оскільки гіпертензивні препарати (а приймала вже два на купу разом з заспокійливим) не допомагали, то останні кілька днів мені кололи наркотик. То був реальний жах, якого ніколи нікому би не побажала. Той укол був дуже важким не лише фізично (болючий), але і морально. Тому я ту депресію пов'язую з тим всім.
  Після другого кесаревого майже нічого не було. Ніхто мене не залякував як в першу вагітність, тому і тиск був більш-менш в нормі. Лікар віднеслася до мене дуже добре, пройшло все добре. Правда, води відійшли на 36 тижні, хлопчики вирішили з'явитись раніше :))) І поки мене привезли в пологовий вночі, то почалися перейми. Але то все було НАБАГАТО легше, ніж перший раз. Може, тому депресії майже не було.
  Після третього кесарева не було взагалі ніякої депресії. Не знаю чи то само так вийшло, чи тому, що я в ту вагітність відсіяла всіх, хто мені "тріпав" нерви, уникала тих, хто вставляв палки в колеса настільки, наскільки могла, ну і я була тоді в декретній відпустці всю вагітність, що зберегло нерви. Цікаво від чого залежить та депресія...
   
  • Подобається Подобається x 3
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1
 8. cjomcjomka

  cjomcjomka Content - fairy

  Поки що я не можу розповісти всього, але мушу поділитись принаймні деякими моментами, які змінили б моє життя, якби я знала про них раніше.

  1) післяпологова депресія (якщо це депресія) сама не минає. Потребує лікування. Може, обійдеться психотерапією, може - медикаменти. Але "саме" не мине. Хоч депресія і має циклічність, тобто, ремісії, - потім вона повертається. Тому що раніше почати лікування, то краще. Так, є варіант протягом 6-8 роки перевести ремісію у "головний стабільний стан", і депресія стане або сезонною, або епізодичною. Питання просте - чи є у нас ці 5-6 років, або чи готові ми повністю покласти їх на самолікування з далеко не гарантованим результатом.

  2) післяпологова депресія у жінок швидше, ніж інші депресивні стани, дає ускладнення. Нажаль, я цього не знала і прийшла до лікаря вже на стадії, коли перше ускладнення перейшло в наступне. А це забрало в мене безцінний час на діагностику головної проблеми.

  3) найголовніше. Депресивні, суїцидальні думки чи думки про те, щоб заподіяти шкоду іншим - це не лише до психіатра. Важливо взяти весь свій анамнез і піти поговорити або з мудрим сімейним лікарем, або з остеопатом, або з неврологом (мудрим). Вам можуть призначити дуже неочікувані обстеження, але виявляється - часом депресією "кричать" про себе приховані хвороби, які вас вбивають.
  Обстеження фізичної сфери дуже бажано провести до медикаментозного психіатричного лікування. Адже психотропні препарати можуть впливати на симптоматику та клінічну картину, а переривати прийом для обстежень дуже важко фізично.

  4) ви це і так знаєте, але і я напишу. Депресія - це не про "слабаків". Це хімічний процес в організмі, який зовсім не означає, що ви справляєтесь гірше, ніж інші. Нажаль, обставини у всіх різні, і вихідна ситувція при народженні дитини - теж. Тому важливо визнати потребу в лікуванні і дзвонити в усі дзвони. Недоброзичливців пошлете, коли одужаєте. А поки активно лікуєтесь, просто не витрачайте ресурсу.


  Знову ж, не кожен поганий настрій - депресія. Але тут краще перебдіти.
  Всім бажаю здоров'я.
   
  • Подобається Подобається x 6
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  • Інформативно Інформативно x 1
 9. HOPIC

  HOPIC Well-Known Member

  Завзято підтримую @cjomcjomka .

  Я можу тільки написати, що мені діагнотували депресію на стадії, коли вони тільки починала проявлятися в серйозних змінах в функціонуванні організму, і обійшлося це дуже малими дозами ліків і нетривалим лікуванням.

  Також хочу наголосити, що в моєму випадку всі ліки були сумісні (повністю) з грудним годуванням і ніяк не впливали на поведінку дитини.

  Окрім ліків була рекомендована і проведена активна робота з психологом.

  І так, перед тим я мала обстеження щитовидки і тд, які показали, що вони , поки що, в нормі.

  Тому, дівчата, якщо ви маєте якісь підозри, завжди можна проконсультуватися в психолога, який підкаже, що ж це може бути насправді, і можливо, недопустить розвиток самої депресії :girl_smile:
   
  • Подобається Подобається x 2
  • мімімі мімімі x 1
 10. Raven

  Raven Мама малятка

  Можете написати, які зміни відбулися у фізіологічному плані і які ускладнення?
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1
 11. Козенятко

  Козенятко Well-Known Member

  От, дійсно як розпізнати депресію? Вона, мені здається стається в кожного, але коли саме зрозуміти, що капець? Бо в житті проходять всякі обставини, зміни, періоди, як то визначити?
   
 12. Orman

  Orman Модератор-бомба

  Звичайно не в кожного. В нас просто звикли депресією називати все на світі починаючи від хандри.

  А коли в когось справді депресія, то кажуть взяти себе в руки.

  Прояви і симптоми є описані в медичній літературі. Є лікарі, які можуть її діагностувати.
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 4
 13. Gloria Tempus

  Gloria Tempus Well-Known Member

  Можливо, ви маєте на увазі післяпологову меланхолію. Це стається частіше. Але меланхолія здатна сама пройти, а от депресія - ні. З власного досвіду тепер розумію, що після перших пологів мала таки післяпологову меланхолію. Важкі пологи, екстрений КР, біль, неприйняття дитини, світ обернувся догори ногами для мене. Але то якийсь такий сум, туга, хандра, таки меланхолія. На щастя, то минуло десь до півроку.
  Після других пологів теж боялася цього явища, але обминуло мене. Бажаю всім здоров'я і вчасної допомоги.
   
  • Подобається Подобається x 2
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1